Daemon a Mořský had bojují s krmičem krabů. Říše slaví Aegonovy druhé jmeniny. Rhaenyra čelí vyhlídce na sňatek. (HBO Max)

Remivsremi

Ten časový skok mi do epizody neseděl. Tolik příležitostí na pletichaření a vnitřní souboje se šmahem ruky ztratilo. Zbytek mě neoslovil. Viserys byl v této části nejsilnějším článkem. Nejedná se o hloupého vládce, chápe všechny svízele i tomu pletichaření nějakým způsobem rozumí. Je však nerozhodný, navíc v pozici, kde je třeba uštědřit tvrdý a razantní krok. Je to škoda, zejména pro něj. Vyústění s Crabfeederem mě zklamalo. Dalo se z toho vytěžit daleko víc. Celkově šlo o průměrnější epizodu. ()

elanius

SPOILERS: Tak a posunuli sme sa rovno o dva roky. Viserys ma vysneného potomka a Rhaenyra to trošku ťažšie znáša. Ale to pnutie medzi ňou a kráľom je zaujímavé. Plus Daemon vyvádza a všetci sú mierne nervózny. Páči sa mi ako je každý diel o trochu iný, ako posúva dej, motivácie postáv. Síce len dvojročný, ale Aegon riadne mieša kartami. Vzťahy nám začínajú pekne dozrievať až vyhnívať. A záverečný fight ozaj lahôdka, som definitívne namotaný. (8/10) ()

Sany33

Príbeh: Kráľ usporiada lov na počesť svojho prvorodeného syna Aegona. Rhaenyra dostáva možnosť vybrať si manžela podľa seba a nie podľa mocenského vplyvu. Deamon bojuje svoju vojnu, ktorú sa rozhodne vyhrať bez pomoci kráľovstva. Prevedenie: V prvej polovici sa venujeme intrigám na kráľovskom dvore, ktoré ma celkom nelákajú ale podfarbujú príbeh. Tá druhá už je o poznanie zaujímavejšia kedy sa pozeráme na priamy boj za vládu nad morom. 90% ()

Arkanoid

Horí vlajka rybokoňa, ako aj hospodársky významná budova a asi ju ani nemali poistenú. Rapavý, kiahňami zasypaný princ Drahar v maske, za ktorú by sa nehanbil ani nemecký rapper 18Karat, útočí svojimi krabmi, mučí kladivom a klinmi. Kráľ sa stále snaží nezapájať do vojny, hoci Daemon v nej za neho už dávno bojuje. Jason Lannister je schopný balič a Rhanyera je skúšaná jeho šarmom. Sir Cole je priťahovaný ku rozmaznanej dramatičke a svoj vtip o zabití Jasona Lannistera myslí vážne. Rytier v bielej zbroji totiž urobí pre ňu všetko, čo kazí inak jeho chlapský charakter. Na Stepstones sa zvádzajú kruté boje a kráľ v malom strachu o svojich poddaných posiela chabú a neskorú posilu. Daemon dá svojím klasickým spôsobom najavo svoje rozhorčenie a uchýli sa spolu s ostatnými ku zúfalému plánu. Ako mierotvorca v kľaku na kolene ponúka protistrane svoj meč, no veľmi rýchlo sa mení na Berserka, ktorý ničí všetko okolo. Škoda len, že protistrana neponúka jemu rovnocenných súperov a kvalitných lukostrelcov, ktorých úspešnosť je asi 3%. Viac takýchto adrenalínových akcií by seriálu prospelo. V epizóde sa stane to divácky najpríťažlivejšie až v závere, ale potiaľ ide o výbornú štúdiu charakterov a zaujímavé dianie okolo trónu a ríše. ()

kenkaku

Wtf? Hop o 3 roky… to se jako za ty 3 roky nestalo nic o čem se tak horlivě muselo minule tlachat? To jako “krabíkovce” nešlo vyřešit ZA 3 ROKY?! Princezna se chová jako regulérní protivná pinda (a potvrzuje můj názor o špatné volbě castingu) a zase se vesele pokračuje ve žvanění (fenomenální začátek s okřídlenou pecí a posledních pět minut to nevytrhne). ()

WathanajX

Po dlouhé době jsem se s vidinou druhé série rozhodla k tomuto seriálu vrátit. Předtím jsem si ale musela předchozí dva díly osvěžit, jelikož mi v paměti utkvěly jen útržky… Třetí díl bohužel ještě více prohlubuje a bohužel pokračuje s tím, co mě štvalo už v druhém. Nekonečné politikaření a pletichaření, spousty řečí apod. No kéž by se některá postava v tomto mohla alespoň částečně vyrovnat Malíčkovi řeknu fajn. Ale tohle? Žádná postava mu v tomto ohledu nasahá ani po kotníky a všechny jejich manipulace s králem a podobně jsou tak průhledné, že si říkám, jak hloupé všechny postavy musí být, aby to přehlédly? Děj zcela nesmyslně a za mě zbytečně poskočil o tři roky. No ale budiž. Princeznu otec pořád tlačí do sňatku a mezitím se její strýc snaží porazit "krále krabíků". Jeho dosavadní neúspěch je mi záhadou stejně tak jako jeho neohrožený sprint vstříc nepřátelům a tisícům šípů. Aspoň jsem se zasmála. Není to vyloženě špatný díl ale také to není nic, co bych si kdovíjak užívala. ()

Mitin

Díl se mi líbil rozhodně víc než první dva. Akorát se nemůžu stále nenudit a připadá mi, že se toho neděje tolik a není to pro mě natolik zajímavý. Nicméně díl mě přesvědčil, že budu koukat dál, kromě pár problémů se mi to líbí. ()

Klajnik

3/4 epizody je o trapném rodiném dramatu a neschopném králi. Konec je pak nevěrohodnou (směšnou), nepříliš dobře zrežírovanou bitvou, kde Matt Smith proběhne bojiště, aniž by ho trefil šíp, přičemž ještě stihne posekat 20 nepřátel, načež je zasažen, zachráněn a pak sám vejde do jeskyního komplexu nepřátel, kde off screen nějakym zázrakem najde vůdce nepřátel, zabije ho, aniž by byl více zraněn a závěrem jen vyjde ven s jeho naporcovanym tělem. Zní to ale lépe, než to vypadalo. Pokud by to vypadalo dobře, tak by se to však stále nehodilo k této látce, kde postavy nemají být nesmrtelní poloboji, kteří v bitvě sekaj nepřátele po desítkách a střely se jim vyhýbají. U akce bych se neměl nudit. Tentokrát jsem se však nenudil pouze u ní, ale rovnou u celého dílu. ()

LachtanShows

Lidi si stěžují, že se tu jen kecá, ale jak si asi myslíte, že probíhala skutečná historie? Že se na dvorech jen činilo a ne jen ústně plánovalo? Proberte se lidi. Tohle je sice fiktivní svět, ale opřený o dějinné reálie. Jo a Matt Smith a první a zároveň i poslední scéna dílu? S chutí ignoruju chybičky a skláním poklonu. ()

warrenur

Velkolepy diel. Od takmer rodinnej a psychologickej dramy v uvodnych dvoch tretinach, kedy princeznicka prechadza vzpurnym obdobim a kralovo okolie intriguje, az po velkolepy Deamon-ov one-man-attack a velkorozmernu bitku. Vyborne nafilmovane, toto asi rozpocet podojilo. :) 85% ()

Ten_Geek

Sérial už zaujal první ep, ale až teprve ve třetí nabralo grády. Kromě začátku a konce se zde díváme na rodinou/politickou směs kde se Rhaenyra, Králova dědička, nechce vdát za Lannistera. Zatím co král zapíjí svého prvorozeného syna (spíše svojí neposlušnou dceru). Epizoda se zaměří na Krále Viseryse a jeho vztah k jeho dceře, což bych řekl že dělá už tři díly v kuse, což je docela otravné. Chemie mezi Cristonem Colem a Rhaenerys Targaryen byla úžasná. Poslední scéna kde vidíme úžasná herecký výkon Matta Smitha jako Daemona byl úžasný. Seriál je zatím na dobré cestě být lepším, než GoT. ()

Badel

Princezna chce být královnou, ale místo účasti na královské radě se toho snaží dosáhnout kyselým ksichtem a pruděním. Závěrečná bitva je komedie bez špetky strategie. Jestli takhle Krmič krabů vedl bitvy pořád, tak nechápu, proč ta válka trvala tak dlouho. Vůbec tahle postava byla představena jako velkej killer a pak tohle má být celej jeho příběh? WTF. ()