Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

Remivsremi

Jednotlivé linky se začínají krásně větvit a nabírat na mohutnosti. Jsou vidět pohnutky nejdůležitějších postav a jejich vzájemná interakce dokáže potěšit. Buduje se tady a to je důležité. GoT se postupně vrací na výsluní. ()

DragonnCZ

8/10. - 2. Epizoda je mírně fajn. 1. Ep. mi přišla víc akčnější a agresivnější, tady se spíš tlačí na dialogy a postavy a rozvíjení děje. Ale kámo ty efekty a ten audiovizuál 😍 + Nové intro se starou známou hudbou ❤ ()

BROKEN_

Oproti první epizodě se zpomalilo tempo a hodně se tady kecá. Začíná se nám postavy pohybovat po šachovnici a vidíme, kdo tahá za nitky. Všechno tohle je zatím dobře odvedeno a já jsem velmi spokojený. Matt Smith jako Daemon je skvělý a krade si to pro sebe. Dle konce a upoutávky na další díl to vypadá, že se seriál již ve třetí epizodě dočká bitvy a jsem na ní hodně zvědavý. Rod Draka začal opravu výborně. Doufejme, že stejně dobře začne i v pátek Pán prstenů. :-) ()

elanius

Rhaenyra nám začína vystrkovať rožky, fajn. Svedčí jej to. Inak dlhú dobu ťažké klábosenie, nie moc záživné, asi sa pripravuje pôda pre ďalšie udalosti. Oceňujem aký slušák je kráľ Viserys, možno až moc na pomery GOT sveta. Aj by sa mohlo trochu pritvrdiť už, či už v bojoch alebo vzťahoch. Na druhú stranu, dráčikovia sú parádny a všetci sú z nich náležite posraní, majú vážnosť aká im náleží. Rovnako ako v prvom dieli, sa na sto percent vsádza na serióznu až bezútešnú atmosféru. Zatiaľ mi to vyhovuje. Ideme ďalej. (6/10) ()

Eleanor05

Oproti minulému dílu jasný propad. Téměř nic se tu nestalo a ve srovnání se Hrou o trůny je to jen povrchní a na efekt. Bez výrazných dialogů a výrazných postav. BTW Sonoja Mizuno (Mysaria) je tak příšerná herečka, že by ji ve Hře o trůny nevzali ani jako poslední komparzistku. 1,5*. ()

Sany33

Príbeh: Celá epizóda sa točí okolo toho, že kráľ je nútený si nájsť kráľovnú. Musí voliť veľmi opatrne aby si neznepriatelil ostatných lordov. Zatiaľ sa jeho brat Deamon sa korunoval vládcom Dračieho kameňa. Na mori ale zúri nový nepriateľ - Krabí princ. Prevedenie: Časť plná kecov a na pozadí sa tiež nič moc nedeje. Kryštalizujú sa nám tu ale jednotlivé vzťahy a väzby, ktoré budú zrejme v konečnom zúčtovaní ťahať za nitky v celkom kráľovstve. 60% ()

Arkanoid

Konečne tu máme vyšperkovaný opening. Ak je v ňom nejaká hudobná zmena, nie je taká výrazná. Prešiel rok a pol od prvej epizódy. Kraby hemžiace sa v kostrách ľudských mŕtvol aj na bezvedomých ľuďoch síce nevytvárajú natural horror, ale sú dostatočne bizarné, aby zaujali. Nalievanie bieleho vína je cool. Za stolom sa opäť rozoberá politika. Malomocného kráľa žiadajú o ďalšie manželstvo a ponúkajú mu najviac tak 12 ročnú Targaryenskú dcéru jeho sesternice. Daemon vytvára potrebný, ostrejší konflikt. Kráľovo záverečné rozhodnutie je Epizóda je zmesou veľmi dramatických a dramatických udalostí, ktorým chýba viac akcie, no dokážu zaujať vývojom charakterov svojich postáv, ako aj ich činov, a tak vytvoriť potrebu pustiť si ďalšiu epizódu. ()

kenkaku odpad!

Krabíci na úvod překvapili, na efekt dobrý. Vůbec tahle epizoda hraje 80% na efekt a jen 20% na obsah. Prakticky non-stop se tu žvaní, je to nuda, ale hlavně že to vypadá dobře. Dokonce i nejlepší scéna (epizody) na mostě je degradována na ukecanou exhibici. ()

WathanajX

Druhý díl hladce pokračuje a dějově je to opět nadupané a plné zvratů. Máme tu znovu politikaření a pletichaření jednotlivých lordů ve snaze podstrčit králi svou dceru. Nezvedený princ je opravdu nezvedený a čmajzne vejce za což mu přijde vynadat jeho malá neteř. Kromě tohoto děje a opět draků se ale vesměs jedná o povídací epizodu, která připravuje půdu pro další díly. Za mě asi nejzajímavější jsou ti krabíci nebo co to bylo. Tady si myslím bude rozhodně na co koukat. Jinak za mě takový nemastný neslaný díl, ze kterýho mám stále smíšené pocity. Ani po druhé epizodě nemůžu říct, že by mě některé postavy více oslovily, nebo že bych byla nějak napnutá a nedočkavá pokračování jejich dalších osudů to se zatím moc říci nedá. Oproti GoT, kde každá postava měla skutečně něco do sebe a všechny měly neskutečné charisma a samozřejmě byly všechny do puntíku dokonale herecky obsazeny, tady to rozhodně říci bohužel nemůžu. A to je za mě asi zatím největší kámen úrazu tohoto seriálu. Bohužel lhala bych, kdybych tvrdila, že mám náladu v seriálu (prozatím) pokračovat… ()

Ant_Antony

Ty všudypřítomné paruky mě už teď rozptylují... Neodvážím se odhadovat, jak moc mě budou s**t za další dva díly... Každopádně jinak to je přesně takové, jak jsem očekával... Konverzačka ve známých kulisách s hudbou, která mne láká na rewatch starých dobrých Game of Thrones... ()

LachtanShows

Matt Smith zpočátku působil divně s dlouhými blond vlasy, teď mu démonického Daemona dost žeru, nezaostává za ním ani kdokoli jiný a fakt se těším, co se bude dít dál. Jen proklamovaný time jump mi bude vadit, obě dvě mladé herečky chci vidět ještě dál. ()

warrenur

Stryko ma zrejme slabost pre trufalu neterku. :) Treba vsak uznat, ze stretnutie "delegacie" na hrade, ktory pozname este ked Danni a Jon vyjednavali dohodu o dragonglass-e, bol celkom efektny. Samozrejme, ked princeznicka prisla podobne efektne ako bude jej zensky potomok rodu o 172 rokov neskor - Danni - pre nechapavych. :) Hoci diel bol viac-menej konverzacny a dramaticky, zaver a uz spominana scena to opat vytiahli. Som rad, ze i druha epizoda zatial drzi kvalitu. Spokojnost. 80% ()