Luke Jackson je nový väzeň, ktorý pod dohľadom sadistických dozorcov kope priekopy so svojimi spoluväzňami. Čoskoro si získava ich obdiv svojim prístupom k životu a odporom k autoritám a stáva sa ich vodcom. Keď sa Luke dozvie, že jeho matka zomrela, dozorcovia ho zavrú na samotku, aby sa nepokúsil utiecť na jej pohreb, tak ako to urobil už mnohokrát predtým... (STV)

Wishkah

Díky tomuhle filmu sem konečně pochopil proč byl Paul Newman největší sympaťák světa filmu. Vynikající film o tom, jak nezlomitelného ducha člověk může mít. ()

Prochy38

Opravdu to nebylo špatné. V 60. letech se to očividně hemžilo jedním filmovám hitem vedle druhého. P. Newman ve vážně dobré roli. Kouzelný příběh. Věřím, že námět o útěku z vězení to dodalo mnoha novějším a méně povedenějším filmům. Ale já nevím. 89%? Jako joo, ale ode mě to víc než 4* dostat nemůže. Začátek byl výborný, ale konec filmu jsem buďto nějak přestal chápat, nebo šel úplně mimo mě. Trošku škoda. P. Newman a G. Kennedy ve výborných rolích! ()

.MJ.

Luke je ten, který jde vždy proti proudu. Luke nikdy neprohrává a nevzdává se. Luke udělá cokolik. Luke je Frajer!! 90% ()

Hanes88

Podle druhu filmu a podle hodnocení jsem čekal, že to bude skvělý film. A ono opravdu jo :-). Frajer Luke byl opravdu frajer a nikoho jiného než Paula Newmana si v této roli nedokážu představit. Mohlo se to samozřejmě ještě trochu doladit, ale to snad u každého filmu. Za mě maximum. ()

Itar

Nu, Paul Newman svoji roli zvládl na jedničku a místy to mělo i spád... co to ale dělá v první stovce, to mi někdo budete muset vysvětlit... ()

Honzeek95

Když mohu děj filmu shrnout v jedné větě: Borec se dostane do vězení za úplnou prkotinu, zažívá zde spoustu dobrodružství a nakonec se 3x pokusí o útěk. - Tak mu nemohu dát více než tři hvězdičky.. Nepopírám povedené herecké výkony Newmana a Kennedyho, ale film by neměl být jenom o hereckých výkonech, musí v něm být pár zápletek, něco, co člověka překvapí, atd., atd... Je sice pěkné, že se jedná snímek "o člověku, který se odmítá podřídit pravidlům", ale to pro mě nepředstavuje dostatečný argument k tomu, abych něčemu podobnému dal pět hvězd.. ()

Paldiny

Dobrý film, no nemal som ho problém polhodinu pred koncom utnúť a pustiť si FA Cup. Ťažko povedať či za to mohla príliš pulzujúca frajerina hlavného hrdinu miestami dosahujúca až gladiátorských rozmerov, priestory väznice, aké boli predtým kurníkmi a aké sa pri ťažko uveriteľnej benevolentnosti jej pánov menili na hospodu so všetkým, čo k hospode a jej večerným radovánkam patrí. Ešteže po záverečnom hvizde rozhodcu som sa k filmu vrátil a mohol postupne prehodnocovať viacero nešvárov, ktoré mi dovtedy viac či menej prekážali. Silní začali ukazovať svoje slabosti, verní prehodnocovať svoje fanúšikovanie asi tak ako skalný slovenský fanklub po troch prehrách domácich a tí benevolentní zrazu ceriť ostré zúbky. Takže finále skvelé, to pred ním do pohody, čo mi s tematikou mreží a jej pelendrekovej kultúry nie celkom sedí, no čo sa týka väzenského osadenstva, tam len chvála. Zvlášť Paul a George to hrali presvedčivo a nechýbala im charizma. Film ako celok u mňa kvapku zaostal za očakávaním, predsa len som dúfal, že sa budem rozhodovať medzi inými číslami. ()

Rozjimatel

3,5 Do času, keď Luke začal zdrhávať, vyzeralo to väzenie skôr ako skautský tábor. Nejaké hry, ako tá s vajíčkami, kartami, príp. box, ale pozor, aby sa nikto pri tom nezranil. Celé to pôsobí trochu naivne, na nejakú hlbšiu psychológiu sa tu nehralo. To iné slávne filmy z väzenského prostredia (Motýľ, Vykúpenie...) to prostredie vykresľujú podstatne drsnejšie, čo považujem za realistickejšie. Veď tam predsa ide o partu kriminálnikov a nie o skautov. Po spomínaných útekoch to už pre Luka začalo byť drsné, ale čo mohol čakať, keď si nedal povedať a ustavične robil problémy. Aby som ale komentár zakončil v pozitívnom duchu, film mám inak celkom rád, má v sebe istý pôvab. ()

willis

Vězeňská klasika. Scéna s pojídaním vajíček je nezapomenutelná, zvláště pak pro lidi trpící zvýšenou hladinou cholesterolu. ()

kebom

Značne nevyrovnaný dej postavený na popularite jedného človeka. Už keď som tento film videl prvý raz pred rokmi som si nevedel vysvetliť, prečo sa pôvodný sebavedomý "boss" väzňov "Tahoun" správa pri poslednej scéne fakt polodementne. Jednoducho tu chýba väčšia prepracovanosť. ()

Vejrrr

Měl oči zavřený nebo otevřený? Usmíval se… Usmíval? Jooo, přesně tak.. víte takovým tím svým zvláštním úsměvem.. měl ten úsměv na tváři až do samýho konce A jestli to nevěděli už dávno, tak tu noc museli poznat, že ho nikdy nezloměj.. ten jeho úsměv.. Náš Luke, to byl teda pašák.. Frajer Luke.. takový jako on obracej svět vzhůru nohama............... Nemít na to, v tom je ta frajeřina !!! ()

dehlie

luke je frajer, aj keď sa občas chová ako malé dieťa. film má síce 43 rokov, ale dnes som ho videl prvý krát. rozhodne nesklamal. ()

Cement73

film ktorý mozem pozerat kdekolvek, kedykolvek a od ktorejkolvek minuty :) Paul Newman tu hádže svoj nezabudnutelny usmev a cez vsetky peripetie je od momentu smrti matky a nezmyselnej samotk yjasne kam to kraca... A hoci ziadne vykupenie nepride, je to skvely film. ()

hammerhead

Další ze zapadnutých kousků z dětství, nicméně všeobecné nadšení tentokráte nesdílím. Tak trochu mě irituje, že se v tomto filmu chovají všichni jako idioti, namátkou vězni (to, co předvede drsný a protřelý spoluvězeň po útěku tuto postavu zcela rozbíjí), bachaři, ale vrcholem je nechat se zabít kvůli uříznutým parkovačkám a ještě to svádět na Starouše. No, alespoň nebyla maloměstská nuda. Nemusím moc filmy, které působí jako parodie a zároveň jimi nejsou. Takže nezbývá než ocenit alespoň výborné momenty, jako bylo setkání s matkou, či krátký dialog (ano, dialog) o komunikaci v závěru... ()

AIMÉE

Výborný Paul Newman a ostatně většina hereckého obsazení byla unikátní. Stejně jako samotný film. Neotřelé téma o 'nápravném programu' pro delikventy 60. let. Avšak Newman opět předvádí to nejlepší ze sebe jak nejlépe umí, obzvlášť ve scéně, kdy se dovídá zprávu o smrti matky a jeho sólo na banjo. ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007

Není to zrovna dávno, co tvůrci Ryan Fleck a Anna Bodenová uspěli se svým nezávislým filmem Half Nelson (uvedený do našich kin v rámci Febiofestu 2007), a to nejen díky Oscarové nominaci Ryana… (viac)