Nesmrteľný

• Česko Nesmrtelný (viac)

Neapolský mafiánsky boss Ciro di Marziio akoby zázrakom prežil, keď ho jeho jediný priateľ a zároveň bývalý nezmieriteľný rival Genny strelil do hrude. Utiahol sa do exilu v Rige, kde je jeho úlohou budovať nové štruktúry, z ktorých by camorra mohla profitovať. Takmer okamžite je vtiahnutý do krutého zápasu medzi miestnymi zločineckými organizáciami. Opäť, ako už toľkokrát vo svojom živote, hľadí smrti do očí. Prvýkrát sa tak stalo, keď bol ešte malé dieťa a zemetrasenie zničilo dom, v ktorom býval a zabilo jeho rodinu. Malý Ciro vyrastal ako sirota a v nemilosrdných uliciach Neapola sa musel pretĺkať ako vedel... (RTVS)

mira007

Postava Ciro di Marzio z mého nejoblíbenějšího gangstarského seriálu Gomora dostal vlastní film, který se stal hned největším italským hitem v tamních kinech v historii tržeb. Ciro nezemřel, ale postřeleného ho vylovili z moře a tajně vyléčili a poslali dělat byznys s koksem do Lotyšska ( celkem elegantní , uvěřitelnější řešení než Boby Ewing z Dallasu ve sprše ). Oproti seriálu se změnila forma, přitlačilo se až moc na psychologii a vyprávělo se ve dvou linkách. Jedna v současnosti o osamělém Cirovi v Lotyšsku, což mi připadalo jako inspirace tvůrců nejlepším dílem třetí série, když byl Ciro v Bulharsku a druhá linka je retro životní příběh dětského zlodějíčka malého Cira. Výsledkem je fajn film, kde znějí ty podmanivé tóny a na konci se na dvě sekundy objeví i Genny, ale ta dějová linka je tak jednoduchoučká, že by ji v seriálu odvyprávěli za dvacet minut. Kdybych neznal seriál dám tři hvězdy, ale jsem rád, že jsem se zase viděl s mým oblíbeným grázlem. Takže když už Nesmrtelný přežil svou smrt, mohl by se objevit v páté sérii Gomory. ()

EllienPM

Může obsahovat Spoiler! ´´´´´´´ Chtěl jsem bezprostřední pokračování shození z lodě maličko jinak, líp, ale nevadí. Nesmrtelný se musí dokoukat do konce, chvíli v první hodině může nudit, ale vše má svůj důvod, každý výraz tváře, zasklených očí... Vydržel bych se dívat ještě hodinu navíc. Je to prostě boží. Boží. Na závěr jsem si v přístavu hezky pobrečel. Plnohodnotný dezert před pátou sérií. Líbí se mi mj. jak - nás, velmi znalé seriálu - nás vmanipuluje do stavu "byl jako můj otec", i když my, znalci, víme, že to byl ve skutečnosti někdo jiný a Ciro o něj přišel ve skladu v 1. sérii, a po polovině filmu nám Ciro dokonale objasní a vyvrátí, proč nemohl být "jako jeho otec". Tohle je fakt skvělé a promyšlené do detailů, které většina zdejších komentářů nepochopila. (zkuste si po dvojnásobném vyhoření a trojím "vytáhnutí z vody" dál "s chutí" žít). 1. vytáhnutí - retro, 2. neutonutí - Španělsko/Conte, 3. vytáhnutí - party Modré krve. Marco to hraje a napsal skvěle. Já nemám (kritických) slov. ()

poet

Marco D'Amore je určite dobrý herec a ani ako režisér nie je úplne mimo ale predsa len seriálová Gomora je trošku iný level. Rozohrať drámu v dvoch časových obdobiach a to svoje detstvo  v gangu a zaroveň súčasnosť nebol zlý nápad. Niekto si napozeral Krstného otca :) . Ak niečo Taliani vedia tak to sú mafiánske filmy a ani  pri tomto som sa nenudil a musím hlavne oceniť hudobnú stránku. Niektoré dejové zvraty boli trošku odveci ale záver mal svoje emócie a pre fandov Gomory by to nemal byť až taký prúser :) ()

Kingjiri

Seriál jsem neviděl a mám velký pochybnosti, jestli si ho po tomhle celovečeráku vůbec někdy pustim. Dějová linka ze současnosti byla vcelku v pohodě, byť bych u ní uvítal víc akce a napětí. Mnohem horší už to bylo s dětskejma flashackama, který možná měly značný opodstatnění vzhledem k seriálu, ale mě v bijáku strašně nudily. Celkově bych uvítal víc thrillerový složky a nezaobíral bych se tolik hlavní postavou a její minulostí, dvě silnější hvězdy. ()

DAPDO

Všechny čtyři série Gomory jsem zkouknul teprve nedávno v rychlým časovým sledu, takže jsem si dal zanedlouho i tuhle “odbočku”. Nejdřím se mi to zmrtvýchvstání Cira moc nelíbilo a přišlo mi zbytečný točit o tom film, ale nakonec hodnotím kladně. Ciro byl v seriálu postava, ke které jsem si asi vytvořil největší vztah i přesto, že byl jako ostatní postavy neskutečnej grázl. Ve filmu je jeho postava úplně stejná - chladná, nevypočitatelná, chytrá. Moc se mi nejdřív nezamlouvalo střídání dvou časových linií, ale všechno spěje k propojení se současností, takže nakonec úplně v pohodě. Lotyšsko jako destinace příběhu má něco do sebe a akční scény stejně jako v Gomoře na jedničku. Navíc fanouškům seriálu dobře známá hudba i tady ve filmu, za mě spokojenost. Kdo neviděl Gomoru, tak tohle nepochopí a neocení. Kdyby se tvůrci rozhodli v páté sérii vrátit Cira na scénu a tohle bylo jako takovej pilot, neřeknu ne, ale spíš by se mi zamlouvalo nechat ho spát, když už se s ním jednou rozloučilo. ()

Dave Lister

The Immortal je opravdu skvělý počin, ale hlavně pro věrné fanoušky seriálu Gomorra. Vazby na tento skvostný seriál jsou opravdu nepřehlédnutelné. Ciro de Marzio a jeho pouť pokračuje, tentokrát však ulice neapolského Secondigliána vyměnil za lotyšské hlavní město Rigu. Rozehrává zde svou novou hru s místním podsvětím a zároveň se seznamujeme s obdobím, kdy malý Ciro začíná svou zločineckou cestu. Občasné flashbacky a návrat do dětství, v kombinaci s dějem přítomným, mě opravdu velmi bavily. Ciro je pokornější, ale přesto dokáže být stále tím nelítostným andělem. Ciro de Marzio je prostě Nesmrtelný! Skvělá mafianská záležitost a to hlavně pro fanoušky zmíněného seriálu. Za mě 5 z 5*. ()

bearmeedek

Když jsem vloni zjistil, že Gomora bude mít svůj film s Cirem, byl jsem natěšený. Skutečnost je taková, že diváky bez znalosti Gomory moc neosloví a příznivce seriálu určitě potěší malé vyplnění prostoru při čekání na další řadu, i přítomnost "živého" Cira. Ciro byl všude, ale téměř nemluvil a moc se ani nepohyboval. Není to špatné ani jako film, ale hvězda navíc za tu příslušnost ke Gomoře. Gomora byla Gomora, Nesmrtelný je Balada o Cirovi. ()

Theker

Pre nás "gomorristov" sa jedná o nutnosť. Cirov príbeh je tu obstojne spracovaný. Tak dôležitá postava Gomorry si proste vlastný príbeh pýtala. Aj keď seriál má o triedu lepšie tempo, tak ani tento film nie je na zahodenie. Naopak - priam si pýta pomalejší štýl rozprávania doplnený o asi najsilnejšie časti - flashbacky. Som rád, že je to len jeden film, pretože väčšie naťahovanie by príbehu asi uškodilo. Cirov príbeh je tu vyrozprávaný aspoň v jednej rovine, aj keď stále neuzavretý. Nuž, keď je niekto nesmrtelný... 70% ()

celticek

Není to jako úplná pecka, ale jsem fanoušek Gomorry, takže vidět Cira živého hned stačí na 4 hvězdy:) Člověk musí znát příběh, aby pochopil spoustu věcí, ideální mít za sebou všechny série seriálu, jinak to moc nemá cenu. Dvě dějové linky jsou ze začátku trochu zmatené, ale postupem času se to zlepšuje. Ciro není nějak ve své kůži, ale ke konci už ho tu máme v plné parádě. Finále dává tušit, že se máme v 5.sérii na co těšit! ()

Shitonit

Gomora mě docela bavila, ale svou roztahaností a miliardou postav, mě postupem dílů začala unavovat. Nesmrtelný vycucává vše, co na Gomoře miluju, Ciro velmi pomalým tempem pluje dějem, téměř beze slov, bez akce, nechávajíc charizma postavy vyrážet divákovi dech. Masakr na závěr je už jen třešnička na tomto dokonalým dortu.. ()

papadoce

Marco D’Amore si sám zrežíroval filmové sólo svojej seriálovej postavy. Seriál som nevidel a zrejme neuvidím, ale tak nejako to pri pozeraní nevadilo. Podobne som naložil aj s filmom Breaking Bad a neprekážalo to. Príbeh bol fajn, európska produkcia tomu svedčala, ale samotný Marco mi brutálne vadil. Ten neherec sa vedel pozerať a pripaľovať si cigaretu, hej a aby som nezabudol, aj nasadzovať si a skladať slnečné okuliare, ale to bolo ozaj všetko. Ak takto húli aj v seriály, tak za dve tri série si isto uhnal rakovinu. Film nemal dáky prudký spád, ale mal skvelé spracované retrospektívne návraty do Cirovho detstva. Práve táto skutočnosť zaručuje, že sa divák nestratí ani bez seriálu. Toto bolo spracované pomerne jednoducho, ale bravúrne. A aby som to zavŕšil, práve vďaka retrospektíve dávam hviezdu navyše. Inak tomu nechýbala surovosť patriaca k tomuto svetu drog, bezdomovských sirotkov a rusko-lotyšskej mafie. No a koniec bol úplne parádny v oboch časových pásmach. Neľutujem, že som videl, teda až na Marca hehe. Trochu viac televízny než kino film. Tri a pol. ()

Amonasr

Vhled do těžkého života drogových mafií - není snadné být mafiánem, ani když se z neapolského sirotka postupně vypracuje ve významného kápa podsvětí. Jaké štěstí, že jsem se kdysi narodil do sice chudé obyčejné české rodiny, ale zločinecká kariéra mě nikdy nelákala, takže mě podobně náročné a riskantní živobytí a hnusné mafiánské prostředí naštěstí minulo. Cirovi fakt není co závidět. ()

Mamlas odpad!

Málem jsem si trhnul rekord a vypnul film ještě před úvodními titulky. Zatnul jsem zuby a dopřetáčel jsem se nějak do konce tohohle hypernudného představení. Film je o tom, že je nějaký chlap, tváří se furt nasraně a důležitě, chodí, kouká a vzpomíná na své dětství. Na konci se děje trochu spojily a vybouchlo auto, tak to není čistá nula. (3%) ()

Pete

Marco D'Amore je asi pro většinu lidí jen takový italský buzík se srandovním jménem, kterej furt jen tupě čumí, ale pro nás fanoušky Gomorry je to nesmrtelný Ciro, jedna z nejlepších postav seriálu. A tenhle film, to je pro většinu zřejmě nudná, tuctová mafiánská gangsterka, pro nás povinnost a vítaný doplněk famózní série, prostě takový další dvojdíl někde mezi čtrvtou a pátou řadou. Škoda pomalejšího rozjezdu. V kontextu Gomorry 70%. ()

subic

Pro fanoušky série Gomora, a já jsem ten největší, je to velmi důležitý film. A proč? Protože nejlepší a klíčová postava série Ciro di Marzio je vskutku nesmrtelný, nezemřel v posledním díle 3. série. Zasloužil si samostatný film. V plné síle se opět vrátí do 5. série. A o čem je film? Lotyšsko je zvláštní země, která byla nuceně součástí SSSR do roku 1991. Je tu drogová mafie místní a potom stále i ta Ruská a té navíc patří kde co a kde kdo. A tady sem je poslán po uzdravení Ciro a protože Ciro je Ciro a chce být král, stane se tu z něj něco jako "Viktor čistič". Zkrátka sejme bosse jak místní estonské, tak i té ruské mafie. Prakticky celý film je protkán flashbacky, jak osiřelý Ciro vyrůstal v Neapoli. A na konci? Na konci si pro něj přijede Gennaro Savastano a tou stejnou scénou začíná 2. díl 5. série seriálu. ()