Nesmrteľný

• Česko Nesmrtelný (viac)

Neapolský mafiánsky boss Ciro di Marziio akoby zázrakom prežil, keď ho jeho jediný priateľ a zároveň bývalý nezmieriteľný rival Genny strelil do hrude. Utiahol sa do exilu v Rige, kde je jeho úlohou budovať nové štruktúry, z ktorých by camorra mohla profitovať. Takmer okamžite je vtiahnutý do krutého zápasu medzi miestnymi zločineckými organizáciami. Opäť, ako už toľkokrát vo svojom živote, hľadí smrti do očí. Prvýkrát sa tak stalo, keď bol ešte malé dieťa a zemetrasenie zničilo dom, v ktorom býval a zabilo jeho rodinu. Malý Ciro vyrastal ako sirota a v nemilosrdných uliciach Neapola sa musel pretĺkať ako vedel... (RTVS)

ostravak30

Gomora byla neskutečně temná a Itálii nám představila tak, jak by ji asi běžný turista znát nechtěl a neměl. Vždyť také tento film má za cíl poukázat na fakt, kde se berou mafiáni. Rodí se původně z dětských zlodějíčků, z dětí ulic a bylo to v Itálii asi vždy. Jsem si však jistý, že film Nesmrtelný má zcela jiné ambice. Jak došel až tam kam došel Ciro di Marzio? Proč se z něj stal zabiják a mafián? To je to hlavní co nám snímek chce dovysvětlit. Tím, že se pohybuje převážně ve vzpomínkách se snímek překlápí do více rovin než jen té temné. Tady jde o čistou surovost a syrovost. K tomu hraje výborný hudba doplněná fantastickou kamerou. Nevím, jestli to byla nejvhodnější varianta, že se režie ujal sám hlavní herec. Ostatně je to jeho filmová prvotina. Pravda ale je, že seriál na mě působil silněji v širším spektru aspektů. ()

nula87

Příjemná vsuvka mezi 4. a 5. sérii Gomory. Trochu současného Cira odsunutého do lotyššského závětří, a trochu dětského Cira, který nám vysvětluje, proč se stal tím Cirem. Ale nemyslím, že samostatný film byl úplně tím správným krokem. Lepší by bylo oba příběhy strčit na začátek 5. série a udělat je více seriálově. Takhle jen lehký nadprůměr. 60% ()

solisoli

Monotónny, mĺkvy, obohraný a priehľadný dej, výnimočný akurát tak prostredím, málo známeho Lotyšska, pre toho, kto tam nebol. Len mi nešlo do hlavy, kde sa podela prebujnená Lotyšská totalitná polícia. Tá by dala mafiánom na frak. Nestačili by sa v Lotyšsku ani zohriať a už by išli bručať. ()

DonBraso

Tak hlavně kdo psal ten obsah zde je nějak mimo,jak předchází?Vždyť navazuje a skvěle pokračuje linkou Cira.Je skvělý,že to vlastně můžete ignorovat nebo se dozvědět co ten Ciro je vlastně zač.V tomhle scénář jde na ruku hodně seriálovým fans,který mají Cira stejně nejradši jako já.Cameo Gennera je jen poctou seriálu a myslím,že celý film je tak situovaný,protože v něm nevidíte absolutně žádný rozdíl.Už v Gomoře byl Ciro jeden díl celý o něm v cizině a zde je v Rize.Opět skvělá hudba od Mokadelic a kamera.Je tu všechno kromě většího rozvětvení postav.Pro někoho to může být pěkná nuda,protože jako malej Ciro jste tu docela často a opět se motiv dost opakuje a může někomu připadat,že film se zbytečně natahuje,což je jeho největší slabina.Jinak Marco´D Amore má pořád stejný ksicht,všude brýle a pár slov a v tom je jeho síla charakteru,který prostě umí prodat neskutečně.85% ()

a0001

Každý diel Gomory bol preciznejší a sýtejší a to všetkým filmovým korením, každopádne stojí za to tento film vidieť a možno hlavne pre fanúšikom Gomory, film totiž dopĺňa príbeh najpodstatnejšej postavy a to od začiatku. Pomalšie tempo ako sme boli zvyknutí, no atmosféra je v niektorých momentoch jednoducho skvelá. 65% ()

Dawe2

Nečekejte scifi, téměř ani náznakem. Čistokrevná krimi z podsvětí kde padají hlavy, navíc nijak záživná. Dvě prolínající časové roviny jsou téměř zbytečné, ničí kontinuitu i spád děje (a že ho tam není tak moc) a zbytečně natahují stopáž. Navíc je to celkem nuda. Hlavní hrdina je nesympatický a téměř nemluvící týpek, k němuž jsem si jen těžko hledal cestu. Tohle bych nedoporučil. Když krimi, tak najdete lepší a nic moc jiného v tom není. Hudba byla ale místy vynikající, občas tam bylo co hrát a pár dějových zvratů tam také bylo, takže 40%. ()

jopal

Mozno bolo chybou pozriet to az po dopozerani vsetkych casti serialu. Mnohymi opisovane prekvapenie sa u mna teda nekonalo. Flashbacky z detstva ma az tak neoslovili a zvyknuty na akcie zo serialu tento fllm na mna posobil dost nudne a amatersky. ()

Kozlowski8

Velice dobře poskládaný mafiánský příběh, kterému pomáhají vhodně zakomponované flashbacky, výborná kamera a skvělá hudba. Marco D´Amore jako režisér je v mých očích lepší než herec Marco D´Amore, který mne moc nebavil. Další z italských filmů, který mě potěšil, i když "Suburra" to přece jen není. 70 %. ()

PTuranyi

Dobrý film z prostredia podsvetia so snahou o psychologickú hĺbku hlavného hrdinu. Vďaka tomu poznáme Cira Di Marzia nie len ako tvrdého chlapa schopného chladnokrvne zabiť kohokoľvek, kto sa mu postaví do cesty, ale prostredníctvom spomienok spoznať jeho detstvo, v ktorom ho formoval jeho súčasný podriadený Bruno. Ten ho spolu s ďalšími deťmi využíval na drobné krádeže a pašovanie drog. Produkcia je kvalitná a postupným odhaľovaním historických spojitostí udržuje aspoň zdanie napätia. Herci hrajú dobre, ale nevýrazne, takže vo výsledku je postava Cira mdlá a jeho pohnutý osud mi bol šuma-fuk. Trocha viac dynamiky a emócií by filmu pomohlo. ()

Pavelkedar

Sonda do minulosti Číra. Po hodině jsem si tak říkal,jestli se to spoň trošičku rozjede.Ne nerozjelo. Dloóóóuhý a k u nudění. Jako celá Gomorra. Závěrečná scéna technicky diskutabilní, nejasná. Zvuk v DD 5.1 velmi dobrý, včetně napasovaného soundtracku.To se povedlo. Aspoň něco. ()

Accuphose

Pro mě je Ciro tahoun celé série Gomorra a nechci tady vytahovat nějaké spojlery, proto nejdřív doporučím, aby se divák podíval na první tři série a pokud se mu to zalíbí, tak se u tohohle filmu bude tetelit blahem. Kdyby z toho vznikla celá nová série, určitě by to bylo ještě mnohem propletenější, protože tohle zkrátka Italové umí. Akorát bych tam už nemusel tlusťocha a mohli by dát Cirovi i nějakou ženskou, aby tam nebyl tak ztrápenej... no holt tohle je romantika pro chlapy :-D ()

Komny

Skvělá réžie, film jsem si užil maximálně...Jen dodávám že seriál jsem neviděl, no ale nakouslo mě to :-) Klidně kouknu znovu dávám 93% ()

medveed

Na Gomoru se chystám asi 2 roky (zatím jsem neviděl ani jeden díl). I přes tento "handicap", nemohu jít pod čtyři hvězdy. Super atmosféra, strhující hudba, úsporné dialogy, pomalé plynutí děje... Prostě balzám pro chlapskou duši :-) 85% ()

Sa.sa

Seriál jsem neviděl a asi ho zkouknu... Jinak opravdu hodně dobrý film plný akce, střílení i slušného děje... Zatraceně hodně mrtvých, ale to k tomuto "podnikání" patří 😎😎🤔🤔 ()