V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

aLPaC

Pokud přežijete prvních zhruba 20 minut, kdy hlavní hrdina nezavře zobák a je děsně otravnej, dostanete fantastickou vánoční animovanou pohádku s krásným a originálním příběhem o Santu Clausovi. Ano, schéma příběhu a dramaturgie je tradiční, ale čím se blíží konec, tím dojemnější scény vidíte a navíc ta malá roztomilá Laponka byla opravdu kouzelná a snad nejmilejší postava filmu. Pokud máte děti, doporučení je jasné. Akorát jim potom budete muset vysvětlovat Ježíška. ()

Ollie235

,,A true selfless act always sparks another." Krásná vánoční pohádka se skvělým nápadem. Jesper zprvu není ničím jiným než rozmazleným frackem, a i když hned od začátku tušíte, jakým směrem se jeho příběh bude ubírat, vývoj této postavy je radost sledovat. Úvod je malinko pomalejší - to pravé ořechové začíná až po setkání se samotářským výrobcem hraček (jak druhou hlavní postavu označuje popisek Netflixu), který spolu se znovuzrozeným pošťákem tvoří skvělé duo. Až na dvě mírné výtky - na můj dojem to bylo místy až zbytečně temné a prospělo by tomu malinko více vtipu - výborný sváteční zážitek. Pokud nebudete vědět, co si pustit k prosincové konzumaci cukroví, s Klausem rozhodně nešlápnete vedle. ()

Klara

Takže k The Nightmare Before Christmas, na které se koukám každé Vánoce, se s jistotou přidává i tenhle citlivý a krásný animák. Nese důležitá poselství a předá něco nejen dětem, ale i dospělým. Nádherná hudba a velmi originální animace, tohle se opravdu povedlo. Na konci i slza ukápla. Asi si to pustím i jako novoroční film. :) ()

Muel

| Netflix | Prekrásny animák s peknou animáciou, ale hlavne s neuveriteľne silnými emóciami. Samotný Klaus je tu najzaujímavejšia postava bez akéhokoľvek klišé. Ďalšia vianočná srdcovka, ktorú si popri Home Alone budem púšťať každé vianoce. Roztopilo ma to. | Hodnotenie: 10/10 | ()

nonick1

Škoda, že se ke mně nedostala ona zde tolik opěvovaná verze. Anebo...že by...ano? Protože podobně nadhodnocený film je na CSFD snad už jen Bohemian Rhapsody a přestřelené hodnocení obou snímků pro mě zůstává záhadou... Možná, kdyby ta přehnaná stylizace, kde všechny postavy vypadají, jako by chodily na protézách, místy nesklouzla až ke karikaturám... Možná, kdyby to mělo lepší zápletku, než neobjasněnou odvěkou sousedskou zášť...Možná kdyby to dělal Pixar..? Takhle je to (přes slibný scénář jak-to-doopravdy-bylo-se-Santa-Klausem) jen další víceméně průměrný tak-trochu-jiný animák, který děti nedokázaly dokoukat do konce, a který, bohužel, nemá na prvním místě žebříčku animáků co dělat. Před Coco ani omylem. ()

Gastovski

Animované filmy (rozuměj limonádky pro dětičky) moc nevyhledávám, nicméně se jednou za čas objeví takový, který dokáže chytit za srdíčko i mě. Což je i tento případ. Ač se jedná o nenápadný až zapadlý kousek, o to větší bylo překvapení s jakým citem i humorem byla legenda o Santa Clausovi odvyprávěna. Velkým subjektivním plusem je i technická stránka - takové "pochroumané" animace mám rád (viz. Koralína a Mary a Max). V mém osobním žebříčku Top animáků se Klaus probojoval na 2. místo. ()

barteca

Španělská vánoční tutovka. Neotřelý humor, vtipné zpracování a poetika zůstala zachována, což se nepodařilo vůbec Fatmanovi drsoňovi. ()

Rathalos

Waaaaaaau,uzasny spanielsky animak s nadhernym pribehom o zaciatku Santa Clausa,ktory ma az dojal,jedna z najkrajsich rozpravok,ake som kedy videl,sklanam sa pred tvorcami tejto zalezitosti...:-) ()

BOURQUE

Nečakaný malý veľký zázrak na Netflixe. Pekný príbeh, solídna ale za to oveľa ľudom bližšia animácia a postavy, ktorých si rýchle zapamatujete. Originalitou síce trošku omezená, ale za to veľmi dobre predaná rozprávka. Jednoznačné odporúčanie pre malých aj dospelých. P.S.: Týmto pekným animákom prajem každému Veselé Vianoce (a tak trošku dopredu len to najlepšie do roku 2020)! Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

Doomedx

NEAT. Na konci jsem z toho byl trochu naměkko, pěkný a silný příběh o "Santovi" jak ho možná neznáme. Animák utekl rychle jako voda a byl to klasický roller coaster emocí, ale zrovna teď mi to sedlo, holt jsem asi starej nebo jsem nikdy z toho nevyrosl. 85% nejhezčí animák 2019. ()

lemonova

Veľmi sa mi páčil svet, v ktorom sa Klaus odohrával: jeho výtvarné poňatie, aj taký zvláštny smútok, ktorý z neho šiel. Podobne sugestívny zážitok som mala pri Poslednom jednorožcovi, čo je teda pekne dávno :)) ()

Evander

Tahle pohádka se mi upřímně jeví značně nadhodnocená. Klaus je v podstatě docela hezkou pohádkou, v závěru i milou, ale pohádek srovnatelné kvality je mrak. Animace je řemeslně hezká, ale třeba postavičky jsou vysloveně ošklivé, hodící se ke skoro až hororové první třetině, která v mých očích celou pohádku výrazně sráží. Pokud bych hodnotil pouze druhé dvě třetiny, hodnotil bych jistě plným počtem, nicméně pokud hodnotím pohádku jako celek, je to s odřenýma ušima na 4*. 72% ()

Dm1tr1j

Rozprávka na prvý pohľad zaujme svojim štýlom animácie. Tieto štýl prišiel kedysi od disney animátorov keď sa ešte rozprávky kreslili a animovali ručne. Prvok nostalgie sa teda uprieť rozhodne nedá už v základe tohto diela. Vytvorenie starého štýlu na novej digitálnej platforme je spojenie starého s novými prvkami presne podľa mojich predstáv. Podobné spojenie nastalo aj v soudtracku, ktorý ma na chvíľu uviedol do omylu, že sa príbeh bol zasadený do ulíc Británie medzi drogových dílerov, ale nie, jednalo sa o Škandináviu bez drog. Celá rozprávka zobrazuje princíp dogmatického šírenia nenávisti a viery naprieč generáciami, v podstate správanie stáda. Jesper bol cirkev, Klaus bol ..no ježiško.. a miesto bohoslužieb bolo prijímanie objednávok na darčeky. Táto rozprávka vlastne priamo zobrazuje prvotný dobrý úmysel, ktorý viedol k vzniku biblie. Vysvetliť základné fungovanie fyziky a metafyziky prostredníctvom jednoduchých príbehov. Ak si zlý odmena nakoniec nebude a to neoklameš. Ak si dobrý odmena príde ak si zažiadaš a navyše tvoje dobré skutky potešia ostatných. Je neuveriteľné ako malá iskra pochvaly poteší a dokáže zapáliť v človeku oheň a motivovať ho k dobru aj keď sa už dávno oprostil od nádeje byť vôbec šťastný. Jesper nakoniec prebudí v obyvateľoch večne zmrznutej dedinky dobro a premení ju na miesto, kde sa rozhodne stráviť svoj život. Každý kto si v sebe nesie správne posolstvo tejto rozprávky po jej závere smútok prekoná rýchlo pri pomyslení, že Klaus ani nemôže byť večný a nemôže to ani záležať len na jeho úplatkoch aby ľudia boli k sebe dobrí. Musí to ostať v nás a Vianoce sú práve ten čas, ktorý nám to musí pripomínať. ()

PF 2020

PF 2020