Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa stitch7 k tomuto seriálu (11)

Möbius Dick (2011) (S06E15)

/// Tohle mohl být tak skvělý díl? Vůbec nechápu jak mohli tvůrci ten potenciál tak pohřbít. Čtvrtá dimenze použitá na dvacet vteřin na dva vtipy.. ()

Season 8 (2023) (S08)

/// Muselo to být? Ale kdepak, nemuselo. Jenže já mám Futuramu moc rád, a tak nové díly přivítám asi vždycky, pokud na tom nebudou mizerně jako Simpsonovi. Tady se stále daří přicházet se zajímavými zápletkami. Nejvíc téhle řade škodí asi to, že po těch letech se v některých epizodách snaží nacpat co nejvíc postav, aby snad všichni měli nějaké to cameo, i když to ději neprospěje a vlastně kvůli tomu příběh působí uspěchaně. No a taky šlo o moji první série bez CZ dabingu, se kterým mi bohužel Futurama přijde lepší. (To jsem se však snažil dávat stranou) Taky kvůli tomu, že Disney+ překlad byl někdy... nic moc (a ve druhé epizodě v některých scénkách vůbec nebyl). A vyplítvat si jednu epizodu z pouhých deseti na té blosti kterou byla devítka je prostě chyba. Pokud bychom však měli pokračovat, budu moc rád, zejména pokud si laťku nastavíme na druhý, pátý a poslední díl. ()

Příval seriálů (2023) (S08E01)

/// Povedený návrat. Několikrát jsem se hlasitě zasmál, takže spokojenost. Ke konci už těch vtipů na rušení seriálu ale už bylo moc a čekal jsem, že s tím zastavením času si tvůrci pohrají o dost déle, ale to je tak jediné co tomu mohu vytknout. PS: Co je ten popis epizody? Fryovi nehrozí, že zešílí, ale že umře. ()

Divoký bitcoinový zápas (2023) (S08E03)

/// Přiznám se rovnou, že téma bitcoinů mi bylo už od začátku nesympatické. Díl měl příliš mnoho dějových linek a vtip aby člověk pohledal. ()

Cesta k parazitům (2023) (S08E04)

/// Velmi vtipná epizoda, kterou jsem si užil i bez znalosti Duny. Ale to vykradení starší epizody, byť trochu přiznané, prostě dojem sráží. ()

Produkty související s prohlíženými položkami (2023) (S08E05)

/// Jednoznačně nejlepší díl zatím. Spousta povedených vtipů a mám radost, že postavy mají nějaký vývoj i v pozadí - Fry a Leela se stěhují k sobě (I když si myslím že by bylo fajn to v nějakém z minulých dílů zmínit). Nebudu ale říkat, že jsem konec neodhadl skoro hned, jak sklad začal růst. :D ()

Tajemství příštích Vánoc (2023) (S08E06)

/// Takový dost hrrr díl. Zase se toho děje zbytečně moc a nic se nestihne pořádně rozvinout. I to oblíbené cestování časem proběhne tak nějak mimochodem. Ale možná si tenhle díl s dabingem na čtyři hvězdičky užiju ()

Zkrocení zlé pandemie (2023) (S08E07)

/// No, vlastně to dopadlo líp, než jsem odhadoval. Docela jsem se zasmál, ale Hermesovo pátrání byla strašná nuda - škoda. ()

Jak jsem se stal hračkou (2023) (S08E09)

/// Neee, tohle fakt ne. Jak říká PandyRosalez, na vztah Frye a Leely nesahat. Nebo se teda aspoň obtěžovat s aspoň trochu lepším vysvětlením než ten vtip na konci. Nechápu proč ten nápad z prvního průběhu (Fry umírá, protože mu srdce fungovalo i když byl zmrazený) nemohl být rozvedený do celého normálního dílu. Ale to by se někdo musel snažit víc než plesknout čtyři random nápady vedle sebe. A nakonec haha výbuch! ()

Až na dno (2023) (S08E10)

/// Když jsem viděl ten úvodní záběr, chystal jsem se na hrůzu ve stylu minulého dílu. Ale nakonec jsem si tenhle díl i jakožto "zkostnatělý fanpruduč" velmi užil. Futurama ty finále prostě umí. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)