Je 31. prosince 1999 a mladý poslíček Phillip J. Fry rozváží pizzu a na adrese, kam má pizzu doručit, si na chvíli odpočine. Bohužel co čert nechtěl, Fry spadne do zmrazovací komory. Probudí se až 31. prosince 2999 a první, co uvidí, je kyklopka Leela, která ho chce očipovat. Fry naštěstí uteče. Na cestě potká robota Bendera, který se chce zabít. Z nějakého důvodu se Bender začne kamarádit s Fryiem a společně utíkají před Leelou. Když je Leela dostihne, pochopí, že Frye nemůže očipovat. Společně začnou pracovat ve firmě Planet Express, kterou vede profesor Farnsworth. Staňte se svědky této nadpřirozeně šílené cesty vesmírem plné dobrodružství, napětí, akce, zábavy a slavných hlášek z filmů. (Varan)

Lachtaan

Futuramu tvůrci Simpsonů utli dříve, než z nim mohl vzniknout brak jako z výše zmíněného projektu a už jen proto ji mám možná radši než jejího slavnějšího předchůdce. Ve svých začátcích totiž neoplývala jediným špatným dílem. Nejlepší epizody: Vesmírný pilot 3000, Konzerva za všechny prachy a Zkáza Titaniku. ()

Melios

Úvodná séria kultového dnes už, bohužiaľ mŕtveho seriálu dokáže pobaviť i po dlhej dobe od posledného zhliadnutia svojou nápaditosťou, originalitou, stále zabavným humorom i rôznymi prekvapujúcimi kameo rolami. Oproti Simpsonovcov od rovnakých autorov, ktorých, ale nemám rád mi príde futurama omnoho viac územčistejšia díky čomu nie je až tak prehnane preexponovaná ako jej úspešnejší predchodca. Ak by tento svet dostal rozšírenie v podobe iného seriálu (alebo rovno novej série) budem len rád. Skrátka, niektoré veci vám ani popularita nedokáže posúdiť. To už len čas.....A Simpsonovci tento súd prehrali. Privítajte nového kráľa! ()

• Když se Fry s Benderem snaží schovat před Leelou, Bender ho zavleče do muzea s poznámkou, že v úterý je vstupné zdarma. 31. prosince 2999 opravdu vychází na úterý. (VinceCZ)
  • Když Fry padá do mrazící buňky, můžeme si na chvíli všimnout v záběru spadlé židle stínu. Ten patří Diblíkovi, který je odpovědný za Fryovo zmražení, jak se můžeme dozvědět až ve 4. sérii v epizodě Fryův smysl života (2003). (Guilemot)
  • V epizodě zazní úryvek písně „Baby Got Back“ od Sir Mix-A-Lot. (Duoscop)