Na jedné střední škole v Ohiu začne řádit mimozemský parazit, který se zmocnil učitele tělocviku Willise a ovládl jeho tělo. Postupně se zmocňuje také dalších členů profesorského sboru, jejichž chování zcela zásadním způsobem mění. V tu dobu nastupuje do školy nesmělá studentka Marybeth, která se postupně setkává s hlavními aktéry příběhu. Krásnou šéfredaktorkou školního časopisu Delilah, hvězdou školního fotbalového týmu Stanem, odbojnou samotářkou Stokely, ušlápnutého Caseyho Connora a rebelantského propadlíka Zeka, který si přivydělává prodejem drog. Casey a Delilah se stanou svědky toho, jak se parazitem ovládaní profesoři zmocní školní ošetřovatelky, vyslechnou jejich plán na ovládnutí školy a všímají podivných změn v chování nakažených profesorů i studentů a také jejich enormní spotřeby vody. Casey postupně do všeho zasvětí Stokely, která je znalkyní sci-fi literatury a okamžitě parazita odhadne na mimozemský organismus, Zeka, jehož droga se ukáže jako bezpečný prostředek k odhalení mimozemského parazita, a také sympatickou Marybeth. V městečku je stále patrnější vliv mimozemských parazitů. Rádio nefunguje, všude hlídkují vojenské hlídky a zlo se neustále šíří. Podle plánu Stokely se šestice rozhodne najít a zničit "královnu-matku", jenže zanedlouho začnou podezřívat jeden druhého z napadení parazitem. A když se ukáže, že někteří z nich jsou opravdu napadeni, začíná jít opravdu do tuhého. Casey i ostatní, kteří zůstali nedotčeni, se přesto rozhodnou bojovat dál a zachránit svou školu, městečko i svět. (oficiálny text distribútora)

Standic1

Pro mě absoultní srdcovka, i když už jsem fakultu viděl tak desetkrát, ani jednou mě neomrzela. Josh Hartnett jako školní hajzlík a strašnej gangster:) a Elijah Wood v roli, která mi na něj sedla... Totální ucho, neoblíbenej, dostává denně na prdel od zdejších machrů (a ne že by se s nim nějak mazlili). Nápad na hlavního záporáka mě potěšil, mimo jiné taky to, že Vám hned od začátku není jasné kdo to asi bude. Joo Robert Rodriguez umí, a to co podle nápadu měla být naprostá hovadina, je světe div se opravdu parádní. Při zaznění songu od Pink Floyd, v kombinaci se stojící bandou fotbalistů v dešti, se mi po každý na tváři objeví úsměv potěšení a věřte, že ani vy nebudete litovat, že se na to kouknete... ()

bolan

Frodo Pytlík bojuje proti mimozemšťanům, kteří napadli učitelský sbor - stačí ??? Tento film je ze sorty nesoucí označení teenagerský, takže to je u mě konečná - sorry. ()

Pitrsss

Horor / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller ?? Spíš teenage zombie komedie. Od Rodrigueze? To už samo o sobě zní trochu ujetě. Tak nějak jsem nevěděl, co si pod takovým filmem představit, když ho režíroval právě Rodriguez, ale je to prostě tam. Fakulta má pořádný koule a já se při jejím sledování dobře bavil. Scény, u nichž si říkáte: "Sakra, to snad nemyslí vážně!?" neumí nikdo natočit líp. Josh Hartnett v dost netradiční roli, přesto skvělej. 75% ()

petikacka

Je to taková blbinka od Roberta Rodrigueze, která pobaví a neurazí...Dnešní doba je už úplně jinde, ale zase mě bavilo vidět začátky pozdějších filmových hvězd...Za mě 75% ()

husokachna

Skoro po 20 letech jsem si na doporučení kluků z moviezone zopakoval Fakultu. A na začátek musím říct, že to nebylo tak dobrý, jak to bylo uloženo v paměti a že to dost zestárlo. Nicméně, pořád je tam pár cool a vtipných věcí, jednou jsem se lekl, užil si výlet do minulosti kariér herců v hlavních rolích. Navíc mě potěšila zábavná variace na testování z Věci. Díky Rodriguezovi je to celý tak trochu podvratný a tomu, kdo to neviděl to můžu doporučit doplnit si to jako zajímavou odbočku ve slasher žánru. Kdo nebude čekat převratnou pecku, může být mile překvapen. Tři solidní vysušený starý báby. ()

Berry

Ve své podstatě nejde ve Fakultě o nic nového, nebo převratného. Normální střední školu přepadnou mimozemšťané, kteří chtějí ovládnout planetu. Ale to podstatné (a to dobré) je v tomto filmu někde jinde a to především v hercích. Elijaha Wooda i Joshe Hartnetta mám ráda a nezklamali mě ani náhodou. Robert Patrick hrál zase jednou záporáka a zase jednou se mu to povedlo... Clea DuVall (i když hraje ,,tu škaredou lesbičku") hrála dobře a dalo by se říct, že kromě Famke Janssenové, hrála nejlepší ženskou roli. Salma Hayek na sebe nijak zvlášť neupozorňuje a to je možná dobře. Summer Phoenix (ve filmu se bohužel objevuje minimálně) asi zdědila talent po bratrech, protože to, jak toho chudáka kluka mlátila, to se jen tak nevidí... Jinak Fakulta nabízí dobrou hudbu a místy i vtipné momenty. ()

molcan2

Moderne pojatý Lupiči těl. Sice s pomalším nástupom, zato s intenzívnym koncom. Až na CGI na ktore sa podpisal zub času, nemám čo tomuto filmu vytknuť. ()

Patuse

Žádný horor - ale Rodriguezova geniální postmoderní jízda, která pracuje s americkýma školníma stereotypama a dává jim nádech nových devadesátek - kdy všichni cítíme, že privilegovaní (končně!) nemají vítězit a my, ti lůzři, tu máme satisfaction! Není divný, že je trenér piču* a najednou miláček? Školní kráska není zas tak "krásná"? Stan by radši nebyl hvězdou školního týmu. Zeka sice rupnul, ale vlastně je to velmi chytrej kluk co dealuje. Stokely typický girl outsider a stejně Casey = z outsidera hrdinou. Hlavně bacha na nejmilejší novou holku Marybet. Breakfast club na druhou v novějším a víc cool kabátě! * Drogy jako záchrana před emzáky - nevím co vám říkali doma, ale tohle je dokonalý! ** "Vždycky jsem tohle chtěla udělat!" ()

gusman

Přeživší superhrdina Wood opět zachraňuje svět, tentokrát před mimozemšťany (parazitmi). Ale opět docela koukatelně. Škoda jen, že to musí být pomocí "drog", ta trip party na začátku je opravdu nepěkná. Nebýt toho, bylo by to opravdu hezké, pěkně napsané i natočené. ()

P.J.2

U tohoto hororu se ani nemusí přemýšlet...Nevím proč ale prostě mi sedl do noty...docela dobre herecké výkony ,příjemné prostředí,nenáročnost na intelekt...jo pohodovka... ()

Akana

Rodriguez si rád hraje s všelijakým klišovitým harampádím tzv. pokleslých žánrů a tvoří z něj důmyslně stylové a hlavně zábavné kousky. To se dá říct i o Fakultě i když nadhled, který z Desperada a Od soumraku do úsvitu vyleštil klasiku, mi tu trochu scházel a chvílemi jsem měl dojem, že sleduju teenagerský remake Carpenterovy Věci. Stejně ale: Rodriguez baví diváka i sebe a revoluci po něm nikdo nechce. ()

Rokle

Ano, přesně takhle si představuji povedenou hororovou komedii pro teenagery. Spousta božích nápadů a vhodně vybraní herci/herečky. ()

DHDV

Takže tomuto říkám, nadčasový („teen“) horor nejenom hereckým obsazením. Atmosféra, skvělé herecké výkony a „satirická“ záhada. Co více si může člověk přát, tento film sem si pustil 12 let po natočení a stále má své kvality! ()

Wolvie

Velmi stylově podaná pocta brakovým sci-fi hororům s přesným obsazením a zábavnou nadsázkou.Takové věci mě od Rodrigueze baví,ne dementní dětské blbiny! Vem si to k srdci, Robe. ()