Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

DAPDO

Nobody měl hodinu potenciál na čtyři hvězdy. Solidní příběh, dobrej styl vyprávění a skvělý bojový a akční scény. Hlavně bitka v autobuse stála fakt za to. Byl jsem ochotnej i odpustit, že hlavní představitel rozhodně nevypadá na nějákýho zabijáka a bouchače. Závěrečná divočina, kdy si vzal bouchačku do ruky snad každej, ale odpovídala spíš béčkovejm akčňákům z devadesátejch let - 60%. ()

dalziel

Bavil som sa parádne a neriešil som na čo sa to podobá ,alebo nie. Nájomný vrahovia v dome dôchodcov čo išli odprarviť  Hutchovho otca bola pre mńa najlepšia scéna.Fakt sranda. ()

Razzor_82

Nikdo mě nedonutí dát víc než tři hvězdy. Kolstad provařil Wicka až tak, že film chutná jako třikrát vylouhovaný odvar! Absurdní zápletka, která spustí pletky s ruskou mafií. Autobusová bitka byla fajn a svěží ale ten konec bohužel spadne do kýčovitého střílení a hory ruských mafiánů padají na zem jako mouchy. Odenkirk na mě celý film působil lacině v béčkovém akčňáku. 6/10 ()

Davidkkk

Chtělo by to mít stejný grády, jako trilogie Johna Wicka, ale paradoxně to nejmíň baví v akčních sekvencích, kterých tu ve skutečnosti moc není (což není na škodu) a najíždí se na osobitější notu, tudíž úplný opak "předlohy". Škodí tomu nadbytečná dávka často až trapnýho humoru. Bob Odenkirk v hlavní roli je boží a na dvojku se těším. ()

dainio

Je to řádná nálož! Bob Odenkirk doslova válí. Film má tempo a je svižný. Nejvíc top je pro mě scéna v nočním buse, kdy se pustí do přesily výtržníků. Snoubí se v tom okouzlující syrovost pořádné rvačky a pravá akční zábava. Krvavé efekty, make-up na vysokém levelu. Hlášky a odlehčení pasují "jako prdel na hrnec". Nikdo je dost dobrý film, co by potřeboval více pozornosti a propagace. Ale možná i tím, že je to "malý" film, tak ten efekt je ještě větší. Určitě jeden z nej filmů letošního roku. ()

tomik99

První půlka rozhodně šla – unavený otec prací se snaží žít normální život a bohužel se přimíchá do nečekaného konfliktu. Po pár úvodních minutách se ale film změní a je to stále a stále horší. Zhruba po třiceti minutách mi bylo jasné, že tu máme dalšího Johna Wicka a opět s Rusy. Jenže i John Wick má nějaké své pravidla. A série funguje kvůli skvělé choreografii a naprosté vážnosti celé situace. Tady sice jde o život rodiny, ale veškeré scény jsou až moc odlehčeny. To, co navíc sledujeme v závěrečné třetině, je už naprosto nekoukatelné – důchodce vymlacuje brokovnicí mladé Rusáky, film tak ztratí na úplně nějaké vážnosti či věrohodnosti. No, tento film rozhodně není pro všechny. Kdo chce vidět slabší odvar Johna Wicka pokoušejícího se být zároveň i vtipným, ať si poslouží. Soundtrack to má ale dobrý. ()

Torgal

Kto by to bol býval kedy povedal, že sa z Boba Odenkirka stane akčná hviezda. Po pár hodinách vo fitku môže byť dnes hrdinom naozaj každý, aj tuctovo vyzerajúci foter. Film má Wickovský vibe, dravú a nápaditú réžiu a vymazlené akčné scény. Navyše hlavná postava ide v súbojoch naozaj cez bolesť, čo bohužiaľ platí len v prvých dvoch tretinách filmu. Ku koncu sa tento realistický prístup ale hodil do koša na scénu nastúpil neohroziteľný Rambo, ktorý tucty ozbrojených grázlov (chovaním však skôr lumíkov) kosí na posedenie len tak pre radosť. Vrcholom v tomto ohľade bola postava jeho otca v podaní vetchého Christophera Lloyda, ktorý to má hodené úplne rovnako. Ako priamočiara akčná jednohubka so závanom osemdesiatych rokov to ale funguje veľmi dobre. 7/10 ()

RoneXxXD

Krásná práce s kamerou, efekty, hudbou a hlavně s akcí. Jasně, má to kolísající kvalitu, práce s charaktery zaostává, ale je to prostě zábavné. Nevím proč, ale strašně jsem měl pocit, jakobych sledoval dvojku. A ono by to jako dvojka "něčeho" fungovala náramně. Koncept zabijákovic rodiny v tomto pořadí zní zajímavě, a celkově u vzpomínání na staré dobré časy si v hlavě řekneš "Jo, chtěl bych prequel". Takhle... já tento typ filmů mám v oblibě, za mne je to nejlepší klon Johna Wicka co vznikl, takže pocitově to mám na 90%, ostatně objektivně bych hodnotil na 80%. Každopádně rozhodně doporučuji. ()

ViktorS

Tak toto bol skutočne perfektný akčný film. Ako John Wick lomeno nejaká Tarantínovka. Zápletka bola síce sama o sebe jednoduchá, ale aj tak to bolo 90 skvelo strávených minút. Náš akčný hrdina nepôsobí nesmrteľne a dostáva tu dosť zabrať. Akčné scény vďaka tomu vyzerajú viac realisticky alebo aspoň na mňa osobne tak pôsobia. Filmom nás ďalej sprevádzajú dobré piesne, ktoré pekne osviežujú túto akčnú snímku. ()

Perth odpad!

Neobtěžujte se. Jedině, byste byl masochista toužící způsobit si lobotomii dementní přehlídkou s kožnatými chlapci zastydlými ve hře na vojáčky... a vlastně ne, on by ten film za váš čas nestál ani potom. ()

aR3Zz

Z počátku jsem se neuměl zorientovat, režie i scénář držely diváka trochu v nejistotě. A to bylo super, protože pánové pravou náturu hlavního hrdiny pečlivě dávkovali... Až to prasklo! A pak to bylo řežba, co stála za to! 80% ()

Shizle

Extrémně zábavné, extrémně originální a extrémně jednoduché. Naprosto záměrně jednoduchá zápletka ve spojení se skvělým Bobem Odenkirkem v hlavní roli, u kterého nám film jen mírně nastiňuje jeho kriminální minulost, a famózní svižný střih. Takhle málo stačí k originálnímu akčňáku ve stylu Johnů Wicků. Samotnému filmu nemám co vytknout, jednoduchý děj je za mě extrémní výhodou a je nad hvězdy jasné, že tvůrcům o nějakou složitou zápletku šlo úplně nejméně. Celou dobu sledování jsem se smál nad jednotlivými killy, například urvání železné tyčky v autobuse, nebo celá sekvence kde RZA v malém prostoru řeší nepřátele odstřelovací puškou. Také "Sám doma" scény kde Bob s tátou používají proti Rusům granát v pressu nebo nášlapnou minu na schodech jsou naprosto geniální. Prostě skvělá, svižná zábava, u které vám to může kazit jen vaše nadbytečné přemýšlení. Za mě silný čtyři hvězdy. ()

Urukhaj98

Johna Wicka mám velmi rád, nicméně pokud bych měl brát v potaz pouze jedničku, tak tu Nobody hravě překonává. Od Reevese člověk tak nějak očekává, že dříve nebo později začne mlátit a střílet lidi kolem sebe. Když ale Bob Odenkirk, který opravdu působí jako taťka z předměstí, který se nejspíš živí nudnou a nezajímavou kancelářskou prací, začne lidem lámat kosti a ustřelovat hlavy, má to úplně jiný feeling. Komediálnější pojetí, které bylo vzhledem k představiteli hlavní role v podstatě nutností, to také povznáší na jinou úroveň. Nobody je prostě skvělý a já ho zcela neskrývavě zbožňuju. 9/10 ()

Jajar

Variace na filmy typu Falling Down a klasický americký námět “angry white man”. Skvělá hudba, střih i akce. Spousta nápadů. Povedená devadesátiminutová jednohubka ve stylu Johna Wicka. ()

FeriusParfax

Takhle bych si představovala akční snímek. Takový ze života... Každý má určitě den, kdy potřebuje upustit páru. Věřím, že po takové krásné bitce, která se odehrála v autobusu, se vám musí dost ulevit. Tahle rvačka byla opravdu lahůdka. Dále se mi moc líbila ukázka stereotypnosti života a potvrzení přísloví: tichá voda břehy mele... Hutch "Saul" se nezdá, ale když se naštve, tak se z něj stává mlátící mašina. Film byl tak akorát dlouhý a vůbec nestihl nudit. ()

tranquill

"Ještě musím něco zařídit.. Když musíš, tak musíš..." Nic originálního, ale musím uznat, že snaha o nadhled tam byla a za tu likvidaci Rusáků hvězda navrch. ()

zberatel

Predstavte si že Hardcore Ilja skočí na pivo s otcom Wicka, právnikom s Albuquerque a doktorom Brownom. Po pár rundách sa začnú baviť o obľúbených filmoch. Doktor vraví, minule som pozeral RED s Freemanom a len som s úsmevom pozeral ako sa pritom zabáva. Právnik na to, TAKEN s Liamom bola výborná oddychovka, ten chlap vie čo robí. Hardcore, ja mám celkom rád Denzela, hľadí si svojho a sem tam pomôže niekomu vyEQUALIZERovať účty. Otec sa zoširoka usmeje a vraví, chlapci mám nápad, čo keby som tieto vaše filmy zmixoval dokopy a pridal štipku ešte navyše ? Ok, ideme do toho a Ilja dodáva, ja to natočím, užijeme si trochu zábavy a hneď objednáva ďalšie kolo. Láska na prvý pohľad a keď ju miluješ niečo riešiť... ()

Likan7

Stylová řezničina, ve které Bob Odenkirk potvrzuje, že akčního hrdinu uděláte z každého, pokud máte talent a věnujete tomu péči. Bitky jsou fyzické, kamera přehledná, hudba přepálená, ale oddechová a i když jsem při krvavým finále měl pocit, že je toho už přece jen trochu moc, ono si to na nic vlastně ale nehraje. Je to jen brutální honba za přežitím. Nebere se to vážně a když to nebude brát vážně ani divák, bude se skvěle bavit. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)