Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (Cinemart SK)

xxmurphyxx

Civilnejší a o niečo menej štýlovejší no ďaleko viac uveriteľnejší John Wick. A musím povedať, že som sa bavil podstatne viac ako práve pri poslednom diely spomínaného filmu. Bob Odenkirk je asi ten posledný adept na zemeguli, ktorý by ma napadol ako hlavná postava do tohto filmu. A práve to je jeho sila. Využil svoje postavenie underdoga na 100% a dodal postavu, ktorá kľudne môže byť váš sused od vedľa. Príbeh je klasické Béčko, ktoré sa aspoň nesnaží hrať na niečo viac a miestami sa vôbec neberie vážne a slúži len ako krovie pre kopec choreografických pasáží, ktorým nechýba taký úplne prirodzený pouličný štýl, nápad a čaro improvizácie. Akcia nie je chirurgicky presná a načasovaná ako vo Wickovi, je špinavá, miestami kostrbatá a primitívne jednoduchá no úderná, účelná a hlavne uveriteľná a človek sa s ňou vie stotožniť a predstaviť si sám seba v podobnej situácií. A to je asi to najväčšie čaro a pozitívum filmu. Čerešničkou na torte je Christopher Lloyd, ktorý si kradne každú scénu pre seba a s Odenkrikom tvoria zábavný tandem otca a syna v akcii. Už teraz sa teším na pokračovanie. ()

krumlajs

Bratranec Johna Wicka jak se patří. Mám hodně rád filmy, kde je bývalej killer v důchodu a už se do ničeho nechce srát, ale pak ho někdo těžce nasere a už to jede. Odenkirk se 2 roky na tuhle roli připravoval a je to hodně znát. Film šlape a uteče možná až moc rychle. Kdyby každý rok vyšli 2 takový filmy vůbec bych se nEzlobil. A za rok bych prosil Hutch and Wick :) . 80% ()

rasto87

Fakt som na začiatku ani len netušil, čo budem vlastne pozerať. Nobody je veľmi zaujímavý na začiatku len kukate nudný život  hlavného hrdinu a potom príde ta  pravá extáza v podaní akoby Johna Wicka. Naozaj zaujímavé dielo, ktoré pobaví ()

Renswo

Nobody: akčná jazda , podobná tej prvej od Ilja Najšuller (nar. 1983, Sovětský svaz) . Tak ako pri Hardcore Henry (2015) aj tu zanechal svoj rukopis . Mame tu poriadneho muža , ktorý sa nezastaví pred ničím , aby dosiahol to čo chce . Príbeh nie je veľmi zložitý , kvázi sa cely dej sústreďuje na Boba , ktorí sa snaží pomstiť páchateľom za vzniknutú ujmu vo vlastnom dome . Cestou domov narazí na skupinku “rusakov” v autobuse a akcia sa môže začať . Nebudem viac prezrádzať , ale čo je hlavné , tak to sú nadštandardne akčné scény , tie su mimoriadne dobre. Bojové scény su brutálne a fanúšikovia akcie si prídu na svoje. Film je obohatený kvalitnou hudbou , soundtrackom a hlavne je super využitý v správnych momentoch celého filmu. Čierny humor pridaný k krutým scénam má bavil a aj preto je moje hodnotenie vysoké a pozitívne aj keď príbeh je dosť jednoduchý . ()

DonBraso

Proboha proč má ten kluk režisérská jen dva filmy?Po výtečným Henrym,tu máme Hutche,který se s tím vůbec nesere.Ten styl prostě baví a střihy a vzpomalovačky jsou přesně tam kde mají být.Ilja akční řemeslo umí a s tím budgetem co na to měl ukázal někdy až orgie.Bob Odenkirk z fleku může hrát akčního hrdinu,až jsem si stále myslel,že tam vlastně hraje "dražší" provedení Liam Neeson.Na to jak mě vůbec nebaví John Wick,tak tohle ano.Přesto zde scénář,chorea a nevím co ještě jsou právě z dílen Wick company,který tomuhle nesehá ani po kotníky.Je vidět,že stačí lepší režisér,trochu uchopit badass frajera,kterýmu se pak dá věřit i to nemožný co vidíte na plátně.Jasně,konec je malinko přes hranu,ale v tomhle to vůbec nevadí,protože poetika filmu se přestala brát vážně už s dědkem s brokárnou v ruce.Má to být kulervoucí a tak to taky je.Sice třeba honičky nejsou božolé na stole,vždycky vidíte prázdný ulice jak v nějaký hře na přelomu století,ale z toho cash co bylo se vlastně povedl kousek,který velmi chutná.Dvojka je jasná a místo Johna Wicka tu máme lepší verzi Hutch Mansella. Jestli dvojka dostane větší rozpočet a režisér stejný,tak to bude teprve bomba. Pravda, scénárista bude stejný,tak nemůžeme čekat bůhví co,ale přidat více vtipných situací či vtípků,tak   pak není jako o čem.90% ()

Mikecat

Fakt paráda, Saul s výcvikom (rola právnika mu viac sedí). Akčné, vtipné, nepredvídané, zábavné. 'doufam, že mají rádi nemocniční stravu' ventil v autobuse, výborná bitka dokonca reálne vyzerajuca. Následne naťahovačky s rusakmi, vyslobodenie z kufra, ' 4 litr říkal? 8 válec? Z 0 na 100 kolik? uvidíme..' keď napadnú fotrika v domove dôchodcov vytiahne na nich brokovnicu, sanitar sa prebudí a vidí dedka jak sleduje telku: 'deyve, stiste si to', Jednu hviezdu dole za cierneho rusa - to ste fakt posrali, druhú za prepisknuty záver v továrni. Jeden a jediný zaujímavý detail záber na pištoľ letiacu vzduchom. Trochu to pripomínalo počínaním zo zloduchmi Pernikoveho tatu. ws ()

Muff

Žánrovka, johnwickovina, nicméně trochu jinak pojatá. První půlka bavila, ale brutální sešup nastal s poslední přestřelkou, kdy už i s rezervou braná akce sklouzla do sebeparodie se záporáky nabíhajícími před hlavně, aby se nechali zastřelit, to už prostě bylo moc, sory. ()

pafka

Tohle je poctiva filmarina. Neni to nic, co bysme uz nevideli. Ale je to mirne protkane humorem a nasili je tady tak nejak odlehcene, nepusobi nechutne a hlavnimu hrdinovi fandite. Tak, jak chteji tvurci. Obcas logika jde stranou, hlavne ze je zabava. A o tu jde predevsim a to se vylozene dari. Ale plasticka trhavinadrzena v ruce a po odpaleni si lehnete dva metry vedle je proste vedle. Tomu se neda verit. A toje nejvetsislabina filmu. Na dvojku ale pujdu. ()

waltosin

Nikdo je dobrá řežba alias John Wick i když mnohem lepsí je ve své roli jako doma je John, ale to je i tím lepším a příběhem, ale Nikdo určitě patří do top letošních pandemickych překvápek:) 70% ()

mnx

Některé momenty byly vtipné, zvláště tatínek v důchoďáku :-) Jenže na rozdíl od Hardcore Henryho tu bylo méně originality, moc to připomínalo Johna Wicka s gagy ukradnutými z marvelovek (které většinou nesnáším), některé momenty mi přišly až trapné a chvílema jsem se dokonce nudil. Podle mého skromného názoru - režisér jako jeden z těch ve stylu "kašlu na studia, budu si točit po svém", by měl přijít s ještě ujetější verzí Henryho, a víc tlačit na pilu, protože v tom má rozhodně potenciál. Ne kopírovat to, co už tu bylo mnohokrát. Pak se budu bavit královsky. ()

mkee

Asi by som nemal byť sklamaný, keď sa mi namiesto očakávaného thrilleru dostalo v celku slušnej komédie. Ibaže som to nečakal. Po sľubnom rozbehu mal však tento film na viac ako iba na bezduchú rezačku v štýle (na tejto platforme už spomínaného) Johna Wicka či Deadpoola, ktoré ladia aktuálnym trendom. Škoda, že keď dnes máte chuť na kvalitný, neobyčajne "obyčajný" film, nie assvengerovku, pseudokomédiu či film s témou homosexuality, je treba siahať v zásade (už len) po európskej kinematografii. ()

blondboss

Bob Odenkirk v roli, v akej ho nepoznáme. Tento snímok mal dve tváre - tú prvú civilnú s odkazom na jednoduchý život obyčajného frustrovaného pracujúceho, z ktorého sa vykľuje ťažký bojovník. Tá druhá tvár už je čisto akčná, kde už tvorcovia ťahajú ťažké kalibre akčných choreografií a zároveň veľkého klišé v jednom. Celkovo ale veľa pasáží bolo natočených maximálne coolovým spôsobom a musím uznať, že aj dosť odľahčene, kvôli čomu jednoducho musím pridať štvrtú hviezdu. Ja som sa bavil a Bob si u mňa šplhol. 75 % ()

matys12

Komentář obsahuje SPOILER Přesný opak, než jsem ve zvyku. Neočekával jsem moc, dostal jsem dost. Když jsem si filmu poprvé všiml na internetu, nechápal jsem, že někdo jako Bob by mohl hrát akčního hrdinu stylu Johna Wicka, ale fungovalo to opravdu skvěle. Přeci jenom film potřeboval nějakého staršího "taťuldu" a Bob aka Saul ho ztvárnil opravdu skvěle. Celý film by byl pro mne úplně v topu, kdyby nebylo konce. SPOILER Ta rodinná bitva s otcem, který se sotva drží na nohou a při tom zabíjí záporáky, jak na běžícím páse... notáááák... to si takový až brutální film opravdu nezasloužil. Právě díky konci jako byl tady a který mě nesmírně zklamal nemohu dát 5*. Vlastně když nad tím teď tak při tom psaní přemýšlím... mám chuť snížit na 3... dobrá 3,5* zaokrouhleno na 4. ()

M_Bery

No, tak nějak bych změnil název filmu. Mělo by to být: "John Wick po dvaceti letech". Je to trošku vylepšené, a upřímně to není tak nudné (první díl Johna Wicka byl podle mne trošku nudnější). Tohle bylo s podobným dějem, jen zde byly přidané postavy, třeba ten děda. A rozdíl je i v tom, že John Wick měl manželku mrtvou... No, každopádně děj tohoto filmu byl povedený, ale předvídatelný, a to hodně. Což je škoda, ale jak říkám, kdo viděl Johna Wicka, tak mu bylo jasné už po první půlhodině co se stane. Doufám, že se dočkáme pokračování, protože film má otevřený konec, i když (nebyl bych sám) bych upřednostnil nejprve čtvrté pokračování Johna Wicka, protože ten je to v tuto chvíli zajímavější. ()

Kokos

SPOILERY! ....... Kdyby scenaristi nechali koncept "nasraneho odhodlaneho tatika co dostava po hube, ale zarputile bojuje dal", bylo by to zajimavejsi a myslim, ze tam je i dost prostoru pro originalni akcni vyradeni. Scena v buse me totiz bavila nejvic (v tu chvili jsem stale cetl vyse popsany koncept). Pak nam ale pribeh ukaze, ze hrdina je vlastne dokonaly superzabijak v duchodu a zajede to do vyjetych koleji (a nesedi to s prvni polovinou). Od te chvile je to uz tuctovka, byt dobre zrezirovana. ()

MT_Y

Nobody, totálně skvělí film od začátku až do konce, je to mnohem mnohem lepší než John Wick (dle mého tedy). Byla tam větší realičnost než v takových filmech bývá. Film, uměl vyvolat napětí, humor a spokojený závěr. Málo kdy nemám vyloženě co vyčíst a musím uznat že zde to tak je. Krom toho, skvělí děda (tedy respt. Táta) například v senioráku Úpa na pohodu si tam zabije jen tak dva machry úžasná scéna... Nebudu víc rozebírat nebo bych spoileroval a to by mi zde bylo líto. Bez zdržování 100% 5 hvězd :-) ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)