Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (Cinemart SK)

mdf

Do půlky,hodně velká pecka,pak to sice ubralo plyn,ale i tak je to skvělá zábavná jednohubka.Děda s brokovnicí....Určitě bych si dal i dvojku.... ()

Honzamary_CZ

Co jen dodat. Nobody je zábavný akční film, kde nechybí skvělé hlášky a propracované souboje. Děj není nijak zvlášť originální a je zde vidět inspirace Johnem Wickem. Hlavní hrdina Hutch (Bob Odenkirk) je rodinný muž s nebezpečnou minulostí, který potřebuje najít sebevědomí a přitom se zaplete s nesprávnými lidmi. Bob se na tuto roli perfektně hodí. Oproti Johnovu Wickovi je snímek méně vážný. Obsahuje skvělí soundtrack. Film má kratší délku (něco přes 90 min), ale nemá hluchá místa. Za mě zasloužených 80 %. ()

RamiellDeAnn

No... dlho som vahal či 3 alebo 4 hviezdičky. Objektivne je to proste; hlupučke a priliž miestami nelogicke... na druhu stranu je to proste zábavné a vo svojej hluposti neuražajúce. Takže ak si človek chce odychnuť a zabaviť sa u niečoho jednoducheho; tento film to splňa dokonalo. Rozhodol som sa nakoniec pre ,,slabšie 4". Malo to ale podlamna naviac, stačilo vychytať par hovadin. A suhlasim; zaver bol hodne trapny. Neva :) ()

goauld

Takový dospělácký Sám doma (ve více domech) :-D Jako skvělá konkurence Johna Wicka.... a i zde očekávám další díly. Málokdy se stane, že když dva dělají totéž - JE TO totéž. I v tomto snímku jde o "unaveného výkendového bojovníka", který hrdinně jako Ivan Ivanovič jde bez mrknutí oka a vystřílí vše co mu přijde do cesty. Narozdíl však od Ivana Ivanoviče je však tento "John Wick copy" kupodivu zranitelný ;-) Nicméně - jedno "mínus" bych viděl... Závěrečná pasáž je poněkud -přehnaná- , především díky tomu důchodci, jemuž se až záááázračně všechny kulky ze sapíků obloukem vyhejbají.... ÁÁÁÁÁle co.... zde přece nejde o nějaké reálnosti ;-) Cílem tohoto díla je pobavit a.... to tvůrce splnil vrchovatě. ()

MaxBodycount

Mentálna rozcvička scenáristu Johna Wicka rozpitváva možnosť, že by populárny mastnovlasý asasín neprišiel o manželku a doklepal to do zaslúženého dôchodku obnášajúceho všetky odtiene šedej v rutine poskladanej zo vzďaľujúcej sa rodiny, nudnej práce a zadných svetiel smetiarskeho auta. To všetko, našťastie len do momentu, kedy sa bandička ruských mafiánov rozhodne nastúpiť do nesprávneho autobusu a nevedomky naštartuje kariérny návrat auditora z pekla a s ním aj akčnú udalosť tohto roku vyšperkovanú neočakávaným obsadením skvelého Boba Odenkirka. Ten je v svojej premene z upozadeného otca/kolegu na Punishera naozaj brilantný a stáva sa jedným z dôvodov, prečo menej pompézny variant Johna Wicka dokonale funguje a baví. Moment filmového blaha: Deduško Lloyd ako akčný hrdina. ()

PMU

Takhle jsem se dlouho u akčního filmu nepobavil. Ideální stopáž. Easy příběh. Skvělé akce tak akorát. Výborné hlášky. ()

tehol

jeden z mala filmu z poslednich cca dvou let, na  ktery bych vazne rad zasel do kina, jsou tam prvky, ktere proste bavi, i kdyz imo mohlo byt jeste vic karaoke a mensi prehaneni v zaveru. ()

davidh76

Ale jo, zacatek je cool, pak se snazi byt cool, ale uz to tak uplne nejde, a konec je dobry. Takze peknych 80%. Kult to nebude, ale dobry film to je. ()

hmyzovrah

Pomalé rozjezdové tempo o borci, co se rád pere a dostává nakládačky. Děj jednoduchý, akce skvělá a celkem i drsná a film se hodně podobá snímku Bad Ass, ale zpracováni je zde mnohem lepší a výkon Odenkirka skvělý. Ovšem, je zde jedno klišé a tím je, že Rusové jsou opět ti špatní, ale nejvíce mě zklamal konec, který se proměnil, z rubačky, ve střílečku, ala Rambo. Proto sem musel jednu hvězdu ubrat. ()

r3musko

Forma prebila obsah. Za spracovanie by som dal 5*, za dej 3* a vo výsledku sú to solídne 4*. Vôbec som sa nenudil a dosť tomu pomohla aj krátka stopáž. Záver v štýle sám doma bol čerešničkou na torte. ()

Tom.Brejcha

Takový Komando po 36 letech bez Arnolda. Běžný akční béčko, kde se záporákům strefuje přímo mezi oči na první dobrou. Film na jedno zkouknutí. Nebyl špatný. Kdyby měl lepší zápletku a vtipnější scénář, dal bych i o hvězdu víc. Christopher Lloyd v roli "kropiče" je funny. Skvělý soundtrack. ()

ezop1012

Toto u mňa nefungovalo, típek mi nejak nesedel, nie tým, ako vyzeral alebo, čo robil, neviem asi tým, že to bol emerický agent, to emerický napíšem ešte raz. Bruce Willis mi nevadil, bol to napríklad obyčajný policajt, asi to fakt bude, že bol agent nejakej trojpísmenkovej agentúry. V dabingu za to, že negra nazval rusákom, odčitavam jednu hviezdičku dole, ak by niekto nechápal, je to hanlivé pomenovanie. ()

McGuffin

Jako otec, manžel, soused, zaměstnanec a syn má sice jméno i příjmení, ale představuje se Nikdo, Nobody. Muž, který se díky shodě okolností musí postavit mafii, aby ochránil svou rodinu. A z jakéhosi ne zcela známého důvodu na to má a z ještě tajemnějšího důvodu na to má i mu vypomáhající otec, většinu času opečovávaný v domě pro seniory. Takže scenárista Derek Kolstad ukáže publiku, kterak s válečnou i partyzánskou, doma schovanou i na koleni vyrobenou, rozhodně drahou výzbrojí v pouličním městském boji vyhrají dva otcové nad skvěle vycvičeným a odhodlaným mafiánským týmem. Hrdinské, pohádkové, rodinné. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

JustEdems

Tohle bylo přesně to odreagování co jsem na sobotní večer s pivkem hledal. Nemusíte nad tím nijak extra přemýšlet, jen se necháte unášet hudbou Sammyho Davise Jr. jak doprovází rubání party áshoulů v autobuse tatíkem od rodiny, co je stereotypem života donucen se vrátit do starých kolejí své Badass minulosti. Určitá podoba s Johnem W. se dá z mého úhlu pohledu snadno přehlédnout. A především Nobody mi vynahrazuje to, co mi Baba Yaga nedokáže nabídnout. Což je pořádná dávka humoru. A o tu se postaral z velké části Mr. Lloyd, jak gerontoidně sundavá všechny co mu přijdou pod artrózní ruku s arzenálem okolo pleteného svetru a kalhot nad pupek. Odenkirk si tuhle roli patřičně užíval a to mě také více vtáhlo do hry. Co téhle pecce ubírá hvězdu, je absence podobných scén jako té v autobuse. Kde byla více vidět zranitelnost hlavního hrdiny a ne až nadpřirozená schopnost, která se objevuje v druhé polovině. Prostě mi chyběla jaká si obava o hlavní protagonisty. Jinak by to byl opravdový skvost na plný počet. Jinak scéna v kufru auta mě položila do záchvatu smíchu! Díky Iljušo! ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)