Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

mapar

Pokud z nějakého důvodu nesnášíte zabíjení ve filmech, nebo si myslíte, že Lennonkám se nemá říkat Leonky, tak se vám tento film líbit nebude. Pro všechny ostatní je to takřka bezchybný exemplář té nejlepší kinematografie, od kterého nedokážete odtrhnout oči až do závěrečných titulků. Pro mne osobně si za toto zasloužili Besson, Reno, Oldman a Portmanová doživotní pardon na všechny hrůzy, co natočili později (hlavně teda Besson) ()

Lekatariba

Snímek, který se vyvaroval snad všem filmovým klišé (jsem spokojená hlavně s jeho zakončením), skvělý Reno i Oldman (miluju, když hraje padouchy) a Natalie, ta už měla očividně talent odmalička, navíc je v téhle roli neskutečně roztomilá :) ()

blazenfilmov

Naprosto precizní film nadupaný akcí až z toho hlava bolí. V hlavní roli ekscelující Reno, který mě (musím zaklepat) nikdy nezklamal a vedle něj čímdál více okouzlující tehdy ještě holčička Natalie Portman, takdéž podávající výbornou roli, kterou se koneckonců zviditelnila. ()

GiorgioB.

Snad to bylo tím vlažným svařeným vínem... Snad to bylo tou lahodnou vodní dýmkou... Snad to bylo tím pohodlným polštářem... Snad to bylo tím krásným časem mládí... Tenkrát poprvé... Leone, Stansfielde, Mathildo! Director's cut. Láska na celý život! ()

Profík

Ach jo, ten Besson ale uměl točit filmy. Myslím, že by to požád zvládl, ale vypadá to, že teď mu jde spíš o továrnu na rychlý prachy Europacorp. Skvělí Jean Reno a Natalie Portman. A samozřejmě i Gary Oldman. 95% ()

benny1984

určitě nejlepší film s Jeanem Renem, tento film mě dostal už při své premiéře a do dneška ho "žeru", nedá se tam nic vytknout i když jde o zcela jednoduchý příběh, tak se stal fenoménem své doby ()

FilipGOLF

Jean Reno ve své vrcholné roli. Naprosto skvěle se k tomuto filmu hodil, ze začátku mě trošku štval, ale pak jsem ho začal mít rád a konec jsem byl velice smutný. Parádní film, který chytne za vaše city. ()

Luckab92

Dojemný, stylový, brutální a poetický příběh o laskavém zabijákovi. Životní role Natalie Portman - skutečně skvostný výkon třináctileté Herečky, Jean Reno si vystačí s pár slovy a Gary Oldman byl geniálně přehnaný. Pět hvězdiček je málo. Shape of my heart !! !! !! ()

Fareo

Srdcovka všech srdcovek s úžasným obsazením, nádhernou hudbou, strhujícím příběhem, nezapomenutelnými scénami a mladinkou Natkou Portman :O) TOP scény: "This is from.. Mathilda", russian roulette..aj. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)