Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

smajki

Vynikající drama se skvělým Jeanem Renem a fantasticky ujetým a vyšinutým Gary Oldmanem. Délka akorát, příběh celkem svižný, Leonovi killy výtečné. Jediné, co mě zamrzelo je, že zrovna tenhle snímek neskoničil happyendem. Tady jsem si to zrovna (jako málokdy) přál. ()

vampvegetar

Nej Bessonovka, herecky skvelá, s "čudáckym" osamoteným hlavným killerom, ktorému nejde nefandiť a psychicky ešte nenarušenou Natalkou ( či práve to ukončenie ju narušilo ?). Tá je s tým kvietkom a ostreľovacou puškou neodolateľná a fakt to má dojemný koniec s mŕtvym Leonom. A to kvôli šialenému Oldmanovi, ktorý je tak "hnusný", že ak ho nezabili v tomto filme, tak ja by som natočil ďalší a tam ho dostal. Len škoda Natálky, ktorá potom síce herecky imponovala napr. vo filmoch Na dotyk či Čierna labuť, no jej aktuálny potenciál je hlboko pod bodom mrazu ohľadom na to, aké herecké možnosti sa po tomto výbornom filme pred ňou črtali a ani Star Wars neboli na zahodenie. Každopádne, film za 5 stars. ()

Duston_Movie

Je to pravda, je to strhujúce. Síce som si myslel, že tu bude Viktor čistič a nie Leon, ale nakoniec je to lepšie. Postava Leona je dokonalá, jeho láska K rastlinám A jeho výzor je zvladnutý na 100%. Postupom času sa mi film páči čoraz viac. Tento film vyzerá, že je len o zabíjaní, ale ide hlavne o pocity, emócie a vzťah medzi Leonom a Mathildou, kvôli ktorej sa Leon obetuje. Tiež by som vypichol skvelý výkon Natalie Portman, ktorá dostala nezvyčajnú rolu (na jej vek) a zahrala ju nezvyčajne dobre. Keď si spomeniem na jednotlivé scény a premietnem celý film V hlave tak výsledný dojem je jednoducho skvelý. Je tam aj kopec nečakaných zvratov, čo Z filmu robí jeden Z najlepších filmov. Ešte raz. Strhujúce. ()

NagatoPein

Nie že by som neuznal kvalitu, ale ľudia, je to naivné. Chápem to skôr ako satiru na imigrantov v New Yorku. Film má pekné momenty, pekné výkony hercov avšak niečo chýba. Nemožem hodnotiť vyššie ako 73%. ()

Sadova302b50

Ani nepřemýšlím, jestli je tu něco k vyytknutí. Velmi zajímavý přístup k tématu, řemeslná stránka je výborná a o výkonu trojky Reno - Portmanová - Oldman je zbytečné psát superlativy. Výtečný film. 92% ()

Ehrmantraut

Spousta lidí je zabito, ale tady nejde vůbec o zabíjení. Jde tady o silný příběh, a ne jeden, spíš tři. S jedním se asi ztotožní nejeden náctiletý, odcizení velkých sídlišť je možná nejvíce podobná lhostejnosti lidí kteří žijí kolem nás, ale i k těm se kterými sdílíme doma jednu koupelnu. S druhým asi každý, kdo někdy zatoužil po jednoduchém a prostém životu, ale ruku na srdce, málo kdo před Leonem tušil, jak spokojený a jednoduchý život může vést i nájemný vrah. S třetím se ztotožnit moc nejde, Gary Oldman vytvořil podle mě svého nejlepšího záporáka, a že jich už pár vytvořil. Když už se zdá, že linka filmu je dostatečně pevná a jde o dobrý film, najednou Vám podlomí nohy láska a naprosto zdrcující konec s citovou rovinou tak velkou, že si v ní můžete zaplavat. Nádhera ()

MisterSister odpad!

Jediné co tenhle film vytahuje alespoň trochu nad hladinu průměru jsou některé pasáže hlavních protagonistů, soundtrack, začátek a konec. Nutno podotknout, že vše ostatní stahuje dílo do hlubin podprůměru, kde se nachází i další pokusy o zaujetí prostřednictvím útoků na základní lidské city, a nebo, jak se ve filmu nejvíce ukazuje, kompletně absurdní snaha scénáře o vývoj charakterů postav. Tato negativní nelibůstka zapřičiňuje vzezření splácaniny, která se tu snaží o ono, támhle zas o tamto a není schopna být konzistentní, smysluplná, či alespoň zaujímavá. ()

Kwax

Sympatický hnus má svůj obraz i u zakalené kvasnice. Nenamočený inkoust kvalitních kmenových buňek má určitě něco do sebe i u ultrakyčovitých pointech současné vědy. Kvalitní bachratý bagr vybagruje bagrovité bukve, které zčistajasna mymochodem mají váhu 100 gk nad přítěží osudu asvaltu, bych doporučoval nesmrdět. Jimova ukvapená chvíle rozvádějící humus ze všech stran je symbolizující a nežádoucí. Toď zdar. ()

charlotteros

Krásný film. Opravdu krásný. Po nějaké době první snímek, který mě upoutal a od začátku až do konce nenutil hnout se ze židle každých deset minut. Mezi Jeanem a Natálií to perfektně jiskřilo (tak jak se vzhledem k věku patří,samozřejmě). Jean Reno je ostřílený herec, od něj mě ten skvělý výkon upřímně nějak nepřekvapil. Prostě borec. Co bych chtěla vyzdvihnout je sebevědomí a přesvědčivost Matildy :). Teda na to, že to byla její první role, perfektní (a i kdyby nebyla). Nedokážu si představit svoje chování před kamerou, když mi bylo dvanáct. Dále Gary Oldman, další talent. Mé dvanáctileté já by z něho mělo noční můry. Za mě 100%. ()

Rajca

Neopakovatelna dvojica, ktorá vás hneď chytí za srdce. Jeden citlivý zabijak, jedno priskoro dospelé dieťa, psychoticky policajt a jedna bezprizorna kvetina. Budete ich milovať, budete s nimi cítiť, budete smútiť. Ale budete to všetko chcieť vsetko prežívať zas a znova. ()

Bruce0659

Mathilde zavraždia rodičov, nemá kde bývať, potrebuje sa ukryť a neskôr pomstiť. Pomôže jej profesionálny zabiják Leon, ktorý sa stáva jej ochrancom, kamošom aj náhradným otcom. Dej sa zameriava na vzťah medzi Mathildou a Leonom. Herecký výkon 12ročnej Natalie Portman je úctyhodný, ale Jean Reno, ktorého moc nemusím, pôsobí v bielom tielku s otvorenými ústami ako mentálne zaostalý. Luc Besson nám tradične naservíroval pekný a zaujímavý priemerný film. U mňa tento slávny režisér patrí niekde na dno druhej ligy. 75% ()

sedna

León… i po třetím zhlédnutí je co objevovat. Pak je možné sledovat protagonisty i zvlášť. Skvělý film. Probouzí ve mně melancholii a v příběhu , jak je předveden Bessonem i jiskru světla (ač to zní hloupě) Pan prasátko, květina…střet hrubě dospělého světa s dětským, kdy Mathilda dovede Leona k tomu, že bez čtení je to on, kdo je manipulovatelný jako dítě a její přesvědčení, že právě z nich dvou je to Leon, o koho je třeba se starat a milovat ho jako rovnocenný partner. To mne opravdu baví. Natalie, Jean i Gary .. Hudba Erica Serry je výborný výběr. Za mne není co řešit, ráda si film pustím zase:-) ()

Tereza11

Strhující, neotřelé, důvtipné, nevšední.. Na tento film si vzpomenu vždy, když vidím Rena, a Portmanová zazářila už jako malá... ()

Diamonts

Akční thriller okořeněný špetkou humoru je výborným tipem na nudu. Jakmile se člověk začne dívat, musí to dokoukat až do konce a neodtrhne se ani na chvíli od obrazovky. A když k tomu přidáme i skvělé herecké výkony, není se co divit, že má film ocenění. ()

Cezar209

1994 ...mladucka nataly, jean este v tazkej forme a ..nove reziserske meno, ktore mi dovtedy nehovorilo skoro nic. Luc predviedol ze si svoj tym vie manazovat spravnym smerom a zaroven nas europanov na par chvil ukludnil :o)) Pre mna osobne akcna klasika minuleho tisicrocia a urcite mu najdem miesto v top 25 :o) ()

ferika

Hm, po precitani niektorych vyse tisicky komentarov k tomuto filmu ma zarazili negativne hodnotenia ako: "ten film mi nici ego", "pomaly, bez riadneho spadu" ... atp. Neviem, ale tito ludia su uz tak nakazeni americkymi akcnymi zvratkami, ze pokial nemaju debilne vtipky kazde 3 sekundy (prosim podlozene studiovym smiechom!), ci vystreleny mozog, tak to nie je ono? Ako povinnu liecbu by som im predpisal navstevy divadelnych hier ruskych klasikov. 3 hodiny psychickeho napatia a 100 slov. Pre mna 100%. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)