Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

SLPHR

Filmem se prolíná výjimečné přátelství a napínavá atmosféra. Jean Reno dokazuje, jak je výjimečný herec a Natalie Portman hraje velmi přesvědčivě, a to i přesto. jak byla v době natáčení mladá. ()

BigFoot

Hodnocení: 95/100; Herecké výkony: 95/100; Scénář a dramaturgie: 90/100; Kvalita akčních scén: 90/100; Přiměřená délka: ano; Chci to ještě vidět: ano ()

AutiXrist

Besson pedofil ? Film radšej nehodnotím ale aj takýto žijú medzi nami, sexualita v mojich očiach nemá postihnuteľné hranice čo sa chúťok týka. ()

GrooteLulu

..znám dobu, kdy Leon vstoupil do kin jako "slunce" v "Bird in New York".. nesmazatelně nám ukázal osamocené kouzlo New Yorku a život jednoho nájemného zabijáka, co chlastá pouze mlíko, spí v sedě a nikdo po něm nejde, jenom malá holka a on sám, když jí otevřel dveře.. 10hvězd za Matyldu, za fíkus, za Leona, za Tonyho IBM, za Stansfielda s jeho oblíbeným Mozartem a za celý OST i s finálemi .. ()

samsozz

Film ktory odstartoval portmanke karieru, treba uznat velky objav. Reno potvrdzuje svoju genialitu a od Bessona asi najosobnejsi pocin. Vsetko do seba krasne zapada ci uz pribeh alebo hudba. Slabe miesta som zatial nenasiel. ()

macikpacik

Vidím, že hneď prvé recenzie, ktoré sa mi zobrazili, sú od Golfistu a pod... Golfista sa zväčša veľmi líši od mojich hodnotení, o to viac ma potešilo, že tentokrát sa zhodneme. Leon nielenže naštartoval úspešnú dráhu Nataile, ale priniesol aj fantastického Garyho Oldmana a samozrejme Rena. V spojení s Bessonom - keď ešte vedel robiť dobré filmy - je to kombinácia, ktorá je dokonalá. Aj samotný dej je unikátny, nič podobné, aspoň čo ja viem, tu predtým nebolo. Celé to do seba presne zapadá - až na to, že Leon v centre New Yorku prejde ako nič do kancelárií, ale to sa dá odpustiť - a je to výborné. A musím zopakovať ešte na záver Oldman je tu nezabudnuteľný. 10/10. ()

AngelicWarr

Leon, jako nevím no, filmeček, co by pedofilní počin s lehkým nádechem lásky mezi plesnivým hitmanem a adhd sirotkou, která má daddy issues. Jediné co mě nadchlo bylo když skončil. No co bych dodal? Škoda že jim ten vztah nevyšel byli by krásný Bonnie a Clyde páreček ()

Oup

Videné v rozšírenej verzii. Z nich jakého dôvodu sa mi tento film celé roky nechcelo púšťať. A možno som urobil aj dobre. Režisérsky verziu je nutné vidieť, aby vám neušiel celý tón tej zakázanej lásky, ktorý bol vo vykastrovanej verzii skrytý. Port Anka to dala famózne. ()

Cerna_kosile

Aby se člověk živil odklízením a neuměl při tom číst? Vskutku zajímavá myšlenka, která však není vůbec špatná. Leon. Od pohledu rázný, nekompromisní a bezkonkurenční. Usínání v křesle mu zřejmě přinášelo schopnost zaujmout většinu diváků povedeného dramatického thrilleru. Kariéru začínající Natalie Portman, která by nejradši pokračovala ve stopách svého "milence" a svou práci vykonávající Gary Oldman přinesli filmu atmosféru a pocit pomstychtivosti ze všech stran. Kolik pak toho asi Reno viděl, když nosil sluneční brýle i za tmy..? ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)