Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Socirel

Skvělý příběh nájemného vraha, dobráka, co se snaží zakrýt své emoce.Film který chytne a nepustí. Pro Natalii Portman dokonalý start kariéry. ()

SK_sprco

Masterpeace, plna palba pre Bessona, spolu s Piatym elementom jeho naj filmy, ktore sa nedaju ohodnotit inac. Tomu filmu niet co vytknut. ()

San Miguel

Když jsem Leona viděl poprvé řekl, jsem si, že nic moc. Ale s odstupem času jsem změnil názor. Hodně zde září vynikající Jean Reno, kterému role padla jako ulitá. A zde ještě hodně mladá Natalia Portman ve své první filmové roli filmu dodává zvláštní kouzlo. A nesmí chybět ani perfektní Gary Oldman. ()

Novik

Výborný thriller. Výborně zahrané (hlavně Gary Oldman !). Výborně napsaný scénář. Výborná režie. Ps: Objev roku: Natalie Portman. :) ()

freebo1

-"Přestaň do něj střílet vždyť už je tuhej" -"Ten č**ák mi zničil můj novej oblek k**va !" :D Oldmanova nejlepší záporná role. Úžasný výkon podala teprve ve svých 13-ti letech také i Natalie Portman, málo kdy se povede tak skvělý debut. Jean Reno bohužel tolik nezářil, koho by dnes nějak zvlášť zaujal psychopatický zabiják popijející mlíčko. Dost k hereckým výkonům. Film mě natolik vtáhl do děje, že jsem zapomněl na velice nízkou teplotu v pokoji (to je ale blbost co? :)). Asi nebudu jediný komu se tento filmový zážitek zapsal do paměti velkým, tučným písmem. ()

Lonelybiker

Krásný film. Hodně emocionální konec, i když by se to po těch všech přestřelkách moc čekat nedalo. Natalie Portman to zahrála na svůj věk opravdu fantasticky a o Gary Oldmanovi a jeho psychopatickém zfetovaném poldovi nemluvě. Díky pane Bessone, je to velký zážitek. ()

daliNoodles

Film s těžko uvěřitelnými postavami a s těžko uvěřitelným příběhem, ze kterého jsem byl střídavě zhnusen a střídavě na pochybách zda nejsem jenom příliš úzkoprsý divák. Přesto lolitovská zápletka filmu vytěžená na maximum a projasněná závěrečným "happyendem" zanechává pocit neotřelého filmového zážitku. ()

filipchaser

Úžasný film, ktorý som si nesmierne zamiloval. Pred kamerou rozhodne klobúk dole, Jean Reno bol presne ako stvorený pre túto postavu, škoda ale, že ju tvorcovia príbehu nenechali viac vyniknúť. Nataly Portman vdychla príbehu mnoho emócií, vyvolaných najmä zápletkami, ktoré podsúvala pod nohy svojskému Leonovi, tu sme mohli spozorovať, že sa jeho typický život začína rázne meniť. Začína mať slabosť pre Matildu, má ju rád, čím viac medzi nimi preteká vzájomná láska, tým viac je Leon zraniteľnejší. Leon sa rozhodne Matilde lásku opätovať, ale všetko niečo stojí...Leona to konkrétne stalo život. A tu si kladiem otázku, čo by sa stalo, keby Leon Matilde lásku neopätoval, nechal ju tak nech si beží stratená svetom kade ľahšie - Leon by i naďalej žil svojim klasickým typickým životom a Matilda by pravdepodobne zahynula...máme tu prevrat, z ktorého vyplýva, že im bolo v príbehu súdené, aby jeden z nich zomrel (presne toto sa skrývalo v úzadí úlohy rozuzlenia celého príbehu stavaného na rozhodnutiach postáv už od samého začiatku - od expozície) Kľúčom však bola ona kolízia, keď Matilde zomrú rodičia. Čo dodať, o príbehu by sa dalo rozprávať a rozoberať ho ešte hodiny, mňa ale najviac zaujala táto skrytá myšlienka, ktorá bola receptom k vytvoreniu tak krásneho a dojemného príbehu - perfektne zvládnutého i po technickej stránke, aký som nevidel už naozaj dlho...ešte raz klobúk dole pred tak úžasným filmom: BUDEŠ MI CHÝBAŤ, LEON! ()

sako44

Nesmrtelný JEAN RENO, startující kariéra NATALIE PORTMAN. Doteď mi není zřejmé, jestli ten vztah byl jako otce s dcerou nebo v tom bylo něco víc. Ať si to posoudí každý sám za sebe, ale právě tohle tomu dává tu správnou šťávu a říz. Na ten film bych se dokázal dívat snad i 4 hodiny. Elitní zabiják. Takový na ty naše papaláše! ()

Svratkin

Není co přidat, není co ubrat, není co vytknout. Skvělý, tak přesně složený, že nezbyla skulina, do které by se mohlo vůbec jakkoli komentovat. Díval jsem se na directors cut a o těch 26 minut, které v oficiální verzi nejsou bych nechtěl přijít i když děj neubíhá nějak závratně rychle. ()

Angie.Kiwi

Úžasný a nezapomenutelný. Můžu to vidět pořád dokola a dokola. Malou Portmanovou, jak sedí u zábradlí a kouří. Rena, jak prostě zírá, nebo jak oprašuje tu svou kytku. A Oldmana, jak se sjede, pustí si klasiku a ve jménu zkorumpovanosti jen tak vyvraždí rodinu a ještě si u toho stíhá dirigovat do rytmu. Jak říkám, úžasný a nezapomenutelný… ()

hito

Moja srdcovka. Reno - životná rola; zrodenie Natalie Portman; neskutočný Oldman; réžia, scenár, soundtrack,.... vynikajúce. Klenot vo svojom žánry. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)