Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Feuer

Tento film som si pozrel len kvôli malej Natalie Portman, ale nelutujem ani minútu pri tomto filme . Skvelé prevedení príbeh a aj akčne scény ,ktoré sú na tú dobu a aj dnes nadpriemerné. Škoda ,že už dalsie filmy nie sú take skvelé ()

Arry

S prekvapením nanovo pozorne zhliadnutý snímok ... a 4 stars len a LEN kvoli Natalie a Garymu ! Nechaápem kto -kde -ako-aký ... herecký výkon videl v obsmŕdaní a prešlapovaní JR v tomto neuveritelne odfláknutom kuse hereckého ničoho !!! To tam postával a nudil sa za hamburgery či kolu ? Videl som len zostrihanú verziu ... ale snímku by pomohlo len jediné ... vymazať scény s Leonom ... ()

Nepl

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky.... První půlka filmu byla velkým zklamáním, ta druhá sice o něco lepší, ale i tak film zůstal za očekáváním. K dobru lze přičíst netradiční příběh, ale hercům jsem prostě jejich role nevěřil. Na akční film tam bylo mále akce a na psychologický zase značná nereálnost. Rozhodně nelituji, že jsem to viděl, ale na to jak vysoko je tento film hodnocen.... Takže nakonec jen tři hvězdičky, už i tak je v pořadí filmu dle mého názoru až moc vysoko. ()

Astu.

Luc Besson už nikdy nic lepšího nenatočí. Co se dá k Leonovi napsat? V první řadě dechberoucí herecké výkony - speciálně Gary Oldman měl geniální roli. Za druhé všudypřítomný naturalismus prostupující životy hlavních protagonistů, šílenství, ve kterém člověk musí žít. Zabiják? Ok, je to cesta k přežití. Přizpůsobím se. Za třetí emoce, které nejsou prvoplánovité. Prostě tam zapadají. Všechno tam zapadá. Celý film plyne naprosto přirozeně až k nevyhnutelnému závěru. Smutnému. Jeden z nejsilnějších ''akčních filmů'' který jsem měl to štěstí vidět. 10/10 ()

dogsik

Film u kterého se člověk může smát i brečet, naprosto úžasné výkony Jeana Reno a Natalie Portman. Skvělý film od začátku do konce! ()

adooo

ohoho, tak Besson sa prekonal skvelým filmom, jednoznačne svojim najlepším. Všetky tri hlavné postavy sú absolútne geniálne, najviac mi ale pasuje Gary. Ten chlap ako záporak proste nemá chybičku :) Taktiež skvelé zahraté scény medzi Natalie a Jeanom a to ako 12 ročná zahrala proste skvely štart do skvelej kariéry...Treba vyzdvihnuť ešte hudbu, výborný scenár a priestory. Od začiatku až po koniec skvelé, i keď ten začiatok bol v skvelom tempe a zakončenie hodné The Professionala! ()

slider1971

Jedním slovem vynikající. Líbilo se mi snad všechno - příběh, herci, hudba ... Je to sice hodně nastřelený - Leon je moc "jednoduchý", Mathilda moc "dospělá" na svůj věk a zkorumpovaný policajt Gary Oldman je přímo ztělesněním zla, ale celkový dojem je natolik pozitivní, že prostě musím dát ***** ()

Fujin

Nenapadá mě, co bych vytknul. Je to hodně povedená záležitost. Neuvěřitelné neodolatelná Mathilda (Natalie), stylový Leon a zkorumpovaný Gary Oldman. Tomu jeho role sedla nadmíru luxusně. ()

RonnieR

Videl som ho už X-krát, naposledy včera, a zakaždým to isté, akčne ma pobaví, emocionálne "vyždíme" a keď skončí chcem ho vidieť znovu! 97%. ()

Champion

Jedna z prvních rolí herečky Natalie Portman, je obdivuhodné že i přes svůj věk, vydala téměř nadlidský výkon, stejně jako její filmový partner Jean Reno, který samozřejmě měl v té době více filmových zkušeností.Skvělou práci na snímku odvedl režisér Luc Besson a podle mě je to absolutně nejlepší film, který světu zatím dal. ()

wairau

Naprosto čistá esence "fimovosti". Tohle je přesně ten snímek, kvůli kterému mám tak rád film. Když se to sejde, když se to umí, je to prostě něco vyjímečného. Naprosto geniální film, režie, kamera, hudba. Jean Reno jako milovník rostlin a čistá duše i přes to, že ve volném čase zabíjí lidi, je naprosto neodolatelný a nevím, jestli se najde někdo, kdo by mu tady nefandil. Gary Oldman je zloduch k pohledání zahraný s takovou noblesou, že až mrazí, a Natalie Portman? Copak je možné nevidět, jaký talent se tady rodil? ()

benkos

Jedna hviezdička za Rena a druhá za celkom slušnú kameru. Inak netuším za čo iné by si tento film zaslúžil kladné hodnotenie. A že 26. najlepší film? to si snáď robíte srandu... Bolo to príliš naivné a hlavne NEUVERITEĽNÉ !!! ()

boticelli

Toto byl presne ten film co clovek chce konecne videt a pak jen nevericne kouka, proc zrovna tohle dilo je tak neuveritelne opevovane. Reno i Portman hrali skvele, s postavou Oldmana jsem mel problem-hlavne kdyz chtela filmu dodat lesk zajmem o klasickou hudbu, ale proboha co ten pribeh? Srdce se mi sviralo u Lolity od Nabokova ale prosim ne u jedenactilete ( ! ) slecny co se chce stat vrahem a zamiluje se do o 30 let starsiho nasilnika. Nastesti vystrihli scenu kdy uvazuji o sexu, to bych sel s hodnocenim na uplne minimum. Film pro me nebyl ani dojemny, ani napinavy a uz vubec ne uveritelny-dve * za Portman a za Rena. ()

JARDAHONDA

Super film,, skvěle zahráli , jak Jean Reno, tak Natalie Portman, které se otevřela díky tomuto filmu herecká kariéra. K tomuto dojemnému snímku není co víc dodávat. Navíc je to srdcová záležitost ***** ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)