Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Benjamin

Luc Besson je mojou slabinou a ani tento snímok ma nesklamal. Hlavne malá Natalie sa skvostne ukázala a pôsobila na mňa lepšie ako Jean Reno. ()

dede84

Skvělý film.Perfektně natočený,perfektně odehraný.Mě osobně nejvíc dostala kreace Garyho Oldmana-prvotřídní úchyl.Jediné,co mě odradilo od hodnocení nejvyššího byla předvídatelnost scénáře.Od jistého momentu jsem přesně věděla,k čemu se schyluje a jak to celé bezpodmínečně musí dopadnout.Ale i tak tento podle mě nejlepší film Luca Bessona doporučuji každému,kdo má trochu smysl pro akční filmy. ()

Denis85

Z valné většiny filmy mnou ohodnocené pěti hvězdičkami se těší mým zájmem natolik, že nezůstává jen u třetího shlédnutí a tento film je toho zdárným příkladem. Ovšem Leonovi se podařila jedna věc a to, že mě postupem času už moc nebavil. ALE do ruky se mi dostala delší verze, která mi byla inzulínem pro diabetiky a hnedka dostal Leon novou šťávu. Výkony herců je netřeba nijak sáhodlouze komentovat, neb jsou prostě a jednoduše profesionální. Renovi (Leon) role jednoduchého zabijáka ručně a stručně sedí. Tak trochu bych chtěl vidět výrazy Natáliiných rodičů při scéně, kdy Natálie (Matylda) do sebe v restauraci lije víno jedna báseň a žadoníc o polibek od Rena se nezapomene k němu plazit po stole. Delší verze více prokresluje vztah mezi ústřední dvojící a film je tak mnohem komplexnější a citovější (teda když ji zrovna neučí zabijáckému řemeslu, samozřejmě). Jo a aspoň se taky dozvíte pravý důvod proč si Matylda vzala na likvidaci vrahů své rodiny háčkovanou čapku ()

Mič

NEexistuje nič čo by v tomto filme bolo aspoň prierná. Réžia je famózna, Herecký koncert Oldmana( pochzbujem 6e bz niekto yahral naršeného policajta tak ako on) a Rena a v neposlednom rade Sting na Soundtracku...90 % ()

krugger

Bessonův nepřekonatelný majstrštyk v podobě sladkokyselého příběhu o nájemném vrahovi s dobrým srdcem a malým mozkem. Reno ve své nejlepší formě, Gary Oldman taktéž svého Stana bude překonávat těžko. Akční scény jsou zatraceně cool a Natálka Portmanová poprvé ukázala, co v ní je. Celkově skvělá atmosféra dotáhnutá až do stylového finále. P.S.: taky mám rád mlíko. [10/10] ()

Bloodoom

Jedinečné. Co víc dodat? Jean Reno dokazuje, že je pan herec. Scénář je naprosto úchvatný. Kamera nemá chybu a pan režisér to všechno zvládnul „ukočírovat“ na výbornou. ()

miccio

Výborný film s naprosto fantastickým Gary Oldmanem. Pět hvězdiček bez debat. Ovšem jen pokud se díváte na film v původním znění. Ne vždy mi dabing vadí, tady ale všechno kouzlo filmu zcela pohřbil. (Stansfield: Bring me everyone. Benny: What do you mean "everyone"? Stansfield: EVEERYOOONEEE!!!! ..... kontra český dabing je srovnání, které mi téměř vehnalo slzy do očí - a dojetím to nebylo). ()

Boris18

Nejlepší film s Jeanem Renem jaký jsem kdy viděl. To bylo naprosto něco úžasného. Skvělý scénář, kamera i režie. Jeden z nejlepší akčních filmů všech dob.Prostě naprostá špička.Tento film už nejde dál vyjádřit slovy. Kdo neviděl, tak až se urychleně podívá. ()

cane991

tento film je total klasa ,réžia ,dej ,herci ,všetko a hlavne by som si dovolil tvrdiť,že Renovi neprávom nedali nom.na oscara,lebo v danom roku zahral lepšie len Tom Hanks ()

Cristiena

Skvělý kontrast sílícího vztahu mezi malou a ke svému věku přiměřeně naivní Mathildou a jejím dočasným opatrovníkem, uzavřeným "odklízečem" Leonem v mafiánském neúprosném prostředí, kde jsou nepohodlní lidé odstraňováni bez špetky lítosti.Skvěle zahraný téměř pohádkový příběh - jak oddaná Mathilda Natalií Portman, jak zkušený zabiják Leon s dobrým srdcem Jeanem Reno, tak nepříčetný vztekloun Stansfield Gary Oldmanem.Akční film, kterého od ostatních bezduchých střileček odlišují emoce, které u diváku dokáže probudit. ()

honza1

Leon je pro mě velké zklamání, možná sem očekával příliš podle hodnocení. Není to špatný film, ale první půlka pro mě byla nudná a Leon jako postava mi nepřišel nijak zvlášť výjimečný, ale Reno umí zahrát vše, naopak Gary Oldman byl ve filmu výborný, svou tak trochu úchylnou postavu dokázal zahrát se vší parádou. Ve filmu je pár světlých, co světlých, zářících momentů, ale pro mě je to jenom průměrný film. ()

sun.eagle

Hodně silný film. Zhlédnul jsem ho nedávno, a hned se zařadil mezi mé nejoblíbenější. Bessona začínám mít stále radši, stejně jako Rena. Prostinký děj, ale z obrazovky neodtrhnete oči, a příběh se vám z hlavy jen tak nedostane. Nádherně ztvárněný rozvíjející se a prohlubující vztah dvou lidí do kterých byste to nikdy neřekli. nakonec si dali za krátkou dobu nejvíc za celý dosavadní život. A Natalie Portman? to co předvedla ve svem věku je až neuvěřitelné. Už tehda ukazala že nema jen hezkou tvářičku. Navíc skvělí záporák. A né ledajký, ale zaporak v tom nejhlubším slova smyslu. Psychopat ze ktereho mrazí. Cestu byste mu zkřížili neradi. Oldman zaslouží absolutorium, ostaně jako celá ustřední trojice. Tak a já si jdu dát sklenici mléka. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)