Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Skylwalker42

Já nevím, kdy se vytratil z Bessona talent, ale kdysi ho opravdu měl. Zde je důkaz. Vše tak geniálně filmařsky sedí až je to k nevíře. Navíc herecký koncert třech hlavních představitelů. Rena, Portman a Oldmana - ten je přímo k sežrání. Konec při prvním podívání mě naprosto uzemnil. Jak emočně napjaté rozloučení hlavní dvojice, tak pointa se Stanfieldem. Leon je prostě velký FILM. ()

sepales

Tento film úplne obstojí v skúške času. Môžete si ho pozrieť dnes a stále sa cítite rovnako sviežo a relevantne, ako keď vyšiel. Medzinárodný strih je lepší ako strih v USA, ale každá verzia stojí za pozretie. Už ako dieťa môžete poznať, že Natalie Portman je predurčená na veľké veci. Mám pocit, že aj keď je postava Garyho Oldmana trochu nad vecou, stále ho robí čo najdôveryhodnejším. Vynikajúcim však zjavne je Jean Reno. Úžasné ako vždy. Pre neho dokonalá rola. Tento film som musel vidieť minimálne 20-krát a zakaždým, keď zachytím malú nuansu, ktorá mi v minulosti chýbala, alebo vidím niečo iné, ako som mal predtým. Určite nebudete sklamaní, a ak nejako ste, dajte tomu ďalšiu šancu, aby na vás vyrástla. ()

Atriot

Přátelství profesionálního zabijáka a 12leté holky...hold co k tomu dodat. Vypnul jsem to po 30 minutách, ale to už jsem měl před obrazovkou 10 litrů krve a několik vyteklých mozků. Fakt to dál nešlo. Jedna hvězda za Rena. Sorry. ()

Bogrant

Výborný thriller s úžasnými hereckými výkonmi (12 ročná Natalie je proste úžasná) a obrovským množstvom nápaditých momentov a rôznych neodškriepiteľných detailíkov (mlieko, kvetina). Besson natočil svoj životný film. ()

Bragi66

Nemohu si pomoci, ale na mne z toho čouhá prvoplánová brnkačka na city, která nepřesvědčivě slučuje vztah autistického zabijáka s puberťačkou. Přesto, že je to Luc Besson, tak se příběh občas dost táhne a bohužel do neuvěřitelna. Jinak je to samozřejmě profi práce a dobrá podívaná. Na téma autistický zabiják doporučuji také Zúčtování (Gavin O'Connor, 2016). ()

CheeseFigure

Nájomný vrah sa ujme decka, ktorému zabijú rodinu a pomôže mu s pomstou. Prostý námet, akých bolo natočených mnoho. Ale Leon to spravil vynikajúco. Nebudem to rozpitvávať a vypíšem: plusy 1) Leon. Jean Reno je v tejto úlohe skvelý a dodáva postave profesionálneho zabijaka silnú dávku sympatie. Taktiež oceňujem detaily, ako to, že sa stará o kvetinu (nie len jeden záber, ale niekoľko je tomuto venovaných) a pije len mlieko. 2) Norman Stansfield. Tento film ho nepotreboval, ale i tak ho mal. Skvelého záporáka, ktorého úplne skvelo zahral Gary Oldman. I keď len stojí a pozerá, divák cíti, že je v ňom niečo znepokojujúce. A keď si dá tabletku, to je potom zábava. Teda ak máte radi teatrálnych vrahov. 3) Mladučká Natalie Portman, ktorú som takmer nespoznal a ktorá predviedla na decko celkom slušný talent. 4) Vypučený zadok Elizabeth Regenovej. 5) Koniec, ktorý bol pekný. A nemyslím len ten jeden záver z pohľadu očí. Tak, päť dôvodov, prečo je Leon skvelým filmom a mali by ste si ho pozrieť. ()

motyka52

Chemie hlavní dvojice je dokonalá. Všechno ostatní je až na druhé koleji. Ovšem taková druhá kolej by ve většině jiných filmů byla kolejí hlavní. Akce, napětí i humor, to všechno tady je a to všechno funguje. Nebýt zbytečně přestřeleného záporáka, bylo by to takřka dokonalé. ()

Feacher

Tolik se o tomto filmu napovídalo, že jsem si ho tedy pustil. No, natož jak vysoko je hodnocený, tak zas tak u vytržení z něj nejsem. Chvílemi to byla docela i nuda. Asi jsem udělal chybu, že jsem viděl režisérský sestřih a bylo by tedy nefér, kdybych kvůli tomu snížil hodnocení. Na druhou stranu ale musím samozřejmě ocenit vše ostatní - námět i herce. Ackoli tedy mladá Natalie Portman vypadala často v mých očích komicky, protože v obličeji se změnila minimálně, takže to vypadalo jako její dospělá hlava na minitělíčku :D... Všechno dávalo smysl a zakončení filmu bylo stylové a uspokojující... Zdlouhavá verze v mých očích 80%, příště se podívám na kratší a mohu případně aktualizovat hodnocení. ()

mottleone

Tento film je má srdeční záležitost, kterou mi tehdá děda pouštěl už v předškolním věku a určitě tím nakopl moji zálibu pro drama/thrillery❤️🔥 Film který je dost opomíjen, protože vyšel ve stejném roce jako PulpFiction, Gump i Shawshank.. V úvodu nám snímek hezky pomalu představí nájemného zabijáka, kde miluju hlavně ono tajemno, kterého zde bylo docíleno díky snaze nezachytit Leonův obličej, dokud se prvně nevynoří za svým cílem - Jean Reno (kterého hlavně díky této roli řadím mezi oblíbence). Poté je nám představena mlaďounká Natálka Portman, která má s Renem na plátně tu správnou otec-dcera chemii a kde svoji první roli zvládla za jedna. No a pak je tu ten hajzl - Gary Oldman, který tu odvádí herecký masterpiece a stává se jedním z mých nejoblíbenějších záporáků. Při závěrečné konfrontaci obou chlapáků mám vždy husinu a příjemný pocit zadostiučinění, když Matyldě svitne na lepší zítřky; kdy závěrečné titulky ořvu při titulní písni Shape of my Heart.. Kultovní, snad i nejlepší francouzský velkofilm (prodloužená verze ještě lepší) = 110% a zlatých 5* ()

horrormaker

Toto je film mojho detstva, ktory som si aktualne pred malou chvilou pozrel v reziserskom zostrihu. Ved to ma vacsi efekt nez u Panov prstenov, ci Hobbitov.  Lepsi pribeh, viac akcie, viac komedie... preco to nedali do oficialneho zostrihu uz predtym. Inak toto je vyslovenie artove dielo. Nezne plavajuce vo svojom mori filharmonie. Na toto sa, az na temu lasky medzi vekovymi rozdielmi, ktora je jednoducho tabu, neda nic poveddat, co by nepasovalo k mojmu divackemu poteseniu. ()

Rebel24

Od Brutálnej Nikity išiel Luc Besson o 2 levely hore a všetko čo tam fungovalo dobre v Leonovi funguje lepšie. Lepší zabijak Jean Reno, kvalitny skorumpovaný zaporak Gary Oldman, štýlová Bessonova akcia s množstvom jemu osobitnemu humoru a to všetko natočené veľmi citlivo a osobne k divákovi. Keby sa Besson nebál a pridal ešte viac na dĺžke a kvalite scenára, išlo o absolútny kult, takto ide o jeho najlepší film kariéry. 88% ()

bulletTony

Nejlepší Bessonův film a nejlepší role Jeana Rena. Ale nejvíc mě stejně vždycky dostane Gary Oldman. Tohle byla role přesně pro něho...... ()

Strogov

Může být film o ošklivých věcech skutečně krásný ?? Leon dokázal že ano. Ačkoliv je film místy dost drastický, jako celek působí nádherně, Leona i Mathildu si musí každý zamilovat a Stansfielda nenávidět. Po prvním shlédnutí jsem se musel druhý den podívat znovu, abych celý příběh dokázal vstřebat. Je to skvělý film a místo v TOP 20 si každopádně plnou měrou zaslouží. ()

Alexis

Luc Besson vytvořil v kulisách New Yorku svůj vlastní svět, kde s takřka comicsovou nadsázkou vypravuje citlivý příběh nepolapitelného zabijáka a třináctileté dívky. V takovémto světě může existovat nájemný vrah s nadlidskými schopnostmi, který je ovšem v běžném životě naprosto nepoužitelný, mafián co nikdy nevylézá ze své restaurace i šílený agent protidrogového, sjíždějící nejrůznější zakázané substance. Prkenný Jean Reno se svojí příšernou angličtinou, nezbytnou kytkou a kufrem plným zbraní, spolu s Natalií Portman, neodolatelnou dívčinou s neodbytným zájmem o čištění, vytvářejí jednou z nejsympatičtějších dvojek filmového plátna vůbec. ()

Dinoo

Majstrovské dielo od Luca Bessona pre mňa je to od neho najlepší film aký kedy urobil. Skvelý Jean Reno a ešte lepšia vychádzajúca hviezda Natalie Portman ktorá od tej doby sa premenila na momentálne skvelú herečku. Myslím si ,že ju nakopol hlavne tento snímok ,ktorý je ako hovorím fantastickým dielom od Luca Bessona! ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)