Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Chlopotun

Vynikajúce po všetkých stránkach. Sledovať ako sa rozvíja vzťah profesionálneho zabijáka Leona a malej Matildy je istým spôsobom až povznášajúce, takmer je mi ľúto , že príde ten výbušný záver našlapaný emóciami a plný lietajúcich guliek, slzákov, tiel. Plus som jeden z tých, ktorý si zakladá na na dobrom soundtracku a tu je vynikajúci, navyše keď začne hrať na konci Sning tak musí byť aj ten najväčší drsňák dojatý. ()

Matulko_

Mohol by som vymenovávať jednotlivé veci, ktoré sa mi na filme páčili, ale to by bol komentár na tri strany. Leon je pre mňa merítkom všetkých predchádzajúcich (srry Nikita) i nasledujúcich Bessonoviek a vlastne aj mnohých iných počinov od iných režisérov. Reno je nájomný vrah, ktorého budete mať paradoxne radi a Oldman policajt, ktorého budete nenávidieť. Noyo a Natalie Portman... tá strčila herecky už ako decko kopec iných do vrecka. Okej, nepokračujem v písaní... treba vidieť. 3 a viac krát... na stopercent! Je to virtuozita. ()

D||X

Velmi osobitý a krásně odvyprávěný film o konci životní cesty (nebo začátku?) nájemného vraha. "Viděna prodloužená verze". 5* ()

knoxwile100

Jelikož zde patřím zřejmě k té mladší generaci, tak jsem Leona shlédl až nyní. K tomu opravdu není moc co dodat. Tady jde vidět, že před 10-ti lety byly herecké výkony Jeana Reno někde jinde než nyní. Ne že by Reno nějak moc polevil, jen ta nejlepší forma prostě netrvá věčně. V poslední době jsem shlédl několik TOP filmů minulého století a opět se mi začíná potvrzovat, že filmařina byla na vyšší úrovni než je nyní (samozřejmě nepočítám PC efekty apod.). No řekněte mi, který thriler natočený za posledních cca 5 let se dá srovnat s Leonem? Než opět chválit Natalie, jak vidím v každém komentáři bych především vyzdvihnul herecký výkon Garyho Oldmana, který se podlé mého názoru dokázal sžít s psychologií své postavy více než na výbornou. Abych Leona nevyšoupl až moc do nebes. Osobně si dost potrpím na hudbu, která se podle mě tady dala "vychytat" lépe. Také dávám jedno malinkaté mínus za až moc hrdinskou scénu typu sto na jednoho. I přesto se mé hodnocení vyšvihlo na 86%, tudíž dávám 5 hvězdiček. ()

8SCARFace8

Profesionál, ktorý precíti. Ale nič nie je silené, všetko sa deje prirodzene, situácie prebiehajú a gradujú presvedčivo a divák je stále v očakávaní, čo bude ďalej, čo sa stane a ako to skončí. Film o nájomnom vrahovi pojatý z iného pohľadu, nie len toho akčného. Jean Reno, Natalie Portman, Gary Oldman ... každá z hlavných postáv to zahrala na perfektnú. Pri záverečnej pesničke nezostane jediné oko suché. Určite jeden z top filmov ktoré som mal možnosť vidieť. ()

redaerara

Portman v té době zahrála toho smrada asi fakt skvěle, když mě dokázala pár svými scénami tak vytočit. Film dobrý, na konci doják jak cyp a nejlepší herec byla kytka. ()

FauSSt

Jednoznačne Bessonov vrchol čo sa réžie a scenára týka....(podľa pičovín čo potom stvoril) už zrejme nikdy neprekoná! ()

Almera

Dojemný, akčný a pre mňa osobne nesmrteľný príbeh o postupne sa budujúcom vzťahu medzi drsne nežným profesionálnym zabijakom a podmanivou mladou slečnou, ktorý svojou originalitou a príbehom diváka rozhodne zaujme. Debutujúca Natalie Portman už vtedy dokázala, že jej herecký talent sa popri skvelom Oldmanovi a Renovi len tak nestratí. A ten prekrásny záver! Čo viac dodať, treba to vidieť. ()

Sansnom70

Je to asi první film, ve kterém jsem trošku více poznal Jeana Rena. Poté kdykoliv jsem jej viděl v nějakém filmu, tak vždy to byli dá se říct kasovní trháky. Asi svým herectvím oslnil režiséry natolik, že dostává samé pěkné role ve kterých se on sám vyžívá. jediné smutné na tomto filmu je, že hlavní hrdina na konci umře. Kdo má rád filmy s tímto skvělým hercem, ať neváhá a pustí si ho. Mohu jen doporučit. ()

NeOn1702

Wow, teda...to byla opravdu krása. Velmi příjemně mě tato netradiční zápletka vtáhla do děje. Film se tak lehce rozjíždí, a potom se to najednou zvrtne a nájemný vrah zvyklý na samotu (v tomto filmu naprosto kladná postava) má u sebe kurážnou puberťačku. Vztah těchto dvou postav je opravdu krásný. Skvělý je ale i Gary Oldman v záporném postavení. Zkrátka režie, herci i příběh paráda. ()

psychokiller

Nemám slov! Naprosto úžasný kousek plný emocí, vzájemné propojenosti osob s výrazným věkovým rozdílem. Všechno to do sebe perfektně zapadá. Od samého počátku, až do samého konce. Scénář perfektně napsaný, herecké výkony na jedničku a ty emoce, ach jo. Prostě tento film je tím nejúžasnějším který sem doposud viděl, dokázal bych ho sledovat neustále dokola a nikdy by mě neomrzel. JASNÝCH 100% !!!!!!!!!! VŠEM DOPORUČUJU, KDO JEŠTĚ NEVIDĚLI!!!! ()

koubek

Skvělá akční i citově vydírající oddychovka. Oddychovka ne proto, že by to bylo nudné, ale právě proto, že jsem se u toho vůbec nenudil a vtáhlo mě do děje. Navíc malá Natalie Portman byla opravdu úzasná. Prostě vynikající. ()

tulen

Po dlouhý době si pouštím tenhle film a s tím odstupem času ho vnímám jinak a možná mi i dochází proč tak funguje - je to totiž pohádka. Moderní, drsná, se špatným koncem, ale v jádru pohádka, poetická, melancholická, dojemná. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)