Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

RedDuck

Kombo uklízečky a odklízeče funguje dokonale. Film v parádním tempu kde se však stihnete do postav a příběhu dostatečně vnořit. Kdo neviděl director´s cut ať jednu hvezdičku ubere. ()

ďubek

Po zhlédnutí filmu mi bylo okamžitě jasné, že jsem narazila na něco mimořádného a tento kousek už bude navždycky patřit mezi moje nojoblíbenější. Jean Reno v roli zabijáka s dobrým srdcem a proti němu Gary Oldman jako psychopatický, prohnilý a věčně zfetovaný policajt. Tímto výkonem se G.O. zařadil do desítky mých nejoblíbenějších herců .Třešinkou na dortu je pak pro mě vynikající muzika pod kterou je podepsán Eric Serra. Podtrženo, sečteno , za 5* ()

Eluin

Škoda, že jsem neměl možnost vidět tu prodlouženou verzi. Zdá se mi totiž, že film nějakou minutu navíc ještě potřeboval. Bessona celkově ale stejně moc nemusím. ()

Akana

Luc Besson v nejlepší formě. Efektní akční pasáže jsou v rovnováze s intimním pohledem na vztah obou postav. I když se film odehrává v New Yorku, vládne mu příjemně francouzská atmosféra. Jean Reno tu vytvořil asi svojí životní roli. Perfektně vykreslil obě stránky Leonovy osobnosti: tu nelítostně profesionální i tu citově opožděnou a křehkou, a složil je do komplexní a důvěryhodné osobnosti. Nezaostává ani mladičká Natalie Portman a hlavně Gary Oldman. Sledovat tyhle tři je čirá radost. 90% ()

Andronikos

Majster na "odklízení" s výzorom a čapičkou sociálne a možno i mentálne slabšieho obyvateľa amerického veľkomesta. Prečo nie? Veď nie všetci títo dych berúci filmoví profíci musia mať švih a vek Matta Daemona. V poriadku je aj to, že film príliš netlačí na citovú stránku; nie okato. Pod povrchom som ale cítil, ako sa vo mne snaží nájsť strunu, na ktorú by zabrnkal tak, aby som sa príliš rozcítil, rozplynul a nakoniec ho ohodnotil piatimi hviezdičkami. Bohužiaľ. Akcie tu bolo málo, hoci ono tá Leonova zákopová vojna s celým policajným komandom nebola zlá (v konečnom dôsledku ale vlastne značne prehnaná), záver neznesiteľne predvídateľný, zápletka a Mathildin charakter nechutne nerealistický a človek mal pri nich miestami pocit dejà vu (alternatívny názov filmu: Hannibal Lecter uniká II). Taká neškodná "ptákovina" možno (to už ale bola lepšia s Leonom takmer obligátne porovnávaná Sára), extrémne vzrušujúci thriller či dojímajúca takmer-dráma to ale pre mňa nebola. ()

kkarx

Další klasika, kterou jsem prozíval. Jediné co stojí za povšimnutí je tradičně výborný Gary Oldman (celou dobu jsem mu fandil :), žel se na plátně tak často neobjevuje. Jinak je to má líčit vztah nájemného vraha a holčičky, které zlí policisté zabili bratříčka a ona chce pomstu. Rozstřílet celý byt a zmasakrovat rodinku (z toho dvě děti, jedno předškolní zabité nožem) je v USA zřejmě standartní policejní akcí (že by nutná sebeobrana :)). Jak jinak se vysvětlit, že policistě nejsou ani po dobu vyšetřování vyloučeni ze šlužby... Luc Besson je prý skvělý režisér, jen je pro mě těžké pochopit kvůli kterému svému dílu si zaslouží takovou nálepku. ()

BOURQUE

Čo by som mohol napísať o filme, kde vládne totálna harmónia? Tento film (napriek niektorým krvavým scénam) určite patrí medzi klenoty svetovej kinematografii. Skvelá réžia (Luc Besson), skvelé herecké výkony (Jean Reno, Gary Oldman) a jeden úžasný debut na filmovom plátne. Reč je o Natalie Portmanovej (vtedy mala 13 rokov), ktorá už vtedy by zaslúžila získať Oscara (napokon to získala vo svojich 30 rokov [Black Swan]). Podľa mňa sa jedná o jedného z najlepších a najvydarenejších debutov všetkých čias. Film, na ktorý sa človek určite musí podívať minimálne 2x za svoj krátky život. P.S.: Mlieko je zdravé! :). Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

totalySICK

Nestalo se mi ani nepamatuju, abych u filmu uronila slzu dojetím.. tady jsem u závěru brečela jak želva, a to dokonce i po druhém shlédnutí, fakt mě to sebralo. Jean Reno roztomilej k sežrání, Natalie Portman mě hodně překvapila, na svůj věk byla opravdu perfektní a Gary Oldman jako třešnička na dortu, pro mě rozhodně jeden z nejlepších záporáků všech dob. Krásnej film. ()

Rockerman

Musím se omluvit "pětihvězdičkovým" hodnotitelům, že jsem Leonovi dal původně jen čtyři. Po delší době jsem si tento skvělý film pustil a musím konstatovat, že jste měli pravdu. Už jen za výborného Jeana Rena a "hořko-sladkou" Natálku, ale i za mnoho jiného si tento film plné hodnocení zaslouží. ()

Clu

Několik klišé, několik trochu hloupých momentů a nepovedených dialogů. Jinak DOKONALOST sama. Nemůžu si odpustit chválit konkrétně: a to v pořadí od nejlepšího ke skvělému: Režie, herecké výkony, KAMERA (svícení, barvy, atmosféra), nápaditost, tempo, soundtrack, scénář. Zajímavé komentáře: Rob Roy, Divočák ()

Hapretor

Gary Oldman jako hajzl nepřekonatelný. Jean Reno jako taťka zabiják dojemný. Natálka jako baby killer k "zulíbání". Skvěle vybalancovaná hranice dojemnosti, brutality a akce. ()

boul

Leon v podání Jeana Rena, který je tichý jako Batman a Spider-man dohromady, ve střelbě lepší jak Arnold z Komanda. Natalie Portman hraje 12 letou holku drsnou jak šmirgl, která se dere dopředu a v mladém věku se sápe do prvních řad o roli hlavních hereček. Pro mě určitě dobrý thriller, který je svižný a má rychlej spád a Gary Oldman totálně sjetej je jeden z nejlepších výběrů na záporáka ale na to jakej má Leon hodnocení, tak mě to na prdel neshodilo.. 85% ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)