Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

owwidius

Na zaver roka som si nechal fakt lahodku. Primociary filmik o paradnom badass hitmanovi (no women no children). Film nema asi ani jedno hluche miesto, paradne ubieha a je to radost pozerat. Badass je super hrdina a padouch je zas hajzlik polda :) K tomu perfektny 20minutovy zaver, co viac si zelat. Skvely zanrovny filmik! [#79/2012] ()

tragos

Dvanáctiletá Natalie jako akční lolitka, minimalisticky hrající Jean Reno, cílevědomá režie Luca Bessona, devadesátkový vzhled, devadesátkový padouch, přímočarý komiksový příběh. Vyberte si sami, co jsou klady a co zápory. LCD, listopad 2013. ()

texa

Kultovní film je zcela kultovní. Pravda. Reno je super, jeho hlas je charisma, oči jako pejsek a Natalka je neskutečná už v tomhle věku. Spolu tvoří dokonalou dvojici. Byť je to film smutný, je zcela bezkonkurenční. Jak vyvíjející se vztah mezi těma dvěma, tak hnusák slizák v světlým obleku:D Prostě film, zážitek jak se patří. ()

Sady26

Krásna kriminálka, v podstate sa pri tomto filme dá povedať, že kráska zmenila zviera. Škoda len toho konca ale zároveň ten koniec pridáva na váhe filmu. Veľmi odporúčam pozrieť tento filmik, kde opäť raz policajti boli tí zlí. Ja len dúfam, že to tak nie je všade. Hodnotím na 85% ()

canucks333

Veľmi smutný film s dokonalým prevedením a neuveriteľne presvedčivými hereckými výkonmi, ktoré ťahá najmä ústredná trojica Jean Reno - Natalie Portman - Gary Oldman . Najmä mladá Natalie v sebe už vtedy dokazuje obrovský herecký potenciál a predvádza (podľa mňa) oscarový výkon. Krásny dojemný vzťah dvoch ľudí s obrovským vekovým rozdielom. Skvelý Bessonovský thriller... Videl som 1x v českom dabingu ----------- 90% ()

F.explorer

Dráma, ktorá vyniká snáď v každej sfére filmového sveta. Autorom sa výborne podarilo vyrozprávať dej nie len cez presvedčivé herecké výkony, ale aj mnohými výrazovými prostriedkami, ktoré film ponúka (kamera, strih, svetlá, hudba.....). Bohužiaľ som prvý krát videl tento film v DC verzii a tam to už bolo trochu za hranicou, takže -1*. ()

GMVajgl

Co se dalo napsat o genialitě Gary Oldmana, kouzlu Jeana Reno, zručné režii, dynamickému příběhu, to bylo napsáno. Mělo by se ale napsat i o přepálenosti, nereálnosti, zlehčování smrti, úchylném vztahu hlavních protagonistů. Dětští herci jsou pro film vždycky risk a Natalie Portman je trochu cringe. ()

MickeyStuma

(Director's cut) Impozantní dílo, které je v director's cut ještě impozantnější. Atmosféra souběžná s autenticitou lidského přístupu v konfrontaci cesty zločinu je v takovémto uchopení hodně odvážná, ale ve své podstatě zásadní. Příběh je jednoduchý, avšak velmi dobře ve svém záměru zpracovaný. Postavu Leona Luc Besson převzal ze svého snímku ‘Brutální Nikita´, kde se jmenoval Victor, honosně ji rozvinul a charismatický Jean Reno si roli stejně honosně zopakoval. Leon se živí jako tzv. čistič, ale stále v sobě ukrývá lidskost, což se ukáže ve chvíli, kdy do jeho života vstoupí dívenka Mathilda. Mladinká začínající Natalie Portman prokázala herecký talent a je dobře, že jí dal Besson šanci. Její debut je prostě skvělý. Reno a Portman tak ztvárnili dvojici, která se hodně těžko bude překonávat. Chemie mezi nimi prostě funguje každou vteřinou ať se děje co se děje. A když se proti nim postaví Gary Oldmen, vznikne z toho hotový filmový koncert. Není divu, že Besson Oldmena do záporné role angažoval později ještě jednou do svého snímku ‘Pátý element’. A tak se dá říci, že se jedná zatím o nejlepší výtvor Luca Bessona, který jakoby nestárnul. ()

Azurovydrak

Jean Reno v roli tupého vrahouna - jaké překvapení (ehm, ehm). Natalie Portman by byla možná i roztomilá, kdyby nebyla její postava neustále obalena v oblaku kouře z cigaret a nenosila ten hnusný účes a divný pruh na krku. To mě vážně znechutilo, z příběhového hlediska v tom nevidím nutnost. Snad jen Gary si svou roli pořádně užil a je to vidět, ale to snímek nezachrání. Film doporučuji všem, kdo mají radí pedo-kytko-filní zabijáky na útěku. 40% ()

Folky

Když jsem to viděl jako malý, působilo to na mě daleko silněji. Dnes je to jen hezký film, kterému dávám pátou hvězdičku jen za Garyho Oldmana. Jeho Stansfield je totiž jeden z nejlepších záporáků všech dob. ()

skleboun

skvělý film - Luc Besson si u mě docela šplhl (není se co divit, předtím jsem od něj znala jen Patý Element a Johanku z Arku). Jean Reno je super, Gary Oldman přesvědčivě odporný (hlavně to jeho polykání drgo mě hrozně bralo) a Natalie Portman tady ještě hraje, nedělá jen krásnou stojící figurku jako ve Hvězdných válkách. well done! :) ()

JimiH

Nevím jak hodnotit tak skvěle vyvážený film než pěti hvězdičkami. Skvělý příběh, skvělá režie a skvělé herecké výkony. Nejenže Jean Reno zde hraje tak, jak bych to od něj nečekal. Nejenom, že Natalie není žádná hloupá žába a je dost přesvědčivá a když Leonovi sděluje své pocity, tak jí to věříte, je to prostě čirá filmová magie. Jejich vztah funguje, ona je však ještě malá holka, a tak způsobí Leonovi nemálo problémů. Prostě děj nemá slabé místo a těžko by se hledal lepší záporák než je Gary Oldman. Bessonův nejlepší film. Škoda, že dneska točí samý béčka, protože tohle dílo natočil mistr. ()

plagjoklas

Bessonov najlepsi film. Reno v tej najlepsej forme. 3/4 pribehu su v pomalejsom tempe ktore ale nestraca perfektnu atmosferu a zbesili zaver je jednoducho genialnost sama o sebe. Po zhliadnuti tohto filmu zacal jeden moj kamos pit mlieko. Tomu sa hovori sila filmu :) ()

Merggie

Každá kvetina potrebuje k životu slnečné svetlo, no občas sa potrebuje i zakoreniť. Ale čo ak netúži zapustiť svoje korene do zeme? Potom musí stretnúť niekoho, kto jej ukáže, aké krásne je s niekym byť. Aké krásne je pre niekoho žiť. Leon stretol Mathildu. Leon je zabijak - profesionál, ktorý vo voľnom čase pije mlieko, sleduje romantické muzikály, alebo sa stará o svoju citlivú kvetinu. Stereotyp sa naruší, keď mu do života vnikne násťročná Mathilda. Najmä vynikajúce herecké výkony môžu za to, že idem s hodnotením tak vysoko. Besson vykreslil vzťah dvoch spočiatku rozdielnych ľudí veľmi dobre. Pomohla tomu nápadná, na detaily zameraná kamera, Serrova miestami mystická hudba, či časté kontrasty. Zabijak s kvetinou v ruke, či zďaleka nedospelé dievča a jej výlet v spoločnosti kompletnej sady na zabíjanie. Navyše sa celkom podarili aj dialógy. Majstrovsky zvládnutý záver a pomsta je na svete. Kukláčov vo filmoch vidím síce nerád, pretože sú predzvesťou prítomnosti akéhosi nepolapiteľného "frajera", ktorý sa vyhne každej guľke. Tento "frajer" sa však poslednej guľke nevyhol. A to urobilo z tohto filmu naozaj Film. 90%. ()

Joeey

Po filmařské stránce snad ani není co vytknout. Už v úvodu filmu je zřejmé, že jde o velmi zdařilý kousek. Role jejím představitelům opravdu sedí. Jean Reno jako mafiánský "čistič", který zachrání Mathildu před důstojníkem Stansfieldem, jehož jako extrémně zápornou a dechberoucí postavu perfektně zvládl Gary Oldman. Když se vrátím k té filmařské stránce, tak asi nejvíc z filmu čiší zdařilý scénář (příběh se zajímavě vyvíjí a jednotlivé události do sebe krásně zapadají). ()

Clasic

Luc Besson na vrcholu své kariéry rozehrává velmi slibně svůj akční thriller s ledově chladným a přitom vnitřně rozhozeným a zranitelným nájemným zabijákem milující mléko LEONEM. Tomu propůjčil své proporce a kvality Jean Reno a stejně jako v případě Bessona, i tady jde o patrně nejlepší výkon. Do třetice toho nejlepšího přibývá Gary Oldman a jeho psychicky narušený a drogám holdující Stanfield. Přičtěme ještě nevinnou Natalii Portman a vynikající napětí s francouzskou pachutí. Akčních sekvencí není moc, ale patří ke špičkám svého žánru (závěrečný duel, Leon vs. policisté, Stan a jeho záchvat zuřivosti v pozadí s klasickou hudbou). Patřičně drsný, avšak hluboce promyšlený snímek s perfektně našponovanou atmosférou. Director's cut jsem neviděl a těch 26 minut by mě opravdu zajímalo. Námět: **** Scénář: **** Režie: ***** Herecké výkony: ***** Hudba: **** Kamera: **** Střih: *** Atmosféra: **** ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)