Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Flagg

Životní výkon Jeana Rena, vynikající záporák Garyho Oldmana, a k tomu jako bonus malá Natálka, která už tehdy ukázala, že hrát umí :) Moc pěkný film. ()

melloun

Asi budu v menšině, ale jediné co se mi opravdu líbilo, byl šílený policajt Gary Oldman a nápadité akční scény. Někomu asi stačí, aby hlavní hrdina pil mlíko, mně teda ne. Tam, kde by se jinak nadávalo, že ta vychrtlá holka je na svůj věk nějak moc přechytralá, se tleská, protože je to první role Natalie Portman. Nevím, prostě mě to nechytlo za srdíčko ani nepolechtalo bránici. Pod komentář uživatele Cedr bych se klidně podepsal. ()

RockStar01

Emoce se ve mně mísily od začatku do konce. Původně jsem čekal, že Leon bude takový ten drsný chlap, bez emocí, bez strachu, ale spletl jsem se. Sledování jeho vztahu s Mathildou pro mě bylo zajímavým zážitkem. To celé navíc svělým hereckým výkonem podtrhnul Gary Oldman. Vynikající. Strhující. A především za srdce popadající. ()

noelcoward73

Od Leona jsem čekal něco jiného. Film mi přišel takový rozvláčný a akční scény mě moc neuspokojily, čekal jsem, že budou akčnější. Na druhou stranu lze ovšem vyzdvihnout herecké výkony a hudbu. ()

rexino

Bessonov masterpiece. Viem že film je dobrý, keď dopozerám takmer celé titulky(a nie len kvôli super vybratému songu). Herecké výkony neskutočné na čele s Renom, ktorý ma totálne dostal. Jeho výkon bol viac než presvedčivý. Natalie, ako už bolo 1000x spomenuté, sa ukázala asi v najlepšom svetle. Čerešničkou na torte bol najviac psychopatický výkon Garyho Oldmana. Považujem priam za hriech, že z tejto trojice ani jeden nebol nominovaný na ten zlatý kus šutra. Viac napísať neviem, to proste musíte vidieť. ()

kamigava

Přijémné krimi se skvělou Natalie Portman, která to herectví nese v sobě už od dětství. Úvodní scéna působila opravdu zabijácky a Jean Reno v ní kosí hromadu padouchů. Co se týče Garyho Oldmana, tak toho bych na ulici potkat nechtěl, feťák jeden zkorumpovanej. Šel z něj fakt respekt a zároveň sálal vyšinutostí. ()

ASSBURGER

Proste čo sa tíka príbehu veľmi zaujímavé ale mohlo to biť o pár minút dlhšie,ale aj tak Jean Reno pôsobiaci svojími drsnými rolami my nejde na rozum v každom filme hraje nejakého tvrdého chlapíka ktorý nemá problém vystrieľať polku mesta,ale inak proti nemu nič nemám. Bez Garyho Oldmana by nemal tento film zmysel asi jedna z jeho najlepšie zahraných scénok vôbec (okrem komisára Gordona). Film sa my páčil nebol ani nudný ani dlhý proste bol podľa mojích predstáv aj ked paru minút naviac by nevadilo ale aj tak paráda 5/5. ()

Brtniik

Nejsem zrovna cílovkou tohoto žánru, ale bylo to neuvěřitelně silné, ostatně jako většina děl ve kterých se JR míhne. Naštěstí to nesklouzlo do milostné truchlohry, jak zde někdo žádal a nedostalo-li se mu podívané, ohodnotil dvěma hvězdami. Kolego, žábě bylo 13 let! ---- Bohužel film spadá do kategorie „dramatická mesidžovka“, jako např. Zelená míle, co znamená, že jak je jednou jasné kterak to dopadne, podruhé na to nemá cenu koukat. Leda by jeden chtěl studovat detaily krvavých fleků, co věru není můj případ. ()

mls

4 hviezdičky za vynikajúci smutný, ale občas až príliš statický dej a 1 hviezdička za "Shape of my heart" na konci filmu. Ak som mal chvílami nejaké pochybnosti o tomto filme, tak táto pesnička ich úplne zotrela. ()

crha

Pětačtyřicetiletý chlapík a dvanáctiletá holčička? To vždycky smrdí pěknym průserem! Kdyby snad ten jejich vztah byl víc otcovský anebo Natálka byla starší, tak neřeknu... ()

koniklecka

Úžasný film, jak se tu někdo zmiňuje - já na něm nevidím nic pedofilního. Pokud vím, nejdřív chce Mathildu zabít, to není moc pedofilní. Dokonalý svět s Kevinem Costnerem také není pedofilní, ale to bude asi proto že tam hrajou "chlapi". Myslím ale, že tady v tom případě se holka prostě hodí a o tom to je. Je to o citech ne o duševních chorobách. A je to moc povedené, i když smutné. ()

BathoryMan

Další z filmov ,ktorý som videl v období mojho ranného dospievania a obdobia ,kedy som si začal uvedomovat aké významne miesto v mojom srdci má Film!!!Po prvý krát som ho videl neskoro večer na Nove a to som ráno vstával do školy.Bolo to vo štvrtok ale v piatok ráno mi v škole nevrtalo v hlave nič iné len to kdo je to Luc Besson a doprdele ako je to možné že natočil taký výnimočný film ako je Leon? ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)