Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Garch

"Leon", takové skoropokračování "Nikity" je parádní už tím, že tam výborně hraje jedna malá holka, znovu se objevuje na scéně oblíbený Viktor-čistič a navíc psychotický polda (policie odjakživa není u francouzských režisérů stavěna do příliš dobrého světla) Gary Oldman. Luc Besson už tuhle laťku později nepřekonal. Nicméně, nakopnul kariéry třech hlavních představitelů a natočil příběh, který se dá vidět znovu. ()

laepus

Jsem sexuálně zdravý, když se mi v tomhle filmu líbí Natalie Portman? No nic, teď vážně - dosud nepřekonaný Besson. Gary Oldman je hnusák nejhusáčtější srovnatelný maximálně tak se sestrou Ratchettovou s Kukaček. Jean Reano je sice vrah, ale správňák až na půdu (nebo občas spíš na střechu). Ale co je úplně nejvíc? Je úplný konec, kdy se závěrečnou vteřinou filmu začne k titulkům hrát nejkrásnější píseň od Stinga. To bylo úplně rozsekání a zatlačení do sedačky. ()

filipvrbik

První film budoucí superhvězdy a krásky Natalie Portman, a zdatně sekundující Jean Reno v klasické Bessonovce- dalo by se říct, co víc si přát...95% ()

mira007

Natalie Portman s hrozně kredencovým účesem a Jean Reno jako málomluvný zabiják. A k tomu feťácký policajt gauner Oldman. Tihle tři vytlačili z tohoto filmu maximum a já byl uchvácen, když jsem byl zvědavý, jak se teda ten Reno z toho obklíčeného bytu vlastně dostane ve finále. Dal bych pět hvězd, ale scéna, kdy si Reno došel pro Natalii na policejní stanici mi přišla přitažená za vlasy. ()

Oralfabet

Z nějakého důvodu jsem vždycky myslel, že u tohohle filmu asi nebudu sdílet nadšení se zbytkem databáze, ale mýlil jsem se. Besson mě poprvé svým filmem fakt dostal, Reno, Oldman a především pak malá Natalie Portman jsou všichni úžasní a písnička od Björk v soundtracku byla pro mě třešničkou na dortu. 34. nejlepší film všech dob asi za mě úplně ne, ale že by mě to umístění nějak uráželo, to se říct nedá. Mimochodem, aniž bych to plánoval, viděl jsem během posledních čtyř dnů dva filmy s dvěma nejlepšími dětskými hereckými výkony všech dob... Ideální čas na zkouknutí Tří ninjů v zábavním parku? 9/10 ()

hacho

Tenhle film nema chybu. Vsichni podavaji sqele herecke vykony a pribeh je velmi dojemny byt je samozrejme pravdepodobny asi jako zvednout Titanic pinzetou :o) ()

Chulimanga

Tohle je pro mě typický film s rolí přesně pro Jeana Reno. Spojení s ještě ne příliš herecky známou Natalie Portman bylo naprosto dokonalé a zvláštní pojetí života zabijáka se mi opravdu velice líbilo. ()

phaloc

"On je zabijak profesionál, samotár, ktorý sa živý odstranovaním ludí na zákazku od svojho bossa Tonyho. Ona je dvanásťročné dievča, ktoré je ubíjané v rodine nenávideného otca a nevlastnej matky. Po tom čo je jej rodina vyvraždená zabijakmi, pretože jej otec - drogový dealer sa stal pre nich nepohodlným, sa zblíži s ním a zamiluje si ho. On je spočiatku nedôverčivý, zatrpknutý samotár, ale jej energickosť, uprimnosť a porozumenie v ňom niečo zlomí a konečne mu začne na niekom skutočne záležať. Túži po pomste, pretože prišla o svojho malého brata a chce si vlastnoručne vyriešiť tento problém. Ich magický vzťah naruší hra v ktorej ide o život." Nádherný magický príbeh Luca Bessona, ktorý v ňom splietol napätie a dojímavú líniu so životmi dvoch diametrálne odlišných postáv. Perfektný scenár, priamočiary príbeh, zretelne prerozprávaný, ktorý sa na nič nehrá a nenútene vás pohltí. ...z pohladu originálnej kamery. Besson svojou citlivou réžiou predvádza, ako skĺbiť rôzne prvky do parádneho celku. SKVELÉ!!! ()

Kroupa

Jemné kouzlo akčního filmu, tak bych označil to, čím si mě tenhle kus získal. Vyzdvihovat herecké výkony snad ani není třeba. Mírně erotické napětí, které se vznáší okolo Natalie Portman, je samo o sobě provokativní, ale film jako celek rozhodně nepůsobí provokativním dojmem. Naopak, je to pohlazení. Rozhodně nejlepší Besonův film z mého pohledu. ()

hnkflknk

Ač akční filmy povětšinou nemusím, tak tohle je tedy opravdu Něco s velkým N. Mám ráda filmy, nad kterými se můžu hloub zamyslet a dávají mi i něco víc než pobavení a zužitkování přebytečného času u televize a tenhle patří mezi ně. Má tak úžasný příběh a je tak úžasně ztvárněný, že se po skouknutí vkrádá do mých snů. Stojí těsně pod špičkou mé oblíbené desítky. ()

Simgal

Luc Besson v době své největší slávy. Parádní příběh. Naprosto dokonalí herci. Sečteno a podtrženo jeden z nejlepších filmů tohoto žánru jaký jsem kdy viděl. Bravo! ()

WinstonS

Jo jo, i Besson býval ve formě. Ty časy sice poněkud odvál čas, ale to ponechme stranou. Lovestory za svištění kulek, to je Leon. Hned po úvodní scéně je vám jasné, že Jean Reno není žádné ořezávátko, které maká "from nine to five". Hlavou dolů zavěšený pod schodištěm sejme padoucha naklánějícího se nad zábradlí, dalšímu hodí smyčku kolem krku a hravě si poradí i se zbytkem ochranky. Tres bien, mon ami. Jenže i takový tvrďák podlehne šarmu Mathildy, které proradný (a okouzlující milovník klasické hudby) Gary Oldman postřílí rodinku. A jak už to tak na světě chodí, Mathilda plánuje pomstu. Leon se vzpírá, jenže nakonec... Skvěle zrežírovaný akční film kombinující tarantinovskou fascinaci násilím s brilantní studií vztahu čtyřicetiletého zabijáka a dvanáctileté panenky, to je Leon. Kdyby Besson nikdy nenatočil nic jiného, tímto filmem se zapsal do světové kinematografie. Poznámka: Bezvýhradně doporučuji sehnat si Director´s Cut verzi. ()

Paul_cz

Právě jsem asi po desáté zkouknul toto geniální dílo.Poprvé v 720p Director's Cut verzi.Nenacházím slova jak tenhle orgasmus popsat.Každá scéna je úžasná.TA ATMOSFÉRA! Tenhle film se mi nikdy neomrzí.Stejně jako jeho soundtrack.Nebo herci.Tohle asi navždy zůstane The Hitman Movie. ()

stankub

Co k tomu dodat, že nemám čas na takový hovadiny - ne sorry, to je moje oblíbená hláška z filmu. Zrovna na tuhle "hovadinu" si čas udělám kdykoliv. ()

cherita

Kdybych měla být objektivní, musela bych uznat že Leonovi k dokonalosti nic nechybí, ale protože objektivní být nemusím, můžu zohlednit jeden svůj malý problém: Totiž, Natalie Portman je ve své první roli skvělá, ale pořád je to Natalie Portman. A jelikož ji mám zafixovanou z jejích dospělých filmů – a ona vypadá pořád stejně - nějak jí tu jedenáctiletou holku nevěřím (já vím, divný, co?). Můj herecký favorit tohohle trojlístku je jinde a jmenuje se Gary Oldman. Všechny ty jeho úchylné proslovy naprosto miluju (nejvíc ten v italské restauraci) a (nejen) kvůli němu Natalii vždycky překousnu ()

hellequine

Jean Reno se opět bezchybně ujal své role a zdárně mu sekunduje mladičká Natalie Portman. Tvoří tak nevyváženou dvojici, až se k sobě tak nějak hodí. A ten konec.. Ach jo.. ()

no2

10/10 - Film, kterému jsem se patnáct let vyhýbal. Ani pořádně nevím proč. Ale vím! Vždycky jsem si myslel, že se jedná o nějaké "volné pokračování" Brutální Nikity o epizodní, ale nepřehlédnutelné postavě Viktora Čističe, a to mě jaksi nějak nelákalo... A nepřesvědčilo mě ani současné devětadvacáté umístění na CSFD. Pak jsem ale... uviděl na youtube Stingův videoklip (ani vlastně nevím, jestli se jedná o oficiální video, nebo pouze nějakým fanouškem vyrobený ´sestřih´, spíš ale asi to druhé) k písni Shape of My Heart s pasážemi z filmu, což mě přece jen přesvědčilo, že bych se měl nebát dát tomuto filmu šanci (ačkoliv jsem se mylně domníval, že po zhlédnutí onoho klipu vlastně už vím, o čem ten film je). Takže jsem k filmu sedl coby ´přísný kritik´ s tím, že jakoukoliv kýčovitost, klišé či nelogičnost "odměním" bodíky dolů... A výsledek vidíte na začátku mého komentáře - opravdu jsem nenašel na filmu nic, co by se mi nelíbilo, naopak - skvělé herecké výkony všech zúčastněných, silný příběh a různá dějová překvapení (zejména v závěru filmu, kdy jsem hlavního hrdinu odepsal daleko předtím, než - SPOILER - nakonec umřel). Výborný film a spolu s Karamazovými a Wrestlerem můj nejsilnější filmový zážitek za poslední měsíc. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)