Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

M.I.K.E.

No jelikož každý film, který jsem shlédl z žebříčku TOP 20 pro mne byl vyjímečný, tak jsem to očekával i od Leona. Film je skvěle zrežírován, natočen..herci v něm podávájí skvělé výkony, ale nepřipadá mi až tak tak fantastický jak se tu dočítám. Třeba scéna ke konci filmu jak Leon zdrhne policistům způsobem využitím masky..ano skvělý nápad. Nicméně po shlédnutí Mlčení Jehňátek mi, už nepřipadá tato scéna tak originální nýbrž pouze kopírující. Ale i tak se jedná o jeden z nejlepších francouzkých filmů 90.let a hlavně byla objevena mladičká Natalie Portman. ()

Zombi

Nejlepší Bessonův film, bránící se nájezdům Magické hlubiny a to samé platí pro Jeana Reno. Výstřední ale efektivní zabiják Reno, megazáporák Oldman a zranitelná Portman, jejich osudy se protnou a nic nebude jako dřív, ta kytka by mohla vyprávět. ()

evil_ryu

Parádne napísaný a zrežírovaný film, ktorý vykresluje úžasne dramatický vzťah medzi ústrednou dvojicou a pri tom padne toľko mŕtvol ako len málo kde. Herci odviedli výborné výkony, hlavne Oldman ktorý zahral svoju maniacku úlohu naozaj maniacky. Zaslúžené umiestnenie v top 50. 5* ()

1945

Obstaróžní nájemný vrah Leon žije ve vlastním světě - naplněném mírně stereotypně se opakujícími činnostmi: Jeho den začíná rozcvičkou, pak vystrčí květinu na okenní římsu, následně uchopí svůj kufr plný zbraní a ujme se svého smrtícího řemesla... Když je vše dokonáno, dojde si do obchodu pro dvě krabice svého oblíbeného mléka a obvykle usíná vsedě. Jednoho dne vkročí do jeho života dvanáctiletá Matilda, která prahne po pomstě své rodiny. V důsledku této události se nám před očima odehraje místy až dojemný příběh ()

conery1

Herecký koncert troch hviezd, pri tom si nezavadzajúc, skôr naopak. Krásny príbeh o čistej láske, bez zbytočných príkras, kde menej slov je viac. ()

Mouzon

Naprosto úchvatné a omračující. Brilantní kamera, vynikající hudba, francouzská poetičnost kombinovaná s americkou drsnější školou, výtečná režie a skvělé herecké výkony. Nemám slov. Leon je historka z okraje společnosti, jedna z těch jaké člověk slýchává už od nepaměti. Ale přesto - byl jednou jeden chlapík. A moc toho nenamluvil a kopec srandy s ním taky zrovna nebyl. Někteří lidé tvrdí, že se jmenoval Jean Reno, ale to není pravda, byl to Leon. A o tomhle chlapíkovi se jednou jeden Francouz rozhodl natočit film. A tak vzniklo komorní veledílo, ve kterém nevíte, co sledovat dříve, jestli Leona, který je neustále tak trochu mimo, Mathildu, jenž omračuje, rozesmívá a zároveň chytá za srdce nebo Stansfielda, což je člověk, kterého se prostě nevyplácí rušit při poslechu klasiky... Nechápu, jak se to Bessonovi podařilo, ale tohle je jeden z mála klenotů, při jehož pozorování přestávají platit časové zákonitosti a vy jen sledujete a sledujete, jak se příběhy těchto tří neobyčejných lidí protnou. A žádný z předestřených tří životů už nikdy nebude takový jako dříve. Ani ten váš. Jestli jste tuto krásu dokoukali až do úplného konce, pak mi dáte zapravdu... ()

Se7enteen

6/10 Mám rozpačité pocity, řada věcí je výborných - herecké výkony obou hrdinů, akční scény...na druhou stranu se mi vůbec nelíbí, jak je vyřešen konec. Reno uprchne 200 ozbrojeným policajtům a pak ho lapne hlavní záporák, který ho pozná v převlečení, přestože ho dříve nikdy neviděl nebo to není alespoň ve filmu nikde vidět. To že je Reno trefen z metru zezadu pravděpodobně do srdce a potom je ještě schopen něco říct a předat někomu něco do ruky, mi už přijde veliká ptákovina...Vůbec se mi zdá, že je tento film plný známých klišé a není ničím výjimečný, čímž se dostávám k tomu, že absolutně nerozumím jeho tak vysokému umístění v žebříčku. Pro mě zcela průměrné 3 hvězdičky. ()

amokey

Moji dva oblíbení herci ve vynikajícím filmu. Portman - i přes svoje mládí je už v tomhle filmu jasně vidět, že umí; Oldman - začínám si o něm myslet, že dokáže zahrát úplně všechno. I přes jeho negativní roli, to je prostě sympaťák. A Renovi šlo mlčení taky skvěle:-) Prostě báječný film o jednom takovém normálním zabijákovi. Tohle stojí za to. ()

Vejrrr

Asi jsem jeden z mála, kdo viděl tento film až v roce 2009, tudíš lásku a obdiv k němu nepěstuji již dlouhá léta jako mnozí tady. Ostatně prestižní místo v žebříčku csfd to dokazuje. A když se na takovou legendu podíváte, jste plný očekávání, které se povětšinou nedostaví. U Leona jsem musel vzít v úvahu jeho stáří 15-ti let a taky jsem musel trošku bojovat s tím, že Jean Reno není herec, kterého bych zrovna vyhledával plus ještě s tím, že nejsem fanda "stříleček". Ale přes všechny překážky, které mi osud nadělil (bože já blábolím) nemůžu jinak než 5 hvězdiček, protože to je prostě klasa... Reno skvělý, Oldman snad ještě lepší a ta akce naprosto strhující. Takže výtečný film. ()

Yaan

Film ****, i přesto, že Gary Oldman opět svého padoucha zahrál brilantně. Ta jedna je čistě za malou Nathalii - Kolik že ji bylo? 12 !? ()

TheKiw

Natahovaná nuda, z mé strany nefunkční vztah k postavám, rozvleklost a ... a ... nic, ani chemie mezi hlavní dvojicí. Jejich vztah na mě působil asi tak přirozeně jako silikonové implantáty (...samozřejmě i když odhlédnu od toho, že se k sobě dostali kvůli vraždě jejich rodičů). Jediným pozitivem tak zůstávají neotřelost (jak námětu, tak jeho zpracování) a naprosto fantastický (a bohužel skromně dávkovaný) Gary Oldman. ()

Naovy

Jeden z nesmazatelných okamžiků mého života - hory, večer, rodiče odchází do občerstvovacího zařízení a nechávají partu dětí dívat se na televizi. A co že to tenkrát dávali?...I když jsem tenkrát nemohl tento film vnímat v plném rozsahu, již tehdy se zapsal do mé paměti a nikdy jsem na něj nezapomněl. Vracel jsem se k němu trochu s obavami, přeci jen si nechcete zkazit hezkou vzpomínku na dětství tím, že jí přepíšete zklamáním. To se naštěstí nestalo. Děj je sice jednoduchý, ale perfektně natočený a zahraný. Jestli se vám film dostane pod kůži, asi záleží i na vašem pohledu na svět. Dobře si uvědomuji, že ten můj by někdo mohl označit za mírně naivní. A tak je na tomto mírně naivním filmu něco, co mě pokaždé uchvátí. "Tady ti bude dobře, Leone." Shape of my heart je jedna z mých nejoblíbenějších písniček a myslím, že dojem z filmu perfektně umocňuje. ()

Ollie235

Musím přiznat, že mi chvíli trvalo, než jsem Leonovi přišel na chuť - v první půlce jsem se bůhvíjak nebavil. Pak se ale něco změnilo, vztah Leona a Mathildy se začal rozvíjet, začalo jít pomalu do tuhého a nevýrazná první polovina byla zapomenuta. Když pak běžely titulky a hrálo k nim Stingovo ,,Shape of My Heart" došlo mi, že jsem zase jednou viděl něco výjimečného. Přitom stačilo málo - postava Leona, nekompromisního zabijáka, perfektního v každém detailu a Natalii Portman, která svou kariéru snad ani nemohla odstartovat lepší rolí. Zkrátka kdo neviděl, prohloupil. ()

Movie Gourmet

Klasik Jean Reno si zde zahraje roli profesionálního killera, kterému do života nečekaně vstoupí mladá dívka v podání Natalie Portman. Kvalitní film, který mohu jedině doporučit. Zaslouží si o dost víc než jedno shlédnutí. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Santino7

Bez debát jedna z najlepších akčných záležitostí, aké som kedy mal možnosť vidieť. Hoci príbehovo to samo o sebe nie je v podstate takmer ničím výnimočné (ale zas na druhej strane to ani nezíva toľkou prázdnotou, ako drvivá väčšina neskorších "trhákov" z dielne Luca Bessona), tak vďaka poctivému spracovaniu, priam vyšperkovanej vizuálnej stránky filmu (dôkazom sú, mimo iných oku lahodiacich maličkostí a detailov, aj brilantné zábery na rôzne schodiská a taktiež osudnú chodbu), no a v neposlednom rade taktiež vďaka hereckému obsadeniu - Reno, Portman i Oldman, tí všetci boli doslova a do písmena perfektní a stvárnili tu priam ikonické postavy. No a rovnako ikonickým sa pre mňa prakticky ihneď po zhliadnutí stal aj samotný film, toť vše. 5/5 ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)