Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

bif

Naprosto dokonalé, fenomenální, úžasné, sakra tenhle film mě naprosto dostal! Gary Oldman je prostě úžasnej, určitě jeden z filmů mé top Twenty. Nebudu tu rozepisovat co všechno tam je skvělé, protože je skvělé všechno od hudby až po úžasně roztomilou Natalii Portman. Ja ten film miluju :-D. ()

Jeand´Boa

Pro mě jednoznačně klasika...film, který chci vždy vidět zas a znovu...a o to víc se pídím po dlouhé verzi...Je to prostě ten film, který se dá zařadit do kategorie bezkonkurnčních filmových zážitků... ()

HappyDeath

Luc Besson svým námětem a režií opětně dokázal, že není žádný čučkař. Film splnil své poslání a Jean Reno k tomu opravdu rázně přispěl...Ikdyž bez Natalie by tenhle film nebyl nikdy to co je. Výborné herecké výkony. ()

mi-ib

Snímek se netváří moc ambiciózně, ale i díky obsazení má koneckonců velký potenciál. Dokážete si představit v roli Leona nikoho jinýho, Arnolda nebo Stalloneho? Já ne. A pozdrav od Matyldy musel nakonec dostat každýho. ()

dakarin

Bezbranná křehká dívka a zabiják, který ovšem neztratil lidské city. Úžasná kamera, úžasný Jean Reno a také úžasná vycházející hvězdička Natalie Portman. Film vás vtáhne do děje a povede... na chvíli přestanete vnímat čas... některým hrdinům budete fandit, o některé se bát a některým budete přát nehezké věci.... každopádně vás s největší pravděvděpodobností nenechá film chladnými. Jsem rád, když filmy dobře skončí - tady je to tak napůl, ale dá se to zkousnout, neboť autor si dává záležet, aby konec nevyzněl zkroušeně či prázdně ;-) ()

emdvojka

Zaujímavo zahraný charakter zabijáka s dobrým srdcom v podaní Jeana Rena. Nikdy predtým ani potom som ho v lepšie zahranej úlohe nevidel. Oldman "pukajúci krk" tiež obstojný a Natalka pekne sekunduje Leonovi vtomto originálnom filme plnom emócii. Ale finále mohlo byť viac akčné a nemuselo sa zmestiť do 20 minút kedže táto akčná dráma trvá skoro dve hodiny, takže za tri + ()

Stíba

Leon rozhodně není tuctový film, který by zapadl mezi ostatní, je to originální, těžko zařaditelný kousek se skvělým obsazením a nápaditým příběhem. Můj pocit z něho je ale trochu rozpačitý, zaujal mě, ale asi ne natolik abych byl schopen o něm říct, že je to perfektní film. Má svoje kouzlo a perfektní pasáže, zároveň však z mého pohledu trochu podivná místa, která mi úplně neseděla. Myslím si ale, že po dalším shlédnutí bych z něj mohl mít ještě lepší pocit, přeci jen je třeba vstřebat všechny věci, které se u takovéhleho filmu napoprvé na 100% pochytit nedají. Natalie byla ve svých 13-ti letech naprosto nadpozemská! ()

Pasifae

Říct mi dřív někdo, že mě budou dojímat štěněcí oči, křehká duše a smutný osud nájemného vraha, předepsala bych mu ne zrovna mírnou dávku psychofarmak. Jenže rok se s rokem a Leon s Matildou sešel a já jsem posmrkávala ještě následujícící den. Štěstí, že v panujícím období vám výmluvy o rýmě každý uvěří. ()

MrGregor

Páni... páni... strhující... výborní herci, výborný příběh, který si člověka rozhodně získá a zapojí ho do děje tak, že divák film nesleduje, ale doslova ho prožívá... a po konci filmu vás nechá tichého, zaraženého a zatlačeného hluboko do židle... ano, takto nějak si představuji skvělý film ()

kabel

Patrně můj nejoblíbenější film s Renem. Dokonale stvárněna postava Stansfielda v podání Garyho Oldmana. Velmi dobrý výkon Natalie Portman, který jí rozhodně pomohl odstartovat její kariéru. Vyjímečná hudba Erica Serry a to vše v úžasném filmu Luca Bessona. ()

Fat'Fatal

Director's Cut Výborné drama! Už od začátku si drží nejen vysoký standard, který neopustí až do úplného konce, ale také vaši pozornost. Při sledování Leona, ne tak chladnokrevného nájemného zabijáka, kterak si vezme do péče mladičkou Mathildu, se tají dech. Jean Reno to zahrál skvěle, stejně jako Natalie Portman, kdy musím smeknout. Ovšem i tyto dva převyšuje o fous Gary Oldman! Naprosto brilantní výkon v roli zkorumpovaného policisty. Na druhou stranu mi přišla spousta věcí nedořešených a jen tak vyvolávajících otázky bez odpovědí, jako např. co to bylo za pilulky, co polykal Oldman a tak dále. Ani konec není úžasný, překvapující nebo jinak famózní. Už uprostřed filmu se naznačí, jak by to mohlo skončit, a tak se také stalo. A Tony mi připomínal pořád Salieriho z první Mafie :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Rockerman

Musím se omluvit "pětihvězdičkovým" hodnotitelům, že jsem Leonovi dal původně jen čtyři. Po delší době jsem si tento skvělý film pustil a musím konstatovat, že jste měli pravdu. Už jen za výborného Jeana Rena a "hořko-sladkou" Natálku, ale i za mnoho jiného si tento film plné hodnocení zaslouží. ()

Al44...

Vynikající a dnes již klasický snímek vyprávějící o vztahu nájemného zabijáka a malé osiřelé dívky. Tomuto snímku se snad nedá nic moc ani vytknout. Pracuje se spoustou dobrých nápadů a vychytávek - vše samozřejmě stmeluje opravdu dobrý příběh. Dalším plusem je to, že se nebojí zobrazovat kruté a různé další "nedovolené" scény. Korejci vyprodukovali tematicky velmi podobný film - The Man from Nowhere (2010). Oba filmy DOPORUČUJI! ()

Kingjiri

Ze zdejší TOPky jsem v poslední době viděl docela spoustu filmů a z převážný většiny jsem se s místnim hodnocením podstatně rozcházel. Ani Léon pro mě nebyl v tomhle ohledu výjimka. Pro mě jenom jednorázová průměrná podívaná, hrající na city, místy až patetickym způsobem, konkrétně obsazenim jedný z hlavních rolí malou utiskovanou holčičkou. Tim pádem mě ani příběh nedokázal příliš vtáhnout do děje, takže jsem už jenom netrpělivě čekal na nějakou akci, která přišla až na samotnym konci snímku. Menší plus ale dávám závěru, kterej nepůsobil klišovitym dojmem. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)