Griffinovci

USA, (1999–2024), 161 h 36 min (Minutáž: 21–54 min)

Predloha:

Richard Matheson (poviedka)

Kamera:

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Patrick Warburton, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman (viac)

Animovaný seriál o netypické americké rodince Griffinových. Každý z nich je originál, včetně jejich mluvícího psa Briana, který všechny překvapivé rodinné situace komentuje s moudrostí sobě vlastní. (TV Nova)

eagle-eye

Zcela na bíledni se nabídzí srovnání se Simpsonama. Upřímně mě tato absurdní šílenost baví mnohem více a těším se vždycky na každý díl. Jeden z nejlepších animovaných seriálů co jsem kdy viděl. Bravo. ()

XdanteX

Jak vždy říkám: "Není nad to dát si navečer špetku hloupého amerického humoru(Peter) říznutého kapkou úderné, někdy až intelektuální smršťí hlášek(v podání Stewieho a Bryana)." Člověk se prostě musí přenést přes první dvě série, které jsou povětšinou o Peterovi a počkat si na ty další, kde už více prostoru dostane Stewie s Brynem. Odemne *plný počet* za dílko, které se nebojí vzít si v dnešní společnosti s dávkou sarkasmu na paškál témata jako homosexualita, náboženství či například terorismus osobitým stylem. ()

jakeer

Pomerne hardcorovejší Simpsonovci. Sethovi McFarlanovi sa nedá uprieť, že do tohto žánru priniesol nové prvky a svojský štýl humoru. ()

Janega

Bolo to tu spomínané a naprosto súhlasím, že 1. a 2. séria skôr odpudzuje divákov ako ich priťahuje, počas týchto sérií som mal problém dopozerať seriál do konca. Od tretej série sa to pomaly mení, príbehy sú síce stále plytké, ale gagy (napriek tomu, že sú niekedy až príliš pritiahnuté za vlasy) tiež začínajú gradovať a už som sa aj pár krát dobre zasmial. čo by som vytkol seriálu, tak to je že polovica hlavných postáv je tam v podstate na nič, Meg, Chris a Louis sú absolútne bez charakeru, nemajú žiadnu osobnosť. Dej sa totiž neustále krúti okolo Petra, sem tam Brian prihodí nejakú múdrosť a Stewie (ktorý mi bol najprv nesmierne nesympatický, ale po 3. sérií sa stal mojou najoblubenejšou postavičkou) pár krát si popodnos zamrmle nejakú sarkastickú poznámku. Dal som síce 4 hviezdičky, ale z desťbodovej stupnice by to bolo 6/10. ()

Paity

Směšnost to rozhodně postrádá, co je u animáku celkem zásadní nedostatek. Ale co, komu to vadí, místním asi sotva, jak tak vidím žebříček seriálů. ()

Rapikk

Tento seriál je povětšinou jen soubojem idiotů o to, kdo je ještě větší blbec. Jen se nad tím zamyslete, je to pravda. Na tomto seriálu zbožňuji Stewieho a Briana, zbytek opravdu nemusím. Ačkoliv mě tento seriál dokázal mnohokrát pobavit, stále je minimálně o dvě třídy horší než konkurenční South Park nebo Futurama. ()

DocBrown

Nejdřív jsem si říkal, sprostá kopie Simpsonů, hlavně Peterova tupost je do očí bijící. Jenže brzo jsem poznal, že se to nejvíc točí kolem Stewieho a Briana, kteří už se svými protějšky (Maggie a Spasitel) nemají nic společného. A navíc Quagmire! A hlavně narozdíl os Simpsnů, není tu zdaleka takový pokles kvality v čase a politická korektnost. Nej díl jednoznačně Road to Germany. ()

Gogo333

K Family Guy jsem se dostal přes American Dad! a hlavně FG Star Wars epizody. Hned mě zaujal Stewie a Brian. Zbytek rodiny mě moc nebere, ale tyhle dva jsou super. Jejich chování se postupně změnilo a nyní jsou jiní než jaký byli v prvních řadách, ale pořád hodně baví. Po 16. sériích už tomu trochu dochází dech, ale i tak stále hodně zábavné. Jednou jsem měl možnost vidět dabovanou epizodu a nestačil jsem koukat, jak dabing ten seriál neskutečně zmrvil, hlavně z toho udělali slušnější verzi a vtipný bylo, když postava mluví sprostě, tak dabérka nic neřikala a postava jen na prázdno hýbala pusou. Dabing fakt tragédie. ()

Daae

Ze začátku mi vadilo, že epizody nemají skoro žádný děj a že se fóry objevují jen občas. Časem jsem však Family Guye pochopila, a dokonce jsem ochotna říct, že mi přijde velmi, velmi vtipný a hrozně mě baví. Pro mě to nejcennější na FG je, že tvůrci dokázali vychytat realističnost mezilidských rozhovorů a zdůraznit ono všudypřítomné nedorozumění, povrchnost a dost často nesnesitelnost (ať už ukecaný chlápek ve výtahu se Stewiem nebo třeba náročný Moby Dick při snídani). Parodie na vše možné jsou taky výborné a stojí za to si ke každé epizodě vyhledat jejich seznam na wiki. Na krátké scénky (flashbacky či "co kdyby") si člověk po chvíli zvykne a začne je vyhledávat. Stewie mi přijde ukrutně vtipný a nejlepší postavou v seriálu. Možná je to jeho extrémy, neuvěřitelně výrazným anglickým přízvukem anebo fakt, že jeho vzrůst a věk vůbec neovlivňuje situace, do kterých se dostává. Jeho hlody jsou většinou naprosto přesné. Taky žeru Briana - inteligentního, mluvícího psa, který má tak trochu problém s alkoholem a většinou je to on, kdo do situace přinese onen racionální, humorný nadhled. Asi nejslabší mi přijde dcera Meg, která je zakomplexovaným teenagerem. Chris je příliš dementní, ale epizoda, kde ho balí stařeček ze sousedství, mě totálně dostává :))) Facinující taky je, že jeden jediný chlápek namlouvá Petera, Briana, Stewieho i Quagmira. Celkově jsem si humor FG zamilovala a je mi hodně blízký. Chlap v letadle: Oh great, I always end up sitting next to a damn baby. - Stewie: What did you just say? Hey big man, turn around. Oh you can't hear me now. I was going to watch the movie, but forget it. For the next 5 hours, you're my bitch. ;))) ()

CjKukis

Co se týče zdejších komentáře,nechápu a snad ani nechci pochopit. Neuvěřitelný je srovnávat Family guye a Simpsonovi když v podstatě jde o jinej humor. Family guy je prostě stavěnej na Flashbackách a parodování neuvěřitelnýho množství herců,seriálů,show,filmů a podstatě parodování uplně všeho, to že si Seth nedělá servítky z vůbec ničeho vyplývá z toho že několika málo organizacemi byl 2 krát na delší dobu zrušen, a to dost možná taky proto, že uráží nejenom černochy,židy (snad dost možná uplně všechny barvy pleti) ale i národnosti, víru no propstě všechno. Co se týče hlavních postav tak Peter je prostě retardovanej trotl kterej není schopnej dělat ani jednoduchý úkony, syn Chris kterej se potatil, manželka Louis která je spíš než otec hlavou rodiny, dcerka Meg kterou nejen každý uraží ale je i dost bitá apodobně. Stewie malej psychopat kterej chce ovládat svět ještě větčně zlitej pes Brian kterej je mimochodem nejinteligentnější tvor v rodině a to je to pes. A to neuvěřitelný množství gagů a nápadu sem ještě nikde jinde jak živ neviděl, prostě kolikrát se mi při nějakým zážitků vybaví věta " Ty vole dyt to je jako ta palba ve FG....". Simpsonovi sou sice fajn¨, ale každou serií pomalu upadají do stereotypu, kdežto FG prostě každou sérií je čím dál tím nařáchlejší, jen doufám že zase nějakou debilní asociaci nenapadne tenhle seriál zrušit!!!!! ()

Wishkah

Hodnotím zatím jen po dvou sériích. Nevím jak to jde dál s tímhle seriálem, ale prozatím se se dočkal jen obyčejného vykrádání simpsonů. No ne teda vykrádání tak doslova. Spíš bezduché kopírování. Celou dobu jen čekám, kdy najednou zpoza rohu vykoukne Homer a jeho svérázná rodinka a vykopou tyhle podivné maníky z vysílání. A tomu všemu moc nepomáhá ani naprosto stupidní dabing...........Po shlédnutí dalších sérií musím uznat, že se jedná o zajímavý seriál. Je to sled skečů, gagů a parodií všeho možného s nějakým náznakem příběhu. Je to zábavné a má to svůj styl. Už to Simpsonovi nevykrádá, ale v jistých částech si to z nich dělá srandu. Až na první dvě tři série se jedná o zábavný a originální seriál ()

Foxhound#1

Nechápu, co na tom všichni vidíte? Mluvící pes a rádobygeniální vražedný dítě mají být jako vtipný? Mě to přijde spíš trapný a chvílema celkem dost. Seriál je zaměřený spíš pro dospělejší publikum a je to na něm i vidět, já na něm nic zajímavýho nevidim. A to radši nebudu rozebírat tu animaci, která mi hned při prvním shlédnutí připomněla Men in black 2 a ufouna s koulema v podbradku. ()

venom14

Parádní seriál a pro mně nejlepší animák,se skvělým humorem. Český dabing prostě hodně lidem ovlivní hodnocení k negativnímu! ()

Prochy38

Simpsonovi to nejsou. U mě jim tedy sahají tak leda po pás, ale to neznamená nic! Neviděl jsem zdaleka všechny díly, ale ty, které mi neunikly, ty stály za to! Brian a Stewie jsou geniální postavy! Komentář rád rozšířím, až se do seriálu více vžiji. ()

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall