Primal nám nám představí spojení dvou rozdílných světů a vznik jednoho nepravděpodobného přátelství. Lidé jsou na počátku své evoluce. Dinosauři se blíží konci své existence. A přesto mezi člověkem a dinosaurem vznikne přátelství svázané tragédií. Jen spolu totiž mohou přežít v tomto násilném rodícím se světě. (topr harley)

Chrustyn

Hodně osobitý, krvavý animák, kde si divák musí zvyknout na jeho styl a animaci, ale pokud mu zachutná, odvděčí se mu svižným seriálem, který baví drsnou akcí, ale dokáže i nefalšovaně dojmout nebo napínat. ()

Jeoffrey

Ve světě, kde je každý den života bojem o přežití si pro nás občas osud připraví nečekaná setkání a nemožné spojence... Jedním slovem lahůdka! Animace je podmanivá, akce je dechberoucí a jako úplně nejlepší je jednoznačně hudební doprovod! Tohle se hodně povedlo, zajímavé příběhy, které mají svou hloubku a to v nich nemusí padnout ani jedno slovo. Prošel jsem to na jeden zátah se zatajeným dechem a užíval si každý díl, každý souboj, každý hlubší okamžik... Jistě, je to místy přitažené za vlasy a zdejší pračlověk má schopnosti, za které by se nemusel stydět ani takový Legolas s Hulkem dohromady, ale o to je to ještě víc cool a někdy i k pousmání... Velký zážitek. 9,2/10 ()

Arbiter

U první série mi přišlo nejednoznačné, jestli má ambice držet se dobových reálií a fyzikálních zákonů - a tím mě trochu hnětla. Druhá série je o poznání lepší: v ní je vše hrozně přestřelené, doplněné o nadpřirozené prvky; jde o přiznaně plnokrevnou fikci, cenim. Skvělé se v druhé sérii také rozvijí původní primárně estetický syrový a záměrně banálně krvavý boj o přežití. Dané téma (ne)příjemně problematizuje, hlavní hrdinové už nejsou jen bojovníci o vlastní život a sympatie vzbuzující oběti násilí. Vidíme, že svým konáním sami krutě bolest způsobují mnoha dalším cítícím bytostem a že to má důsledky. Evoluce původního konceptu proběhla aniž by se tvůrci vzdali krásy krvelačné explicitnosti první série. Je to celé takové dobré! ()

Hem.m

Kromě artové stránky se jedná takřka o podprůměrný a předvídatelný seriál, kde i akce není nikterak zajímavá. To platí o první čtyřech dílech. Ovšem díl pátý, to je jiná. Tento díl začíná čilováníčkem na pláži, prostě pohodička - celkově odlišný díl oproti všem předchozím. Pak si ale tvůrce řekl, že to promění v krvavou řežbu, čmuchl trochu kokajnu a rozjel naprostej krvavej masakr, který se pomalu proměňuje v genocidu proti jednomu živočišnému druhu. --- Bohužel tento seriál jedna našlapaná epizoda nezachrání, ale uvidíme co přinese zbylých 5 dílů. ()

ledzepfan

To všem jebe v hlavě, nebo co? Vždyť to je průměrnej, ne zrovna extra nápaditej animák, který je třeba vedle Samuraje Jacka jen chudým příbuzným.. Sere mě ten hype okolo a fakt, že je to v zásadě kreacionistický žvást, který nenápadně podsouvá mladým američanům (a dementům z jiných částí světa) myšlenku, že lidi a dinosauři mohli sdílet jeden časoprostor. ()

SonGokussj

[2 eps] Prozatím musím říct, že čučím. Něco tak pěkně "wild" jsem neviděl už dlouho... Překvapila jak první, tak i druhá episoda. Vyloženě s napětím čekám, co připraví díly další. Wololooo 91 % ()

BarryLyndon

Moc děkuju Hladovi za doporučení. Tohle je naprosto ultimátní conanovska pecka.   Popravdě se mi moc nechtělo do němého animáku, ale byla to chyba. S autorem mám minimální zkušenosti z jeho "dětské" tvorby a je to génius.  Nenechte se odradit jednoduchou animaci, protože je na pozadí skutečné umění. Ale opravdu, tam jsou prostě záběry, které jsem si pauznul a chtěl zarámovat. Mimo to je to teda pořádně drsný, létají tam končetiny a hektolitry krve. Má to fajn buddy chemii. No a vzhledem k tomu, že to má finále druhé řady v pátek, tak je to aktuálně nejlepší fantasy v TV. A druhá řada teda graduje doslova epicky. Hrozně milá věc s trestuhodně málo hodnoceními na ČSFD, napravte to pls! 9/10 ()

MrPierc

Mistrovské animované dílo vedené se za ruku s brutalitou. Druhá série je mnohem lepší. Poslední díl je smutný i krásný zároveň. Chtěl bych víc, ale dobrého pomálu. Život (natož v pravěku) je tak pomíjivý. ()

geklon

Tartakovsky a jeho človíček pro dospělé. Přepálená fantasmagória, která je celá na efekt a emoce ždímá rafinovaně. Co víc si od animáku přát. Tyler Bates ve vrcholné formě. Hudební doprovod je masterpeace. ()

Arkanoid

Animácia nádherná a prepracovaná. S hlavným hrdinom sa dá stotožniť v oblasti hodnôt, no keďže je to pračlovek a je skôr pudovo orientovaný, úplne sa to precítiť nedá. K dokonalejšej empatii chýba zložitejší problém blízky modernému človeku, ktorý je schopný intelektuálneho zamyslenia nad pozretými epizódami. Inak akcia kvalitná, drsná a krvavá, v ktorej hlavnej dvojke vždy fandíte. ()

Comics.jto

Originální adult, animovaný, brutální uzavřený seriál, odehrávající se v době dinosaurů později Železná, vikingů a egyptanu.Sledujeme jak pračlovek naváže vztah s praplazem a bojují proti různým nebezpečím (kulty, viry, vylepšení, otroctví a celkově strasti života). . První série spíše epizodcká a v druhý souvislý souvislejší příběh, setkání s vyspělejšími formami člověka. Nové prostředí a je zas co objevovat. Přestože je děj fantaskní až absurdní, jsou zde dobře napsané postavy a silné emoce. Navíc konec tomu dodává takovou třešničku a celý příběh by mohl být nějaký alternativní epos co by se vyprávěl z generace na generaci v předávných dobách . S1 - 8/10 S2 - 9/10 CELKOVĚ (LOGICKY) 8,5/10  .  🦖🦖🦖🦖🦖 ()

Rudinsky

Ja si teda rozhodne na Genndyho animáciu zvykať nemusím, vyrastal som na nej (v časoch, keď mať v telke CartoonNetwork - v tej dobe niečo ako MTV pre rozprávky - neznamenalo len to, že ste buržo, ale aj odlišný mentálny vývoj:D). Okrem toho Primal dokazuje, že je Tartakovsky stále jeden z top žijúcich tvorcov a želám mu veľa zdravia, pretože takéto autorské projekty nerobí už nikto na planéte. ()

johnywalker

Jakožto milovník dinosaurů jsem neodolal a po traileru jsem tuhle parádu jednoduše alespoň musel zkusit. No a ve výsledku jde o nezastavující pecku s pěknou animací, při které se Tartakovsky vyblbnul a naservíroval brutální jednohubku s monstrama všeho druhu. ()

Urukhaj98

S01-S02: Nenechte se zmást stylem animace, která je překrásná, ale mnohdy až večerníčkově dětská. Tenhle večerníček by vašim dětem přivodil spíš noční můry. A z epizody 7 budete mít noční můry i vy. Primal je strhující a brutální podívaná a navzdory absenci dialogů i neskutečně emocionální jízda, kdy v některých momentech nezůstane jedno oko suché. O tom vás Primal spolehlivě přesvědčí během prvních deseti minut. 9/10 ()

Maximilianus

Neohúrilo ma to, ale dinosaurus bol aspoň trochu vtipný, no a bolo to aspoň trochu viac krvavé. 7,2/10. 2. séria: Ma bavila podstatne viac. Páčilo sa mi, že jednotlivé epizódy na seba nadväzovali a vytvorili ucelenejší dej. Záver ma veľmi prekvapil, a musím povedať, že na prípadné pokračovanie sa teším. ()

Lenart

Veľmi sympatická akčná miniatúra. Ukričaná, nekompromisná, krvavá a živočíšna. Radosť pozerať na takýto mĺkvy animovaný mix Barbara Conana, Strateného sveta, Boja o oheň, Vikingov a 10 000 pred Kristom. A, samozrejme, aj kultového Heavy Metalu. Návyková záležitosť.          85 % ()

Voyer

Po třech dílech zatracená nuda. Příběh tvoří celkem nahodilé souboje mezi pračlověkem a dinosaurkou na jedné straně a nějakým jiným velkým zvířetem na straně druhé. Boj je víceméně na jedno brdo, ale i tak je stále tou nejzajímavější složkou seriálu. Nechápu ten hype. ()