Káčerovo

• Česko My z Kačerova (viac)
USA, (1987–1990), 36 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Hudba:

Ron Jones

Alan Young, Russi Taylor, Chuck McCann, Terence McGovern, Frank Welker, Hal Smith, Hamilton Camp, June Foray, Peter Cullen, Tress MacNeille, Kathleen Freeman (viac)

Príbehy strýka Držgroša a jeho mladých synovcov, ktoré zažívajú na cestách po celom svete. (BoncheR)

Kaluž

Po letech, kdy jsem vždycky umíral nedočkavostí nad každou novou epizodou, jsem to komplet naservíroval potomkovi. Hltá to podobně jako já v devadesátkách, přičemž vzduch nebezpečně houstne nostalgií. Akorát mu teda závidím ten binge-watching bez týdenních přestávek. To bylo tenkrát fakt peklo. Baláž, Čok a Střihavka u nás teď frčí non-stop! ()

swed

Společně s "Gumídky" můj nejmilejší Disneyho seriál. Tvůrci si dali záležet a vznikl tak kouzelný svět, který by v dnešní době nikdo nevytvořil. Tenhle seriál totiž není žádná rychlokvaška, ale poctivá televizní zábava. 10/10 ()

type_B odpad!

Implementace kapitalistických symbolů do mladých myslí diváků TV. V ČR rozhodně aktuální v 90. letech po revoluci, kdy jsem seriál viděl i já. Vysoké hodnocení svědčí o naprosté neprozřetelnosti, které jsem zpočátku taky propadl. I když se seriál snaží maskovat neustálou honbu za poklady (penězi - kapitálem) rodinnými hodnotami, faktem zůstává, že pro strýčka Skrblíka jsou stejně nejdůležitější. Copak někdy zůstal opravdu chudý? ()

togaf

Úvodní znělka je hymna mého dětství. Jedna z mnoha, zato ale ta nejvtíravější. Připomene se mi pokaždé, když jedu přes stanici metra Kačerov :D ()

L_O_U_S

Zamlada jsem to žral. Nejraději jsem měl díl, který se odehrával v Egyptě. "Kačerov jak hurikán k nám už míří..." (146.) ()

kajas

Jeden z mála okamžiků mého raného dětství, který si pamatuji, bylo sledování disneyovských seriálů v čele s "Gumídky" a "My z Kačerova". Titulní písničky jsou už legendární. ()

Colonist

Seriál číslo jedna mého dětství, takže velká nostalgie. Miloval jsem ty dobrodružné příběhy strýčka Skrblíka a jeho přátel. S novějšími díly ale kvalita značně ubývala (už tehdy jsem neměl rád tu sérii, kde ve znělce byly nové scény s nějakým robotem a pračlověkem...). Ale staré dobré kačery jsem měl tak rád, že jsem se brzy naučil číst, abych si pak mohl kupovat časopis "Kačer Donald" (předtím "Mickey Mouse"). Pamatuji si, jak pokaždé, když jsme s rodiči přijeli někam do většího města, tak jsme hledali místní antikvariát, abych se tam mohl podívat, zda tam nemají nějaká čísla, která pocházejí z doby, kdy jsem byl ještě příliš mladý a nekupoval to. Ty Mickey/Donald časopisy u nás začaly vycházet někdy kolem roku 1989 a mně se za dětství podařilo takhle získat 80% všech výtisků, speciálních edic atd. od roku 1989 až někdy do roku 2003 (přestal jsem s tím někdy kolem dvanácti/třinácti let, kdy jsem si uvědomil, že na tohle jsem už trochu "starý"). Dneska je to už jen obrovská zaprášená sbírka ve skříni, ale tehdy to byly krásné časy. Ale stejně, seriál "Duck Tales" byl úplně jiný, než ty časáky, a v mnohém lepší. Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých jsem dnes rád, že jsem vyrostl zrovna na nich. Dneska už se takovéhle věci nedělají... ()

Mickalle

Věřte nebo ne,ale když jsem si sehnal asi 30 dílů tejhle kouzelnej pohádky, málem mi lidi urvali ruce :o) ... A nejvíc to rosekává vždycky Rampa :)) ()

Parlay

Moji rodiče tento seriál upřímně nenávidí... Jako malý kluk (rozumějte do 15 let :-)) v TV na můj popud neustále od rána do večera běželi "Kačeři". Nyní, s pětadvaceti křížky na krku, hrdě prohlašuji, že v případě další TV reprízy si na ně s největší pravděpodobností čas udělám znovu :-) ()

fmash

„Zlatý houno? Fůůj, šéfe, k čemu by vám bylo?!“ Bez Rampy by to nikdy nebylo ono, ale je fakt málo věcí, který dovedou skoro stejně pobavit v deseti jako ve třiceti. ()

Příběhy z Kačerova se vrací

Příběhy z Kačerova se vrací

17.12.2016

Televizní kanál Disney XD se rozhodl oživit kreslenou legendu. Příští rok se na obrazovky vrátí Příběhy z Kačerova, které se mezi lety 1987 a 1990 dočkaly přesně 100 epizod. Nová verze bude mít… (viac)