Káčerovo

• Česko My z Kačerova (viac)
USA, (1987–1990), 36 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Hudba:

Ron Jones

Alan Young, Russi Taylor, Chuck McCann, Terence McGovern, Frank Welker, Hal Smith, Hamilton Camp, June Foray, Peter Cullen, Tress MacNeille, Kathleen Freeman (viac)

Príbehy strýka Držgroša a jeho mladých synovcov, ktoré zažívajú na cestách po celom svete. (BoncheR)

duklak2

Moje nejoblíbenější disneyovka. Letec Rampa, Hamoun, Ňouma a samozřejmě strýček skrblík, který by si pro korunu nechal vrtat koleno jsou kouzelní. Pamatuju si jak jsem v dětství každou sobotu a neděli pouštěl v 7:30 h TV a koukal na jejich další dobrodružství. Dále musím pochválit skvělé Rafany a samozřejmě taky Magiku von Čáry, která touží po Skrblíkově prvním desetníku. ()

Hogun

Noo... nostalgia urobila pri prvotnom hodnotení asi svoje... pozrel som si to po rokoch a... už nie som to dieťa, čo pred tým... 5/10 ()

Lucasion

"Nic nevidim. Nevim kam letim... Je fakt, že dřív mi to taky nevadilo!" "Rampo, nemáš tu kde přistát. - To je dobrý, pane Skrblíku… stejně mi došlo palivo!" "Ty bys ty kameny odklízel až do konce života! - Možná i dýl..." Spolu s Gumídky, Letohrátkami a Rychlou Rotou je to část mého dětství před televizí. Ovšem Kačeři z téhle čtyřky byly asi nejlepší. Nejen díky příběhů, které byli tajuplné a děsuplné, ale taky byly plné humoru s hlášek. Navíc Skrblík a jeho synovci jsou sympatické kreslené postavičky. Nemluvně o Rampu McKvákovi, který je asi zaručeně nejoblíbenější kreslený charakter. Původní dabing je nenahraditelný a je vidět, že i po tolika letech to neztratilo téměř nic ze svého kouzla. Dnešní pohádkové kreslené příběhy tomu nesahají ani po kotníky. Naopak se krčí v koutě a tiše závidějí. Kačeří příběhy jsou nadčasovou zábavou a nejedna hláška to dokazuje. "Lupiči! Zloději! Politici!" Zkrátka a dobře tuhle Kačeří partu jsem si s oblibou pustil i teď a zjistil, že stále baví tak jako kdysi. Už se docela těším na to, jak to jednou bude bavit i další generaci dětí. Viděno prvních 50 epizod. (91 %) ()

N.Strauber

Po registraci na ČSFD jsem dodatečně ohodnotil plno v minulosti sledovaných věcí - nevím, proč ne tohle, když to v dětství u mě patřilo k tomu nejoblíbenějšímu. Myslím, že i ze současného pohledu by to dopadlo podobně, jako když filmu přihodím hvězdičku za nějakého herce - tak tady za Skrblíka. :-) ()

BoPo

Klasika detských čias. Kupoval som si aj komiks, ktorý u nás v tom čase vychádzal a ktorý poskytoval rozhodne lepší zážitok. Takže spomienky na tie chvíle pri TV sú príjemné, ale v porovnaní s komiksom zaostávajú. ()

slatkac

I v dnešní době kdy dětskému světu vládnou seriály z kanálu Disney Cahnnel, je My z Kačerova můj nejoblíbenější animovaný seriál. ()

Tommassi3

Legendární seriálová pecka a rozhodně vrchol tvorby studia, která provázela dětství hned několika generací, která mě kdysi okouzlila dobrodružstvími á la Indiana Jones, i na odkazy vůči němu mnohokrát dojde, a dnes zase svojí formální stránkou, když si důsledně pohrává s estetikou starších disneyovek a aktualizuje ji.. Po dlouhé sebereflexivní úvaze nedokážu jmenovat další projekt, jehož síle nostalgie bych dnes ještě podlehl, zvlášť s takovou chutí.. ()

jh666

Kačerov jak hurikán k nám už míří auta laser aeroplán městem víří Příběhy píše z téhleté říše Kačer Teď k vám děti z dálky letí Kačer Přináší sem kouzelnou zem Kačer Kačeři příjdou, když jsi v nouzi Když tě úzkost ze sna vzbouzí zavolat jen stačí heslo Kačer Teď k vám děti z dálky letí Kačer Přináší sem kouzelnou zem Kačer Na tváře smích ti právě vpích pan Kačer Prostě i ta znělka je boží. ()

Beznoh

Tohle je prostě srdeční záležitost mého dětství, asi nejlepší pohádka, co v té době vůbec vysílali. Super dobrodružné výpravy z kapkou hlubšího podtextu, které pobaví a zároveň trochu poučí. Co víc si od pohádky přát... ()

Marek1991

Nezabudnuteľný seriál, ktorý považujem za najlepší seriál pre deti všetkých čias a aj za najlepší kreslený seriál všetkých čias. Miloval som príbehy kde vystupovali Hui, Dui, Lui a strýko Držgroš a tiež Dlhoprstí, káčer Donald, toho letca, malú kamarátku bratov a iné postavičky z tohto seriálu. Veľmi sa mi páčil, či už český dabing, tak aj ten slovenský. S týmto príbehom som doslova žil, sníval som o cestách po svete a vesmíre, tak ako cestovali oni a objavovať poklady a mýty, báje, nové svety a podobne. Mať tak trezor ako mal strýko držgroš, tak by sa mal svet aj ja a moja rodina lepšie. A to plávanie v tých peniazoch nemalo chybu. Sledoval som to doma, u babky, s kamarátom. Veľa inšpirácie do života som pochytil práve z tohto seriálu, až ma mrzí, že to nemá ďalších minimálne tisíc pokračovaní. Toľko dobrodružstva správne naladí každé dieťa na život. Nádherne animované a farebné, navyše s nádhernou ústrednou zvučkou. Najlepšia Disneyovka, akú som kedy videl. Toto je moja srdcová záležitosť, milujem ju. ()

corpsy

Čo vám poviem, vyrastal som na tom, na celom WALT DISNEY UVÁDZA. Je to plné dobrodružstva a humoru a ešte aj dnes, pri mojom veku, by som si ich z veľkou radosťou užil. ()

Příběhy z Kačerova se vrací

Příběhy z Kačerova se vrací

17.12.2016

Televizní kanál Disney XD se rozhodl oživit kreslenou legendu. Příští rok se na obrazovky vrátí Příběhy z Kačerova, které se mezi lety 1987 a 1990 dočkaly přesně 100 epizod. Nová verze bude mít… (viac)