Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

Kacitr

Velké překvapení. Českým filmům se vyhýbám velkým obloukem. Když vybírám, jsem velmi opatrná. Toto byla trefa do černého. Vynikající Karel Roden a Barbora Bočková. Poutavých snímků máme u nás jako šafránu. ()

Untentrauer

Ze začátku mne příběh nezaujal. Bylo mi fuk, proč chce Radek (Roden), žijící 20 let v USA kontaktovat/konfrontovat prostřednictvím živého vysílání v Radiožurnálu jakousi Elišku z Prahy, která ho dle jeho slov ani nezná. Jenže jsem tomu dal šanci. Šanci díky hercům, kteří odváděli kvalitní práci. Nakonec jsem toho nelitoval. Je to napínavá podívaná s povedeným příběhem a zajímavým zvratem, ale s rozporuplným rozuzlením a prapodivným motivem. Nicméně na český film je to nadstandardní počin. ()

ArthasKarfa

Z filmového pohledu nenápadný snímek, takový ten co se ztratí v poli plakátů někde na Andělu, ale vedle toho všeho balastu by zrovna tenhle film měl mít svoje místo a vyniknout. Z mého soukromého pohledu ten film měl všechno, současnost, něco málo z "devadesátek" trochu té české kriminality, byrokracie a policie a hodně napětí a takové té stísněnosti, které se při stopáži 1h30min dostaví velmi zřídka. Karel Roden a jeho schopnost hraní osob se zahraniční minulostí a Barbora Bočková, která se mi moc líbila v Prvním oddělení, prostě to do sebe zapadlo a hodinový pořad v rádiu (v noci), tomu dodal velmi zajímavou atmosféru. Pro mě hezké překvapení. ()

Alien220

Napínavé, temné a se skvěle odpovídající hudbou. Záběry na noční město mezi scénami jsou excelentní. Roden hraje svou roli perfektně. Krásně komplikované a přesto skvěle odvyprávěné a gradující. Pátá * je za to, že je to český film. ()

Warhorr

Co může mít společného IT technik vracející se po několika letech z USA a obyčejná holka v domácnosti, i když se nikdy předtím neviděli ? A jak s tím vším souvisí samotná moderátorka radiožurnálu, která v živém vysílání vše zprostředkovává ? Proč si Radek vybral zrovna její show ? Sedláček servíruje skvělý thriller, protkaný v Rodenově vyprávění o vraždy a korupci, kde není nouze o zvraty. Po celou dobu live vysílání drží Roden diváka ve slušné napjatosti a člověk jen čeká, s čím na něho vydedukuje. Každý aktér představuje jeden díl skládačky, jenž zapadá do závěrečného finále. Promlčeno je výjimečným thrillerem, který se tady určitě netočí každý rok a já jsem velmi spokojen. Super, od nás zatím letošní největší překvápko. ()

zahadum

Zaujímavý počin o ktorom som nič nevedel a ktorý ma fakt zaujal svojim záhadným a nejasným úvodom. Musím uznať, že človek potom čaká veľké veci a hlavne aby to všetko do seba logicky zapadlo a nestala saz toho gýčová polievka alebo novodobý miš maš. Chvalabohu nič z toho sa nekoná, ústredná myšlienka filmu bola zachovaná a odkaz cez rádio odoslaný a každý chápe, že to bol dramatický a emotívny spád ktorý to potom nabralo. Trošku mi vadil koniec ktorý hlavne vo finálne človek čakal ako nejakú katarziu za tým všetkým ale ...odkaz odovzdaný, fotky poslané a obálky tiež. Malý, tichý ale dramatický a vysoko nad českou a slovenskou tvorbou stojací snímok ! 80 % ()

djfun

Námět slušnej, provedení by si ale zasloužil trochu lepší. Zdlouhavej začátek by se dal i kousnout, postupně totiž přichází -i přes občasnou vatu- celkem "nápínák", kterej kupodivu není úplně prošpikovanej nelogičnostma. A mohl by bejt našponovanej ještě víc, kdyby kamera a střih nebyly totál bez invence a drajvu (no aspoň, že ne vyloženě rušivý). Horší je to i s dialogama, jenž občas silně šustěj papírem a krom těch Rodenových mají místama k uvěřitelnosti daleko. A pak herecké výkony: balast, zvlášť obě hlavní aktérky jsou toporný až běda. Kam na tyhle typky choděj?! Se je asi na co těšit s novou hereckou generací... Vilma fajn civilní výkon, i když pár přehrávanejch momentů se taky našlo, Bareš je Bareš, ale průser to nebyl, vše ostatní do počtu. Pouze Karel klasicky bez chyby, úspornej (což však docela sedělo), ale přesvědčivej. K jeho životním rolím to myslim patřit nebude, nicméně tenhle příběh utáhnul právě on. Přesto, že u psychologickýho thrilleru bych čekal emoce až na dřeň, což se bohužel neodehrálo, a i když se režijně dal solidní scénář Promlčena zvládnout jistě líp, tak i přes všechny neduhy patří tahle krimi asi k tomu lepšímu z domácí produkce poslední doby. ()

Silencia90

Takový vlny kolem toho... a dlouze to začíná, rychle to skončí a nevím, jestli to ve mně zanechá hlubší pocit. Každopádně to je docela originální. 3,5* ()

Mallinali

Občas mi neseděl střih a dost často hudba. Jinak jsem si vrněl jak hladovej Číňan ve psím útulku. Nejlepší Sedláček od Rodiny, to můžu potvrdit. ()

Mlle

Dobře rozdané karty přijdou vniveč nepovedeným koncem. Herecké výkony jsou tu ale rozhodně dobré. Slabší průměr. ()

Domis2809

Na film jsem přišel s přesným očekáváním, jak to asi bude probíhat a jak to skončí. Zprvu to vypadalo, že jsem se trefil ve všech bodech, už ale v polovině mi začalo být jasné, že to všechno nebude tak jednoduché, jak jsem čekal. Nebyla to typická kriminálka (vlastně ani nevím, co tam policie hrála za roli), mělo to zajímavé zvraty, pár nelogičností by se našlo, ale jinak za mě hodně povedené. ()

FilmWave

Velmi slušná televizní kriminálka. Shazuje to místy až dětinský scénář a půlka herců amatérů. Režie ale diktuje tempo a napětí včetně docela cool konce. Výborná hudba. ()

Majkak

Na české poměry nadprůměrná podívaná, škoda jen závěru, který nemá tu správnou eskalaci. Příjemný minimalismus, který nenudí ani na chvíli, což je podpořeno též solidní hereckými výkony. Propracovaný scénář bez logických zádrhelů v neustálém šikovně udržovaném napětí. Psychologická stránka bez lapsů. Jak se vyrovnat s tím, když se dozvím, kdo skutečně byl můj otec. ()

Axident

K českým filmům mám velmi důvodnou nedůvěru, která je málokdo neoprávněná a po prvních minutách Promlčeno jsem byl ukvapeně přesvědčen, že umocní mou předpojatost. Naštěstí se tak nestalo a ač výtky bych měl (nepříliš přesvědčivé výkony některých zúcastněných a možná ne úplně uvěřitelný scénář, ale co už bych taky chtěl), celkový dojem z ryze konverzačního, komorního Sedláčkova dramatu s rozumnou stopáží hodinky a půl mám veskrze pozitivní. Rychle mě pohltil a většinu času jsem sledoval až dychtivě. Přes silnou atmosféru, není dost dokonalý na ovace, ale oba palce nahoru bez váhání dávám. ()

mala_kea

Ukázalo se, že je mnohem snadnější vymyslet pofidérní historku odehrávající se v reálném čase, než ji pak smysluplně zasadit do rámce času a prostoru po filmařské stránce. Lehce monotónní Karel šíří éterem nejednoznačnost i kruté pravdy. (nepodceňujte vliv peněz na rozhodování lidí). Celkem smysluplný snímek ()

panvasik

Promlčeno je velké překvapení v které jsem ani nedoufal, protože návrat k českým filmům, jsem neplánoval, ale tenhle film mi byl doporučený mým tátou, který má zajímavý styl na filmy, ale o tom někdy jindy. Roden hraje drsně a člověk mu všechno věří. Příběh a scénář je skvěle napsaný a vše je na koci krásně dořešené a uzavřené, nikdo neměl otázky k ničemu a já jsem byl za tento film, jenom rád, protože tohle se jen tak v naších vodách neukáže. 8/10 ()

agassi68

Konečne niečo z českých luhů a hájů, čo sa dá pozrieť bez pocitu trápna ako to už začínalo byť zvykom. Teda niežeby slovenská produkcia bola na tom lepšie. Koniec by som určite dal temnejší, inak výborný krimipríbeh so solídnym kastingom, kde každý vedel, kde je jeho miesto.. ()

Evander

Promlčeno je jedním z nejzajímavějších českých filmů posledních let s fenomenálním Karlem Rodenem v hlavní roli. Koncept filmu je na daný žánr velmi netypický, ale to vlastně ničemu nevadí a za mě jen přináší do žánru čerstvý vítr. Dynamika děje tím však nikterak neutrpěla a příběh diváka poměrně rychle vtáhne a nepustí až do závěrečných titulků. Upřímně nemám pocit, že by někdy u nás bylo podobné dílo natočeno, a nejen proto Promlčeno rozhodně stojí za vidění. 77% ()