Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

mkubalikova

Deset let mi trvalo, než jsem film viděla, a myslím, že jsem udělala dobře. Před 10 lety bych film smetla, nebyla jsem na něj dost zralá a zkušená. V tom věku člověk vidí všechno ostře, černobíle, potřebuje velká gesta a velké emoce. Jak ale stárne a zraje, chápe, že velké emoce jsou jen ve filmech, normální člověk prahne po obyčejném doteku ruky a slovu porozumění. Zvláště, pokud je v cizí zemi, v neznámém prostředí. Jako hlavní představitelé. Takže teď mohu s čistým svědomím říci, že ten film je prostě krásný! 90% ()

TheRoller

Byť sám a cítiť sa sám je obrovský rozdiel. Byť sám je z času na čas fajn, v mojom prípade bez problému aj na dlhšiu dobu. Cítiť sa sám je jeden z najhorších pocitov/stavov vôbec, či máte 20 alebo 50 rokov. Lost in Translation je dokonalou ukážkou toho, aké je to cítiť sa sám - postavené na kontrastoch (muž - žena, starnúci - mladá, dlho ženatý, s deťmi - krátko vydatá, bezdetná,...) nám to Sofča prostredníctvom mne nie veľmi obľúbenej, ale herecky skvelej Scarlett a herecky dokonalého Bill Murrayho predostrela "se vším všudy". Murray si zaslúži samostatný riadok - tak skvelý herecký výkon, kde slová nie sú potrebné, stačí sa pozerať a presne viete, o čom hovorí bez toho, aby niečo hovoril, to sa mi stalo len pri pánovi menom William Holden. Je veľké množstvo skvelých, nenapodobiteľných hercov, ale toto dokáže asi najmenšie percento. Murray k nim patrí a klobúk ide dolu v hlbokom úklone. Samotný film by ma maximálne chytil asi v období do novembra minulého roku (2013), dokiaľ som sa cítil neskutočne sám a rozmýšľam, ktorou nohou rázne stúpim na časticu stavebnice lego, pretože som film odkladal asi najdlhšie vôbec a práve teraz nemal šancu ukázať svoju plnú formu. Momentálne som v situácii, kedy sa cítim ešte horšie ako je pocit samoty, a preto ma to nevzalo plným prúdom. Sebecky si želám, nech sa radšej vráti samota ako môj momentálny stav a som presvedčený, že vtedy Lost in Translation ešte len zapíše! Úprimne sa na ten čas teším. Zatím na skromných 80%. ()

Mr.Dogman

Silný zážitek z klidného, deštivého Tokia. Roztomilá, chichotající se Scarlett Johansson a neodolatelný sympaťák Bill Murray mají mezi sebou vskutku něco kouzelného. Po celou stopáž jsem si přál, aby jejich vztah zůstal v kruhu přátelském a byl jsem šikovně napínán až do skvěle nepompézního finále, přesně podle mých představ. Nenucené vtipy, soundtrack a záběry zachycující podivnou atmosféru japonské metropole jsou pak už jen třemi třešničkami na příběhu o vztazích a ztracenosti v úplně odlišné kultuře zabalené v roce 2015 již v nostalgickém hávu. ()

Pedross800

Kdysi dávno ztraceno v nesrozumitelném překladu mládí.....nyní naplno prožito a pochopeno aneb další film, na který je třeba dozrát, aby člověk chápal tu chemii, tu melancholii a to okouzlení mládím, bezprostředností, krásou....tím vším co je stále člověku tak blízké, ale zároveň již i na hony vzdálené..... ()

MI-380

Tak tohle zvládla Sofia na výbornou. Skvělá souhra ústřední dvojice, originálně pojaté generační drama a přitom víc humoru než v běžné komedii. 95% (zatím 25792 hodnotících s průměrem 81%). ()

LizianShaw

Je to poměrně sranda sledovat Billa Murrayho se svým polomrtvým výrazem, absolutně ztraceného v Japonsku, kde točí vtipné japonské reklamy, ale aby to utáhlo celý film? Asi ne. Zachraňuje to Scarlett Johansson, avšak i ta tu celkem nemá smysl, mimo eye-candy. Občas se zasmějete, ale jinak hledáte význam tohoto tichého filmu a čekáte až to skončí. ()

Slaava

nevím, co si mám o tomto filmu myslet. bombastické recenze na každém kroku, milion ocenění... zašel jsem si na to do kina a odcházel jsem v polospánku. znuděn. herecké výkony byly sice velmi nadprůměné, ale strašně pomalé tempo filmu nezahránily. stačilo by scénář trošku zhustit, zrychlit a možná by mě to třeba i bavilo. a nebo jsem jen prachsprostá lama, která nerozumí inteligentním filmům? ()

pinguinka

Tento film je tak roztodivně nádherný a nevysvětlitelně okouzlující, že vyslovím přání, aby odteď nikdy žádný překlad nebyl úplný, protože to, co se v něm ztrácí, je nejkrásnější. Mnou oblíbený Bill Murray je bezchybný (neprávem Oscarově neoceněný) a půvabný talent Scarlett Johansson nepřehlédnutelný. Originální, vtipné, melancholické, inteligentní.prostě dokonalé. Smekám. ()

Fony

Nenápadný, citlivý snímek, okořeněný jemným vtipem, kterému se podařilo vyhnout všem patetickým klišé. Film si pomalu pluje tak trochu sám pro sebe a záleží na divákovi, jestli se s ním nechá unést. Musím říct, že druhé shlédnutí, které jsem si načasoval do toho správného duševního rozpoložení, jsem si užil mnohem více než to první a věřím, že shlédnutí třetí mě pohladí po duši ještě o chlup více. Film je plný zdánlivě zbytečných detailů nebo záběrů, ale právě ony dokreslují odcizenost a nepochopení ústřední dvojce od okolního světa. O kameře, hudbě nebo hereckých výkonech se nemá cenu sáhodlouze rozepisovat. Jsou totiž stejně výborné jako už naznačený příběh. ()

deckardx

Bill Murray je dabel a Scarlett Johansson neskutecne krasna... Ale to vubec neni duvod,proc tomuto filmu davam pet hvezdicek.. Neuveritelne dobre a vkusne vyjadreni znudenosti dvou lidi,kteri se postupne zblizuji a vytvari se mezi nimi urcity vztah.. Ja sem si perfektne uzil jejich navstevu karaoke a vrcholem bylo zaverecne louceni.. Nezapomenutelny zazitek, skoda, ze se netoci vic takovych filmu... Nemuzu jinak nez za 5*... ()

Berenise

Po druhom zhliadnutí sa mi zdá tento filmík ešte milší, ešte hrejivejší a šarmantnejší . Herecké výkony obdivuhodné, dialógy prirodzené a nevtieravo vtipné, atmosféra stratenia dokonale vyladená. Veľmi citlivo zrežírované, veľmi vyvážené a príjemné. ()

blixadovan

Absolutní filmová lahůdka, hodně mňamózní, dosytosti jsem se nadlábl, jeden z nejpůsobivějších filmů za poslední roky. Skvěle vystižená atmosféra osamocení, je jedno, že je to zrovna ve velkoměstě tisíce kilometrů od domova. Film je výborně vygradován s lehce hořkosladkým zakončením. Kouzelná je scéna, když Bill Murray zpívá na japonské party karaoke ! A propos Bill Murray-ten chlápek nemusí hnout brvou a zahraje celé spektrum emocí. Ačkoliv Scarlett Johanssonová tady nemá roli femme fatale, je mnohem víc k sežrání než jinde, tak mazanej úvod filmu se jen tak znovu nepovede. ()

BuryGol

Příjemnej snímek o dvou lidech kteří se nacházej v Tokyu a nemůžou spát. Tak se potkaj v baru a zažijou krásy týhle země. Oddechovejch 100 minut s Billem Murrayem a Scarlett Johansson. Moc pěkně natočený a navíc v Japonsku, kam snad chce každej cestovatel. ()

jefff

Juj, tohle mě ale vážně hodně minulo. Čekal jsem opravdovou pecku, díky zdejšímu hodnocení, ale opak byl pravdou a dostavilo se obrovské zklamání a hlavně nuda. Přišlo mi to jako takový nudný dokument o Japonsku, který protkává jakýsi příběh dvou náhodných lidí. Ps.: Japonská kultura je mi hodně vzdálená. ()

milancecil

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, s naprosto skvělým hereckým obsazením obou hlavních rolí, vypráví citlivě příběh dvou Američanů, populárního, ale již stárnoucího herce akčních filmů Boba a mladé ženy Charlotte, která zatím jen doprovází na pracovních cestách svého manžela, fotografa, jakoby osudově je spojí na krátký čas blízký pocit osamělosti a odloučení v chladné, odcizující atmosféře neustále pulzujícího Tokia, od prvního setkání v hotelovém baru je vzájemně sbližují narůstající sympatie, jakési vzájemné spříznění, nečekaně přerůstající ve zvláštní hlubší přátelství, bohužel omezené časem jen na několik dní, než se životy dvojice opět rozpojí, nádherné, pocitové dílo, ke kterému se stále rád vracím a jistě vracet i nadále budu, je v něm zvláštní trvalá hodnota, jakési ukryté poselství, které mne nutí nad obsahem příběhu vždy přemýšlet. Bez pochyb filmová nádhera, díky. ()

voleman

No tak tohle je opravdu velmi povedený a příjemný film. Režie se opravdu nesmírně povedla, stejně tak jako vynikající výkon Billa Murrayho. Od začátku do konce krásně natočené originální romantické drama v kulisách pro nás exotického Japonska, jehož atmosféra je ve filmu opravdu cítit. Je to vtipné, dojemné, skvěle zrežírované a zahrané, má to vynikající podmanivou atmosféru a hudbu, proto nevidím jediný důvod nedat plný počet hvězd. 90% ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)