John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Padme_Anakin

Zcela otevřeně přiznávám, že jsem se bavila, nechala jsem se atmosférou snímku vtáhnout, opět fandila stárnoucímu Johnu Wickovi a ze srdce mu přála tu tolik vytouženou svobodu... Herecký ansámbl veskrze sympatický, za zmínku nepochybně stojí Donnie Yen, ten chlap má charisma jak vrata a pak mladý Skarsgård, který dal toho arogantního kreténka úžasně.. V rámci žánru „akční nářez JW“  hodnotím kladně.. ()

corpsy

Johnovi Wickovi, sa ešte tak v prvom, druhom diely dalo veriť, že je to človek z mäsa a kostí. V posledných dvoch častiach, je to ale nezničiteľný terminátor, na ktorého by snáď nemal šancu ani Kapitán Amerika. Ale koho to seri€? Na akciu sa so sladkým úsmevom a vypúlenými okáľmi náramne dobre pozerá a že má film vyše dve aj pol hodiny? Koho to seri€? Zbehne to, ako polovičná minutáž a to je pri v posledných rokoch pri prepálených minutážach doslova zázrak. Uvidíme aká bude ďalšia budúcnosť ( a ako dopadne budúcoročný spin-off BALLERINA ). ()

faceboy

"Yeah. Guns I need  lots of guns. Caine !"  Skutečně se to stalo..... Renesance akčního žánru ve filmech proběhla letos v tomto filmu a pravděpodobně nastavila laťku tak vysoko, že další dekádu nebude mít konkurenci.  Většina lidí oprávněně předpokládala, že tento díl už selže a narazí na velký problém, protože už třetí díl  zašel tak daleko, že jednoduše nikdo nečekal, že by šlo jít ještě dál. No a on to ten blázen Stahelski dokázal. Toto je tedy zkrátka akční masterpiece v nejnaleštěnější formě. Jsem strašně rád, že Keanu definoval tento žánr už před 20 lety s Nyem a dokázal ho definovat trochu jinak i za dalších 15 let s Wickem. Jestli toto není pravý akční herec, tak už vážně nevím kdo jiný ano. Stopáž se může zdát přepálená či odrazující, ale vzhledem k tomu, že je to povětšinou jen kompilace akčních scén, tak to uteče jako voda. Minimálně já to tak měl a pocitově. O režii není potřeba ani mluvit. Zde máte co 2 minuty záběr, který si můžete dát na plochu počítače. Je k nevíře, že to jsou téměř vždy jen kulisy a žádné CGI. Vizuálně je ta režie neskutečně dravá a vyloženě naprosto půvabná. Ve spojitosti s tím, že Stahelski miluje dlouho záběry bez střihu, tak si dokážete představit, že to je naprostá pastva pro oči. Co se týče akce, tak ta je asi to nejdůležitější co lze probrat ohledně tohoto magnum Opusu akčního žánru.  Máte tu akci rozdělenou pomyslně dle měst, které navštívíme napříč filmem. Nejslabší je tedy ta v Japonsku, která víceméně je taková ta "standardní" , na kterou jsme u Wicka zvyklý, ale i ta vypadá parádně a i když na konci může už být pro někoho únavná či že se pro něho už táhla na konci, tak to mi třeba subjektivně moc nevadilo, protože to reflektuje i samotný Wick ve filmu  a tak mi to přijde akceptovatelné, když na to upozorňuje i scénář samotný. Následně tu máme Berlín, který co jsem tak pochytil, tak mají asi lidé i nejradši většinou. Čemuž se nedivím, sešla se tam totiž celá skvadra všech postav ve filmu + jedna mimořádně zábavná nová a ještě poměrně to završili velmi atmosférickou akcí v klubu, takže chápu ty ohlasy, i když mě nejvíce dostal z téhle části rozhovor co vedli postavy u stolu. Ovšem po Berlíne následovala Paříž a ty kráso to bylo něco........ Film má naštěstí vzestupnou tendenci kvality, takže je čím dál lepší a pojem zážitek, jak z horské dráhy je velmi akurátní. Já sám se musím pochlubit, že co se týče hraných filmů, tak toto byl můj nejlepší kino zážitek za více jak rok a půl.  Právě kvůli té části ve Francii, kde se už konečně kulminovala maximálně kreativita Chada a nadělil nám 10 z 10 sekvenci u Francouzského dopravního oblouku, kterého naprosto organicky a trefně doplňoval Cover od Rolling Stones. po tomhle nadělení mi vyloženě spadla pusa, když nám pak nadělil sekvenci v rezidenci, kde nám ukázal scénu s "dračí brokovnicí". Ta se musí definitivně spolu s ostatními akcemi v Paříži zařadit mezi ty vůbec nejlepší akční scény všech dob.  Po akci v rezidence jsem si říkal, že už tomu musí být konec, ale ne ! On nám ještě přinesl akci na schodech, která může vypadat přepáleně, ale i tak  je naprosto strhující díky časové tísni, která Wicka tížila. To  tomu dodávalo dvojnásobnou energii. Finále už bylo jen úžasné pomrknutí na Westerny, které těžilo s osobního konfliktu dvou zúčastněných.  Vyvrcholení postavy Wicka mě poměrně překvapilo z vícero důvodu, ale o to originálněji působí a i když nebylo emoční, tak přesto v kontrastu celé série to bylo, tak nějak zasloužené či to k tomu vedlo skrz celý film. Musím ještě samostatně pochválit postavy v tomto filmu. Naprosto bezkonkurenčně jsou tady nejzajímavější z celé série a i s nimi film nejlépe pracuje. Snadno se vám může stát, že víceméně každá větší vedlejší postava vás bude bavit více jak samotná postava Wicka. Ta tu totiž je víceméně stoická a vydá jen pár frází, nebo vět. Je to poměrně vtipné, téměř to až působí, že tu více lidí zabijí nežli on mluví.  Mezi vedlejšími postavami musím vypíchnout komediálně pojatého Mr. Nobody. Ten se ze začátku nemusí zdát zajímavý, ale na konci už se s ním jen smějete. No a za vůbec nejlepší postavu filmu bych považoval Cainea, který byl hrán Donnie Y.  Ten nesl celý film a jeho akční scény ozvláštněné tím, že je slepý byli prakticky highlighty filmu. Soundtrack zde byl adekvátní a tematický k tónu filmu, avšak kromě coveru od RS ne moc zapamatovatelný či výrazný pro mě.  Jinak už nemám co moc osobně vytýkat filmu. Mnoha lidem bude jistě vadit prostší scénář a absence většího emočního jádra u postavy Wicka, tomu i plně rozumím. Já hodnotím povětšinou filmy tak, zda dokázali úspěšně zpracovat to co si vytyčili  za cíl ve svém filmu. U nejen tohoto dílu, ale i celé série bylo od začátku cílem Chada, aby nám nadělil tu nejlepší akci co dokázal a příběh byl jen nutným pojítkem. No a to si myslím, že specificky tento díl dokázal tak jako málo, který jiný film. Přesto bych si neodpustil menší srovnání v pár věcech s jiným filmem, který jsem viděl v kině bezprostředně po Wickovi. Myslím tím nového Dračáka.  Ten totiž spoustu lidí oslovil o něco více, jak mnou zmiňovaný Wick, jak v tom, že je velice zábavný, tak právě v emočním jádře hlavních postav filmu, kdy je specificky postava dcery víceméně hlavním katalyzátorem filmu a nutí naše postavy jít kupředu. Tyto dva menší prvky mi přijdou poměrně zajímavé, protože je mohu srovnat i s Wickem, který je naprosto nečekaně minimálně pro mě extra vtipný a i když ne tolik, jako nedávný biják od kámoše Chada.  Tak přesto reálně dokázal nejen mě, ale celý můj kinosál rozesmát každých pár minut. Ať už obsesí Wicka na zbraně či hláškami tipu.... "Sežeňte mu psa na psychickou podporu. Mohl by mi někdo přečíst tu kartu ? Jsem jenom slepý !  Zabiju vás všechny do jednoho." Celkově postava Scotta A. byla celá vtip. Tím chci říct, že mimo akční pastvu pro oči dokázal Wick úplně odnikud i neskutečně bavit na komediální rovině. Zatímco u D&D nejen, že můj sál reagoval naprosto minimálně na jakékoliv dění ve filmu, ale také mimo 3 ikonické vtipy se smálo minimálně, neli vůbec. Bohužel ani mě tento humor nesedl, zatímco u Wicka téměř dokonale. Můžeme tvrdit, že i jeho humor je jednoduší a zaměřenější na větší skupinu lidí.  Faktem ale zůstává, že Wick v tohle zkrátka vyhrál pro mě. Také bych se ještě zastavil u úloh a prostoru obou dcer v těchto filmech. Kde podstatně více prostoru a významu měla pro děj dcera z Dračáku, která by tím pádem měla na mě udělat lepší a větší dojem + si mě nějak získat. Což se paradoxně nestalo a považuji to za menší negativum snímku, zatímco ten prostší scénář u Wicka mi sice neměl jak prodat dceru samotnou, avšak lásku kterou k ní cítí její otec ano ! To díky tomu, že jeho činy ve filmu neustále žene kupředu láska k jeho dceři a tak i finální konflikt zdárně z toho čerpá. Tím jsem chtěl říct, že Wick může mít primitivně jednoduchý scénář, ale za to velmi funkční, který díky jen pár nuancím a jejich zúročení v ději mi dokáže jednotlivý motiv prodat úspěšnější než motiv jinde budovaný více a komplexněji. Závěrem už bych tedy jen chtěl vyzvat všechny, aby to viděli v kině, protože je to vskutku zážitek hodný pouze kina a doma u TV to nebude ono. Uděluji tedy Panu Wickovi  9 kulek z 10. () (menej) (viac)

agentmiky

Právě teď jsem se vrátil z kina. A jednoznačně převládá nadšení! Nevěřil jsem, že by Chad Stahelski mohl posunout hranice akčního žánru zase o pěkný kus dále, ale k mému překvapení se mu to podařilo. Čtvrtý díl je jednoznačně nejlepším žánrovým příspěvkem ze západní produkce za pár posledních let. A hlavně se jedná o neskutečně SEXY film (ať už se jedná o práci s obrazovou kompozicí či světlem, ve výsledku to vypadá nádherně)! Z těch necelých 3 hodinek stopáže je jen minimum výplně, zbytek je adrenalinový nášup v různých podobách. Úvod v Ósace s neonem na každém kroku dost bavil, ale za mě k highligtům čtyřky patří především automobilová honička v Paříži kolem Arc de Triomphe a pak ta přestřelka v baráku nasnímaná kamerou seshora. U té jsem regulérně slintal blahem, něčeho podobného jsem v tomto žánru za celou historii nebyl svědkem. Fakt v tomhle ohledu film nechává západní konkurenci v prachu daleko za sebou. Po stránce herecké mě zaujaly vedlejší postavy, zejména Donnie Yen zazářil (ale i Scott Adkins si s minimem prostoru na pláně poradil na jedničku). Na druhou stranu, film se nevyvaruje momentů, když už je dost za hranou i na svět Johna Wicka. Zejména ten konec se schody budiž zářným příkladem, tam se Jonathan přechodně proměnil v T-1000. Ale byl bych krutý, kdybych kvůli tomuto šel s hodnocením níže. Takto brutální a úderný snímek se totiž nevídá každý den. A co film slíbil, to vrchovatě splnil. Přimhouřím tedy oko a jdu na 9/10 :) P.S. Při druhém zhlédnutí přece jen musím s hodnocením dolů na čtyři hvězdy. První dva díly totiž kromě prvotřídní a špičkové choreografie nabídly i skvělý příběh. To trojka a čtyřka v tomto malinko bohužel zaostávají :) 8,5/10 ()

maddy

Akčné Béčko zabalené do prvotriedneho Áčkového balenia, kde Chad Stahelski chŕli viac nápadov než vo všetkých predošlých troch John Wick filmov dohromady. Keď už sa na moment začína zdať, že takmer trojhodinovú stopáž nemá štvorka čím vyplniť, Stahelski zakaždým príde s úplne novým nápadom a akciu osvieži, či už zmenou tempa, lokácie, perspektívy a jednotlivé akčné sekvencie sú to najlepšie čo môže súčasná hollywoodska tvorba ponúknuť. Či už je to akcia na párty, kruhovom objazde alebo tá z vtáčej perspektívy s ohnivou brokovnicou, každý fanúšik akcie tu musí priam krochtať blahom. Navyše to celé vyzerá ako ten najluxusnejší akčný film s parádne nasvietenými, nasnímanými a ozvučenými scénami. Problémom je to medzi tým, keďže Stahelskemu ten pokus o neustály world-building stále funguje iba tak z polovice a príliš zaujímavý svet plný zabijákov sa mu vyslovene nepodarí vybudovať ani v štvrtom filme. Ale úprimne, ide na John Wicka 4 niekto s očakávaním tohto? Pochybujem. Čo sa týka akcie je John Wick 4 na súčasnom absolútnom hollywoodskom vrcholu a lepší akčný film, tobôž celú sériu, najbližšie roky určite nedostaneme, takže čo viac si želať. Ja len dúfam, že John Wick nakoniec skončí v najlepšom. Toto je totiž viac ako dôstojná rozlúčka s ako postavou Johna Wicka, tak celou sériou. Neviem si predstaviť kam by to musela vyhrotiť prípadná paťka, ak by z Johna Wicka nechcela urobiť doslovného Terminátora, už v štvorke sú jeho schopnosti prežiť tri zrážky autom a pád zo štvrtého poschodia dosť na hrane. CELKOVO: 8/10 ()

Paxxx.cz

Nesmrtelný Johnathan Wick se vrací již po čtvrté, aby zabil více svých nepřátel než Charlie Sheen ve žhavých výstřelech 2. Žerty stranou - věděl jsem na co do kina jdu a to jsem taky dostal. Plnou nálož nápaditých akčních scén, opět vymakané kulisy, místy úžasnou kameru (takhle dobrá byla naposledy ve filmech s Jasonem Bournem nebo Atomic Blonde). Potěšily i role nových postav, především Scott Adkins si svou postavu a každou minutu na place vyloženě užil. Jestliže Vám nebude vadit, že film je místy skutečně za hranou možného i nemožného, tak si ho určitě užijete - ruku na srdce, kdyby měl John Wick schopnější nepřátele, tak se čtvrtého dílu určitě nedočkáme. Pokud se ve filmu zrovna nestřílelo tak se to i docela táhlo, proto bych příště (pátý díl byl tuším oznámen) ubral stopáž tak o 30 minut...75%. ()

SaNcHeZ_cz

Forma čtvrtého příběhu oblíbeného zabijáka s tváři Keanu Reevese asi nepotěší úplně každého, především pak nově příchozí budou asi tápat, nicméně pokud se naladíte na jeho vlnu, v kině na vás čekají téměř tři hodiny tetelení se blahem. Fantasticky vypadající pokračování, které staví na předchozích dílech a přidává takovou nálož nového, že by to vystačilo i na dvě pokračování. Neutuchající akční sekvence, ze kterých je každá památná a dostatečně osobitá, aby ve filmu nezapadla. Lahůdková audiovizuální stránka s neskutečnou kamerou, naprosto bezchybní Tyler Bates s Joelem J. Richardem, kteří si přizvou pro tuto sérii pár důvěrně známých interpretů, skvělí záporáci a akční orgie které neberou konce a předvádí, proč tahle značka je už nyní nezapomenutelnou legendou. Už roky jsem neodcházel z kina takhle nadšen. Všechno co od Johna Wicka v nejlepší formě můžete čekat a ještě o něco víc. Jedinou obavou zůstává otázka, kam po tomhle díle stoupat s nadále se rozvíjejícím se světem tohoto nájemného zabijáka. ()

FromHell

Wick na sterodioch. Fast & Furious medzi akčnými filmami. Priamočiara účelovka s najlepším obsadením z celej série. Adkins a Skarsgård potešili. ()

Praxis

Jako jestli jste milovníci akce, tak nebudete chápat. Od celkem při zemi se držící úvodní masakračky v Osace až po šílenství okolo Vítězného oblouku, luxusního záběru seshora a výšlapu do schodů. Konec celkem při zemi se držící. Potud 110%. Jakmile si někdo začne ale povídat (začátek je fakt ale fakt utahanej), všechno se začne tak nějak hroutit a ani napočtvrté moc neproniknete do Rady. Markýz celkem ujeťák. Kolem a kolem ale vysoce nadstandardní práce, která mohutně převyšuje jakékoliv akční filmy a smutně je pošle do kouta plakat. Takhle se dělá řemeslo. Stahelski vivat, ale příště i trochu více logiky do toho scénáře. Nakonec silné 4 hvězdy, protože Parabelum i dvojka byly asi silnější. 85% ()

Ellmariachi

Komentář po sakra dlouhé době. Jak začít? Miluji sérii Rambo a Smrtonosné pasti. Abychom si rozuměli, pětka neexistuje. Jenže jsem si je nezažil v dané době jako takové. Strašně rád poslouchám povídání lidí o tom, co pro ně byl milník v kinematografii. Někdo řekne triky v druhém Terminátorovi, další oživeni dinosaurů v Jurském parku. Jiný nahodí Matrix a ti mladší 3D s Avatarem. U mě to do sebe zaklaplo a vše se slilo až teď.  Mám svou akční sérii, se kterou stárnu a hrdinu, který je neskutečný sympaťák. A dostal jsem svůj milník. Ano, když se mě jednou někdo zeptá, bude to právě čtvrtý JW a jeho akční scény. Jako fanoušek žánru jsem chrochtal blahem, jak u prvního, tak u zbylých dílu. A ten čtvrtý vše zakončil neskutečným pocitem uspokojení.  O filmu jako takovém bylo napsáno mnoho, proto by bylo zbytečné opakovat vyřčené. Já jsem i díky milé společnosti party lidí, měl skvělý zážitek, který ve mě zůstane uchovaný...  Dost  možná navždy. 100 procent. ()

Jillen

Všechno to směřuje ke skutečnosti, ze se musí jednat o jednu z verzí Matrixu, která je Neovi pouštěna do hlavy, aby se nezešílel, přičemž jde o prequel k Resurrections. A v pátém díle očekávám prolnutí těchto sérií, a pak možná přehodnotím. “Yeah!”Jinak to sakra nedává žádný smysl 😁 ()

UncleG

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč se Kýnu filmem dvě a půl hodiny jenom tak podivně propajdal? Zdálo se, jakoby mu veškerá činnost před kamerou dělala hroznej problém. I mluvení. Dialogů je naštěstí poskrovnu, ale když už náhodou otevře pusu, zní to jakoby byl tak trochu po mrtvičce. Jinak... O nějakém příběhu se ve Wickovi 4 mluvit nedá - tyhle věci by nás jenom rušily od "bum, prásk, třísk". První polovina filmu zcela bez drajvu, jedna nudná vyvražďovčka následuje druhou v únavném dokoláčnictví. Od autohoničky s urvanejma dveřma šla úroveň akce strmě nahoru, takže přisoluju druhou hvězdu - kterou si tahle bezobsažná glorifikace násilí vlastně ani nezaslouží. ()

Freemind

Vlastně bych měl být rád za to, kam jsme se jako diváci dostali. Dokonce taková béčková slátanina jako JW4 může mít úchvatný, vypiplaný vizuál, za který by se ještě před deseti lety nestyděla největší režisérská jména. Je to krásná, barevná, béčková sračka, která sama sebe bohužel bere čím dál, tím vážněji (debilitu scénáře podtrhuje postava slepého zabijáka). Tatam je syrová jednička, John Wick čtyřkou vykulminoval do rokokově rozmlsané a vygradované opery, která je svou nalíčenou, vyškrobenou, patetickou dramatičností jednoduše směšná. Víc už ne, prosím. P.S. S širokými záběry bohužel taky vyhřezla na povrch skutečnost, jak komicky Reeves působí coby elitní zabiják - v bojových sekvencích přešlapuje, jako by měl plnou plenku. ()

KiritoSenpai

Za mě určitě nejlepší díl z celé série. Celé 3 hodiny filmu jsou napěchované akcí a souboji, tu a tam nějaká nudná výplň... no kdo by se na to nechtěl podívat, 15 minut čisté akce bez mluvení, pak si řeknou pár slov a zase dalších 15 minut akce. Určitě se vyplatí zajít do kina mrknout na plátno. Hudba ve filmu je jeden velký master piece, prostě přímo ušitá na míru pro tento film (stejně jako sako velikost 42 pro Johna ;)). ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)