Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

choze

Letos se nám v kinech sešlo zajímavé vlakové kombo - Mimořádná událost a Bullet Train. Lokálka vs šinkansen, čecháčci vs zabijáci, český film vs Hollywood. Nepřekvapivě jsem dal přednost filmovému rychlovlaku a musím mu nechat, že má geniální název a zápletku. Šest zabijáků, jeden tajemný kufřík a jeden noční vlak - z toho mohla být atmosférická, stylová a intenzivní jízda a novodobá žánrová klasika. Prostě John Wick trojka ve vlaku. Jenže nerežíruje Stahelski, ale Leitch a ten to jede ve stylu svého Deadpoola 2, což znamená spoustu přiblblého humoru, kdy jsem se uchechtl zbruba každému padesátému fóru. Ne, že by to nemohlo fungovat jako asijsky zběsilá a crazy jízda, ale pak by to muselo být zběsilejší i rozjívenější a vyhodit pokusy o drama kolem asijské famílie. Atmosféru a stylovost (oboje přitom Leitch umí, viz. Atomic Blonde) zabíjí přebarvičkovanost filmu - celou dobu jsem měl pocit, že sleduju dění v nějakém dětském lego koutku a ne v nočním rychlovlaku. Největší zklamání je pak akce, v níž byl Leitch vždycky silný. To, co předvádí tady, je prostě málo. Tím nemyslím, že nepřekonává špičkového Wicka trojku, nebo že ho ani nedorovnává - on se mu ani vzdáleně neblíží. Pár nápadů a nějaký ten cool moment se najdou, výrazněji to ale rozsvítí až digi finále a člověk už je přitom od téhle party zvyklý na úplný jiný level. Postavy mě s výjimkou namachrované mastermind záporačky s vizáží školačky (Joey King z Princess) nezaujaly a nebavily, Pitta dělajícího ze sebe kokota jsem úplně neocenil, stejně jako hrubě nevyužitého Kojiho a Sanadu (a do půlky jsem netušil, že se koukám na Aarona Taylora-Johnsona). Z cameo rolí pobavil úchylný Tatum, Sandra mě naopak bolela a Reynolds tu byl naštěstí přesně tak dlouho, abych ho snesl (tj. dvě vteřiny). Celkově se na tomhle výplachu určitě spousta lidí dobře zabaví, ale já až do finále uvažoval o dvou hvězdičkách a pachuti z promarněné šance na (památnou) akční pecku se prostě nezbavím. Rád bych to viděl režírované Walterem Hillem v 70. letech. ()

dO_od

// Extrémně zábavná akční komedie, kde komedie trochu převažuje akci, když už se ale Leitch rozjede, jen málokdo ho zastaví. John Wick říznutej vypravěčským stylem Quentina Tarantina to asi vystihuje nejlíp, s tímhle obsazením byla každopádně zábavná každičká minuta, kdyby těch minut ale přece jen bylo trochu míň a film se zbavil snahy obstát i jako drama, byl bych nejspíš ještě spokojenější. Takhle "jen" silných 7/10. ()

B!shop

Solidni zklamani, z ukazek to vypadalo paradne a nakonec tezkej prumer. Za prve to neni zadna akcni jizda, film ma dve hodiny a vetsinu casu se jen keca, kdyz uz konecne dojde na akci, tak je celkem stylova, hodne krvava, ale nic vylozene nezapomenutelnyho se nekona. Moc to neslape ani jako komedie, jednak proto, ze vam jsou postavy ukradeny a pak proto, ze vylozene povedenejch hlasek nebo foru tu je fakt minimum. Herecka sestava je sice paradni, ale bohuzel se od nich vicemene jen chce, aby se tvarili cool. Cely to proste pusobi jako pokus o super cool a zamotanej pribeh o pomste, kde se pomoci hromady flashbacku a haldy postav postupne sklada celej obraz az do velkyho finale, jenze Leitch fakt neni Ritchie nebo Tarantino, jejichz filmy to asi pripomina nejvic. Jako celek sice na jedno skouknuti v pohode, ale vlastne promarnena sance. ()

Eliott

Přestože zbývá ještě několik měsíců, nemám takřka pochyb, že právě tohle bude film letošního roku. Něco tak dokonalého totiž nevzniká příliš často. Především se mi líbí příběhová hravost a velký důraz na detail. Tvůrci si dali skutečně záležet. Proto může mít i nepatrná maličkost zcela zásadní vliv na vývoj celého filmu. Ať se snažím jak to jen jde, nenacházím žádnou slabinu, kterou bych zde mohl popsat. Naopak jsem byl okamžitě uchvácen způsobem vyprávění, jenž mne v mžiku ponořil do děje a možná i díky tomu, vidím jen samé silné stránky. Hned zkraje kvalitu prokazují v rychlosti představené, ale mimořádně napsané postavy. Ty v diváku vyvolají dojem, jakoby je snad znal mnohem déle. Čemuž samozřejmě dopomohlo i herecké obsazení v čele se skvělým Bradem Pittem. Značné sebevědomí je vidět i v tom, že si zde mnohdy i velice známá osobnost střihne pouhou mini roličku v jedné scéně a nebo pouze propůjčí svůj hlas do telefonu. Považuji film za nápaditý, velice vtipný a po akční stránce takřka dokonalý. Nejrůznější šílenosti jsou zde možné a tak bych rozhodně žádnou vědu v akčních momentech nehledal, neboť klíčové faktory představuje právě náhoda, štěstí a smůla. To doporučuji po shlédnutí ještě zrekapitulovat, neboť je to celé zamotané až na půdu. Finále proběhne ve stylu přehnané akční parády, což k celku parádně sedí. Kusy skládačky do sebe parádně zapadají a já nemohu být spokojenější. 95% ()

somnar

Mnohem víc Deadpool než Wick v takové té nejotravnější kombinaci, kdy je to sice brutální, ale naprosto infantilní, přesto se to na konci nestoudně tváří, že to celou dobu směřovalo k tomu, že jste se o tu sebranku měli nějak hlouběji zajímat a emocionálně její rodinná pouta a bratrské ztráty prožívat, přitom jste hlavně rádi, že tahle úmorná cesta nejrychlejším vlakem konečně končí. ()

• Vlak začíná svou cestu z Tokia v noci a do Kjóta přijíždí ráno. Ve skutečnosti všechny vysokorychlostní vlaky na lince Tokaido začínají jezdit v 6 hodin ráno a přestávají jezdit o půlnoci. Neexistují žádné jízdy přes noc. (mikki089)
  • Zabijaci Bielej smrti sa pohybujú po streche vlaku. Vzhľadom na to, že Šinkansen požíva napájanie 25 000 V, 50 Hz, asi by tam dlho nevydržali a boli zasiahnutí elektrickým prúdom. (magu)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch