John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

ddf76

Velmi dobra akcni krvava rezba. Potesilo par vychytavek viz napr. RPG akcni scena v Parizi v baraku. Je videt, ze tvurci nic neodflakli. Vyborny je i soundtrack. John Wick je proste vyborny akcni standard. Uvidime jak dopadne pripravovany spin-off Ballerina. ()

Bozvav

Jednička skvělá, dvojka dobrá, trojka bídná a čtyřk prachbídná. Pokud někomu stačí ke štěstí zabijácký skoro důchodce, jenž převážnou většinu děsivě přepálené stopáže zadumaně čumí do nikam, nebo se mlátí hlava nehlava prakticky beze smyslu, pak budiž. Scénář je vachrlatý až běda, akce hodně moc, ale místy tak neuvěřitelná, až to působí vesele. Je to hezky udělané, to ano, vizuál působivý, ale chtělo by to alespoň o hodinku zkrátit. Takto mi než nezbývá doufat, že Wick třeba opravdu umřel a bude klid. Za mne dvě notně omlácené hvězďule. ()

tomashrabek

V prvej polovici som bol za ** a takmer som sa rozhodol to nedopozerať. Tá druhá mi spravila chuť pekne natočenou akciou, ale vo výsledku je to len nastajlovaný balet, ktorý nemá žiaden hnací motor, žiadne poriadne motivácie. Studený a prázdny muzikál bez hudby, ktorý v niektorých momentoch (a Reevesových hláškach) nielen že balansuje na hranici sebaparódie, ale do nej strmo padá. ()

Rathalos

Uz po stvrtykrat sa na filmovom platne objavuje John Wick alias Keanu Reeves a opat dosahuje vysoke kvality,ktore oceni kazdy fanusik tejto serie,ani takmer trojhodinova stopaz nenudi,prave naopak,nadupana akcna jazda vas nenecha vydychnut,este by ma zaujimalo,ze kolko mrtvol by som naratal za cely movie,lebo je ich neurekom,ani v tom najkrvavejsom horore v historii kinematografie sa tak vo velkom nezabija ako tuto,no a uz teraz som happy z toho,ze bude aj patka,yeaaah...:⁠-⁠) ()

Grizzly

No špatný no. Musel jsem na to koukat natřikrát. Nechápu proč musí mít takovýhle film 3 hodiny. Ťamani dobrý, Paříž pěkná. Wick nesmrtelnej - obzvlášť dobře mu jde padání z mega vysokejch střech, kutálení ze schodů a schytávání narázů autem. To že ho nikdo netrefí z metru a když jo, tak ho podrží high tech neprůstřelný kvádro mi až tak nevadí. To jeho kutálení mě ale fakt sralo. Samozřejmě plusovej bod za vraždění zápalnou municí v půdorysu baráku. To bylo kůl. Závěr taky dobrej, to zas jo. Nicméně je škoda jak moc ta série šla dolů. 40% ()

simon84

4. dil uz na me moc nefungoval. ta akce a choreografie jako super, ale ten bullshit okolo s nejakou mystikou a tajnym svetem a tak... nevim, to uz bylo nejak divny. Uvidim, jestli za par let zmenim nazor,a le spis myslim, ze to podruhe neuvidim. Konec byl ale vtipnej, ne ze ne ()

Aurus

10/10. Za mě naprosto perfektní film který je pro mě zatím film tohoto roku. John Wick je velmi kvalitní série která se každým dílem zlepšovala a tohle je naprostý masterpiece . Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je perfektní, akce je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je taky skvělá. Doufáme že bude pátý díl protože by měl být v roce 2025 takže doufám že bude i když ten konec vypadal jako konec týhle série. Doporučuji. ()

BOURQUE

Akčné a bojové scény JW4 ešte dlho poslúžia ako referenčný bod pre budúcich „čistých“ akčných filmov. Fanúšikovia danej ságy a predovšetkým daného filmového žánru sa majú na čo tešiť – každý pohyb, každá strela je presne nakompovaná a kamerou efektívne zachytená (napr. zachytenie prestrelky z hora miestnosti). Obrovská pocta pre takmer šesťdesiat ročného Keana, ktorý väčšinu svojich scén zvládol natočiť sám. Nehovoriac o Donnie Yen, pre ktorého role nevidiacich bojovníkov nerobia žiadny problém.  To, že JW zostane „v poriadku“ po väčších pádoch, už by vás nemal prekvapiť. (Mne však prekvapilo, že na diskotéke sa dalo bojovať veľmi dlho, bez toho, aby to ľudia nejako registrovali. Ako by to bolo normálne.)  __ Osobne však mám problém s tým, že ani u JW4 nedostaneme lepšie napísané dialógy, ktoré by dokázali prekonať vlastnú tieň. Konfrontácia hlavnejších a vedľajších postáv je niekde medzi priemernou a dobrou. Záver necháva Stahelski veľmi šikovne „neuzatvoreným“ (aj keď sa to na prvý pohľad nezdá). Suma k sumáru, skalný fanúšikovia ságy JW a čistokrvných akčných filmov si prídu na svoje. Tí, ktorí by už chceli od toho dostať trochu viac (a nie len akčné scény), budú mať trochu zmiešané pocity. Pre nich bude hrať do kariet aj daná dĺžka filmu. Štvrtú hviezdu dávam za tú obrovskú prácu, ktorá je za filmom (a nie kvôli scenáru a dialógom). P.S.: R.I.P. Lance Reddick. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Kopi1

Absolutní top akce, jinak to nazvat nejde. To, že se furt pere s někým většinou po dvojici, místo aby na něho naletělo 6 chlapů, nebo všechny ty pády a nic mu není, koho to zajímá, když celkově je na to radost pohledět a prostě si užívat. Zase o level výše než předchozí díl, k tomu také přispěl Donnie Yen, který je famózní. Výborná režie, hudba, choreografie, prostě má to šťávu. Stuntmani by si už zasloužili svojí kategorii na Oskarech, tady klobouk dolů. Pokud by se to završilo (ani nevím jestli to jde) posledním pátým dílem nějak, ani by mi to nevadilo. ()

anatheman

Silně nadhodnocené, přepálená stopáž a snaha o epičnost podle mě příliš nefunguje (hlavně to, co se týká budování lore okolo Rady). Záporák je v podstatě generický nácek, potěšila mě však přítomnost Cainea či pana "Nobody", které je možno považovat za vcelku originální charaktery. Jasně - akce funguje skvěle a i ve čtvrtém díle je pořádně nadupaná a kreativní. Jedná se o vskutku efektní krvavý balet. Ostatní recenzenti vychvalují scénu s ptačí perspektivou a Dragon breath municí a já se mohu jedině připojit. Ta je prostě špičková. Stejně jako atrakce okolo Vítězného oblouku v Paříži. Ovšem závěrečné schody před Sacre Coeur... To už je zkrátka vyčerpávající a především velmi debilní. Na závěr mohu ještě připojit zmínku o pěkné souhře soundtracku a působivých, často širokých, kamerových záběrů. Tato fúze zkrátka funguje. Takže snímku uděluji 3 agresivním hafanem uhryznutá moudí z 5. ()

mala_kea

Stejně jako mě kdysi na zadek posadil John Rambo, později Jason Bourne a Liam Neeson - John Wick překonal veškeré formy na všech frontách. John Wick je sice jen akční jízdou plnou intrik a zrad, ale rámec, do kterého je celý příběh zasazen je prostě fenomální. (Žádná policie, široké spektrum použití zbraní, lokace, nepřátelé) - tohle vše splňuje ultimátní řež, která má neopakovatelné kouzlo. Scéna z ptačí perspektivy sice z filmu nedělá veledílo, ale celá to posunuje na úplně jiné rozměry. Chápu, že se všem tento novodobý bojovník nemusí líbit, možná někoho ten prostý příběh unavuje, ale Stahelski a jeho postava JW přepisuje béčkové hrdiny z 80.let na novou neprobádanou rovinu. Čtvrtý díl je skvělé zakončení všech těch tajných zákoutí. A finální akční scéna, která mě kdysi oslovila ve snímku "The raid" ala videoherní levelové prvky mě nesmírně bavila. A opravdu se těším, s čím přijde pátý díl. Ještě jednou díky za tyhle skvěle strávené minuty. ()

Zaitsev

Pamatuju si výrok svýho známýho hodně let zpátky, kterej s nadsázkou pravil o sračko filmu Hvězdná pěchota: "woe, stotisíc mrtvých a všechny vidíš". No a u sledování čtyřky jsem si na ten výrok vzpomněl s mírnou úpravou: "heleď, desítky až stovky zastřelených, ubodaných, sražených nebo uhořených a fakt všechny vidíš". A o tom tenhle film je. Jednička určila nový tempo a vizualizaci akčního žánru a tenhle díl to prostě zase posouvá dál a dál. No a jak jsem se měl? Dobře, s blaženým až lehce debilním výrazem jsem jen koukal, jak to celý docela dobře funguje. A scénář nebo snad herecký výkony? Není a nejsou (možná nejjuniorštější Skarsgaard tam lehce vyčnívá) a vůbec to nevadí. Když bude pětka (nemusela by teda), tak do toho kina prostě půjdu znova. ()

Natix

Už teď se těším na kapitolu 5 - Do pekla a zpět, kde bude Wick bojovat o život svůj i své ženy se samotným satanem, a poté na velkolepý závěr série - John Wick vs. Cthulhu. ()

Pinegirl

Musím říct, že jsem byla k poslednímu dílu Johna Wicka dost skeptická. Nevěřila jsem, že skoro tři hodiny nekonečných přestřelek a pár slov nesmrtelného Johna Wicka mě natolik uchvátí, že bych byla schopna dát víc než 3*. A ono se to stalo. Určitě musím vyzdvihnout japonského herce Hirokjuki Sanada, ze začátku jsem si ho oblíbila a mrzelo mě, že tam nebyl déle. Úžasný scény jako je přestřelka na kruhovém objezdu kolem Vítězného oblouku, pokerová scéna s tlustě namaskovaným Scottem Adksinsem se zlatými zoubky, nebo konečné schodiště ke kostelu Sacré-Coeur. Jediný co mi přišlo trochu zbytečné a navíc byl ten černoch, který nic moc kromě psa nenabídl a slepý Donnie Yen byl už trošku přitažený za vlasy a samozřejmě nemůžu zapomenout na nesmrtelného Johna Wicka, který vyskočí z několikapatrové budovy a bez jakýchkoliv okolků se zvedne a běží dál. Celkově to na mě vše působilo skvěle, výprava, kulisy, hudba. Za mě vrchol a v nejlepším se má přestat. Podtrženo sečteno, za mě si John Wick zaslouží *****. ()

Myslivir

Na světě jsou jen tři typy lidí: ti, co film přijmou, ti, co ho odmítnou a ti, co ho ignorují. O posledním typu nemůže být řeč, a film tedy hraje hru diváckých kompromisů jen s prvními dvěma. Člověk na ni tedy přistoupit může, ale samozřejmě nemusí. Hra spočívá v tom, že film již pokračuje v tendencích zavedených už v druhém díle a rozvíjených v díle třetím. Filmy se odpoutávají od realismu akce a upouštějí od celkové uvěřitelnosti a komplexnosti příběhu a fikčního světa. A pokud divák na pravidla a podmínky kladená filmem nepřistoupí, nemůže si tuto neuvěřitelnou akční jízdu užít. Místo toho se spíše začne zaobírat absolutně nepodstatnými detaily, jakože tady a tady je choreografie pomalejší, protože herci musí kvůli téměř šedesátiletému Reevesovi občas zpomalit, tady je zase vidět CGI, nebo že tady má sklo podivnou fyziku střepin. Iritovat také může doslova zhmotněný plot armor (neprůstřelné obleky), patrná nesmrtelnost hlavního hrdiny (či spíše jeho imunita vůči sražení vozidlem nebo pádu z výšku) nebo fakt, že lidé na berlínské party reagují na okolní násilí asi jako NPCčka z Oblivionu a řidiči u pařížského vítězného oblouku jsou zřejmě velkými fanoušky hry Crossy Road. O velmi obecné repetetivnosti akce (všichni mají pistole, ale stejně to končí pěstním soubojem a průstřelem hlavy) nemluvě, natož o skutečnosti, že jediný, kdo se při vší té fyzické námaze potí, je stopař Nikdo. Rýpat se dá do filmu tedy v podstatě kdykoliv a v kterémkoliv případě. Když se ale divák na tento film správně naladí a bude souhlasit s jeho pravidly, dostane jednu z nejlépe natočených akčních sérií současnosti. Bude si užívat skvělé a nápadité choreografie, hudební techno bangery i klasické vypalovačky s novým nádechem, nádhernou a důmyslnou barevnou paletu (červená-Ósaka, oranžová-Paříž, místo jejich střetnutí, Berlín, je kombinací obou barev a modré) či Skarsgårdův drip a při dosti zjednodušených dialozích (mnohdy zredukovaných pouze na výměnu oslovení „Jonathan.“ „Winston.“) končících chraplavým „Yeah“ mu nezbude než se pousmát. V tomto všem totiž spočívá vystupňovaná žánrovost a sebeuvědomělost, vrcholící finálním duelem. Zavrhnutí této ságy jako uhozené a nesmyslné tudíž považuji za poněkud hloupé. Zvlášť v případě, tvrdí-li to lidé, kteří nedají dopustit na série jako je Rambo (kde je to, že po válečném veteránovi jde celá policejní stanice v podstatě bezdůvodně, naprosto v pořádku). ()

domirovec

Zkouknul jsem pozdě, ale přece. Recenzi píšu pozdě, ale přece.. Nu, jak tak koukám, tak Čed Stahelski opravdu ukázal, že je real shit Chad! No a tak stejně Chad-ovsky a pořádně mužně se projevil i pan Vik, který se hovadsky, avšak sakra krutě a pořádně prostřílel hromadou hezky vypadajících míst a udělal si takovou All-Inkillsive dovolenou, během které se podíval například do Paříže, Tokya nebo Novýho Yorku, který stejně už dávno nový není a ani tak moc nevypadá, i přes to, že to neuvěřitelně znamenitě, opulentně a interesantně působící, všude-barvami-přítomné prostředí v divákovi, který je už po pouze pár kratších desítko-minutách koukání vyrajcovaný neonovými barviškami a pohybově nadanou šikmookou paní, navnaďuje v diváčkovi pocit, že je ten zdánlivě starý Nový Jork přece jen trošku takový.. no, jakýsi moderně přitažlivý a nový. A dokonce i postavy, zužující Reevsův -field of view- jsou naplněné životem a darem, který jim dává sílu vstát ze země i po několika vzrušujících poplácáních od nunčaki po xichtu. Au. Dokonce ani srážka s tvrdým materiálem na kolečkách jim (většinou) nic neprovede. To je docela super, ne? A navíc, kdo by si nechtěl jen tak zastřílet a za-ohýňkovat v domečku, hezky jako v nějaké top down popíčitačové hře, jen aby všechny tyhle úchvatně masochistické akční sekvence utvořily pro divákovy nenasytné oční bulvy ultimátní a okouzlující podívanou, která by probudila ze spánku i mrtvé. Bri(liant)ní snímeček, kterého jsem se nabažil víc než dost. Mňamka za všech pět hezounkých hvězdiček, přičemž verbálek může jít s jeho dvěma malýma hvězdama hvězdně doprdele! 5/5 ()

John Wick dostane seriálový sequel

John Wick dostane seriálový sequel

08.08.2024

Jak málokdo pochyboval, do barvitého světa profesionálních zabijáků se po posledním díle Johna Wicka ještě určitě několikrát vrátíme. Zatímco stále čekáme na odloženou celovečerní Ballerinu s Anou de… (viac)

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024