Jednoduchý plán

• Česko Jednoduchý plán (viac)

Bratři Hank a Jacob a jejich kamarád Lou náhodou objeví vrak havarovaného letadla s více než čtyřmi miliony dolarů. Hank chce nejdřív nález ohlásit, ale jeho dva nezaměstnaní společníci ho přemluví a vymyslí spolu velmi jednoduchý plán - peníze ukryjí a jestli je nikdo nebude hledat, tak si je rozdělí a začnou nový život. Když Hank o nálezu řekne své manželce Sarah, začne jednoduchý plán komplikovat a výsledkem je mrtvola náhodného svědka. Nervozita spolupachatelů začne stoupat a po další změně plánu je o další dva mrtvé víc. Když už se zdá, že nejhorší mají za sebou, vstoupí do hry policie s vyšetřováním vražd a na scéně se zjeví i podivínský cizinec, který hledá zmizelé peníze. Tím se věci úplně vymknou zpod kontroly a ti, kteří přežijí, se dočkají opravdu zaslouženého překvapení... (oficiálny text distribútora)

Daddko

Dobré krimi. Spomenul som si na bájky, rozprávky...peniaze nie sú všetko a nemusia Ti priniesť šťastie ale záhubu. Tak toto je na tému tejto múdrosti, ale v surovejšom a reálnom prostredí. Vykreslenie USA spoločnosti presne ako má byť a  výborná sonda do života a mentality najdemokratickejšej ľudskej spoločnosti - USA. ()

solskjaer

Z velmi jednoduchého plánu se stává naprosto nepřehledná vyvražďovačka s perfektním Thorntonem a stejně dobrým Billem Paxtonem. Brilantní scénář ještě umocňuje napínavá atmosféra a mrazivé napětí. ()

sedm.1

Samozřejmě tou největší předností Jednoduchého plánu je výborná zápletka. Já tento typ filmů vážně žeru, kdy úvod začíná jako pohádka, postupně se vše ale začíná komplikovat, aby se to ve finále nakonec vysralo úplně všechno a divák si může říct, že ještě hůř může být vždycky. Když pak mají tvůrci k dispozici ještě tak působivé obsazení jako měl právě Raimi zde (Thornton i Paxton výborní, na opět nesnesitelnou Bridget raději rychle zapomenu) a příběh je navíc zasazen do tak atmosférického prostředí, dalo by se lehce vyvodit, že není pak moc co řešit. Já přesto ale musím bohužel konstatovat, že to zas až tak jednoduché není. Jednak dvě hodiny tento příběh zkrátka nedokázal utáhnout, jednak mě hodně zklamala gradace zápletky, kdy se sice dějí zajímavé a nečekané zvraty, ale prostě vyplívají tak nějak nezáživně, pozvolna, bez efektu a v neposlední řadě výsledná pointa Jednoduchého plánu mi přišla trochu zbytečně moc přitažená za vlasy a i málo strhující. Nejspíš asi v tomto vysoce hodnoceném thrilleru hledám chyby i tam, kde bych je jinde bez mrknutí oka přehlédl, ale tento snímek na mě zkrátka nezapůsobil až tak dechberoucím způsobem a ikdyž mě bavil a několikrát i pěkně překvapil, pokud bych měl srovnávat s podobně laděnými a dějově "vykalkulovanými" snímky, tak u mě bohužel příliš neuspěl. ()

herr_carter

Ve stylu Coenovské Zbytečné krutosti tu Sam Raimi rozehrává krimi s "jednoduchou" zápletkou, ve které se stejně, jako ve zmiňovaném filmu, začnou věci totálně srát a komplikovat...herecké výkony zde jsou fascinující.............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Ale jo, tohle se celkem dalo. Filmu jednoznačně vévodí B.B. Thornton, kterej roli lehce menťáckýho bratra sehrál fakt dokonale. Co se týče příběhu, tak je tak neuvěřitelnej, až se to celkem uvěřit dá. Asi nejvíc mi přišel naivní tamní policejní šéf, kterej se nechal nejdřív ochcat vymyšlenou dvojnásobnou vraždou a pak že si k sobě do kanclu vklidu pustil cizího týpka, kterej se vydával za agenta FBI. To mi přišlo hodně stupidní. Asi nejzajímavější je pointa, která nám vlastně říká, neber cizí prachy, který ti nepatřej, nic dobrýho ti to nepřinese a akorát umřou nevinný lidi... Mrazivej film, kterej ale nemá tak mrazivou atmošku jako Fargo. Nejvíc mě deptala "herečka" B. Fonda, která byla od začátku do konce na ránu... ()

Devadesát Dva

"Hanku, cítíš někdy zlo?" - srovnávat tenhle film s Fargem je tak trochu srabárna, protože i přes značné podobenství má každej snímek svoje klady úplně jinde. Coenovic thriller je podle mě daleko kvalitnější záležitostí, je lépe obsazený, technicky vyzrálejší, mnohem atmosféričtější a cyničtější, oproti tomu Raimiho thriller je brilantní výpovědí o lidské povaze, plný výtečně vypjatých scén, kde se dávají emoce značně najevo. Režijně však bohužel úplně vedle - tedy, chci říct, až nečekaně standartní, protože tohle bych čekal od začínajícího režiséra TV produkce, ne od Raimiho (scénář holt převálcoval úplně vše). Nicméně, když se zamyslíte nad příběhem muže, který má vše: ženu, dům, dobrou práci, přátele, ale díky sledu zcela nepatrných událostí nalezne spolu s bratrem a jeho přítelem vrak letadla plný peněz, a i přes počáteční neshody se rozhodnou si je ponechat, čímž spustí kolotoč opravdu "špatných věcí", neříkáte si, jak by jste vlastně jednali vy? Kdo by tušil, že se to takhle bude vyvíjet? Kdo by tušil, že to bude takovej průser? Bill Paxton v hlavní roli byl celkem solidní, ale lepší je jako přihrávač, nicméně mě celkem překvapil a rozhodně nezklamal, nejlepší výkon však předvedl Billy Bob Thornton, který byl vé své roli prosťáčka a trochu hloupého outsidera Jacoba ve výsledku tou nejsympatičtější, nejúpřímnější a nejlidštější postavou celého filmu, ale upřímně, kdo by ty prachy nevzal? - "Ale bylo to legrační, najít to letadlo, že jo?" ()

Loki_Six

"When I was still just a kid, I remember my father telling me what he thought that it took for a man to be happy. Simple things, really. A wife he loves, a decent job, friends and neighbors who like and respect him. And for a while there, without hardly even realizing it, I had all that. I was a happy man." ()

Holina

Nezaslouženě film, který zcela zmizel v propadlišti regálů půjčoven. Ve výčtu žánrů, který tento snímek obsáhne chybí komedie. Humor Samu Raimimu vlastní - tedy černý ()

cab

Rceni "lehce nabyl, lehce pozbyl" pomuze nacrtnout pribeh tri davno dospelych typku z maleho mestecka, kteri cistou nahodou narazi na havarovane letadlo plne penez a nikoho siroko daleko. Nasledny sled udalosti je dosti sverazny, chytre natoceny a uveritelny, co se hereckych vykonu tyce. 70% ()

showxman

Na začátku je banální idea, jak naložit s náhodným lesním nálezem, ovšem nic není tak jednoduché, jak se původně jeví, a v tomto případě zejména kvůli zapleteným charakterům. Plán se tak začne poměrně záhy komplikovat a... no víc pochopitelně neprozradím, musíte se podívat sami. Billy Bob Thornton - palec nahoru. ()

Hanys_

Když najdete s dvěmi pomalejšími jedinci 4 a půl mega + 1 mrtvolu, smrdí to průserem hned od začátku. Bill Paxton v mrazivém thrilleru dokazuje pravdivost přísloví "Na posraného spadne i záchod" a vážně mi ho bylo až líto. A to srovnávání s Fargem asi bude na místě, protože jsem se při tom zvyšujícím se počtu mrtvol, nemohl zbavit dojmu, jak by tahle velice zajímavá látka sedla právě Coenům. 7/10 ()

Scevola

Jednoduchy plan, ktory sa vymkol z pod kontroly. Dej krasne vykresluje spravanie roznych charakterovych postav ked pridu k baliku penazi. Pocas celeho filmu som mal pocit, ze to bol nejaky film od Coenovcov. Pekne spraveny zaver. 8/10 ()

provitamin

Traja kamaráti nájdu batoh plný peňazí a rozhodnú sa ho ukryť a počkať a ak ich nikto nezačne hľadať, peniaze si rozdeliť. Jednoduchý plán. Ale ako to už býva zvykom, aj ten najlepší plán sa môže pokaziť, jeden problém strieda ďalší problém, pribúdajú mŕtvoly, ťaživá atmosféra narastá a celkové prirovnanie k Fargu je výstižné, aj vzhľadom na zimnú krajinu a B.B.Thorntona. Worth to see it. 90% ()

DannyBoy80

Film hodně připomínající Coenovic Fargo, ale bez typického Coenovic černého humoru. Paxton i Thornton hrají výborně, hlavně u Thorntona to není žádné překvapení. Příběh se začíná postupem času velmi zamotávat, hlavně díky skvělým radám Fondy. Vražd a mrtvých přibývá a vše se zamotává a zamotává. Konečné řešení v závěru filmu je velmi silné. Je vidět, kam Vás prachy můžou zavést a co to s Váma udělá. ()

Abiosis

*BRATRANEC FARGA* Vôkol len samý sneh a vo filme vás naozaj nič nezahreje. Ani táborák, ani hlt niečoho ostrého, ani najmenšie svetielko nádeje, že hlavní hrdinovia sa z neutešenej situácie nejako dostanú. Celý čas len mrzne a vás mrazí. Také jednotvárne sú exteriéry a tak skvele je budovaná atmosféra. Bridget Fonda a Jodie Foster mi do dneška akosi splývali a niekedy som mal pocit, že je to jedna a tá istá osoba. Odteraz si ich už zamieňať nebudem - Bridget mi je tu veľmi sympatická a jej malá rola malej mršky jej sadla výborne. Billy Bob pôsobí až príliš čudácky, a do istej miery extravagantne na to, aby to nepôsobilo až priveľmi nasilu; je to mierne iritujúca postava a akosi stále netuším, či hlúpučká alebo múdručká. A Bill... nuž, ten bol skvelým vojakom Hudsonom a do iných filmov by sa jednoducho nemal pliesť. Verdikt v 1 vete: Biele, ale ani zďaleka nie také čisté ako ľalia. 07.11.11 ()

Ixbalanke

Hlavní postavy jsou příliš vzhledově vyhrocené. Bratr Jacob a Lou vypadají jako dementní lonťáci zatímco Hank vypadá inteligentně. Děj je nelogicky stavěný na sebe a až příliš nereálný. Ale hlavně mě do očí bouchly 2 momenty, které byly pro děj zásadní a přitom byly úplně nesmyslné: když se Jacob zmínil policajtovi v autě o tom letadle a když Jacob praštil chlapíka na sněžném skútru. Připadá mi to jako mix různých thrillerů a přitom to nemá hlavu ani patu. A o hercích ani nemluvím. Fonda absolutně nepřesvědčivá a prostě divná, Thorntona nahastrošili jako blbce. Sorry, ale vůbec nechápu, za co má tento film tak vysoké hodnocení. Tuším, že ve filmu měly být povahy herců a jejich morální proměnlivost zásadní, ale tuto roli tito herci teda vůbec nezvládli. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců