Jednoduchý plán

• Česko Jednoduchý plán (viac)

Bratři Hank a Jacob a jejich kamarád Lou náhodou objeví vrak havarovaného letadla s více než čtyřmi miliony dolarů. Hank chce nejdřív nález ohlásit, ale jeho dva nezaměstnaní společníci ho přemluví a vymyslí spolu velmi jednoduchý plán - peníze ukryjí a jestli je nikdo nebude hledat, tak si je rozdělí a začnou nový život. Když Hank o nálezu řekne své manželce Sarah, začne jednoduchý plán komplikovat a výsledkem je mrtvola náhodného svědka. Nervozita spolupachatelů začne stoupat a po další změně plánu je o další dva mrtvé víc. Když už se zdá, že nejhorší mají za sebou, vstoupí do hry policie s vyšetřováním vražd a na scéně se zjeví i podivínský cizinec, který hledá zmizelé peníze. Tím se věci úplně vymknou zpod kontroly a ti, kteří přežijí, se dočkají opravdu zaslouženého překvapení... (oficiálny text distribútora)

shantim

Parádní mrazivá coenovská (bez Coenů) krimikomedie, u které se vůbec nesmějete, ale je vám "hrdinů" akorát líto a říkáte si: bože, to jsou ale debilové! A jste až do konce napjatí, jak to vlastně dopadne. ()

Brain-D

Připomínalo mi to dost "Fargo", ale tohle bylo myslím o něco lepší. Co udělají prachy s třema chlapama a jak to změní jejich životy ?- krimi jak má být. Raimi je king. ()

dANo

Tento thriller zaujme v prvom rade vďaka úžasnému hereckému výkony B.B.Thorntna, ktorý je tu ozaj nezabudnuteľný... Scenár do veľkej miery pripomína Fargo, ale keďže tento film vznikol ešte pred Coenovským skvostom, tak sa naskytá skôr otázka, či náhodou oni nevykrádali (ale to je na inú tému:). Jednoduchý plán je film, ktorý sa oplatí vidieť, lebo je to kvalitná filmarina a Sam Raimi ma v tomto prípade milo prekvapil aj po technickej stránke. ()

hroubek

Kdybych nevěděl, že to natočil Raimi řekl bych, že jde o další mistrovské dílo bratří Coenů.Celá zápletka připomíná Fargo v tom nejlepším možném smyslu jaký jde říc.Ze začátku se film tváří jako černá komedie ale to co poté příjde moc vtipné není.Bill Paxton nádherně předvádí slušného člověka, kterého peníze změnily k nepoznání.Osobně mě velmi příjemně překvapil výkon Billy Bob Thorntona, kterého jsem skoro nepoznal.Jediná chybou je pro mě to, že jsem Fargo viděl dřív a přišlomi mnohém chytřejší a hlavně vtipnější ale vidět tohle dřív jasných pět hlavně za ten skvělí konec. ()

zdenny

Takovéto filmy mám hrozně rád. Snad se mi pro ně jednou podaří vymyslet škatulku a trochu více je definovat. Každopádně mi velmi připomínal „Fargo“. A to především sněhovou krajinou, malým vidláckým městečkem a kamerou. V tomto filmu můžeme vidět, že i „jednoduchý plán“ má své trhliny. A ty se objeví z celkem jednoduchých důvodů. Někdo prostě není schopen udržet jazyk za zuby, někoho žere svědomí a někdo naopak chce moc a za každou cenu. Vlastně, když to všechno shrnu, můžu jednoduše říct, že kdo chce vše, nemusí mít vůbec nic a zaplatí tak vysokou cenu jakoby chtěl desetkrát tolik. Film má velmi podobnou zápletku a dějovou linii jako film „Šest pohřbů a jedna svatba“ – a právě z těchto filmů já dokážu být velice unešený. ()

JohnSmith

Slušný thriller komornějšího rázu. Dva bratři a jejich kamarád by dopadli líp, kdyby nebyly tokový drbny. Ač mi byla postava Bridget Fonda dost nesympatická, tak vlastně zabránila největší katastrofě. ()

cross

Slušné herecké výkony (především Billy Bob), skvělé prostředí a zajímavý scénář, který je však přece jen trochu překombinovaný. Oproti Fargu je tak bohužel téměř nemožné uvěřit, že by se něco takového mohlo skutečně stát... Slušný film, který však mohl být ještě o dost lepší. ()

davidek

Od začátku bylo jasné, že to nemůže vyjít, ovšem takto brilantně zpracovaný námět mě dostal. Beze zbytku využitý.Vinikající Billy Bob Thorton. Super film ()

mirec88

Jednoduchý plán, ktorý nedopadne tak jednoducho, ako si hlavní protagonisti na začiatku mysleli. Fúha, ja nájsť toľko peňazí, tak fakt neviem, ako by som reagoval... a o tom ten film je - má naschvál pomalú, komornú atmosféru, aby ste uvažovali, ako by ste reagovali vy. Má dosť času na psychológiu jednotlivých postáv a ich postupnú osobnostnú premenu a to len kvôli peniazom. Fakt nepríjemný thriller (v dobrom). A to ako sa celá situácia nakoniec zvrtne je značne mrazivá... ()

ghatos

S Fargem to má společnou jen tu zimu a peníze. Režiserský styl je úplně jiný. Charaktery postav nejsou nějak překvapivé. Průměrné drama. 59%. ()

Molir

Skvely film, skvele zrezirovany (na Raimiho dost netypicky), skvele zahrane - ale pro me osobne tomu chybelo to nedefinovatelne "cosi", co dela petihvezdickove filmy... ()

V-Ray

Raimi opravdu dokáže točit různorodé filmy. Tento snímek je jakési ponaučení až varování kam až může zajít lidská touha po penězích. Billy Bob Thornton opravdu bravurně zahrál vadného bratra hlavní postavy (Bill Paxton). A ten konec je opravdu velmi zajímavý. ***** ()

prasacimor

Vinikajúci thriller, ktorý veľmi realistickým a ľahko uveriteľným spôsobom opäť potvrdzuje, že s prachy nejsou žerty. Hank to tušil od začiatku a nakoniec na to doplatil najviac. Trochu škoda občasnej zdĺhavosti, ktorá ma nenechala strhnúť týmto filmom tak, ako to dokázal Fargo. P.S; s tou ženskou určite nebolo všetko v poriadku. Najstrašideľnejšia postava filmu. ()

BuryGol

Tak stručně: to nejlepší přišlo až na konec, Paxton se do thrilleru nehodí, Fonda je prkenná, Thornton výbornej, bylo tam pár ALE a ten konec měl svý pro a proti. A srovnávat to s veledílem Fargo je trošku přehnaný. 4 hvězdy, ale s odřenejma ušima. ()

deckardx

Hodně hutný film, který má smůlu, že existuje to dokola omýlané Fargo, které je opravdu o třídu lepší. Navíc se mi zdá, že konec byl zbytečně uspěchaný a vyzněl trošku do prázdna, člověk nemá přiležitost si ho pořádně užít. Přesto silný nadprůměr, který bude ale navždy srovnáván s Coenovým bratříčkem. ()

Pecival

Trochu pomalejší rozjezd, který stojí hlavně na výborném Thorntonovi. Děj nicméně hezky graduje a poslední třetina už je hodně napínavá. Celkové vyznění filmu je pěkně temné, to já rád. Poctivý thriller, který neurazí. Když už tady všichni zmiňují to Fargo, tohle se mi líbilo více. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců