Jednoduchý plán

• Česko Jednoduchý plán (viac)

Bratři Hank a Jacob a jejich kamarád Lou náhodou objeví vrak havarovaného letadla s více než čtyřmi miliony dolarů. Hank chce nejdřív nález ohlásit, ale jeho dva nezaměstnaní společníci ho přemluví a vymyslí spolu velmi jednoduchý plán - peníze ukryjí a jestli je nikdo nebude hledat, tak si je rozdělí a začnou nový život. Když Hank o nálezu řekne své manželce Sarah, začne jednoduchý plán komplikovat a výsledkem je mrtvola náhodného svědka. Nervozita spolupachatelů začne stoupat a po další změně plánu je o další dva mrtvé víc. Když už se zdá, že nejhorší mají za sebou, vstoupí do hry policie s vyšetřováním vražd a na scéně se zjeví i podivínský cizinec, který hledá zmizelé peníze. Tím se věci úplně vymknou zpod kontroly a ti, kteří přežijí, se dočkají opravdu zaslouženého překvapení... (oficiálny text distribútora)

Filmárik

Skvelé krimi ,ktoré by som ja pre zmenu prirovnal tak trochu aj k Obvyklím podozrivím od Singera. Perfektný Thornton aj Paxton čo by veľmi odlišní bratia.Tento film zároveň potvrdzuje príslovie " Za všetkým hľadaj ženu " ( známe najmä v SR ).Možno sa to nezdá ale práve Bridget Fonda je tu za tú "zlú",ktorá škrtla zápalkou a naďalej prilieva do ohňa benzín. ()

piotro

Síce trochu pomalý a nudne plynúci ale príbehom pútavý a zaujímavý thriler s vynikajúcimi hercami a atmosférou, ktorá dokáže vtiahnuť diváka. Príbeh ktorý ukazuje ako dokážu obyčajní a v podstate dobrí ľudia skratovo konať keď majú pred očami kopec peňazí. 85% ()

JimiH

Lehce nadprůměrná variace na coenovské příběhy. Film táhne kupředu především Billy Bob Thorton, Raimiho režie a velmi atmosférická Elfmanova hudba. ()

dakarin

Geniální, ale neskutečně smutné. Brilantně a věrohodně (v rámci možností filmového plátna) učiněno. Snad nade všechno vyniká plastický obraz prázdnoty nepoctivého pokladu ... a ztráty všeho ostatního. Film mě připoměl starý citát ještě z doby Říma - nepřesná citace: "Není nic slastnějšího, než býti daleko od viny". Doporučuji vidět, ale není to žádná oddechovka :-( ()

Pekisan

Najdu prachy, vymyslia jednoduchy plan a potom sa to vsetko posere. Velmi. Co je viac nez poriadny balik prachov? Zivot? Skvely triler s troskou dlhou minutazou a keby aj ostatni predviedli to co Billy Bob tak by sa mi to mozno zdalo menej vykonstruovane, zasiahlo by ma to ovela viac a isiel by som na 5 hviezd. ()

Kingjiri

O trochu lepší než Shallow Grave s podobnym námětem. Scénář vcelku zajímavej, postavy a jejich charaktery propracovaný, jenom by neuškodilo ubrat na stopáži. Dvě hodiny bylo pro tenhle nápad prostě moc, a nebyla o hluchý místa nouze. Trochu mi nejde do hlavy, kam zmizelo 30 milionů dolarů z rozpočtu, protože nikde nebyly pořádně vidět (výprava, akce atd.). Že by za to mohly honoráře nenasytnejch herců spolu s režisérem? Rád bych dal čtvrtou hvězdu za efektní konec, ale moc se to vleklo, takže zustanu u třech silnějších. ()

tranquill

Mysleli, že budou šťastní, ale velmi brzo se vše zvrtlo... Thriller o naprosté ztrátě hodnot kvůli "pár špinavejm zlaťákům". Skvělý herecký výkon Boba Thorntona, který nebyl takovým, jak se na první pohled zdál, rozhodně překonal hlavního hrdinu. ()

emdvojka

Veľmi pomalí film v ktorom sa toho vlastne veľa nestane i keď to málo čo sa udeje mení všetkých a všetko pričom dopadá na hrdinov príbehu tak drtivo, že tu neprekonateľnú túžbu po štastnom a bohatom živote pochovajú na dobro. No koho by to napadlo, že peniaze sa nedajú získať nejakým jednoduchým plánom.... ()

Ivo

Zdánlivě jednoduchý je na první pohled nejen plán ale i samotný film ... ten však nestojí na obvyklých povrchních klišé a rutinních odtažitých akcích, ale na mistrovské, do detailů vymazlené atmosféře, brilantních hereckých kreacích i slušné dávce napětí ... a člověk má místy pocit že se to celé taky odehrávalo v Minessotě roku 1987 (podle skutečných událostí :)) ()

Razzor_82

"To je letadlo." Plán to byl jednoduchý. Schovat balík peněz na pár měsíců a pak si je rozdělit a užívat. Jenže dlouhé čekání na nálezné začíná pomalu cloumat s důvěrou a přátelstvím tří lidí. Začíná tak brilantně rozehraná psychologická hra, ve které si už není nikdo před ničím jistý. Uvěřitelné zahrané skvělými herci. Výtečný atmosféricky thriller. 8/10 ()

Zombo

Čím víc se hlavní hrdinové dostávají do většího průšvihu a z jednoduchého plánu se stane komplikované a tragické drama, tím je tento Thriller (to velké písmeno tam není omylem) lepší a zastaví se až u melancholického a krásně depresí nacucaného konce. Kvalita filmu skutečně stupňuje s přibývajícím počtem mrtvých, problémů a pesimismem Jacoba - působivě zahraného Thorntonem. A jednu z nejlepších rolí si střihnul i Paxton, který perfektně předvedl, jak vypadá stále bezmocnější člověk. ()

mdouglas

Pro mě je tento film druhým Fargem, akorát s trošku jinak stavěným scénářem. Závěr mi navíc připomíná do určité míry knížku O Myších a Lidech od Johna Steinbecka. Popravdě řečeno se mi ale film líbil zhruba stejně jako Fargo, ačkoli jsem ho viděl až po něm. 95% ()

Forty-

Velmi slusna drama o tom, co narobia peniaze s clovekom. A kolko malo staci k ludskemu nestastiu. Koniec bola naprosta vychutnavka :) ()

vincchuppo

Napětí a dramatická situace na každém kroku. Výborně natočený film na téma: Řetězec fakt blbých náhod! Výběr herců sedl. Režie měla smysl pro tento zvláštní styl krimi. Myslím, že to dokonale fungovalo. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců