Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

Marze

Postapokalioticke, teenegerovske, kreativni, mirne zabavne, imaginativni, zanry michajici dobrodruzstvi natocene s minimem prostredku. Ma to urcitou komickou energii. ()

Chrustyn

Romanticko-rodinná dobrodružně-hororově-komediální podívaná o nekňubovy, který se v postapokalyptickém světě plném přerostlých zvířat (převážně hmyz) zachránit svou milou. Film není nijak inovativní, ani jinak objevný, ale přesto dokáže pobavit a nejednou i mile překvapit. Nezkušený tvůrce neumí moc pracovat s rytmem vyprávění, ani postavami, ale dokáže vytvořit napínavé i pěkně zpracované akční scény a ke konci i dokáže překvapit zápletkou, kdy je vyloženě dojemný. V mnoha ohledech příjemné překvapení, protože z filmu mohl být pěkný průser. Režiséra budu sledovat, myslím že ještě něco dokáže. ()

marhoul

Mimořádně příjemná, pohádková záležitost. Malv1s, moje láska. Svižné, vtipné, místy dojemné, naprosto pohodová fantasy, která vyčnívá v záplavě nicotných počinů, které, nevím proč, kdejakého nedomrlého puboše ohromí. Jestli se chystá pokračování, s chutí se na něj podívám. Hezké dialogy, výborně napsaný scénář a bylo na co koukat. ()

Stanislaus

Love Monsters je oddychová jednohubka se vším všudy. Na první pohled mě zaujal postapokalyptický námět, který je zde trefně přirovnáván k Zombielandu s přijatelnějším ratingem. Základní příběhová kostra je vcelku jednoduchá a nepřináší žánru nic nového. Nicméně děj pěkně odsýpá, je pravidelně prošpikován nevinnou akcí, několika humornými scénami a nejedním okatým poučením do života. Dylan O'Brian zde sice nehláškuje tak živelně jako v Teen Wolf, jeho postava je ale i tak sympatická a vtipná. Potěšila mě menší rolička pro Michaela "Yondua" Rookera a jeho malá společnice mi překvapivě ani nepřišla tak protivná, jak to u dětských hrdinů bývá zvykem. Vizuál monster měl nějaké rezervy, za třicet miliónů se však jedná s solidně odvedenou práci. Pokud bude mít film úspěch, dokážu si představit nějaké to pokračování. P.S. Nejlepší byl stejně Boy! ()

Flego

"Monsterský" guláš s neškodnými monštrami ( istá nápaditosť sa nedá uprieť ) a láske, ktorá prinúti človeka urobiť najodvážnejšiu vec v živote. Film sa nevyhne hlúpym scénam, scenáristickým skratkám, ale pubertálne deti to nepostrehnú a je dosť možné, že sa aj pobavia. Ja som sa v tomto svete ocitol omylom. ()

Jinny

Jedná se především o dobrodružnou komedii, která je místy překvapivě svérázná. Vzhledem k apokalyptickému prostředí se samozřejmě dočkáte i vážných scén, nicméně doopravdy děsivá žádná z nich není. Lásku a příšery tak určitě můžou vidět i teenageři. Je škoda, že film vzhledem k okolnostem neskončil v kinech, protože vizuál, režijní vedení i divácký potenciál na to rozhodně má. ()

rikitiki

Taky jsem nemohla dlouho dostat z hlavy Zombieland, ale jak jsem se dočetla, tenhle film z něj prý inspiraci nečerpal. I když příběh je dost podobný: outsider čelí apokalyptickému světu a touží po lásce. Je to žánrovka na velmi vysoké úrovni. Střídá vtipné momenty s napínavými i dojemnými a navíc vůbec není hloupá (když tedy divák přijme, že apokalypsu způsobují přerostlí obojživelníci a hmyz). Hlavní hrdina je velmi sympatický a milý a divák mu nemůže než fandit a držet všechny palce. Líbilo se mi i, že většina lidí, které na své pouti potká, jsou přátelští a nejdou si hned po krku, jak to obvykle v dystopických pohádkách bývá. SHRNUTÍ: Kterak kličkovat za láskou mezi obřími šneky a smrtícími mravenčími královnami. ()

TheEvilTwin

Postapo svět, mladí herci, akce, barvitý vizuál a špičkově animované monstra - to je výbušný koktejl, který si zaslouží plnou pětku. Svět zde vytvořený je sice na 2 hodinách načrtnut jen povrchně a kdyby byl seriál, bral bych jej všemi deseti, ale i tak je velmi povedený a putování bylo dechberoucí. Monster bylo tolik a každé bylo jiné, lepší než to předchozí - od malých hnusných potvor po obrovské přerostlé terminy, mravence, slimáky a všechno možné, no “milovníci hmyzu” to určitě ocení. Když měl být film akční, dokázal byl akční, naopak když měl být odlehčený a vtipný, byl zase vtipný. Za mě je to výborná pecka, která bere to nejlepší z fantasy žánrovek typu LotR či Labyrint a já jsem nadšený. K tomuhle se budu určitě rád vracet. ()

HellFire

Celý komentář obsahuje SPOILERY: Asi v půlce filmu jsem si říkal, že Love and Monsters má sice hezká monstra, ale nebyl jsem nadšen dalšími aspekty filmu. Všechno se zlomilo v momentě, kdy Joel do kolonie Aimee. Žijeme totiž v postapokalyptickém světě, který ovládla monstra a vyhladila prakticky celou populaci planety. Lidé přežívají v podzemí v rámci kolonií. A Joel je součástí jedné z nich. Jeho role je však omezena na krmení krávy a vaření. Když tedy jednoho dne domluví přes rádio se svou přítelkyní Aimee, kterou už neviděl sedm let, rozhodne se z kolonie odejít a vydat se napříč krajinou za Aimee. Každý ho přesvědčuje, že je to sebevražedná mise, ale Joel se nenechá zvyklat. Možná si chce dokázat, že není takový looser, možná je prostě jen naivní. Po cestě potká dva přeživší, kteří ho naučí spoustu věcí o přežití v tomto nehostinném světě. Nakonec do kolonie Aimee dorazí a v tomto bodě jsem začal film více oceňovat. Joel totiž nezíská srdce Aimee zpět ala konec dobrý, všechno dobré a žili šťastně až do smrti. Aimee už o něj ztratila zájem a Joel se tedy rozhodně vydat zpět do své kolonie, kde ho měli všichni rádi. V tento moment zjišťuje, že měl vlastně všechnu lásku přímo pod nosem. A on se za ní přitom bláhově vydal na sebevražednou cestu ala Alchymista. Než se ale stihne vydat zpět, přepadne kolonii kapitán lodi se svými kumpány a Joel je nucen zachránit je a přitom využít svých dovedností, které se po cestě naučil. Ačkoliv jsem byl zpočátku skeptický, nakonec si mě film získal nejen díky perfektně vymazlenému světu, ale i proto, že ukázal, jak se má správně strukturovat film a nehrál si jen na přiblblou romantickou komedii zasazenou do jiného prostředí. ()

ARI50

Skvělý film, nechyběla ani dávka humoru a to bylo super, ale to nejlepší byla monstra. Škoda že takhle skvěle vypadající svět na konci dál příběhu hrozně málo, málo akci což je škoda a málo skvělých monster, protože vypadaly výborně . Rozhodně si tohle zasloužilo mnohem víc, příběh dělo, herci skvělý ale bylo toho málo škoda, přesto jsem se dobře bavil. ()

Necrotongue

Kdyby tvůrci vynechali závěrečný motivační proslov doprovázený nadšením a odhodláním ve tvářích posluchačů a kdyby se místy nenechali unést a netočili tolik emoční ždímačkou, přihodil bych klidně i poslední kousek do plné palby. Proč? Protože se tvůrci evidentně nebrali příliš vážně, nesnažili se mě přesvědčit, že jsou Spielberg, a natočili vtipnou akčňárnu u které jsem se mohl bavit, aniž bych musel každou chvíli používat matematické tabulky jako u Teneta. ()

JASON_X

Přece tuhle milou, vtipnou, akční a vizuálně podmanivou pohádku pro předpubertální až ranně pubertální děti nezaříznu jenom proto, že už nejsem dítě. Být mi deset dvanáct, budu u tohohle filmu učůrávat blahem. Takže výjimečně jsem objektivní a zaokrouhluju nahoru, i když v mým věku a s mou cynickou psýchou už mě pochopitelně film nijak významněji neoslovil, nesnáším čokly a jako prcek jsem střílel s vlastnoručně vyrobeným lukem a šípama určitě líp, než ten dospělej trouba v hlavní roli se svým podivným samostřílem. ()

matestlust

Post-apo zabavička od Netflixu, víceméně pro všechny věkové kategorie ( řekněme 12+ ). Dobrý nápad apokalypsy, monstra byly super. Dobře se na to kouká, film nenudí a má příjemnou atmosféru. Mně se to líbilo. Ještě by se mi líbila hororová verze :). ()

Morholt

Zombieland se zmutovanými monstry. Nic proti tomu, ale na můj vkus tu těch potvor bylo málo a až moc se tu kecalo. A to je škoda, protože ty mrchy byly hodně povedené, nemluvě o tom, že úvahy hlavního hrdiny se odrazily na tempu vyprávění. Pošramocený dojem zachránilo solidní finále, které přesně naplňovalo to, co jsem od filmu čekal. Herecky neurážející, ale poněkud nevýrazné a o to je větší škoda, že se víc nepodařilo využít Rookera a jeho malé chráněnky, Každopádně za podívání to stojí. 65% ()

mm13

Pozorne budované rodinné dobrodružstvo s niekoľkými rozprávkovými elementmi, ktoré sa v prvom rade na nič nehrá. A to je poznať a v tom je jeho najväčšie čaro. Príjemne prekvapila aj technická stránka veci, je to celé urobené šikovne. (pozn.: na Zombieland som si počas sledovania vôbec nespomenul, iba môj mladý tuším podotkol, že to má "podobný vibe"... ale ani tomu som nestíhal venovať extra pozornosť a plne zaujatý, pobavený a pozitívne naladený ostával naplno ponorený do toho, čo sa dialo na obrazovke). ()

luka4615

Nenáročná jednohubka na volný večer, která vyjma nepřeberného množství různorodých monster zaujme i neokoukaným přístupem k látce či neočekávaně velkorysou akční stránkou. Jako nenáročná dobrodružná jízda tedy snímek Love and Monsters funguje v rámci svých možností víceméně dobře. A to mi tentokrát ke spokojenosti stačí. (Netflix) „Don't Settle. You Don't Have To.” ()

Lucasion

Bez přípravy, další Netflix film. Taky mi to přípomíná trošičku Zombieland (2009), ale není tady zdaleka tolik humoru. Jistě nadsázky ano, ale raději bych si více užil toho cestování. Poslední půl hodina s příběhovými zvraty mě upřímně moc nebrala a byla silně předvídatelná. Ale jelikož post-apo mám docela rád a monstra by jako vypadly z King Konga, tak jsem si to docela i užil. Věřím, že by tohle mohlo mít potenciál mít pokračování. (60 %) ()

ScarPoul

Najväčšou devízou filmu je že si je vedomí príbehu aký rozpráva. Nehrá sa na veľké umenie ani sa nesnaží posunúť žáner inam. ALE. Poctivejšiu žánrovku by ste len ťažko hľadali. Pritom je prvých 40 minút naozaj zábavných. Potom síce trošku padne remeň a film sa začne vliecť a následne sa tam objaví aj jedna zbytočná deus ex machina ( ktorú by šikovnejší scenárista nahradil zmenou v jednej/dvoch scénach) ale inak je ten film veľmi pohodový, vtipný a funkčný. Všetko je to samozrejme zásluhou skvelo napísanej hlavnej postavy. Dylan O´Brien je v tomto prípade uveriteľný a prechádza cez film viditeľnou zmenou. On je tá pridaná hodnota, ktorá baví, zoznamuje nás s novým svetom a aj nám na konci pripomenie čo sa všetko naučil ( vďaka iným postávam). Je to taká hraná verzia Ako si vycvičiť draka, len so psom a s celkom uveriteľnou motiváciou - kedže samotný hrdina je naivný hlupáčik. Má to svoje chyby, ale vôbec by som sa nebránil pokračovaniu, ak by sa dal dokopy tím, čo vytvoril toto. Pre mňa príjemné prekvapenie ktoré trochu nadhodnocujem, ale fuck ti. Páčilo sa mi to. ()

Lacike

Trochu to pripomína Zombieland. Len namiesto zombie apokalypsy sa musí zvyšok ľudstva vysporiadať s obrovským zmutovaným hmyzom a všelijakou inou zverinou. Prvý problém som mal s hlavným hrdinom, ktorý je absolútne nevýrazný a bolo mi jedno jak skončí. Dramatická stránka vďaka tomu vôbec nefungovala. A prekvapivo tu prakticky absentuje akýkoľvek humor. Pochvalu si film zaslúži len za trikovú stránku a sem tam nejakú vydarenú akčnú scénu. Ale ja som sa celkovo strašne nudil a nevedel sa dočkať konca. 4/10. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)