Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Adaaamecek

Je to celé taková velká přeefektovaná a ve své podstatě i nudná bída. Akce je zde (zejména v první půl hodině) fakt moc. Až zbytečně moc. Je jí zde, tak moc, že ji někdo zapomněl dát i na samotný konec filmu, který pro mě končí zkrátka divně a nedokončeně. Scénář je neskutečně banální a hloupý. Z těch spousty slibovaných cameí se objeví tolik, že bych je spočítal na třech prstech a z toho polovina byla “leaknutá” oficiální cestou v traileru. Někde (zejména na začátku) je film tak akčně nabitý, že divák chce vysvětlení, co se to tam sakra děje (to se poté shrne přesně v jedné větě). A zejména od druhé poloviny jsem se modlil, aby už to konečně skončilo. Na samotném filmu bych pochválil pouze 2 věci. Elizabeth Olsen, která je prostě skvělá a poté hudbu. Ta je oproti jiným marvelovkám mnohem lepší a divák si uvědomuje, že tam aspoň něco hraje. Největší prohra ale je, že tohle je přesně ten film, který si představí moji rodiče pod komiksovým filmem. Přeplácaný, hloupý a nezajímavý film s hodně ale fakt hodně až škaredými  efekty. A to je hodně ale fakt hodně špatně. 4/10 ()

Madhuri

Obrovská škoda, že se tvůrci rozhodli držet více při zemi. Tady měli prostor vyblbnout se v multiversu neskutečným způsobem, mohli jsem navštívit více vesmíru a vidět více Strangů. Zkrátka mohli si navymýšlet všechno možné i nemožné a hodně experimentovat. Bohužel, tuhle šanci celkem promarnili. V tomto ohledu odvádí daleko lepší práci s multiversy Spiderverse. Pokud jsem někde čekala, že se konečně naplno půjde do multiversa, pak právě tady. Velká škoda, že se tak nestalo. Každopádně Strange je jeden mých nejoblíbenějších hrdinů, Wanda jako záporačka funguje taky skvěle ( jen by mě vážně teď zajímal pohled na film od lidí, co neviděli Wandavision), má to silné momenty a hezky se na to kouká. Každopádně plný počet dát nemůžu, protože tu byl velký potenciál co zůstal nenaplněn. ()

ESNYR

Budu spilerovat takže tento koment přeskočte. Hned na začátek je potřeba říct důležitou věc. Pokud jste neviděly prvního Strange a seriál WandaVision, budete tápat v ději a budete slušně zmatení (jako kamarád který seriál neviděl) a spousta věcí vám asi nebude dávat moc smysl. Druhý Strange by se v podstatě nemusel jmenovat "Doctor Strange v mnohavésmíru šílenství" ale klidně to mohly pojmenovat "Když hrábne ženě z neomezenou mocí, nastanou problémy" Film samotný tak vypadá jako když přepnete program v TV a jde tam Komando s Arnoldem v okamžiku kdy se vylodí na ostrov, pomaluje se kamufláží a jde likvidovat všechny okolo. Nevíte proč tam je a kvůli čemu to dělá. V tomhle druhý Strange selhává. Pár věcí vám sice vysvětlí a sem tam dostanete náznak proč se tady ten chaos děje ale stejně nedostanete ucelený obraz problému. Hlavní "záporák" filmu úplně nedává smysl když v seriálu vidíme že se Wanda uklidnila, vyrovnala s tím vším a v celku klidně odkráčela do slunce západu a i na začátku jejího progresu v tomto filmu působí celkem rozumě a klidně a najednou během 5 vteřin přepne na psychopata který prostě zabíjí každého na koho narazí. Celá zápletka se tak dostává do stavu kdy úplně nechápete co se vlastně stalo a proč si 3 lidi nejsou schopní popovídat (Strange, Wanda  a nová postava America Chavez) a probrat nějaké aternativy kdy by mohla hlavně nová postava vyřešit situaci v podstatě bez problémů protože by dokázala na 100 % najít universum ve kterém Wanda zemřela a tím vyřešit problém. Nějak si nedovedu představit situaci kdy své jiné já Wanda zabije a ujme se "svých" dětí a nikdo si nevšimne že se chová jinak a odlišně (+ by i svým vlastním dětem musela vymazat paměť nebo je mít nějak pod svým vlivem aby zapoměly na to co se stalo)  Komplikace a vrstvení chaosu se začíná Marvelu vymykat z rukou a začíná být problém si jejich filmy užít bez nutných znalostí dalších 5 filmů a 3 seriálů což podle mě dopadne hodně špatně a začnou na to lidi nadávat. Propojení minimálně 2 filmů (řekl bych že první Strange a Infiniti War by bylo dobré znát, dostaly by jste jakž takž základ toho o čem je tento film) a jednoho seriálu (WandaVision je nutnost) aby dával smysl film další je špatná cesta. Když si vezmu linku "Avengers" od prvního Iron mana až po Endgame, tak je to asi 20 filmů u kterých bylo potřeba v celé té lince vidět tak 3 filmy a byly jste v Infinity War a Endgame v pohodě jak s dějem tak chápáním o co jde. Tady v tomto filmu bych možná ještě přidal i animovaný "What if ... ?" protože se tam občas oběví i věci z něj. Akce je zajímavá a má co nabídnout, pokud jste u prvního Strange valily oči co se na plátně děje, tak tady vám upadne čelist, exploduje mozek a ještě 3 hodiny budete vyvaleně koukat na ztmavlé plátno, protože třeba nové ztvárnění kouzel je určitě něco jiného než jste kdy kde viděli. Je potom vyloženě škoda že to "v mnohavesmíru" je jen taková prázdná fráze, protože moc těch vesmírů neuvidíte a přitom se nabízela neuvěřitelná šance nám ukázat cokoliv by chtěly. Je tu několik postav bez kterých by se film klidně obešel (Mordo a Wong jsou tu jen proto že je známe z prvního filmu ale nemají jiný účel než to že byly v prvním filmu. I když má Wong docela dost prostoru tak mi tady z nějakého důvodu prostě přišel k ničemu) a je tu pár postav které nedostanou prostor (America Chavez + paradoxně i Wanda) Druhý Strange ve svém výsledku působí spíše jako Eternals, Captain Marvel a Black Widow, kde taky nebylo moc co odvyprávět a na čem stavět. Problémem je taky délka. Když se mrknete na The Batman, tak se tam pomalu nic neděje skoro 3 hodiny a tady se snažily narvat věci na 2 filmy do nějakých 2 hodin a to ještě začátek dost nudil (ve smyslu že je fakt super začít film tím že jste uprostřed akce a začne se tam ještě ukazovat několik realit kdy netušíte kde jste a proč se to děje) Marvelu dochází dech a upletl si na sebe bič v podobě provázanosti filmů a seriálů a tweetů a facebooků a zákulisních lore věcí, kdy začíná obyčejný člověk ztrácet přehled o tom kdo a proč tam je a kvůli čemu je tamten pán naštvaný když je z jiného vesmíru ale ukázaly ho v animáku který jste neviděly a nechápete proč je tahle ta paní vzteklá a dělá bordel skrz universa když co jste ji viděly naposledy, působila normálně a vyrovnaně. Přesně z toho jsem měl strach když se oznamovaly ty další a další a další projekty a seriály a filmy a dodatky. Multiverse of Madnes se alespoň snaží držet nějaké linky a snaží se operovat v rámci vlastního MCU ale třeba takový No way home už kazí jakoukoliv MCU linii a bere si nejenom jiné universa ale i jiné reality a dimenze což ve výsledku působí strašně chaoticky. V podstatě bych se vůbec nedivil kdyby se tady oběvil třeba Lorenzo Lamas a lovil zločince (a že jich tu je) a nebo třeba Danny DeVito s tím že hledá třetího bráchu. Prostě si můžou vymyslet co chtějí protože ....Marvel. A já jim to nežeru. Pár náznaků na další události (ta parta která už propálila X-meny a Fantastic four) a pár nových postav by asi mohlo zaujmout (tady zamrzí hlavně fakt že je nám předtaveno pár lidí, Strange s nimi pokecá a pak je Wanda během chvilky všechny sejme) ale mě už opravdu dochází síly tohle všechno hlídat a dělat si na stěně grafy s poznámkama co a kam patří a kdy se to odehrává a proč je důležité kvůli tomu vidět 3 seriály a 5 filmů. Děkuji nechci. Doctor to ma sice za 3 hvězdy - spíše slabší - s tím že tady jsem se ještě jakž takž chytal v ději ale jinak je to film který si víc nezaslouží. A to nemluvím o tom že ty 2 hodiny se tentokrát nějak vlekly a přišlo mi že je to delší, což je dost blbý když mnohem hůře hodnocený The Batman měl o hodinu dýl ale ten pocit táhlosti jsem u něj neměl (Kino, titulky) Závěrečný dodatek pod čarou : po skončení filmu mám čím dál větší pocit že jsme nesledovaly naše MCU ale jiné. Soudím hlavně kvůli Wandě a závěrečné události s třetím okem. Nevěřím že by si Marvel odstavil 2 postavy takovým způsobem ještě v momentě kdy se obě postavu v MCU ani moc neohřály. Wanda je mrtvá a Strange se změnil v toho zlého. () (menej) (viac)

petrsponar

No, takže multiverzum je za námi a jak to říct jsem krapet zklamán,ale nenechte se odradit.Začnu pozitivem, skvělá kamera, hudba a lekačky, má to svoji originalitu oproti ostatním Marvel projektům.Sam Raimi se opravdu snažil je tu znát jeho rukopis, dále můžu pochválit jednu věc která mi udělal radost,v momentě když se oběví Prof.X zazní krátká znělka z původního kresleného seriálu X-Men což potěšilo, dále musím pochválit skvělou a sexy Elizabeth Olsen která je jako Scarlet Witch skvělá,no a tím asi končím, celé to působí moc na sílu,dosti urychleně a nevyužité, hlavně scénář to hodně kazí což je škoda díky tomu jaký potenciál to mělo, zatím 6,5/10 uvidím příště. ()

White-Man

Nečekal jsem, že o druhém Doctoru Strangeovi napíši zorvna tohle, ale jedná se zatím o NEJSLABŠÍ film z produkce MCU (no, možná, že druhý nejslabší, hned po Black Widow). Trailery byly nadupané a očekávání proto zaslouženě obrovská, ale takhle nevyužitý potenciál multiversa jsem opravdu nečekal. Zvláště po velice povedeném Spider-Manovi. Během dvou hodin se nestalo nic, co by celou „multiverzní“ fázi posunulo někam dál, což je velká škoda. Budeme si tak asi muset počkat na další sérii Lokiho, protože od čtvrtého Thora neučekávám, že se bude multiversem nějak moc zabývat. ()

cguio

Scénář úplně v pohodě. Komiksovej standard, nic extra to uznávám. Celej film hodně povyšuje Raimiho styl a pojetí. Super záporák, po dlouhý době, ale ačkoliv ho znáš, Raimi mu dokázal jeho nekompromisním chováním a chůzí přes mrtvoly vtisknout punc neporazitelnosti . Myšlenka, že to vlastně celý dělal kvůli neexistující iluzi rodiny je nakonec hrozně hezká. P.S. Danny Elfman pořád umí. ()

HanzoBureshi

Většina lidí se těšila tento film, protože jsou fandové Raimiho trilogie Spider-Mana a recenze nejsou nic moc. Já ale na ten film šel, protože jsem velký fanoušek celé série Evil Dead a musím říct, že jsem nějak spokojen. Příběh tu dost pokulháva. Jak do toho Sam Raimi dokázal vložit ty Evil Dead prvky... to bylo něco. Postavy tu neumírají jen tak obyčejnou smrtí, každá smrt napodobuje nějakou z hororové série. Dost jsem se těšil na klasické cameo Bruce Campbella, který opět nezklamal a snad nejvíce v celém filmu pobavil. Danny Elfman s hudbou docela překvapil. Jsem rád, že se tvůrci pokusili o výjimečnou (temnější) změnu, která se ale nemusí líbit každému divákovi. Mohlo to být delší a více se do toho ponořit a věřím, že by to Raimi udělal, ale asi neměl úplně volné ruce. Celkově super nápaditost od režiséra, ale to je tak vše, co mě uchvátilo. Mé hodnocení: 7/10 ()

Frca

Jo, možná jsem měl trochu moc velká očekávání, která nakonec nebyla až tak úplně  naplněna. Na druhou stranu jsem mě potěšilo, že jsem spoustu věcí správně odhadl již od začátku (Například ohledně nějakých postav). Líbil se mi ten temnější ton, at už jde o nějaké ty zombíky nebo poněkud drsnější sekvence, Obzvláště musím pochválit i práci s kamerou Jsem zvědavý, kam se náš chirurg/ kouzelník posune dál. Karty jsou pěkně rozdány a doufám, že se multiversového šílenství dočkáme více i v dalších projektech. ()

CZRohlik

Takový mírnější zklamání... Přišly mi hloupý motivace postav nebo aspoň jejich obhájení, byly tam docela stupidní scénáristický kličky, jako například ta scéna se vzpomínkama a nebo ten fakt, že Palmerová pracovala pro Ilumináty. Od akce jsem taky čekal možná trochu víc (kromě té hudební sekce, ta byla skvělá). Na druhou stranu musím pochválit efekty a celý hororovější zpracování filmu. Šel z toho Raimi dost cítit a to bylo za mě fakt fajn. Takových 6,5/10 (4 hvězdičky se mi tomu nechcou dávat) ()

LordArthas

Sam Raimi furt umí, davkuje vyváženě mistrně to co umí a to horor a humor. Bruce Cambell je prostě legendární. Camea jsou velice zajímavá ale přišlo mi jich málo na multiverse,daly by se dodat asi i zajímavější 🤷 Přijde mi, že Marvel neumí v poslední době dodat nějaké citovejsi nebo hluboké scény. Ale oproti právě Spider-manovi zde bylo dost akce, humoru i hororu, stopáž skoro ideálně namichana, takže to šlapalo daleko lépe. Považuji to i díky Imaxu a 3D za zážitek, který jsem dlouho neměl 😅 Film bych zařadil do vyšších pater žebříčku MCU 😉 ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney || Rozpočet: $294 mil. || USA: $411 245 151 - ČR: 64 573 632 Kč - Celkem: $954 357 698 || Obava, že bude druhý Strange (DrS2) příběhově chaotické šílenství se naplnila. Naštěstí asi jen z poloviny, ale pořád není nad čím jásat. Koncept a samotné očekávání filmu toho slibovali tak moc, že realita vždy zaostane za očekáváním. Na druhou stranu DrS2 je asi dosud největším fanservisem ryze od Marvelu v dobrém i zlém. Není tedy překvapení, že po pár minutách se skáče do akce, na scénu nastoupí "Macguffin" jménem America Chavez a krátce na to i Wanda. Oceňuji zběsilé tempo, které se prakticky udržuje po celé 2h a film nenudí. Ovšem s nástupem Wandy se DrS2 rozděluje na dva filmy, jako to známe z Očanské války. Navzdory tomu, že se v Občanské válce dařilo dále rozvýjet charaktery nejen Kapitána, zde k tomu má nejblíže pouze Wanda, a to dost podivným způsobem. Zbytek má smůlu včetně Strange a Chavez (která je tu jen, aby získala zelenou kartu). To filmu ubírá veškeré emotivní scény, prohlubování postav a směřování do budoucna. Ostatně to poslední začíná být v MCU po Endgame velký otazník, jelikož mám pocit, že ani tvůrci přestávají tušit, kam chtějí směřovat. Fanoušci chtějí jedno, Feige má zase plány na druhé. Pokud se vize spojí, vzniká právě DrS2. Co však musím pochválit je návrat Sama Raimiho k blockbusterům, jenž zde dokazuje, že režijní klika se Spider-Many (a ostatními jeho filmy) nebyla jen shoda okolností. Než jmenovat X marvelovek s nudnou režií, přirovnal bych DrS2 k Waititiho Thor 3, Gunnovým Strážcům a Russoovým Kapitánům. Tito pánové zatím v MCU předvedli víc než rutiní režii a Raimi se k nim může zařadit. Protože je autorem hororů, DrS2 je překvapivě skutečně děsivý, lekavý a občas na PG-13 i brutální. Nejvíc jsem si užívál odkazy k Evil Dead a Spider-Manovi 2, které zároveň tvoří 2-3 nejlepší, šílené scény ve filmu. V nich vyníká rovněž Raimiho parťák Elfman s kameramanem Mathiesonem, kteří zde kouzlí, co u Marvelu opravdu není zvykem (a u jiných filmů naprosto normální). A je to sakra osvěžující! Ačkoliv klidně souhlasím s těmi, kteří tvrdí, že se to sem nehodí. Pravdou je, že DrS2 trpí na Raimiho režisérské triky a roky plánovanou Feigeho vizi a postupnou sterilizaci marvelovek (je legrační a děsivé zároveň, že na place SM2 nosil Feige kafé Raimimu a nyní je to naopak). Film je tak "šílený" ve smyslu rozpolcený. Aby to byl Marvel průměr, muselo by se tu dít méně zásadních věcí, ačkoliv příběh podprůměrný a zbrklý je. Protože zbožňuju Raimiho Spider-Many (i trojku), měl jsem stejnou radost jako on, že dostal (možná poslední) příležitost se vyblbnout za 200 mega a na jeho hru s divákem jsem se předem naladil. Za Raimiho a Elfmanovu přítomnost včetně nezvykle, brutálně vypointované (nejočekávanější scény posledních 2 let) dávám bodík navíc. V opačném případě se Marvel musí vzpamatovat, jak dlouho se mu vyplatí lést do zadku hardcore fanouškům rozebírajících film měsíce před premiérou. Přiznávám, že sem z části patřím i já. Nazávěr povzdech nad tím, že Raimimu raději nesvěřili No Way Home s volnou režisérskou rukou jako zde. 70%. () (menej) (viac)

jokino

Za mňa určite spokojnosť. Držalo sa to v určitých mantineloch, čo bolo podľa mňa správne a nie, ako iné Marvelovky, kde by sa po každom filme, kde je skoro celá Zem totálne zdecimovaná, dávala dokopy nie pár rokov (ako je to skoro v každom filme), ale aspoň storočie. Kde sú CGI už tak úplne neskutočne prepálené a síce za "ťažké" prachy, ale výsledný efekt je, aspoň z môjho pohľadu, príšerne umelý a nestojí za nič.. Len dojná krava Hollywoodu na $ a neustále naťahovanie + nekonečné prekombinovávanie deja.. Ono niekedy je menej viac (aj keď ani toto nie je zrovna toho naj príkladom..).Toto však malo hlavu aj pätu, so CGI sa vymazlili, ale nevyzeralo to tak umelo a monumentálne prepálené, ako inde a podpis Raimiho (aj keď len opatrne okrajovo), bol cítiť. Ja som sa bavil. ()

nikca711

Bez hloubky, hudba se k tomu nehodila. Opět zahozený potenciál přiběhu. I kdyby všechny hlavní postavy zemřely, tak by mi to bylo jedno. ()

blondboss

Pokračovanie príbehov Doctora Strangea síce vo veľkolepom multivesmírnom digitálnom divadle, ale s trošku málo prepracovaným a dosť prvoplánovým scenárom. Potešil fakt, že sa z toho nakoniec vykľula akási light verzia čarodejníckeho hororu a navyše musím uznať neskutočný herecký koncert Elizabeth Olsen v roli Scarlett Witch. Osobne som to videl v 4Dx projekcii, takže to bol pre mňa úžasný zážitok, ale nie som si istý, či by ma to podobne bavilo aj v pokoji a kľude obývačky. 70 % ()

blazma

Pro mě bylo dost těžké překonat parádu třetího spidermana. Dr. Strange se o to snaží. Chvílemi si dokonce říkám, že se mu to povede. Jenže s odstupem pár dní, to prostě není tak dobré jak to mohlo být. Za mě málo využité paralelní svět. Namísto těžit z nových charakterů tak uděláte mega OP záporáka a dost to za mě pokazilo možný zážitek. Přesto to otevírá dveře novému a temnějšímu žánru Marvel filmů. Konečně se snad dočkáme i temnějšího Marvel filmu, který bude více cílit na dospělé publikum. Přeci jen jsem o 10 let starší oproti tomu kdy tato sága začínala. Takže už je načase aby i ty filmy trochu dospěly. hlavně dějově, protože vizuální a CGI stránka je stále perfektní. ()

Marcas

6/10. Film je fajn a najde se tu spousta zajímavých triků, záběrů a nápadů. Přesto jsem rozpolcený a nejsem si jistý, jestli jsem spokojený nebo ne. Začnu tím pozitivním. "Hororové" scény společně s celkovou strašidelnou atmosférou jsou opravdu něco, co bych od Marvelu nečekal, za to dávám obrovský palec nahoru a modlím se, aby to nebyl jediný film, kde se trochu experimentovalo. Strašně si přeju, aby takových filmů bylo více a aby se celkově MCU posunulo trochu víc k dospělému divákovi. Nemůžu říct, že bych se vyloženě lekal, ale mělo to takový příjemný vibe, který bych si uměl představit i do budoucna. A klidně i drsněji. Akční scény jsou celkem povedené a nemám k nim příliš mnoho výtek. Snad jenom občasné nelogické chování postav, ale to je detail, který je v každém filmu a je pro dobro akce. To chápu. Co už tolik nechápu je bohužel scénář a příběh. Vůbec tu není čas na nějaký rozvoj postav, jelikož od začátku v podstatě sledujeme jednu velkou akci za druhou. O nějakém zpomalení či dialogu tu vůbec nemůže být řeč. Vůbec jsem nebyl schopný se vcítit do jednotlivých postav. A není to o hercích. Všichni 4 hlavní si to tu dávají a hrají výborně. Bohužel to ale nestačí k dobrému příběhu. Je jasné, že Multiverse je čerstvý a tak nějak se v MCU teprve rozjíždí, akorát tady mi to přišlo, že tvůrci nedokázali úplně využít toho potenciálu, který to má. Snad se to bude dařit v dalších filmech a seriálech. Raimi filmu určitě vtisknul svou tvář a díky tomu, že tu vměsnal tolik zajímavých, experimentálních a "hororových" scén, bude druhý Doctor Strange snadno zapamatovatelný a svým způsobem by mohl nastavit určitý trend do budoucna. Jenom bych prosil vylepšit ten scénář. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023