Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (CinemArt SK)

PlysovyMacko

Dej není nič moc - zloduchom je Wanda, ktorej zo smútku prepína rovnako ako vo Wandavision. To na com tento film stojí sú vizuálne orgie, cestovanie medzi vesmirami sú najlepsie scény filmu. Potešila ma aj scéna Iluminatov, tvorcovia vyuzili možnosť alternatívneho vesmíru - priviesť staré postavy v iných verziách a rovno ich aj zabiť. Veľmi sa mi páčila scéna keď Strange vstúpil do vlastnej mŕtvoly. ()

brzozin

Bohužel jedna z nejslabších marvelovek a veliké zklamání. Pominu fakt, že bez znalosti seriálu WandaVision je obsah filmu těžce nesrozumitelný a bude vám trvat hodně dlouho, než se v ději vůbec zorientujete. Ale tady se v plné parádě projevil jeden mnohem závažnější problém. Marveláci začínají vařit silně nadstavovanou kaši, což se projevuje v nesmyslně překombinované eskapáde vizuálních efektů s velice plytkým příběhem v pozadí. Jednou to přijít muselo. Nejde donekonečna ždímat jeden čajový sáček a čekat, že z něj uděláte pokaždé kvalitní nápoj. Pro mě je to jednoznačně znamení toho, že na další novou marvelovku už rozhodně nepůjdu a raději si pustím něco z dřívější produkce. ()

Hovadin

Spoilery!  Tenhle film mi moc neseděl, kvůli tomu co se stalo ve Wandavision. Potěšil určitě Xavier. Naopak souboj dvou mužů a dvou žen proti Wandě, kdy muže vyřídila během vteřiny a se ženami bojovala, mi přišel zase až moc feministický. Wanda byla skvělá, stejně tak Mordo. Strange postrádal svůj humor a aroganci, to mi vadilo a Chavez moc prostoru nedostala. ()

Dejvecd

Doctor Strange: In the Multiverse of Madness, film, ktorý mal vrátiť Sama Raimiho späť do režisérskeho kresla skrz príbeh jednej z najepickejších Marveloviek vôbec. Hovorím mal, pretože sa tak vôbec nestalo. Nechcem spoilovať, takže to zoberiem veľmi skratkovito. Dvojka  Strangea nám prináša príbeh, ktorý je epickejší ako trojka Hollandovho Spideyho a možno dokonca aj epickejší ako samotné finále Avengers, tam však akákoľvek podobnosť s týmito skvelými filmami končí. Možno sa pýtate: "Ako to? Kde sa stala chyba? Veď trailer na film je úžasný?" No, trailer úžasný byť môže, ale finálny produkt sa od neho dosť líši. A pri tom vlastne Strangeovi chýbalo tak málo k dokonalosti. Má to zaujímavý koncept. Dobrého záporáka a hlavné postavy. Vizuál je tiež obstojný (hlavne teda v hororovejších častiach, tam bol skvelý). A dokonca tu je aj slušná dávka fanservisu. Tak čo sa stalo? No ono by to všetko bolo super, ale ani ingrediencie od koláča nie sú tak dobré pokiaľ ich nespojíte. A tu tým pojítkom myslím emócie, napätie a spád. Prišlo mi ako keby scenárista len pospájal všetky časti koláča ale zabudol ich prilepiť vajíčkami, alebo múkou, alebo whatever, nie som kuchár. Tým pádom ono to vyzerá skvelo, ale skvelé to nie je, keďže počas sledovania nič moc necítite. Zároveň mi tiež prišiel celý príbeh z WandaVision docela zbytočný. Avšak aby som len nekydal hnoj, tak fanservis sa dal, vyzeralo to super, hororovejšie momenty aj super boli, príbehy postáv boli skvelé, len som bohužiaľ nič necítil. PS scénu ako záporák likviduje moje obľúbené (niektoré z nich) postavy z komiksov... nuda. 2022 asi filmom nepraje. Okrem Peacemakera, Scream a Batmana zatiaľ všetky filmy priemer. 4/10 Zároveň trailer na Avatara je pecka. ()

jprmusic

Strašně mě baví, jak tady spoustě lidí chybí v tomhle filmu hloubka. Hloubka!!! U filmu o superhrdinech. Fakt vtipný. Mě druhej Strange bavil, příběh mi přišel ok, Raimi v pořádku, Benedikt taky a z plátna jsem doslova nespustil oči.Navíc to bylo dost vtipný - zvlášť souboj s notama. Takže za mě dobrý. ()

instageek_cz

Uff, no řeknu to na rovinu – docela zklamání. Čekal jsem podobný mnohovesmírný nářez, jako byl Spider-Man: Bez domova, jen mnohem ulítlejší, ale to jsem se pekelně mýlil. Vlastně to dopadlo úplně naopak – zatímco ve Spideym jsem očekával, že se různí vy-víte-kdo zdrží jen chvíli, a oni byli plnohodnotnou součástí filmu, ve Strangeovi si podobná překvapení moc dlouho neužijete. Zaskočilo mě, jak je celý film obyčejný. Ze zahraničních novinářských preview se ozývaly nadšené výkřiky, že Marvel doručil svůj první skutečný horor, ale to jsou podle mě vždycky jen dobře zaplacené kecy. Horor přeci nedělá dramatické zadrnčení klavíru nebo vítr, který rozrazí okno a sfoukne svíčky. Jasně, určitě si při sledování vzpomenete na Carrie a některé záběry jsou stylizované jak hororová nezávislárna, ale to nestačí. Včetně lekaček je vše PG13, až to bolí. Ale já to beru, film je určený i pro mladší publikum, a nakonec aspoň ten zombie Strange vypadá dost děsivě. Přičemž jeho využití je takový správně hnusný, nepříjemný nápad. Podobně zajímavých myšlenek tu však moc není. Cizí vesmíry navštívíme na zlomek okamžiku a nejvíc času strávíme v těch, které vypadají stejně jako náš. Za to palec dolů. Ono to působí prostě jako obyčejný Doctor Strange 2. Marvel ho jen po mega úspěchu Spideyho velmi chytře inzeroval coby další zásadní událost. Tou bohužel není. I režisérský veterán Sam Raimi poslušně kráčí s marvelovským vodítkem kolem krku, a pouze výjimečně nám dopřeje nějaké osobitější momenty. Ani po herecké či trikové stránce není co extra chválit, všichni jedou klasický MCU řemeslný standard, co rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Tentokrát jsem čekal víc... Hodnocení: 6/10  PS: Obávám se, že kdo neviděl WandaVision, bude i přes snahy o rychlé vysvětlování minulosti hodně tápat v tom, co že se to vlastně s Wandou stalo. PPS: Mé další recenze a články nejen o filmech najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Olafsson

Tri hvezdy s odrenyma usima. Kdyby mi bylo 12, tak jsem asi nadsenej, tohle je opravdu spis pohadka pro deti.  Graficky pekny, Cumberbatch ma charisma a role Dr. Strange mu opravdu sedi. Pribeh nuda, zadna skutecna temnota ci horor se nekona. Ano, cekam od takovych filmu vice hruzy a temnoty, uz mi koneckoncu neni tech 12. Tenhle flick je zbozi urcene k jednorazove spotrebe a hodinu pote, co jej zkonzumujete, uz na nej zapomenete. ()

Mistr_Moon

Hrozně moc se tu skáče. Hlavní postavy v podstatě pořád utíkají jako v Terminátorovi 2. Chtělo by to občas zpomalit a nechat určité pasáže více vychutnat. Na druhou stranu to aspoň pořád odsejpá a není čas se nudit. Zkušený a velice schopný režisér je tu poznat, dá se říct že Raimi tenhle film pozvednul na mnohem vyšší úroveň než byl první díl. ()

adamix

Budem jedným z mála, ktorí dajú (možno nespravodlivo) tomuto novému Raimiovskému výtvoru plnú paľbu, ale mám svoje dôvody. Jednak mám dačo o tom naštudované a udalosti, ktoré sa udiali v tomto filme, môžu doviesť k veľmi zaujímavým konfliktom, s ktorými sa budú musieť tunajší noví aj starí hrdinovia popasovať. Ani na chvíľu som sa nenudil, film je spracovaný pútavo - fanúšikov uspokojí a znudených kritikov aspoň zaujme úchvatný vizuál a akcia. Herci opäť dokázali, že sa do svojich rolí neskutočne hodia (Cumberbatch, Wong, Olsen a pár známych tvár o ktorých nebudem prezrádzať). Dolu klobúk však pred samotným Raimim, ktorého tvorbu oceňujem, pretože kedysi dávno on reštartoval polomŕtvy superhrdinský žáner prvým Spider-Manom. Po toľkých rokoch natočil niečo, čo má ten jeho originálny komediálno-hororový štýl a dostal sa aj do novodobých trendov, ktoré majú uspokojiť dnešného diváka. Vytknúť možno len trochu to, že sa aj tak udržal trochu na uzde a nešiel do tej šialenosti naplno, pretože mu do toho štúdio určite pchalo rypák. Cez to všetko nejde o horor. Iba fantasy akčný marvel s niekoľkými hororovými prvkami a trošku sa to obtrie aj o desivú atmosféru (veľa scén s posadnutou Wandou). Okrem toho referuje aj na staršiu tvorbu v podobe milých detailov (Gargantos naháňajúci Americu po budove pripomína prvý boj s Dr. Octopusom v druhom Spider-Manovi, prekliata kniha ako z Evil Dead série no a samozrejme ako inak Bruce Campbell :). Po emočnej stránke to nie je už také silné, ako iné elementy, ale film si náramne vystačí aj bez rúmazgania či tlačenia na city. Marvel má ešte stále v rukávoch esá a tými sú teraz slávne režisérske mená. Uvidím, kam sa to ďalej posunie, každopádne lístky budem mať objednané do kina ako vždy... Za mňa 90%. ()

Mr.Ward

Příběhově jsem bohužel zklamán. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc nechápu, proč se šlo tímhle směrem. Multiverse tu je nevyužitý, camea z něj jsou tu aby se neřeklo a nová postava America Chavez je sympatická, ale nic moc o ní se nedozvíme. Audiovizuálně je to ale jízda. Od začátku do konce akce v podstatě nezpomalí, hororově laděný tón je taky fajn (lekačky povedený) a hudba tomu taky dává grády. Sam Raimi tomu dal v rámci MCU originální ksicht a je tam neskutečně cítit. A teď to pro mě nejdůležitější - Scarlet Witch. Tady taky nejsem úplně spokojen. Nemůžu ale napsat proč, protože bych vyspoileroval celý film. Nepochopte to špatně, ona je to nejlepší na tom filmu (Elizabeth Olsen ji hraje famózně), jen se mi nelíbí pár věcí, který s ní tvůrci udělali. Její komiksovou historii mám nastudovanou dopodrobna a doufám, že její příběhy dostaneme zpracované i trochu jinak.. Je v nich totiž velký potenciál pro budoucnost celého MCU. Nakonec musím napsat, že přes všechny nedostatky a výtky jsem si film fakt dost užil. Nuda tu nehrozí, furt se něco děje, jako další díl do MCU to sedí, prostě moderní popcornovka jak má být. Jen ty očekávání byla až přehnaná… ()

kubas369

7/10. Tak tohle se povedlo, Sam Raimi tuctovou Marvelovku pozvedá o třídu výš jen škoda toho poměrně prostého scénáře, který je zbytečně jednoduchý a plochý bez hloubky ( takže klasický marvel). Jen jsem od titulu s názvem Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství čekal něco bláznivějšího a zajímavějšího. ()

kubilov

Samu Raimimu jsem nevěřil, protože jeho Spider Mani nejsou dobré filmy. U dvojky Doktora Strange mě ale velmi mile překvapil, a to i proto, že jsem na něj šel s tím, že už jsem podle hodnocení ostatních věděl, že nepůjde o nic převratného. Primárně mě totiž mnohovesmír strašně bavil svou formální stránkou - Raimi prokázal, že je to technicky zručný režisér, protože zatímco ostatní marvelovky mají naprosto zaměnitelnou režii, o Strangeovi 2 se to rozhodně říct nedá. Množství nápaditých postupů je zde opravdu potěšující. Dost funguje také další věc, které jsem se bál, tedy kombinace typického marvelovského humoru (který je tlumenější) a hororových momentů. Spolu to funguje opravdu moc pěkně. Největší problém je ale u příběhu a toho, jak drží pohromadě, tam jsou největší mezery. A to ani nemyslím to, že Strange 2 přímo navazuje na Wandavision, kterou v Česku dosud nelze legálně shlédnout, a nijak se neohlíží na ty diváky, kteří seriál neviděli. Trochu také chybí expozice a dojezd, ale to jsou daně, které si žádá seriálovitost marvelovských filmů. Dohromady jsem ale spokojen, Elizabeth Olsen je naprosto vynikající, všechny easter eggy jsou skvělé a velmi příjemné je i lehké zbrutálnění. Výsledně s přihlédnutím k tomu, že jde o Marvel, jsou z toho celkem solidní 4* ()

Arkagas1989

Uf, tak letos jsem dala kino 4x a tohle byl bohužel za mě nejslabší počin. Nebýt samotného Strange, asi bych byla mnohem víc zklamaná, ale celé je to šíleně dlouhé, pořád se tam opakuje to stejné dokola - Wanda chce žít se svými dětmi,  Stephen jí říká že to nejde, boj a zase dokola - Wanda chce žít se svými dětmi, Stephen ji vysvětluje že to nejde, boj..,atd. Efekty klasika Marvel, stopáž zbytečně natažená, že i moje 14 letý dítě, který by z toho mělo být nadšený v polovině prohlásilo:" kdy už to skončí?" :-D  Povrchově je ten film fajn, hromada akce, efektů, lítající věci, ale nějakou větší hloubku to postrádá. A na konci si člověk říká, je to ještě pořád film od Stephenovi, nebo spíš o Wandě? Protože buďme upřímní, té tam bylo ve finále víc. Nic proti Scarlet Witch, která je mou oblíbenou postavou Marvel universa, ale  za mě fakt bohužel zklamání. A nekoukat na to v kině, asi to fakt vypnu.  Moje hodnocení: 3/10 ()

Athree

Celý film mi připadal jako injekce do kasy Marvelu. Suché dialogy, příběh o ničem, ztráta napětí a "sorry jako" propojení s X-Men se fakt nevydařilo. Za nejvíc otřesné však pokládám výkon Xochitl Gomez (America), na to se nedalo dívat. To i bezdomovci žebrajícímu o pár kaček spíše uvěřím, že mu dvacetikoruna změní život. Film byl jedno obrovské zklamání. ()

Toustovač

Nad příběhem doporučuju příliš nepřemýšlet a radši koukat na blejskavý obrázky :). Měl bych bejt asi spokojenej míň než jsem, ale jako zábavná oddychovka dobrý. Kdo čeká Marvel revoluci, čeká dál. ()

Cermicek

Přesto, že tu s většinou komentářů o nenaplnění potenciálu v podstatě souhlasím, zase bych to neviděl až tak úplně černě. Jasně, příběh taky neni z nejoriginálnějších, ale na to jsme si už za ta léta u MCU snad mohli zvyknout ne?! Nechápu, že se v Marvellovkách ještě někdo snaží najít něco hlubšího/obohacujícího světovou kinematografii? To je přece jako hledat sociální přesah v pornu!😱. Já jsem dostal přesně, co jsem čekal! Dokonce si dovolim tvrdit, že akčně to byla jedna z nejvypiplanějších Marvellovek ever! Vizuálně taky skvělý👍. Příběh a logiku tady opravdu neřeším! ()

Hyperbolic

Hype byl asi větší než jaké to nakonec bylo, ale já se bavil. Sice zde bylo možné využít multiverse více, přidat jiné postavy a kontexty, ale tvůrci na to chtěli jít asi pomalu, podobně jako na začátcích Infinity ságy. Dokážu si představit, že kdyby sem naházeli všechny X-meny, fantastický čtyřky, Inhumany a alternativní známé superhrdiny, byl by v tom extrémní bordel. Raimi takhle dostal možnost si zarežírovat to co je jeho, tedy první "horor" v MCU, nějaký gore zde byl, lekačky a napětí taky, a přineslo to zase něco nového. WandaVision se mi líbilo moc a tohle je v podstatě jeho pokračování a dokončení arcu Scarlet Witch, takže za mě nice. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023