Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

LabySo69

To jsem se takhle jednou vydal uplne random do kina a tam vubec nic, jen dalsi uplne blbej film pro tupy konzumenty PG-13 hyperkorektnich kokotin, rozumej marvelovek. Rikam si, to nedam, na to zaludek nemam, lec moje draha polovicka, cesky nehovorici, mi dala na vyber tohle a brumbala..volil jsem teda mensi zlo. Najednou koukam Raimi rezie..rikal jsem si, jak by bylo fajn, videt tam neco jeho, kdyz uz je rejza a doufal jsem, ze se nebudu divat na dalsiho vymeklyho spidermana..po ctvrt hodine filmu jsem mel totalni chut z toho kina vystrelit, ale jelikoz jsem tam nebyl sam, tak jsem si rekl, ze se hecnu a kdyztak se v kine poprvy vyspim..ale pak se zacly dit uplne divny veci a najednou se z klasicky tupy marvelovky stavalo neco, co az nebezpecne pripominalo strejcka Raimiho, az to preslo v neco uplne luxusniho, temnyho a ujetyho, co mi nekolikrat vytvorilo priblblej usmev na drzce. Takze ano, otresnej zacatek, ale za to vymazlenejsi druha pulka filmu s nejlepsim cameem ever? Dost mozna..jdu si pustit drag me to hell! ()

Sharpooter

Šílenství! Toto slovo spolu se slovem "bordel" jsem měl v hlavě před tím, než jsem vešel do kinosálu. Ale, šílenství to rozhodně nebylo, právě naopak. Myslel jsem si, že toho ve filmu bude mnohem více. Jak název napovídal, tak jsem čekal prozkoumání několika alternativních realit, avšak my jsme mohly vidět, nějak prozkoumané pouze dvě. To bylo mírné zklamání, nicméně to bylo zastíněno úžasnými digitálními prvky, celkem dobrým příběhem a hlavně skvělými postavami, které si prošly neskutečnou proměnou charakteru, která je avšak dobře vysvětlena a pochopitelná, taktéž se i k postavám hodí. Opravdu jsem se bál, a vlastně se pořád bojím, že MCU svět už nedokáže zvládat nával nových postav, světů a dimenzí a stane se z něj obrovitánský bordel. Tento film až takový bordel nebyl, vše co ve filmu bylo dávalo smysl a já doufám, že to tak zůstane i v budoucnosti. Co mi vadilo bylo to, jak ve filmu je tolik věcí na které zkrátka není čas. Chvilkama mi film přišel uspěchaný a pár minut navíc by ničemu určitě nevadilo. Ku příkladu America Chavez zde měla vcelku málo prostoru, tedy když si vezmeme, že jde o novou hlavní postavu. K vysvětlení kdo to je jsme totiž dostaly jen jeden flashback a v podstatě vysvětlení "nějak dokáže cestovat Multiversem." Musím zde podotknout jak moc se mi líbily hororové prvky v tomto filmu. Byl to asi první Marvel film, který je měl a velmi se mi to zde hodilo a díky nim, se jedná o velice originální MCU snímek. Shrnul bych to takto: od filmu jsem nic nečekal a dostal jsem skvělou akci, hudbu dobrou jako vždy, zajímavou zápletku a z kina jsem odcházel spokojený. 8/10 ()

TomasRichtr

Hvězdy vlastně jen za ty hororové pasáže, které byly asi to nejlepší z celého filmu. Jinak je to generickej příběh, kterej vlastně vyvaří tematicky úplně to stejné, co bylo už ve WandaVision, což fakt nechápu, sorryjako. Nehledě na to, že seroš byl formálně daleko inovativnější, tady je jediná pseudo-inovativní věc omalovánkový vizuál, kterej působí jako by se vám klaun vycákal na ksicht. O debilním a nefunkčním vybudování celého ústředního konfliktu radši ani psát nebudu. ()

Tomash58

Marvelový nadprůměr, filmové béčko. Když člověk dokáže odhadnout co a proč se děje hned v první scéně, věstí to velkou předvídavost celého filmu, bohužel. Ta je možná také kvůli režisérovi - rukopis Sama Raimiho jde poznat na hony daleko. Což na jednu stranu není na škodu, protože filmy z původní Spider-Man trilogie jsou pro mě stále nejlepší superhrdinské filmy, ale dnes, když podobných filmů máme desítky, se pak už může jednat o průměrný film. I tak se ale divák bude bavit - akce je skvělá a originální (magie, takže se může dít prakticky cokoliv), krásná a čarovná hudba Dannyho Elfmana (fungující sama o sobě, ale jdou v ní poznat tony původní Spider-Man hudby), suchý humor Strange i někdy funguje, Olsen s Cumberbatchem se svými postavami parádní nebo ukázaní jiných světů a starých známých postav. To je zároveň kámen úrazu, jelikož když už pracujete s téměř neomezenou kreativitou díky nekonečným vesmírům, je zde vidět nevyužitý potenciál - opravdu minimum času s chtěnými postavami a jiné světy se zrovna tolik neukázali.  I když je to velká škoda a zamrzí to, tak se celou dobu člověk baví. Více mi vadily jiné věci - postava zvaná America. To má být nějaký, mnou nepochopený vtip? America, v jednu chvíli nic, o sekundu později nejsilnější postava v celém MCU, dělající portály ve tvaru hvězdy a třeba věta ve stylu Let´s go America! Meh... Nejhorší byl ale konec, takže možná lehký spoiler - tak klišovitý závěr jsem opravdu nečekal, vlastně se vše vydařilo a váha filmu je v tahu. Nevím tedy kdo by si film skutečně užil, snímek jako takový je při nejlepším trošičku nadprůměrný a pro fandy MCU má mnohem menší význam, než by si kdokoliv předtím myslel.  Avšak i tak jsem si film užil a doporučil bych na něj zajít, na sto procent se ale nezavděčí nikomu... ()

Hashirama

Řekl bych, že druhý Doctor Strange poměrně přesně vystihuje povahu dnešního Hollywoodu. Sázka na značku a fan servis a zároveň potřeba maximální inflace všemi směry už předem určily, jak bude tento produkt vypadat. Záměrně píšu slovo produkt, protože čistě filmových rysů nese druhý Strange pohříchu málo. Je zde více než kdekoliv jinde vidět, že je to celé pojaté jako jeden z mnoha zapomnění hodných stavebních kamenů celého univerza, které musí s každým krokem kupředu položit dalších pět kamenů, aby si připravily půdu pro další takové stavební kameny. Film nijak nezačíná, v podstatě ani nijak nekončí, stane se v něm víc věcí než ve třech Iron Manech, ale ani jedna nezanechá onen fatální dojem jako když si Tony vyrobí nový reaktor. Zároveň navazuje na seriál, čímž Marvel mimoděk naznačuje, že rekreační fanoušek už v podstatě není středem zájmu, a cílovka se nepoměrně zužuje na skupinu, která bůhvíkde bere čas koukat na deset seriálů. Neúměrně monstrózní záběr v kontrastu s na dnešní poměry velmi skromnou stopáží nedává vyniknout stěžejním momentům, nenechá postavy dýchat ani se přirozeně vyvíjet. Fan servis a camea opírající se o koncept multiverza tu jen rychle proletí před nosem a pro příběh jsou irelevantní, celé (teď už) multiverzum navíc stojí na čím dál vratších základech a zpochybňování směřování příběhu a logických zákonitostí je najednou až povážlivě snadné. Nejlépe vystihuje tento film úplný závěr, kdy se Strangeovi otevře třetí oko a je to podáno jako fatální a zlomový okamžik...a po třiceti vteřinách titulků je s tím v pohodě jako kdyby se nic nestalo a ty se s tím smiř, diváku. Ale budiž, zběsilé tempo a kreativní vizuální stránka s kamerovou vynalézavostí a lehce hororovou hravostí Raimiho nedovolí člověku se nudit. A není to ani zdaleka tak vlezlé a pozérské jako nový Batman. Ale výsledný dojem zůstává podobně prázdný. 5/10 ()

BigBang

Kulturně revoluční elementy mě štvou, ale jsou tam přilepené spíš navíc. Plusy: pan Cumberbatch v obleku vypadá famózně. Vtipy docela ušly. Wanda poprvé vypadala atraktivně. Film utekl bezbolestně. 50 % ()

Maximilianus

Jeden z najdospelejších Marvel filmov. Samozrejme, šablóna jeho predchodcov bola viac-menej dodržaná, ja osobne by som si prial, aby bol nový Strange omnoho viac hororovejší a krvavejší, ale taktiež (alebo aspoň) viac odviazaný a s viac nápaditým využitím Multiversea. Ale musí to byť bohužiaľ stále film pre rodiny a masy, takže ťažko. Páčilo sa však, že to bolo prehľadné, že film nadväzoval aj na seriál WandaVision, staronoví hrdinovia v iných vesmíroch, ale aj tí úplne noví, páčil sa mi ten mierne hororový nádych a samozrejme vzhľadom na paralelne svety si tvorcovia mohli dovoliť aj viacero úmrtí, dokonca na štýl seriálu Invincible. Za mňa super. 7,6/10. ()

ER

Mnohovesmír šílenství , proč ne, ale nakonec se z toho vyklubalo takové "dětské" dobrodružství s pár bububu scénami. Jde vidět, že se tvůrcům nechtělo pouštět do temnější verze s Doctorem, která zrovna ve What If byla jedna z vrcholů série. Ale jinak se na film dívá fajn. ()

Likan7

Vystřízlivění z mý strany zatím nedochází. Sice celkem chápu ten hejt, proč převážná část diváků brblá, na mě to ale furt funguje. Potenciál měla dvojka Strange obrovský, cestování mnohovesmírem i akce měla být mnohem lepší, o tom nepolemizuju, ale stále je to nadprůměrná blockbusterová jízda. Záporák je skvělej, za mě jeden z nejlepších v MCU (snad ho ještě uvidíme). Hodně mě mrzí, že není film víc spjatý s parádním What if..?, ale budu doufat, že je tohle pouze první nakročení do multiverza. Camea jsou sice fajn, převážně ale zbytečná a trochu to připomíná jen prvoplánovitý "koukejte, koho jsme překecali". Důvěra v Raimiho se povedla, hororovější (v rámci MCU) nádech taky. Vlastně dost spokojenost. ()

vikino1

Jestli se nějaká Marvelovka aspon trochu liší od všech ostatních (krom těch s Thanosem) tak je to Dr.Strange. Ta čistka Iluminátů byla až moc rychlá. ()

Dolby.130

Druhý Dr. Strange ma mierne sklamal musím priznať. Samotný príbeh bol skvelý, originálny s pár šialenosťami. Páčil sa mi hororový nádych, napätie, soundtruck, postavy, a opäť raz skvelý humor. Čo sa mi ale nepáčilo bol scenár, ten ťahal film k dnu a veľmi, miestami som sa veľmi nudil až som sa pristihol, že nevnímam o čom kecajú proste zle, ďalej nevyužité niektoré nové charaktery a proste tak ako rýchlo nám ich predstavili tak rýchlo ich aj odpratali, veľmi krátka stopáž tomu tiež moc nepomohla, pretože multiverse nám neukázali tak ako si zaslúžil podľa mňa a tiež sa postavy za ten čas nedokázali tak rozvinúť ako pri iných MCU filmoch. Proste Dr. Strange 1 bol o dosť lepší. Dávam tak 75% snáď tretí Strange bude lepší a premakanejší. ()

Sweat55

Studená sprcha po skvělém Spider-manovi, který s konceptem mnohovesmíru pracoval o dost lépe než dvojka Doctora Strange. Marvel pokračuje v průměrné čtvrté fázi dalším celkem obyčejným filmem, který bohužel nezachraňuje ani skvělá režie Sama Raimiho. Ten jediný drží film nad vodou, bohužel ho stahuje dolů hloupý a obyčejný scénář, který nedokáže pracovat s postavami, tak jak by si to zasloužily. Wanda a její motivace mi přijdou přitažené za vlasy, věci se dějí zkratkovitě tak jak se to hodí příběhu, jenž v podstatě nic zajímavého neřekne. Na konci filmu je jedna postava pryč, další postavy naskočí na vlak, Strange se naučí nové kouzlo a jedeme dál, není čas nic rozvíjet, jde v podstatě o reklamu na další filmy. A mě už to přestává bavit. ()

Klajondr

Marvel to už začíná přehánět a já toho mám prosím pěkně dost! Jediné, na čem jsou jejich nové filmy založeny, je přinést zpět staré herce a udělat "epický" crossover (ve Spider Manovi to však byla pěkná nostalgie). Jenže když se zaměříte na to ostatní, uvidíte špatný příběh, hrozné postavy a naprosto šílený svět (bohužel v tom negativním slova smyslu). Z Marvelu se začíná stávat pěkná telenovela a pokud si chtějí udržet alespoň nějakou kvalitu, měli by se zaměřit právě na ni. Zatím se jede jen na tu kvantitu a hromadu peněz. ()

Black-star

Nuda, mišmaš, chaos, trapný až žádný scénář, příběh nula. Snaha o hororový podtón. Sečteno podtrženo - snad už i filmy od DC mají nějakou duši (což je doooost smutné) ()

marek86

Znáte tu pohádku, kdy vařili pejsek a kočička dort a dali do něj všechno, co jim přišlo pod ruku. Tak tenhle film je ten dort... ()

rublik05

První Doctor Strange z roku 2016 mě zklamal na plné čáře, vzpomínám si, že jsem u toho pomalu usínal. Od letošního pokračování jsem tedy raději nic moc neočekával, o to víc jsem byl ve finále překvapený. Dvojka se od jedničky diametrálně liší, zejména co se týká tempa, atmosféry a vlastně i celkového vyznění. Od začátku se neustále něco děje, Sam Raimi přinesl nevšední, až trochu hororovou atmosféru, jíž já osobně vnímám jako největší plus celého filmu. Povedla se i místy až temná vizuální stránka, jež díky zmíněným hororovým prvkům pěkně vynikne. Postavy jsou super, akce je více než solidní, nápaditá, vyloženě si říkala o nějakou míru brutality. Scénář není úplně dotažený do nejmenších detailů, určité příběhové motivy nejsou zcela vyjasněny, očividně by to chtělo přidat ještě tak alespoň půl hodinky stopáže navíc, aby si vše sedlo a vše dávalo smysl. Výtku mám i k málo využitým paralelním světům, ze kterých se dalo vymáčknout mnohem víc. Jinak ale příjemné překvapení. Mnohovesmír šílenství je hodně lepší než jednička a také o malinko poutavější než třeba loňský Shang-Chi, takže 4* si právem zaslouží. Ne úplně promyšlená, přesto fajn podívaná. 8/10. ()

Nix

Já nevím, ale tohle jsou prostě zbytečný filmy. Prostě jen digi akce, která fakt jako vypadá hezky, ale co naplat, že zbytek filmu je jen vata okolo efektů. Takové to, prostě tam dáme stejné herce a ať něco dělaj, jako Wanda a takový zabiják, to bylo hodně trapný, ani jí to herectví nešlo a nevěřil jsem jí to. Okey, možná tam byl náznak hororové atmošky, to bylo fajn, ale jinak napříč těmto věcem zbytečný díl, který mi nic nového nepřinesl. Já se opravdu nudil. ()

Demonic189

Dalši *meh* prispevok do už tak biednej fázy č.4. Ta neskutočne overpowered Scarlet Witch mi už riadne na nervy a jej toľko omieľané  *bibičko* s jej deťmi je už na nevydržanie. Prekvapili ma aj občas veľmi slabé efekty - azda finálny produkt nik kontroloval? 50% ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023