Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

72Nihlus

Vcelku spokojnosť, je to bizardné, vizuálne šialené s miernymi hororovými prvkami, ale zároveň to žiaľ stále ostáva príliš pri zemi a stále je to viac rodinné fantasy než totálny mindFAK, ktorým by si to zaslúžilo byť. V tom by asi musel K.Feige viac rozviazať Raimimu ruky. Oceňujem ale, že trailery klamali telom a dej je iný než sa zdal, krátky Iluminatti fanservice bol fajn, aj keď mal by som svoje výhrady. Postavy by mohli mať trošku viac priestoru, lebo dej sa celú stopáž dosť ponáhľa. Z aktuálnej IV.fázy MCU by som toto radil medzi to lepšie, ale neni to niečo, čoby ma fakt nadchlo a mám taký pocit, že Russo-ovky už v MCU ostanú naveky neprekonané. Verdikt: 3* ()

TotalCarnage

Odomňa krásne a zaslúžene 4 hviezdy, hoci viem že film mal na viac. Multiverse of Madness som pochopil ako metaforu, nie doslovne, že sa film bude odohrávať v 16 miliónoch alternatívnych realitách a bude tu niekoľko tisíc kameí. Niekoľko ľudí v tom chcelo vidieť novú civil War/Avengers 4.5, ale ja som rad že sa film rozhodol sledovať osudy 3 hlavných postáv. Negatívnejšie znaky filmu ako sem-tam deravý scenár a hlavne zrezanosť filmu (40 vystrihnutých minút filmu+kopa reshootov je na filme vidieť) vynahradzuje parádna režírska práca Sama Raimiho a úžasná Elizabeth Olsen, o ktorej sa šepká ako o možnej oscarovej nominantke za tento počin, a ja súhlasím . Film má niekoľko výborných hororových prvkov, no ak niekto očakáva  plnohodnotný horor tak mu to tiež nesadne. Preto má u mňa tento film 4 hviezdy, je pre mňa rovnako vzdialený od 5 hviezd ako od 3 hviezd. ()

JancakV

TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese Traditional Indonesian Slovak Czech Italian Slovenian Danish Japanese Spanish Dutch Klingon Swedish English Korean Thai Estonian Latvian Turkish Finnish Lithuanian Ukrainian French Malay Urdu German Maltese Vietnamese Greek Norwegian Welsh Haitian Creole Persian   TRANSLATE with COPY THE URL BELOW Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back ()

Sekyn

Taky se vám to stalo? Jdete do kina na tutovku, ještě vysypete poslední peníze s kapes za popcorn a pití, abyste si to jooo užili. Sednete si na nejlepší místa na těžce zaplacený Dolby Atmos, aby na vás ten mnohovesmír šíleně hučel ze všech vesmírných stran. Sedíte si, žvejkáte popcorn, srkáte pití a čekáte, kdy se to všehno rozjede na plný obrátky. Popcorn pomalu dochází, pití už nebere ani papírové brčko a ono furt nic! A tak si tak říkáte, kolik asi je hodin, je to už půlka? Ten úvod je nějakej takovej dost dlouhej! Jo, on už to není úvod, to už je konec! Sam Raimi předvedl pěknou podívanou, místy i dost kreativní. Hlubší momenty, jsem tam postřehl asi dva. Musím přiznat, že jsem nepolíben seriálem Wanda Vision (hodlám to napravit) a tak jsem byl trochu zmaten, co to tam ta Olsenka zase předvádí. A taky nutno přiznat, že mi byla její postava vždy trnem v oku už při Avengers. Ale toleroval jsem to. Spíš mi tak trochu nesedí ta její podstata. Nejprve to byla oběť nacistických laboratorních pokusů a nakonec je z ní čarodějnice. A tak jako nevím co ona vlastně je. Budu nadtím muset asi meditovat, zda mi něco uniká a nebo to jako rozseklo až teď. A tak dobře, tak jako, že je to čarodějnice, která má ráda děti.......jo. Jak už tu bylo několikrát řečeno. Název filmu slibuje nějakou šílenou jízdu a mě to spíš přišlo jako šílená nuda. A co mě jako ještě víc naštvalo a to tu musím zmínit, že mi ukradli nápad - sny jsou ve skutečnosti prožitky našich alternativních já. Chystal jsem se to použít v nějaké své tvorbě a je to v háji! To mi nikdo neuvěří, že jsem to neokopíroval :-D no nic. Spiderman dost překvapil, ale Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství dokazuje jen mé předtuchy - Marvel omalovánky blednou. Na Thora jsem se netěšil a ani nebudu, ale je jasný, že to vidět chtít budu :-D Co se mi hodně líbilo byla scéna se zombíkem, hláška "miluji tě v každém vesmíru" a.........že by to bylo tak vše? ()

HSGID

Akože nechápem co Marvel nacvicuje ale po Endgame ak pôjdu týmto smerom ďalej čo sa týka ich filmov tak to vidím že už sa na ďalšie Marvelovky nebudem tešiť. Lebo nám zatiaľ nepriniesli nič zaujímavé v doterajších snímkach a to sa chvastali aký budete tento Strange iný a veľkolepý a dostali sme nič veľkolepé jedine tak vybláznenie sa v efektoch a nič zaujímavé čo by človeka mohlo ohúriť. ()

marvolo

Pokračovanie Doctora Strangea sa radí určite medzi tie naj/lepšie filmy od MCU. A to treba dodať, že MCU si dlhodobo drží vysoký štandard svojich filmov, takže nejaký slabší priemer, či podpriemer by sme u nich snáď ani nenašli. Nový Strange nám ponúka pohľad do mnohovesmíru. Bola to parádna jazda a ani na chvíľu som sa v kine nenudil, alebo nepristihol, žeby som sledoval niečo iné, než plátno pred sebou. Film dosť nadväzuje na seriál WandaVision, takže kto ho nevidel, mu odporúčam, nech si ho najskôr pozrie a potom nech si zhliadne aj nového Doctora.  Lepšia tak pochopí..... Nechcem viac prezrádzať, jednoducho to bol skvelý film, bavil ma a preto na tieto filmy aj chodím. Bolo to skvele zvládnuté, až sa divím, ako to môže po toľkých rokoch a toľkých filmoch stále šlapať. ()

snezenka01

Za mě pecka. Naopak u mě po všech těch rozporuplných recenzích jsem si říkala, že to nebude taková hitovka a připravovala jsem se na to, abych nebyla zklamaná. Dost lidí vyčítá samotnému filmu, že hlavní postava si neprojde vývojem a tak se nedozvídáme o něm nic nového. Já bych si dovolila trochu nesouhlasit. Po událostech posledních Avengers a přičteme i příchod nové postavy, se Strange poněkud změnil. Jednak nejedná už tak, jak jednala třeba jeho jiná variace, a to: obětovat něco, někoho, pro vyšší dobro. Tu nám nás Strange jasně dokazuje, že v tomhle ohledu je jiný, čehož si cením a přijde mi více lidštější.  Vizuální stránka filmu je prostě top, tam se nedá snad nic vytknout. Horror to není a jak už tu bylo jasně řečeno, nachází se tam několik horrových prvků, které třeba i diváky překvapí, mě určitě ano.  Co považuji za další klad je, že film začíná akcí. Provází nás celým filmem, což je příjemné a je i důvod pro absenci zbytečných dialogů, které by možná i ději uškodily. Divák vše krásně pochopí a není třeba tam cpát další okecávky. Výskyt některých "starých známých" také potěšil. Byla jsem překvapená, že se s tím nemazlili a nebáli se některým dát pořádnou sodu. Zejména jsem koukala s vytřeštěnýma očima na souboj mezi Scarlet a Ilumináty. Scarlet je asi největší hvězdou filmu. Je užasná. Kolikrát nahání hrůzu, jindy jí lituji a tak jí chce člověk ještě vidět i v jiných projektech.  Dávám 4/5. Solidní podívaná a svůj účel splnila. Možná by to jenom chtělo se vyvarovat některých nesmyslů, viz, že se jedná o horror. ()

Krocan505

Včera jsem na tomto filmu byl a můžu potvrdit jedno horor to pravdu byl, ale ne obsahově, nýbrž jen pro diváky. Za mě asi nejhorší MCU film ever (a to jsem se na to tak těšil, protože Doctor Strange byl úžasný film), ale nakonec z toho vznikl příběhově nedodělaná patlanina (třeba takový souboj s noty byl naprostý "skvost"). Film měl obrovský potenciál ale nevyužil ho, čekal jsem že ty paralelní dimenze budu daleko zajímavější, a že to bude daleko lépe využito (filmy s touto tématiko jsou většinou velmi zajímavé), no a nakonec se tam objevily 3 (pokud nepočítám ty kde prolétávaly)..   První z nich (pokud nepočítám klasický) byl v podstatě úplná blbost, prej nějací ilumináti či co? (jo a pozor zde je červená vlastně zelená) jediné pozitivum na tomto vesmíru bylo objevení profesora x (Patrick Stewart), ale jeho příběh v tomto byl naprosto otřesný, což je podlě mě velká škoda. A poslední vesmír byl docela cool, v konečným důsledku to až tolik o těch vesmírech nebylo prostě jako kdyby procestovaly pár planet nic zvláštního. Jediné co je zde opravdu dobré je skvělá hudba (Danny Elfman), která byla skvostná, klobouk dolů. Taky trochu teda možná efekty ale to je v dnešní době asi standard (hlavně u Disneyho kde jsou efekty na výborné úrovni). Nevím co si mám poslední dobou o Marvelu myslet za poslední dobu až na Spider-Mana žádný dobrý film, celkově to platí o Disney, podělalo Star Wars a teď ještě ničí Marvel, gratec, jde to bohužel vše do kytek. Takže abych to shrnul hrůza, film který měl obrovský potenciál a nevyužil ho ani za mák, za mě dvě hvězdy a to hlavně díky hudbě a efektům, příběhově to bylo naprosto otřesně, proto jen dvě hvězdy. ()

Sam.Sepiol

Po velkých očekáváních jsem zůstal mírně zklamán. Práce Sama Raimiho je ve filmu hodně vidět. Je zde plno nápadité akce, která působí opravdu dobře viz. bitva o kamar taj, kde máme možnost vidět mnoho nápaditých kouzel a především sílu Wandy nebo také bitva s chobotnicí, která mi hodně připomínala Spidermana 2 v jistých věcech. Dále jsou zde zakomponované hororové prvky, které mě opravdu bavily a rozhodně bych nebyl proti kdyby se objevovaly v dalších Marvel filmech. Pouze mě mrzí, že zde máme takové prvky, které fungují, ale v některých případech nejsou dotažené k dokonalosti, protože Marvel má v těchto věcech svázané ruce, což mě hodně mrzí. Po této stránce co se týče vizuálu, hororových prvků, akce, efektů a celkově nápadu je film skvělý. Problém pro mě nastává ve vztazích mezi postavami, kde sice máme hezky popsaný příběh Wandy a chápeme její úmysly. Na druhou stranu zde máme Strange a Americu, kde po celou dobu necítím žádné pouto mezi nimi nebo nějaké budování vztahu. Možná tomu měla pomoct scéna, kde si obě postavy promítly každý jednu vzpomínku. To na mě ovšem nezafungovalo ačkoliv nápad to byl hezký, tak pro budování nějakých vztahů mezi postavami to je za mě málo. Dále jsem byl zklamaný celkově z vesmíru kde máme "Ilumináty". Když America a Strange utíkají do tohoto vesmíru, tak prolétají spoustou nápaditých vesmírů, ale ve finále skončíme v trochu vylepšeném světě, který je podobný našemu, jen lidé přechází místo "na zelenou", "na červenou". To je za mě škoda a nevyužitá možnost nám ukázat, že jiný vesmír může být jiný, šílenější jak bych podle názvu čekal. Poslední věc, která mě trochu zklamala byl scénář. Ne že by byl extrémně špatný, ale jak už jsem zmínil, tak v budování vztahů je slabý a dále se nás snaží přesvědčit, že Strange udělá něco špatného jako Strangové v jiných vesmírech. Tohle na mě, ale vůbec nezafungovalo a ani na chvíli jsem si nemyslel, že se tohle vůbec může stát. Za mě 7,5/10 ()

Karzelek

Nepamatuji si kdy naposledy ve mě MCU film vyvolat tolik pocitu jako dvojka našeho chirurga. Od nechutenství, přes opovržení, zlost až po pocit, že to vlastně byl výborný film. Začátek filmu mě vyloženě nebavil (a film aspiroval na velice špatné hodnocení z mé strany). Vypozoroval jsem stejnou formu jako u nedávného Spideyho a to skutečnost, že to, než se to celé pose*e trvá dlouho (i když tady můžeme spekulovat kdy tato skutečnost v tomhle filmu vlastně nastala :-))). Druhá část však byla podstatně lepší avšak srazily ji bohužel věci přes které se nemohu přenést (říkejme tomu třeba hyperkoreknost). Každopádně to byl Marvel tak jak ho mám rád. Třetí část (říkejme ji třeba finále) bylo někde mezi no. Vyloženě utrpení se nekonalo ale uznal bych to možná u DC, ale na Marvel to bylo prostě slabé.. Několik poznatků na konec: 1. Horror to není ani omylem. Je to temnější než obvykle to samozřejmě, ale horror?? 2. Český dabing Ameriky Chavez (neboli slečna Čtvrtníčková) bylo to nejhorší co jsem ve filmu za posledních 150 let slyšel. Nemám nic proti slečně Čtvrtničkové, ale ten hlas tam prostě neseděl.. Ne, ne a ne.. 3. Nemůžu si pomoct, ale herecké výkony za mě prostě nebyly na úrovni, na jakou jsem u Marvelu zvyklý.. Nevím, možná, že se mi to jenom zdálo, ale připadalo mi, jako by většina herců "přehrávala" a snažila se být superdrsná nebo já nevím.. 4. Posledním (a až do teď jediným) MCU filmem, kterýmu jsem hodil 3 hvězdy byl Captain Marvel. V přímé konfrontaci s tímhle filmem musím říct, že byl Doctor Strange lepší :-) ()

adelismus

Já vlastně nevím, proč se vždycky nechám na filmy od Marvelu ukecat. 50% jen za "moře v hrníčku", chlápka s býčí hlavou a chytlavou scénu obsahující prolety různých vesmírů během několika vteřin. ()

parazol odpad!

Preboha živého, prečo? Tu si fakt musel niekto v Marvel studiu povedať "Ok, najlepsie časy sú za nami, od teraz budeme len milkovať značku, dajte mi to najhoršie čo máme." Prvá polovica filmu vyzerala veľmi nádejne, lenže to by nemohol byť Sam Raimi aby to to nedal tie svoje C-čkové točené rádoby umelecké zábery a naozaj "vymakané" hororové prvky. V čase kedy píšem recenziu má tento film 72%...72%! Videli ste ten istý film ako ja? Bol som na tom s partiou a viac krát sme sa na seba cez film pozreli s výrazom WTF?!  Wanda to zahrala super, naozaj sa vžila do postavy, to musím uznať, len to spravila v zlom filme. Som fanúšik Marvelu a komixov obecne celý život ale tento paškvil je to najhoršie čo svet komixu dostal. Smutné ()

Dratini

Zatímco u Matrixu 4 to s těmi houbičkami přehnali až za úroveň náhodnosti, tady jsem si to užil. Psychedelické barvičky létají vzduchem jako Dr. Strange a člověk neví, jestli se v další chvíli lekne nebo nasměje. Příjemně strávený čas v kině. ()

DanielKubica

Od snímku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství jsem osobně čekal daleko větší jízdu. Stopáž filmu byla zvolená dle mého špatně a film měl být určitě delší. U filmu jsem se nenudil a má rychle tempo. Sam Raimi a jeho hororové prvky dělají film lepším a ukázalo se, že marvel film jde udělat i trochu jinak. V tomto snímku jde poznat jeho rukopis a je to dost znát. Jeho specifické pohyby kamerou jsou prostě boží a chci od něho vidět další filmy. America Chavez jako nováček v Marvel světě mi sedla jen jsem postrádal nějaké větší prokreslení této postavy. A na závěr bych chtěl pochválit Elizabeth Olsen jako Wanda tahle postava byla v tomto filmu skvělá. Druhý díl doctora strange mě bavil o něco víc jak jeho první díl. Čekal jsem daleko více od filmu, kde se cestuje multiversem. Filmu bych dal 76% ()

MAKUON

Začněme tím co se nepovedlo, protože toho nebylo zrovna málo. Dostali jsme  produkt, co nebyl dokončen. Což je veliká škoda, protože ve střižně museli Raimimu vystřihnout 40 minut záběrů. Je to veliké zmaření potenciálu. Takže snímek je podivuhodně slepen dohromady a to už od samého začátku.  Scénáristicky to také není žádný skvost a i příběhově to není ono. Wandy motivace mi také moc nesedla, ale to jsou už mé osobní preference diváka, co postrádá trošku více originality. Takže se tady rýsuje otázka. Co vlastně funguje a proč si na film zajít do kina. Už klasicky děsivá Raimiho atmosféra jako ve snímku Lesní duch, vizuál snímku je pěkný, humor je trefný a výstižný. Tak nějak i paralelní vesmíry vás budou bavit i přes to, že v tom máte guláš a nevíte co se tam vlastně děje. Soundtrack byl také fajn. Ale to mi vůbec nestačí a film to nezachraňuje. Druhý díl zapadne do průměru, co dostáváme od Marvelu od konce Avengers Endgame, což mě po pravdě velice mrzí, protože všichni vědí, že to mohlo býti mnohem lepší. ()

vimluk_CZ

75 % Když jsem vylezl z kina, tak jsem byl vlastně nadšený. Líbilo se mi drsnější pojetí komiksovky a obecně temnější atmosféra. Vizuál je skvělý - ale to už je pro tyhle filmy poslední dobou nutnost. Tempem mi film připomínal kostru Infinity War. Bum - Akce, další akce, vtípek, akce, větší akce, bububu, akce, akce. Film by potřeboval v některých momentech trochu zpomalit a kdyby byl o 20 minut delší, vůbec by to v tomhle případě nebylo ku škodě. Taky mnohovesmír je těžce nevyužitý, protože jich tu opravdu moc nenavštívíme. Camea byla příjemná, doufal jsem, že jich nebude až moc - takže jsem byl spokojený. Finále filmu geniální a po nějakých cca dvou týdnech vlastně musím názor přehodnotit a říct, že za mě je to nadprůměrná marvelovka. ()

Lucky Eda

Takovej digi bordel chvili jsem neměl kam koukat dřív  boj.sceny super příběh slabší malinko hororovejsi marvelkva za coz davam plus .Iluminati takovy naivni to v jejich vesmiru musela byt hodně low Scarlet W kdyz si s ni poradili  :D tady si je namazala všechny na chleba a co ten Wong celekm vtipny vzdycky ho někdo odpalkuje a pokazdy se prasti do hlavy a omdli.. ()

Enon

Pro mě se jedná o velké zklamání. Podle traileru to vypadalo dobře a pro mě osobně to byl velmi očekávaný film s ambicemi na jeden z nejlepších Marvel fimů. Ale ne. Naprosto nevyužitý koncept. Je tu jen ta jedna cool scéna jak Doctor Strange a America prolítají těmi vesmíry, kterou sme viděli už v traileru, fakt tleskám. Jinak všechny ty vesmíry, které potom navštíví jsou  vlastně téměř totožné s tím naším a moc změn tu není. A sorry to, že se na přechodě přechází na červenou fakt není geniální změna oproti našemu světu. Tak to bysme měli tohle. Dále si rozebereme věc co mi na tomhle filmu vadila nejvíce s to jest America, prostě ne. Nevěřil sem jí ani jednu emoci. Ta herečka podle mě vůbec neumí hrát a reálně kdybyste tam dali nějakou Aničku z 1.A tak to zahraje možná i líp. Se Strangem se zná den a po dvou posraných dnech už se k němu tulí i když před těmi dvěma dny před ním utíkala, bála se ho a neměla ho úplně v lásce. 2 posraný dny. A to mu ještě po těch 2 dnech řekne, že mu věří… WTF. Z čeho to jako usoudila, jako z toho, že jí ukázal svoji vzpomínku na to jak dostal hodinky. Aha. Plus když Strange vedou k tomu soudu, tak kdyby mu na něm tak záleželo jak říká tak by asi projevila nějakou emoci a tak tupě nečuměla. Ale ona takle vlastně čumí furt, třeba i na konci kde se probudí vedle Strange Zombíka a to v ní vyvolá asi tolik emocí jako když zjistí, že je země kulatá. Jenom vykulí oči, žádné leknutí, žádný strach, NIC. A sorry fakt jí nevěřím, že procestovala 73 vesmírů, to jí věřím asi jako tak když mi někdo řekne, že mám 1 z fyziky, prostě to nejde. A navíc… CELÝ FILM nám ten fakt, že ty portály neumí ovládat řekne asi 100x a víte jak se je naučí ovládat, tak že jí Strange řekne, že to dokáže. WOOOOOW. Ten scénarista, který tenhle paskvil vymyslel by měl dostat cenu za nejhorší scénář. No dobrý, tu věc, že se vlastně nedozvíme skoro nic o tom odkud je, jak k té své schopnosti přišla a jak to sakra její mámy udělali asi radši přeskočim, protože na to nemám mozkovou kapacitu. Teď se podíváme na další věc, CAMEA, jako dobrý ale nic z čeho bych byl úplně mega nadšenej. Wong… ehhh noo je prostě Wong no, je vtipnej ale jeho zázračné probuzení na konci na tý skále, to je asi bez komentáře a ta skutečnost, že sem byl schopný to odhadnout jen po tom co Wong letěl dolů, to už o kvalitě něco vypovídá. Pak je zde další hromada nelogičností, které se mi tady fakt nechtěj vypisovat, normálně bych to neřešil a nerýpal bych ale tady jich bylo tolik, že mi prostě vadili. Teď nějaký pozitiva… WANDA, 10/10 záporák, který KONEČNĚ nemá hlavní cíl že joooo chci ovládnout vesmír. Má jediný jednoduchý cíl  a je schopna obětovat všechno pro to aby toho dosáhla. Kdykoliv tam je ona, tak je ten film nejlepší, je creepy, akce s ní je nápaditá a zajímavá a nepůsobí to jako, že támhle dáme hustou akci abychom se posunuli dál… ne. Akční scény tu maj svůj účel a to je dobře. Samotný závěrečný souboj byl fantastický a byl to jeden z nejlepších posledních soubojů Marvelu, a to se týká i samotného konce. Fakt dobrý. Strange je tady taky v pohodě ale tak to sme asi všichni čekali žejo. Bohužel u tohohle filmu alespoň pro mě dost převládají negativa nad pozitivy. Od Sama Raimiho sem měl velká očekávání ale bohužel. Mrzí mě to. Tomuto filmu dávám 47%. () (menej) (viac)

jmennno

Moc jsem se nebavila. Zda se mi, že se hodně snaží hrát pouze na efekt. Jednička se mi celkem líbila, ale zde jsem se trochu nudila. Ale kabátek nezklamal. Je moc roztomillej. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023