Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

tlesk

Thor: Láska jako hrom je jako celek spíše zklamáním, v jehož čele stojí naprosto promarněný záporák (což je u Marvelu většinou pravidlem) a humor a celková odlehčenost, bijící se se snahou o vážné momenty s emočním dopadem. Problém je, že film (možná vlivem špatného střihu a přetáček) poněkud epilepticky a nevyváženě přechází z humorných scén do těch temnějších a střídá tak nálady, aniž by se divák měl šanci tomuto jakkoli přizpůsobit. V podstatě se pak dá říci, že nám Waititi nadělil to co fungovalo v Ragnaroku. Zde však ono nadšení střídá pocit, že to posledně bylo lepší. Že tohle není špatné, ale něco tomu prostě chybí. Návrat Natalie Portman pak bezesporu je jedním z nejlepších prvků. Nekoná se revoluce, ani se k nám nedostává výborný antagonista. Čtvrtý Thor vsadil na jistotu a je plnokrevnou marvelovkou se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Zůstává po něm pocit promarněné šance v podobě šablonovitosti a potenciálně silných momentů, jež vyznívají do ztracena… ()

Vanchovi

Marvel bol fajn až do Endgame. Všetko, čo vzniklo potom bolo také not great, not terrible. A možno som už len príliš starý na tieto filmy (polovica ľudí v kine bola tak o 10+ rokov mladšia ako ja). Má to super záporáka, ktorý by si rozhodne zaslúžil viac priestoru, pretože jeho motivácia dáva zmysel a určite by bolo zaujímavé vedieť viac z jeho príbehu. Prvky a dejové zvraty samotného hlavného príbehu sú miestami vycucané z prsta, proste je tam možné všetko a tvorcom očividne vôbec nevadilo, že to má kopec logických dier. Týmto štýlom vedia v marvele chrliť filmy asi donekonečna, ale ako som už spomenul vyššie, za mňa to celé mohlo skončiť pri Endgame. Ale možno som len príliš náročný divák, ktorý má príliš nerealistické očakávania od tohto druhu filmu. Vtipy sú veľakrát veľmi predvídateľné a jednoduché, občas sa podaril nejaký fakt dobrý, ale pri tom množstve aj tie dobré zaniknú. Takže celkovo - nebolo to zlé, skôr taká jednoduchá zábavka, ale na ďalšie marvelovky sa do kina dobrovoľne nepohrniem. ()

Milda003

Upřímně jsem váhal mezi 2 a 3 *. Jako je to dobrý, zasmál jsem se a zároveň dobrá hudba a akce tak jak jsme zvyklí. Ale začínám mít dojem, že se cílí na mladší publikum. V kině jsem nebyl jediný přes 30, byli tam i starší, i když asi jen jako doprovod svým dětem - i já. 😄 Tvůrci zapomněli na nás dospělé fandy a jako věřím že támhle 12ti letej Pepíček je z toho odvařenej, já už tolik ne... ()

Dandy95

Edit: Vzpomněl jsem si, že v průběhu projekce jsem se poprvé po nekolika letech neudržel a dvakrát jsem se podíval na hodinky a doufal že už bude konec. Skoro tři, ale tři za mě nejspíš ne bohuzel. Přál bych si aby tak nebylo, ale nesedí mi tento styl. Taika ma občas fajn nápad, ale celkově je to hrozně přeplácana nuda. Pořád si říkám, že kdybych to viděl když mi bylo 12 nebo 13, jestli by mě to bavilo. Asi ano, ale nevím. Film absolutně bez dramaturgickeho dohledu a jakékoliv sebekritiky. Christian Bale je fajn ale zasloužil by si mnohem víc. VFX tradičně super. Chemie mezi hlavním párem je nic moc a moc jsem jim ten vztah nevěřil. Všichni herci se baví a to je dobře, je to z toho filmu cítit! Bohužel jeden vtip ze sta skutečně funguje. Pokud chcete prožít stejně prostředí a mytologii, zahrajte si God of War. Pokud se líbil Ragnarok, tohle se bude líbit taky, je to v podstatě to stejný ale ještě dokonce o malinko horší protože chybí banter mezi Hulkem, Lokim a Thorem. "Fajn" film, který věřím že uspokojí davy a hlavně Taikovy fanoušky, tak proč ne! ()

kyjo

Moc lásky, málo god-butchingu. Oceňuju scénografii a CGI. Obzvlášť se mi líbila černobílá "říše stínu". Herecký výkony až na výjimky cajk. Scénář ale dost slabota, a ikdyž se mi celkově líbí, že k tomu jako ke "komiksárně" přistupujou s nadhledem a neberou se příliš vážně, tak tady už asi zašli moc daleko opačným směrem, a ten humor už tady občas působí jako pěst na oko. Štafetu nejotravnější postavy MCU od Darcy Lewis (Kat Dennings) přebírá Korg (Taika Waititi). Škoda že trochu víc nerozpracovali postavu Gorra. Jeho motivace a přerod na ultimátního zlouna nedává moc smysl. ()

HERGImanCZ

Prosím, takhle opravdu ne! Thor: Láska jako hrom je něčím, co nemá v MCU obdoby. A teď to bohužel nemyslím v tom dobrém smyslu. Vezmeme to ale radši popořadě. Prvních několik minut je úžasných. Je nám tu představen opravdu slušně napsaný záporák, který má jasné motivace a všechny jeho kroky ve filmu z nich vychází. Christian Bale předvádí v roli Gorra znamenitou práci a každou jeho vteřinu na scéně si zkrátka musíte užívat. No a tím to opravdu pozitivní bohužel pomalu končí. Po představení Gorra se totiž dostáváme k Thorovi, postavě, která byla tolik okleštěna o svůj charakter, že bych ji při psaní charakteristiky na hodině češtiny asi nedokázal popsat jinak, než jeho sílou a dávkováním hlášek. První půlka děje je tak eskapáda nejrůznějších vtipů, kde je ale dobrých opravdu jen velmi malé procento. Příběh je kvůli prostoru pro "humor" okleštěn na něco, co by se dalo shrnout v pár větách, a témata, která si film bere na paškál, jako je rakovina nebo hledání sama sebe, nedostávají ani z daleka tolik prostoru, kolik by mohla. Jakmile se dostáváme za druhou polovinu, dostáváme postupně více Gorra a občas nějaký zajímavý vizuální nápad, jako například černobílou planetu nastíněnou už v traileru. Bohužel to občas kazí špatné efekty a jakási nekonzistence celého vizuálu. Na rozdíl od Ragnaroku zde totiž jednotlivé planety chvilkami působí, jakoby byly každá z jiného filmu. Nakonec ještě zmínka o samotném finále (samozřejmě bez spoilerů), které je vlastně dobré. Trpí jen trochu na to, že obrovská stopáž filmu je ploché hláškování namísto prozkoumávání pocitů postav. Thor: Láska jako hrom je pro mě z výše zmíněných důvodů asi tím nejhorším přírůstem do celého (po této zkušenosti možná už až moc velkého) universu. Nejsem si jistý, jestli tak současné ambice prozkoumávání multiversu mají vůbec smysl, když nám od Endgamu vyšlo už několik filmů, ale každý z nich byl buď zklamání, nebo jste měli pocit, že s větší snahou mohl film být něčím víc. ()

studiobadguy

Ani nwm, kde jsem viděl trailer na nového Thora, a vidím jen “Bale jako zloduch?! Crowe jako Zeus?! To přece musím vidět”. No ve finále jsou tohle skutečně jen ty zajímavé věci, které na filmu jsou. Bale a jeho příběh je suprový, a jeho scény jsou ty nejlepší ve filmu. Bohužel jsou zabité trapným humorem a nesmyslnými kecy o lásce a píčovinách. Celkově je porucha identity filmu velký problém. V jednu chvíli jede jeden průměrnej joke za druhým a člověk hledá další ruku, o kterou by si opřel čelo. V zápětí je tam ale Bale nebo Zeus (jako v případě první podtitulkové scény, která je super) a najednou zase nadšeně sedíte, protože se děje něco zajímavé. Film působí jako nějaký dort od pejska a kočičky, kdy jedna část je trapná komedie o lásce a…. Lásce a…. Kladivech?! a ta druhá je seriózní drama o vraždícím maniakovi s dobrým příběhem a zabíjením bohů. Upřímně bych radši viděl to seriózní drama a více Gora. ()

TheStitch630

Thor: Průšvih jako hrom. Alespoň za mě by to byl vystihující název. Po ulítlém, barvičkami bohatém a humorem narvaném Ragnaroku se Taika Waititi opět chopil otěží na pozici režiséra a tentokrát i scenáristy. U třetího pokračování Thorových dobrodružství to klaplo a všichni slavili úspěch, tak proč by to nemohli s dalším dílem udělat stejně, jen ve větším měřítku? A právě tady leží kámen úrazu všeho. Přijde mi, jako kdyby Taika Waititi zkoušel, co všechno mu ještě u Marvelu projde, a co už je za hranou. Beru jeho osobitou a svéráznou vizi a že se snaží do projektu přinést co největší počet bláznivin a vtípků, ale čeho je moc, toho je taky příliš. Naprostá většina gagů působila jako prvoplánová, tlačená na sílu, místy až trapná a cílená primárně na mladší publikum. A na mě (ostatně stejně tak jako na zbytek kinosálu) tohle už nefunguje. Navíc nadměrný humor kompletně podráží nohy vážným tématům, která se v příběhu objevují. Dalším problémem je zkratkovitost a jednoduchost. V MCU teď z nějakého důvodu vycházejí stále kratší a kratší snímky. To s sebou samozřejmě nese absenci dostatečného času k vysvětlení všech příčin a následků či k prohloubení vztahů mezi charaktery. Z postav se staly jen ploché chodící karikatury plné hlášek, které slouží jen jako hybatelé děje. I kdysi skvělá chemie mezi Thorem a Jane Foster teď nemá tah na branku a nefunguje. U filmu, jehož výrazným motivem je právě láska, to znamená, že je něco zkrátka špatně. Záporák v podání Christiana Balea sliboval příjemnou změnu z béčkových padouchů, ale jeho krátká stopáž na plátně, neprokreslenost a nezajímavý styl boje, ho zařadily do šedi průměru (doslova). Nemůžu si pomoct, ale jsem ze čtvrtého Thora zklamaný. Do kina jsem po průměrných ohlasech šel s nízkým očekáváním. To, co jsem dostal, bylo ještě níž. Ze série nakopnuté novým a svěžím provedení se vyklubal produkt, který jde až moc na jistotu a nezkouší přijít s něčím novým. Leda tak s posunutím hranice bizarnosti. Příběh je jalový, CGI špatné, soundtrack nevýrazný a akce nudná, nezapamatovatelná a často i nepřehledná. Takhle se prostě a jednoduše blockbustery nedělají! 1/5* ()

MasterD

Co na to říct. Souhlasím s názory některých ostatních, že vtipů bylo až moc a ani vlastně tak moc vtipné nebyly. Buď je měli udělat lepší a nebo je tam nemít vůbec. Atmosféra jako Thor The Dark World by sice zde možná byla repetitivní, ale rozhodně by vážnost neuškodila. Ragnarok se bohužel neopakoval a ani 2-3 piva v kině mi moc nepomohla si to opravdu užít. To co se mi líbilo: Damonovo divadlo, ve kterém nám ukázali, že se asgarďan po smrti rozplyne ve zlatý prach tak, jak se to na konci stalo i Jane. Scéna z Věčnosti, kdy si Gorr vybere dceru. Asgardians of the Galaxy. Zeus, vtipný týpek, škoda, že neukázali více bohů osobněji. ()

Franche

Nebudu vůbec odporovat názorů místních v tom, že humor pokulhával. Celkově byla první třetina velmi, velmi slabá. Pak nastoupil vysoce groteskní Zeus a kozy jako vozy a už jsem si řekla, že asi dostanu přesně to, co jste tady slibovali.    Naštěstí se tak nestalo a já si dík příjemné stopáži a tempu užila poměrně dramatické a temné představení. Místy použité LGBTQ atd atd mi nevadilo. Nemám pocit, že to ze mě udělalo bezpohlavní NÁS, bylo to do příběhu nenuceně, oproti všemu na Netflixu, zakomponováno. Christian Bale bezesporu parádní, mělo to za mě trochu Voldemort vibe s dobrým srdcem. Konec jsem - přiznám se - nečekala. Čekala jsem hyperbarevný debilní americký happy end. Za mě moc fajn 4*. Potitulkové scény a kapesníčky must. ()

Maniik88

Ťažko sa to hodnotí. Už mi nepríde tak dobrý nápad robiť z Thora komediálnu postavičku. Síce som sa pri Ragnaroku narehotal, ale len prvý raz a druhá projekcia už bola nuda. Teraz som sa nudil už pri prvej projekcii. Vtípky moc detské, scenár a napätie pre teenegerov. Thor už je šašo na smiech. Škoda, lebo záporák v podaní skvelého Bale-a bol skvostný. Lepší už bol len Thanos. Nataly si strihla fajn rolu, trochu sa dala fyzicky do poriadku a sedelo jej to. Len keď sa deje čosi tragické a Waititi si z toho hneď robí srandu.. a už aj tu musia byť teplé čierné Valkýry, teplé, otravné kamene, čo sa držia za ručičky a vo Valhale sedí čierny Heimdall. Zeus je tlstý šašo (sorry Russell).. pobavili tie šialené kozy a úvod, keď Thor zachraňoval po americku svetyňu tým, že ju zrovnal so zemou. Starý dobrý Marvel skončil Avengermi, smrťou Iron Mana a nástupom bordelu ako Eternals. ()

luthy

Za mňa celkom sklamanie. Marvel už netočí filmy ako niekedy. To čo bolo niekedy zábavné a čo priťahovalo ľudí do kina už dávno zábavné nie je. Otrepané a nanútené vtípky, ktoré tam vôbec nemuseli byť (never skip leg day). Samotný dej je neskutočne plytký, lineárny, presne podľa očakávaní...žiadny zvrat. Záverečná scéna s deťmi...uf akože za mňa už to bolo cez čiaru. Čo sa mi asi najviac páčilo boli soundtracky od GnR. Hneď druhá pozitívna vec bola Christian Bale. V tomto prípade aj celkom ľutujem návštevu kina. ()

Terka_127

I na Waititiho t bylo moc. Občas jsem přemýšlela, jestli to je "pravej" Marvel, zda jsem nešla omylem na parodii. Někdy ty vtipy, které dělali samy na sebe bylo zkrátka moc a spíš než smích jsem měla křeč v obličeji. Proč se z Thora najednou stává komická postavička? Tlak na konci, aby se i ze záporáka stala kladná postava, mě nějak nenadchla. No, jsem v rozpacích. Ale zároveň mě to bavilo, pořád tam byl ten drive, mělo to švih, šlo to za svým, divák se nenudí ani vteřinu. A jak je Thor jako celek supr barevnej komiksovej film, tak o to mě to baví ještě víc. Možná proto nakonec 3*, protože jinak by to bylo za míň. ()

wege

Strašné zklamání. Něco, co fungovalo dříve, nefunguje teď. Jako by vůbec nevěděli, co chtějí natočit. To střídání těch poloh, od komediální k vážné, bylo špatně. Kdyby to nechali v té vážné a netahali do toho ten místy až ubohý humor, byl by ten film daleko lepší. Nejsou to Strážci galaxie, kde to jde a vždy funguje. ()

oldy

Nejhorší Thor. Měli připsat k tomu žanr komedie. Někdy bohužel trapna komedie. Nejlepši a co se mi libilo byl záporak. Slabší 3*  5/10. ()

Telemachus

Taika Waititi je magor. Což by nevadilo, ale jeho humor je 30 let starý a už tehdy se mu vyloženě nesmály davy. Specielně tenhle film byl přehlídkou nevkusnosti a jakési dehonestace postav, a to přesto, že jedna má rakovinu. Tohle zkrátka nejsou ty samé postavy, co před Endgame. Je to strašná škoda. A trestuhodné je i nevyužití Strážců Galaxie. Prostě všechno špatně. Krom koz. ()

Cooller

zde je vidět, že režie dostala volnější ruku a výsledek proto musim řict opravdu není špatný, alespoň tedy v porovnani s tim ostatnim co disney/marvel produkují. Taika Waititi má super smysl pro humor, podobně jako Tim Miller a proto tomu velmi schazela R-kova verze, jelikož humor byl stejně cilen spíš na starší, nerozumim tomu proč toto R-kove není, věřím že kdyby bylo dotahovalo by to kvalitou humoru silně i Millerova Deadpoola. Pokud jde o příběh, tim že to je opět pro mladší publikum je samozřejmě ve výsledku jednoduchý, komiksovou předlohu už u marvelu absolutně neberu ani v potaz, takže za mě je to celkem dobrá komedie. Bavil jsem se. K obsazení bych ne uplně 'vytkl' Russella Crowe do role Zeuse, zahral to parádně, ale já si nemužu pomoct a prostě v te sukynce vidim hopsat Jacka Blacka, za mě lepší volba... Tahle marvelovka navíc překvapivě dostala i relativně dobrého anti-hrdinu, během par minut dostal decent origin story a nebyl ve výsledku nijak směšný, pusobil temně a zde už Bale má zkušenosti, takže nemám vytku. Doufam že Waititimu dají více prostoru a nějake Rkove scenaře a třeba se mu podaří vratit marvel zpatky na vysluní. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)