Rezbár Geppetto vychováva oživenú bábku Pinocchia ako vlastného syna. Pinocchio však nie je úplne najvzornejší chlapec a nechá sa ľahko zviesť k darebáctvam, vďaka ktorým prežíva veľké množstvo rôznych dobrodružstiev. Jedného dňa je podvedený, unesený a naháňajú ho banditi naprieč svetom plným neuveriteľných netvorov – z brucha obrej ryby sa cez zem hračiek dostane až na pole zázrakov. Podarí sa Pinocchiovi uniknúť a splniť svoj sen stať sa skutočným chlapcom? (Continental film)

Saimon

Buď silné 2 nebo velice slabé 3 hvězdy. Velmi na csfd postrádám půl hvězdy. Knižní předlohu, která je údajně druhou nejprodávanější knihou hned po Bibli jsem nečetl a tak nevím jestli je Pinokio takový kokot i tam, ale tady mě sral teda neskutečně. ()

Maximilianus

Asi to mala byť rozprávka, no skôr mi to miestami prišlo ako horor. Jediný, kto vyzeral viac odpudzujúco ako Pinocchio, prípadne všetky drevené bábky bol cvrček. Ok, a možno ešte tuniak. Oceňujem, že masky neboli digitálne a celkom sa podarili, ale stále bolo vidieť, že to masky boli, a taký Pinocchio vyzeral ako chlapec s latexovou maskou s pátosom dreva. Príbeh bol veľmi priemerný a relatívne nudný a hlúpy. Nebola to síce katastrofa a mnohým ľuďom sa takýto film páčiť môže, no mne sa vôbec nepáčil. 5,8/10. ()

denulik

Vizuálne strhujúca rozprávka, z ktorej by ale deti asi mali nočné mory. Navyše mi to pripomínalo dadaistický sled udalostí, ktoré nedržia pokope a ten záver s Pinocchiovým polepšením najviac zo všetkého pripomína prístup: hej, musíme končiť, tak tam hoď happyend nech môžeme pustiť záverečné titulky a ísť domov. A subjektívne to malo asi štyri nekonečné hodiny. ()

SAINTS

Nový Pinocchio je jemný,dojimavý a velkolepý.Garrone vytvára z rozpravkoveho príbehu zvlášne a sučastne upokojujuce predstavenie.Zvhladom k vernosti k orginalu možno túto verziu zaradiť k tým kvalinejšim spracovaniam.Pribeh sa neboji byť miestami až temný. ()

PeterFLJilek

Film sa po celý čas pohybuje na hranici medzi rodinným žánrom a temnejšou fantasy, preto je výsledok taký rozpačitý. Podobne ako talianska rozprávková séria o princeznej Fantaghirò. Oceniť sa však dá mejkap v podobe tvarovej protézy, ktorú nosil hlavný hrdina, ale aj niektoré herecké výkony a vtipné scény, napríklad slimačia žena a stopa slizu, na ktorej sa všetci šmýkajú. Vo všeobecnosti možno povedať, že táto adaptácia Pinocchia sa blížila atmosférou k pôvodnej predlohe. ()

ostravak30

Knihu o Pinocchiovi jsme měli doma a tak jsem ji četl. Proto můžu směle tvrdit, že se režisér nedržel tak zcela předlohy a jednotlivé pasáže si upravil. Z tohoto vizuálu tak nejlíp vychází především hlavní postava, která vypadá s maskou opravdu věrohodně. Tady se před uměním maskérů musí smeknout. Je škoda, že víla nevypadala více kouzelněji a stejně tak i cvrček. Podobně i žralok nebo tuňák vypadají trochu hororově. Trochu víc záležet si pak mohli dát na lišákovi s kocourem. Nicméně i triky oceňuji. Přesto je film trochu zdlouhavý a chybí mu větší spád a švih. Pinocchio zde vychází jako ten, kdo vlastně není zlý, než je poučen životem. Je spíše naivní a vše dělá z dobroty srdce. Je to vlastně oběť okolí a těch, které potká než vlastní povahy. Celkově je Pinocchio film, který se mezi ostatními verzemi možná bude ztrácet, ale jiné jsem neviděl. Je otázka, jak se s tímto příběhem vypořádal třeba Robert Zemeckis s Tomem Hanksem. ()

blondboss

Také milé notoricky známe fantasy obohatené o skvelý vizuál a legendárneho Benigniho. Taliani sa zhostili tejto rozprávky celkom zdatne a vytvorili prakticky jedno z vizuálne najkrajších spracovaní. Každopádne ale to dejovo bolo až moc jednoducho linkované, aj keď námet viac nepustil. Spôsobilo to žiaľ to, že som sa dosť často nudil a to by sa asi nemalo stávať. Inak ale celkom zaujímavá projekcia. 65 % ()

Ace.A.T.L.

No, co dodat? Je to dobře udělanej film, jen je to zpracování Pinocchia, co už nemá moc čím překvapit a nepřišlo s ničím, co by diváka nějak uhranulo. Drží se skvěle tématu a příběhu, jen polidštění postav je drobet škoda. Kdyby byly postavy zvířat, opravdu zvířata, věřím, že by hodnocení bylo vyšší. Tohle je taový pojetí, co nemusí kažýho chytnout. Mě se to líbilo, ale vejš jít nemůžu. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Paserak

Paráda! Zůstával jsem s otevřenými "hubou", ehm, ústy.  Parádní hudba! neskutečná výprava, casting.... Tohle muselo zaujmout i Karla Zemana v nebeském bijáku....anebo naopak...nakrkl se, že je místy vykrádán? Doporučuju všem. ()

BR23

"Hororovejší" vizuál mi vôbec nevadil. Až na niektoré creepy postavy (cvrček, slimák a tuniak) to bolo dosť dobré. Až ma prekvapilo ako to bolo zaujímavo- originálne spracované. Zo začiatku pri pohľade na hýbajúci sa kus dreva som si síce hovoril- čo to do pekla je?... no neskôr pod vplyvom dobrého príbehu som si zvykol. ()

Skribler

Ak stále obľubujete klasiku, neprekáža vám pomalé rozprávanie, a ste fanúšikom pôvodného príbehu o drevenom panáčikovi, tento film by sa vám mohol páčiť. Krásna kamera, veľmi dobré efekty a prirodzené herecké výkony dokážu vtiahnuť do deja, pokiaľ im teda dáte šancu a nezabalíte to po pol hodine, čo som mal v pláne urobiť aj ja. Hlavná myšlienka o detskej naivite a nezdolnej ľudskej sile, ktorá na konci bude po zásluhe odmenená, má aj napriek notoricky známej predlohe stále silu a dokáže diváka dojať. ()

Jimmy.y

Divné, ponuré..... Možná jsem čekal pěknou pohádku, ale tohle... Dávám dvě hvězdy, alespoň za ponaučení a doufám, že synáček nebude lhát aby, neměl dlouhý nos :) ()

hanz531

Film je poměrně temný a atmosféra je ponurá. Režisér filmu Matteo Garrone se spíše zaměřil na vizuální stránku filmu a na tvorbu krásných obrazů než na samotný příběh. Navíc, postavy jsou v tomto filmu velmi podivné a bizarní a mohou být pro některé diváky nepochopitelné nebo dokonce obtěžující. Tento film se snaží zobrazit více autentickou verzi příběhu, což může být pro některé diváky příliš vážné nebo depresivní. ()