Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

prasecak_cz odpad!

Úchylnost, perverznost a šílenost japonské kultury. Ten seriál je střelenej, holt japoncům ostrovní izolace neprospívá Neodolal jsem a dal odpad. ()

roflmao

Je mi líto zdejšího hodnocení. Jako malej jsem to žral a ještě teď najdu na svým telefonu emulátor s Pokémonama. Pamatuju si, že moje první kartička byla taková ta bílá rybka :) ()

Milan.Nedwi

Co dodat , vzpominka na detstvi je vzpominka na dětstvi .. A zdejší hodnocení? Neobjektivní. Myslím si že hodnocení odpad a 1 hvězdička není fér . Jako bych já dal odpad třeba včelím medvídkum jen z důvodu, že to není blizky pro moji generaci ... ()

raiax

Thý fole... pokemoni si za ta léta extrémně silnou značku která má po světě milióny fans...Ale zdejší páprdové nejsou schopni překousnout fakt že jejich děti sledující tuto "Čínskou pohádku" pohrdají jejich oblíbenou ulicí (která jediné co dokázala je cena zlatý falus) Za kvalitu seriálu a her ****, za to že to strašně sere zdejší fotry a mutry * navíc. Celkem ***** ()

throwaway odpad!

H-R-Ů-Z-A. Pokémoni měli skončit po čtvrté sérii, takhle je z toho komerční brak který akorát zabírá zbytečné vysílací místo. Absolutně nesledovatelné, žádná hloubka, a v podstatě i první čtyři série nestojí za nic. Takže je mi lí- ne není, odpad. ()

Andrew88cz

Už od mala co začala první řada jsme s bráchou o víkendech brzy ráno vstávali, abychom se mohli podívat na 2 díly pokémonů. Tehdy absolutní bomba, která otřásla celým světem , jak seriál tak kartičky děti hltali včetně mě a přiznám se, že dodnes mám pro pokémony slabost :) taky jsem si všiml, že stále jsou nové a nové díly a komunita lidí, co se v těchto vodách drží je stále hodně velká ať se jedná o seriál, mobilní hru Pokémon Go nebo hry co vychází na Nintendo Switch... Absolutně nechápu lidi, co tady dávají odpad po shlédnutí pár dílů a kazí tím takhle rating takovýmu kultovnímu seriálu. Tahle sága stále žije a už jen proto, že po tolika letech se stále drží na výsluní, tomu dávám 5 hvězd a to především na úkor toho, že jako malej jsem tuto sérii naprosto zbožňoval! Nehledě na to, že ty díly na sebe navazuji, jsou propojeny a lidi co mají rádi Anime si rozhodně přijdou na své! (9/10) ()

MarekTulen

No nevím jestli si tohle zaslouží tak hrozné hodnocení, však to jsou Pokémoni! Milovaný Pičaku! Jednoduše tohle je zábavný a svižný animák, který známe každý. Je to fenomén a kus dobročinné historie Pokémonů, ano hry byli mnohem dřív, ale tohle mělo ten pravý boom. Dneska všechno co je spojeno s Pokémonem je prostě fantastické, i já jsem před tím než jsem vlastně viděl aspoň jeden díl Pokémonů, jsem měl doma několik Pokémon věcí. Takže nevidím důvod tomu dávat tak blbé hodnocení a to i přes to že je hodně špatných epizod, legenda se nezapře. ()

MrMartinTm

A víte co? Fuck you all, já si tomu těch 5 hvězd dám :D Na Pokémonech jsem vyrůstal, jejich svět mi dodnes přijde naprosto kouzelný, neskutečně zajímavý a vyloženě boží, a samotný nápad toho, že existuje svět plný šílených fantastických bytostí, které lidé chytají, pečují o ně a využívají je na zápasení (což je vlastně celkem znepokojivý :D), je prostě cool. Ano, má to hlavně v prvních sériích strašně primitivní grafiku. Ano, má to asi triliardu dílů, který jsou vesměs o tom stejným. Ano, je to fucking anime pro děcka, na který se mají dívat ráno před tím, než odejdou do školy. A co já s tím? Je to prostě kurva skvělý :D 9/10 ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)