Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

rambo871 odpad!

Musim povedat, ze tento serial je fakt pruser. Japonci sa asi strasne nudia ked vymyslaju takuto hlupost. Horsie to hadam aj dopadnut nemohlo. ()

JohnyBlaxx

Z dnešního pohledu mi seriál připadá naprosto stupidní, idiotský a vhodný pouze pro mentálně postižené osoby. Ovšem když se vrátim v čase, tak si vzpomenu, jak každé dítě (včetně mě) milovalo Pokemony. Tento seriál svým způsobem změnil dobu. Kdyby se seriál začal vysílat až ted tak jednoznačně hodnotím jako odpad, ale právě kvůli dětským létům musim dát tolik. ()

yenda1

Jako doplněk výborné hry je to celkem obstojné. Prvních pár dílů bylo celkem fajn, bylo to něco nového. Pak se schéma víceméně opakovalo. Kdyby se většina z těch tvrdých kritiků vrátila zpět a hodnotila očima tehdejšíma, 4-5 hvězdičkovým hodnocením by se to tu jen hemžilo. Geniální nápad , který odstartoval vlnu šílenství po celém světě. Co se týče hodnocení je to typycké follow the leader syndrom. ()

antuta odpad!

nezajímavé, nenápadité a vůbec hrozné! tohle mě vůbec nenatchlo. a to nejsem ani moc přísná! Nevím jak vy, ale brách má jejich DVD a já u druhéhodílu usnula, a to bylo ráno... ()

Vandalor

Pokémoni. Hodiny, dny, týdny, možná až měsíce strávené s Game Boyem v ruce. Hry naprosto neměly chybu, avšak seriál nejsou hry. Není tu možnost trénovat do nekonečna, proběhat celý svět, tradeovat s kamarády a hlavně, chytit je všechny. Pět hvězdiček v tomto případě rozhodně neodpovídá kvalitám seriálu, vzhledem k tomu, že prakticky žádné nebyly, ale kvůli zdejšímu hodnocení Pokémonů a nostalgii vůči bezstarostným obdobím dětství bych se cítil špatně, kdybych hodnotil jinak. ()

Dejv007

Nemohu Pokémony komentovat a hodnotit z mého dnešního pohledu, zároveň ale nesouhlasím s hodnocením, jakého se mu tu dostává. Ať si každý říká co chce, Satoshi Tajiri, otec Pokémonů, získal za svůj nápad takové bohatství a slávu, o které se může jiným režisérům a tvůrcům jen zdát. Ty doby, kdy jsem každou sobotu a neděli vstával v šest hodin, abych se podíval na Pokémony, jsou sice pryč, ale stále to mám v živé paměti dost na to, abych věděl, jak moc jsem Pokémony baštil. Moc dobře si navíc pamatuji, kolik stovek... tisíc lidí na tom bylo stejně. Proto dávám čtyři hvězdičky a vzdávám Pokémonům holt, i když se na ně už asi nikdy nepodívám. Rád bych ale ještě podotkl, že Pokémoní filmy i seriály byly rozhodně lépe vymyšlené, natočené a nakreslené, než je většina těch kreslených ptákovin, co vidíme v televizi a na novinových stáncích v dnešní době. ()

kuboN

keď som bol malý pokemonov som miloval a mal som kartičky, vhs, hry na gameboy a neviem, čo všetko ešte, pokemoni boli proste maximálny hit, ešte aj teraz si to niekedy pozrem, ale je to neskutočná nostalgia :) ()

Sape5 odpad!

Disney Channel si nemohl vytáhnout větší kravinu .......chce se mi z toho brečet když vidím malí spratci jak si hrajou s těma kartičkama a jak se o tom baví že je to upe *SUPER* seriál a to sem upe čuměl když o tom takhle mluvil třinactiletý kluk to už je fakt moc kazí to dnešní mládež ()

Crabmen

Myslím že proti tomuhle seriálu je tady rozjetá z velké části neopodstatněná anti-kampaň, vždyť to není tak zlý, pro děti je tam všecko co má být, v pohodě ()

KopTiK

Já vím... ***** ? Ale i já jsem vstával každý víkend v 6 hodin, aby mi něco neuniklo. Lepil jsem si nálepky s Pikačuem kam to jen šlo a koukal na předchozí díly nahrané na video. Já se vážně skvěle -bavívával- :)a to mi mohlo být tak 6. Teď bych z toho asi tak vodvařenej nebyl :) ()

Schmittka

Ták.. kvůli tomuhle jsem každej den vstávala snad o 5 hodin dřív, než jak vstávám teď. Ash byl prostě borec a o pokemonech se mi aji zdávalo! Nenechala jsem si ujít ani jedinej díl.. Jednou když jsem jela na prázdniny na chatu, musela u toho sedět mama a nahrávat mi to. Nemůžu teda zkousnout ty nové díly.. není nad to vzrušením ani nespát a čekat, kdy se z Charmandera vyvine Charizard, nebo kdy Jiglipuff zase někoho uspí.. OOhh.. jak já chtěla Rapidashe na dvorku. Jak píšou ostatní.. Je to legenda.. Nechápu, jak někdo může dat odpad!! ()

JohanSchuber odpad!

Nikdy jsem tyhle vobludy neměl rád... co neměl rád, já je přímo nesnášel! A to platí i do dneška. Vůbec nachápu lidi, kteří úplně nažhavení vstávali v 7:00 hod z postele, aby jim neunikl ani jeden díl (a ještě si kvůli tomu nařizovali budíka). Tohle je prostě u mne hnus žlutej blikající, blesky šlehající :) ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)