Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Rodin odpad!

Tak tímhle mě obtěžovaly po ránu sousedovy děti, když jsme společně jezdívali v zimě lyžovat do Jizerek. A řeknu vám - sledovat deset minut z jakéhokoli dílu (i když tady snad ani díly neexistovaly) u snídaně - to byl vskutku čin hodný člověka s kachním žaludkem. ()

Dantte..

Prostě jiná kultůra. U nas čumíme na Krtečka, Boba a bobka nebo Rákosníčka. Jsou to stejné sračky jako Pokémon, stejný lvl, stejná úroveň, jen se tomu u nás říká klasika, stejně jako se klasika říká v Japonsku Pokémonům. Je to pro děti a jako dítě jsem to miloval. Teď už jsem dospělí a je to pro mě sračka, jelikož už jsem intelektuálně jinde. Všichni dospíváme. 80 % ()

Murdock

Je smesny dat Avatarovi pet a Pokemonum odpad...z myho pohledu jsou Pokemoni zabavnej serial se skvele vymyslenyma postavama vsemoznejch kreaturek navic ackoli jsou primarne komercnim priveskem ke genialnim hram, se snazi i o urcitou osvetu a vychovu deti...nektere dily jsou slabe ale jine zase dost sympaticke...infantilnost tu samozrejme je, ale vycitat infnatilnost serialu pro deti je trochu mimo misu...cimz se vracim k prvni vete: Avatar ma infantilni pribeh a nikomu to nevadi, ale u Pokemonu to je najednou duvod k odpadu...sahnete si trochu do svedomi a prestante hodnotit podle nejakejch zazitejch klise nazoru...nemusite za kazdou cenu ohvezdickovat vsechno... ()

Sandler odpad!

Tohle se může líbit tak maximálně Djokerovi a Jirkovi od Zbrožků!:D Magicarp je samozřejmě borec, jinak mě tohle šílenství nepostihlo.:) ()

Zdendin odpad!

Jak jsem mohl tak dlouho zapomenout ohodnotit. Promin Pičaču, ale nemužu jinak. Protože místo aby v té době běželi na obrazovce moji oblíbenci : Gumídci, Rychlá rota, nebo Kačeři. Se vyklubalo z pokéblilu toto monstrum... Ano nemám tě rád Pičaču a je to osobní! ()

marvod

Největším hříchem tohoto legendárního seriálu je to, že většina hodnotících nevstávala kvůli tomuto seriálu v 6 ráno, protože už na to byli přece "staří". Ovšem to nic nezmění na tom, že je to legenda a budič mé mladistvé fantazie. :-) ()

Koonix

Seriál môjho detstva:) A dodnes mám naň krásne spomienky, obzvlášť ako som pri jednom super-mega-akčnom dieli narazil hlavou do radiátora... ()

Radim1.

Jeden z těch seriálu, na které budu vždy rád vzpomínat. Když jsem byl malý žil jsem tím nejen já, ale prostě všichni, na tohle se prostě nezapomíná a ať si říká kdo chce, co chce :). Volím si tebe...! :D ()

dj_kure

Jak mi chybí to ranní vstávání na Pokémona :). Teď vstávám nasranej, že musim do práce. Tehdá jsem se těšil jak sviňa a vstával rád :) For kids 60% ()

Judy24

Necítím se dostatečně znalá japonského světa a kultury, abych mohla dát s čistým srdcem odpad. Nikdy mi to úplně nesedělo, v porovnání se současným standardem je animace skoro až odfláklá, ale je pravda, že za těmi zvláštními zvířátky a na první pohled trapnými zápletkami, se v každém díle skrývá poučení, myšlenka, nebo dokonce vysvětlení něčeho, co se jinak dětem vysvětluje dost těžko. Takže i-když mě to nikdy moc nebavilo, pod 40% s čistým svědomím jít nemůžu. ()

Zeldur

Je smutné sledovat, jak na tomto stupidním seriálu vyrůstají malé děti. Jednu hvězdu dávám, protože doufám, že je Pokémon přivede k daleko kvalitnějším anime. ()

Bezda22

Já jsem na tom vyrůstal. Pro mě je tohle kultovní věc. I když sem sbíral Pokémony a věnoval sem tomu dost času, nepoznamenalo mě to. ()

cheonsacz

Bohužel drtivou většinou nepochopený a mnohdy odsuzovaný (aniž by ho většina zhlédla) seriál. Jelikož jsem se už dávno ponaučila, že hádat se s blbcem a s někým kdo uznává jen svůj názor, nemá cenu tak za sebe jen říkám, že Pokémon není vůbec špatný seriál a v Japonsku je to dá se říct jedno z kultovních anime. A pro ty co tu tomu dávají odpad jako kdyby hodnotili telenovelu - vy si nechte své blbinky a nám nechte naše anime. Protože anime stejně jako všechny seriály a filmy mají plno žánrů a mají ty špatné i dobré. Ale každý má jiný vkus a to hned neznamená, že něco je horší nebo lepší, protože to říká jednotlivec nebo dav - názor si musíte udělat vlastní a potom kritizovat - a v první řadě musíte zvednout svůj líny zadek a podívat se na to - svět by se divil kolik by to ušetřilo sporů a nedorozumění. Zajímavé komentáře: J*A*S*M, May ()

Snathoras

Proč do doprdele hodnotí dospělí lidi? Není to pro ně...toto byl seriál mého mládí na který moc rád vzpomínám a byl úplně úžasný! Jděte do háje! xD ()

Voorhees

ZMRDI! Kdo se kurva opovažuje dávat odpad? Je to anime pro nejmenší a pro prcky. Neni to ani zdaleka tak stupidně vymaštěný jako animáky stylu nemo. A hlavně mi netvrďte, že se vám to v 6-ti nelíbilo!! ()

speedy7929

Povedal som si že nebudem to hodnotiť pokiaľ si nepozriem aspoň celú prvú sériu. Lenže je dosť problém nájsť každý jeden diel, dosť často som našiel japonský dabing a to by som asi nedal .... Ako dieťa som na tom fičal a nemôžem povedať, že teraz ako 21 ročný by som to odsúdil... Ale určite mi v každom diele vadili slávny " Rakeťáci " a tá ich otrepaná básnička. Dosť často ma stoho bolela hlava a cítil som sa ako Psyduck... ()

Kukolar

Odpad?.. mne je jasné, že to nieje umelecké dielo,ale mi nehovorte, že ste to nepozerávali, nepredbiehali sa kto bude mať viac nazbieranych nálepiek v albume. Samozrejme, že 20 roční toto nebudú pozerať, ale ako decká sme na tom frčali. ()

Ravenus

Proč hodnotíte něco, co pro Vás neni určený. Když jsem byl malej tak mě to bavilo, tak jako všechny v mém okolí. Do teďmam na pokemony hezky vzpominky. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)