The Walking Dead: The Ones Who Live je epický milostný příběh dvou postav změněných změněným světem. Odděleni vzdáleností. Nezastavitelnou silou. Přízraky těch, kým byli. Rick a Michonne jsou vrženi do jiného světa vybudovaného na válce proti mrtvým. A nakonec i proti živým. Dokážou najít jeden druhého, a to, kým byli, na místě a v situaci, které dosud nepoznali? Jsou nepřátelé? Milenci? Oběti? Vítězové? Jsou jeden bez druhého vůbec naživu… nebo zjistí, že jsou také jen živí mrtví? (AMC Czech)

Recenzie používateľa BROKEN_ k tomuto seriálu (6)

Years (2024) (E01)

Rick Grimes is back! Jako fanoušek TWD jsem se tohohle nemohl dočkat. Trvalo to šest let, ale hlavní postava původního seriálu je konečně zpátky. Děj okolo Občanský Republiky je zajímavý. Filmový rozpočet jde vidět z každého záběru, nasvícení scén a celkově i vizuální kvality. Nevypadá to tak levně, jako poslední série původního seriálu, kde šla znát menší sledovanost a tím i menší rozpočet. Tohle měla být původně filmová trilogie a proto to vypadá takhle dobře. Andrew Lincoln je úžasný a pořád má Ricka Grimese v sobě. Sledovat ho po takové době je paráda. Ano epizoda má logické kiksy, hlavně to, že toho Rick hodně vydrží. Ale asi to ani nechci řešit. Jeho poslední epizoda ve TWD byla taky mimo realitu (přesto je jedna z nejlepších z celého seriálu). Postavy okolo jsou zajímavé a tohle má velkej potenciál do budoucna. Konec epizody je fantastický (ano i tady je to přehnaný, co se stane a co Rick přežije bez škrábance a tak, ale seru na to), já měl hubu na zemi. Jo Rick Grimes mi chyběl a jeho návrat je zatím super. Jen se přiznám, že z Darylova seriálu jsem byl trošku víc nadšený na začátku. P.S. John Locke is here! :-) ()

Gone (2024) (E02)

Epizoda z pohledu Michonne, jak se dostala k Rickovi. Oproti první epizodě trošku slabší díl, ale poslední třetina to pěkně vylepšila. Michonne nikdy nebyla moje oblíbená postava, měl jsem k ní neutrální vztah. Danai Gurira je super a její shledání s Rickem bylo dojemné a měl jsem slzičku. Poslední scéna hezky navnadila na další díly a já se možná někdy hecnu a podívám se na World Beyond (sice je to prej slaboučký seriál, ale nějak to přeskáču a podívám se na ty hlavní věci okolo Občanské Republiky). Návrat známé postavy potěšil. Epizoda se nesla ve spíše smutném duchu a líbilo se mi to. Nyní jsem hodně zvědaví, co dalšího se bude dít. Zatím je to fakt hodně dobrý. :-) ()

Bye (2024) (E03)

Že by zatím nejlepší epizoda? Super podívaná, kdy mě překvapilo v jakém napětí jsem byl u pár scén. The Ones Who Live mají povedenou atmosféru, a baví mě celkově styl celého seriálu. Rick a Michonne je dvojice, která neomrzí a pasáž v lese s bombou je hodně povedená. Poslední scéna je možná trochu přehnaná, ale proč ne...zíral jsem s otevřenou pusou. Jsem hodně zvědavej kam se to posune. :-) ()

What We (2024) (E04)

Někteří si stěžují, že se zde kecá a nic moc se neděje a zbytečně je to natahovaný. A já to sice chápu, ale tahle epizoda mě zasáhla přímo do srdce. Dlouho tady nebyla takhle emocionální epizoda ve TWD. Danai Gurira si sepsala scénář a ano je to hodně o těch emocích a nuceně nám to jsem dávají. Ale něco vám řeknu, tohle tady prostě muselo být. Tyhle dvě postavy se neviděli několik let a konečně dostali chvilku pro sebe a můžou si vysvětlit spoustu věcí. Je to herecký koncert hlavní dvojice, kde především odvádí úžasnou práci Andrew Lincoln. A musím říct...oh boy...že Rick mi sakra chyběl a Lincoln to zde výborně prodal skrz emoce. Na konci jsem měl slzy a úsměv na tváři. Starý dobrý Rick Grimes je zpátky a já se nemůžu dočkat, co se stane dál. Let's go! ()

Become (2024) (E05)

Jo epizoda měla logické kiksy, ale nebylo jich moc a nijak zvlášť mně netrápily. Epizoda byla hezky natočená, produkční hodnota mi připadá každou epizodou lepší a lepší. Celkově si užívám, jak dobře seriál vypadá. Zde, ale musím ocenit ty záběry na krajinu z dronů/vrtulníků (whatever), protože na něco takové v TWD nejsme až tak zvyklí. Líbilo se mi zapojení jedné postavy z TWD (nebudu spoilerovat). Jadis zde má zajímavý vnitřní konflikt a bavila mně. Konec slibuje zatím největší očekávání od další epizody doposud, která bude poslední. Uvidíme jestli vznikne druhá série. Jsem hodně zvědaví, co se bude dít dál. Každopádně poslední epizoda má před sebou velký potenciál a já pěvně doufám, že Gimple a spol. to tady neposerou nějakými nelogickými věcmi či divými zkratkami ve scénáři nebo zkrátka úplnýma blbostma. Doufám v napínavou epizodu, která nás překvapí a nadělí nám super podívanou, kterou si Rick zaslouží. No, tak za týden. :-) ()

The Last Time (2024) (E06)

Ano, ano, ano. Závěrečná epizoda dala všechny karty na stůl a Scott Gimble a spol. si evidentně řekli, že tohle bude skutečně pouze jen minisérie (hlavně, že měli plán na filmovou trilogii). Závěrečný 45 minutový díl uzavírá celý příběh, který měl potenciál i do budoucna okolo komunity CRM. Vadí mi urychlené ukončení? Ano i ne. Nevadí mi to, protože závěr byl působivý, epický a dechberoucí. Zároveň mi to trošku vadí, protože po těch letech očekávání přišel konec brzo. Ale nějak se mi nechce nadávat. Jako fanoušek TWD jsem si totiž poslední epizodu neskutečně užil a nebojím se říct, že jde o nejlepší epizodu. Postava Beala a především herec Terry O'Quinn nedostál svého očekávání a myslím, že většina bude z tohoto zklamaná. I mě to mrzí. Je tady, ale ten rozhovor Ricka s Bealem, kde Beal prozradí skutečný plán CRM. Za mě super pasáž ve které starý dobrý John Locke ukázal, že má pořád charisma a dokáže na sebe strhnout pozornost stejně jako v době Lostech. Najde se tady bohužel, jako v celém seriálu, logické kiksy a plot armor hlavních postav, ale opět nevím proč, se mi stěžovat nechce (možná jen na to, že Rick přežil v klidu ten smrtící plyn, kterým se nakazila Michonne v druhé epizodě, ale zde se Rickovi nic nestalo...jo já vím, to bylo hodně divný). Už dávno to není to TWD, co kdysi. A já si už dávno zvyknul. Flashbacky během epizody navodily tu osudovost a emoce na správné místo. Kombinace střihu, hudby a flashbacků je zde parádní. Akční pasáž byla super a pak přišel ten konec. Sakra. Takovou nádhernou emocionální tečku jsem nečekal. Za mě velká spokojenost i přes svoje mouchy. A teď je před námi Daryl, který je ze všech spin-offů za mě nejlepší. Jojo, jako fanoušek TWD si nemůžu stěžovat. :-) ()