Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem… (Česká televize)

triatlet

Jindřich Polák udržuje vysoký řemeslný standard i v krimi filmu. I když je pachatel známý, tak vykreslení jeho charakteru a vztah k okolí rozhodně nenudí. Jen ty odkryté údy stopařek na smětišti působily, jako by to byly figuríny... ()

honajz

Docela solidně natočené, člověk snad toho řidiče i chápal, a o to víc ho mrazilo, když si hrál s klukem paní domácí, o holky, které stopují na smrt, jsou pěkné, i to nádraží v Benešově vypadá fajn, ale stejně mi to přijde utahané, že tomu chybí větší spád a ani ta honička mi nepřišla nějak napínavá. ()

SOLOM.

No nevím, co proti této československé kriminálce někteří mají, ale mně se film líbil. Polský herec Marek Perepeczko předvedl velice dobrý výkon, který si určitě zaslouží uznání. Když jsem Smrt Stopařek viděl poprvé, byl jsem ještě docela malý a to vraždění mladých holek na mě dost zapůsobilo (teď nemyslím fakt, že je tam odhalená „Arabela“), ovšem své osobité kouzlo to má i teď po letech, přestože hlavně pronásledování a následné škrcení Dády vypadalo trochu komicky. Jinak má však příběh správnou atmosféru, která místy skvěle houstne, aby jí následovně vystřídala poněkud odlehčená pasáž. Tudíž určitě převládá spokojenost, kterou odměním nadprůměrným hodnocením. 70% ()

duklak2

Na české poměry docela odvaha natočit tento snímek. Sice si ho vybavuji velmi matně, ale dozajista vím, že film nepostrádá určité napětí, které v divákovi vyvolá emoce a donutí ho dodívat se až do konce. V blízké době si chci tento "horor" připomenout. ()

Jansen

Prvních 20-30 minut neskutecné atmosféry nekde mezi Spielbergovym Duelem a Trierovym Jackem. Vsechno to vrcholi vrazdou princezen a v podstate konci zacatkem vysetrovani kolem prvni pul hodiny filmu. Potom uz je to jenom slusna kriminalka. ()

BoPo

Každá matka by mala svojej dcére pustiť tento film. Aby jej ukázala, ako sa občas platí za blbosť. Alebo skôr preto, aby jej dokázala, že na každú blbku sa raz nájde mäsiar či poľský herec statnej postavy. ()

Agatha

Kdyby toto téma bylo zfilmováno dnes a modernějším způsobem s dnešními filmovými hvězdami, tak by to na divácké publikum udělalo stejně silný dojem jako kdysi v roce 1979. Nedivím se, že se ženy nějakou dobu po uvedení tohoto snímku stopu "pokud to šlo" vyhýbaly. I dnes to na diváka, který to neviděl desetkrát, působí hrůzostrašně a starostlivé maminky svým dcerám při sledování filmu vtloukají do hlavy "vopovaž se někdy v životě stopovat"! Místy skutečně běhá mráz po zádech, obzvlášť díky napjaté a nervydrásající hudbě, která v tomto případě dělá hodně. Nevím jestli si toho někdo povšiml, ale při posledním vysílání na Tv Nova, scénu kdy dojde k napadení a odhalení vnad J. Nagyové, "šikovně" neukázali a snažili se to zamaskovat reklamou. Ale všímavým zrakům to jistě neuniklo. No nic, to jen pro zajímavost. A i když dneska některé scény působí nedokonale, trapně či legračně, Smrt stopařek i po téměř třiceti letech k obrazovkám přiláká dost diváků nato, aby se konkurenční televize pustili do boje, která z nichbude toto české krimi vysílat... ()

adamo_znk

Dáda dostala přes píču ! Celkově dobře zvládnutá žánrovka, které se nedá nic moc vytknout. Takových filmů se u nás moc netočilo a netočí, takže se sluší je respektovat. ()

corpsy

Thriller ala Československo. Za totality, sa podobne odvážnych filmov divák veľmi nedočkal a preto je každý takýto vydarený pokus zároveň aj klenotom. Svižné a hlavne napínavé. ()

Marsik

ČT1 HD (4:3) - Námět, který se opírá o skutečné události, je z podstaty opovrženíhodný. Nicméně po té filmové stránce je Smrt stopařek hlavně díky charismatickému polskému herci dobře zvládnuta. 75% ()

NinonL

Dříve velká událost. Dnes, ve spletí filmového násilí všeho druhu, se tato krimi ztratí. Ale určitě je stále se na co dívat. Zejména mladá děvčata by měla vidět povinně. ()

Rosana

Jako malou holku mě trochu zasáhla tragická smrt Arabely a její sestry princezny Xenie a chvilku trvalo, než mi někdoo vysvětlil, že to není pokračování "Arabely", ale i tak se mi film líbil :) ()

Vojcl

Na český film docela drsné a akční! Polský herec Perepeczko je jako vrah opravdu odporný a nenáviděná Dagmar Patrasová tu zemře skutečně brutálním způsobem, takže nemůžu dát nižší hodnocení :-) ()

blackrain

Varování před stopováním. Zvlášť působivé, protože jde o film podle skutečné události. Filmy podle skutečných událostí mají v sobě něco zvláštního, protože si člověk uvědomí, že se to opravdu stalo. ()

gogos

O tom, že Polák umí není pochyb. A tak si po válečném dramatu, fůře pohádek a komedií či kultovním sci-fi střihnul také syrovou a brutální kriminálku s celkem hutnou atmosférou, které nechybí zajímavé a dobře zpracované charaktery, několik slušných hereckých výkonů a také obstojný scénář. Smrt stopařek není kdovíjaké veledílo a třeba závěrečná honička je celkem o ničem, nicméně film jako celek působí na naše poměry hodně slušně. V globále pak lehký nadprůměr. Hodně slušné 3* ()